Στη δημοσιότητα φωτογραφίες της μολυσμένης με AIDS ιερόδουλης

ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 29/04/2012 12:32 | ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ: 29/04/2012 12:36 |
Η Τατιάνα Μπουκτογιάροβα είχε μολυνθεί με AIDS και δούλευε παράνομα σε οίκο ανοχής
Στη δημοσιότητα φωτογραφίες της μολυσμένης με AIDS ιερόδουλης
Τις φωτογραφίες της Ρωσίδας που είχε μολυνθεί με τον ιό του AIDS και εργαζόταν ως ιερόδουλη σε παράνομο οίκο ανοχή στην Αθήνα, έδωσε σήμερα στη...
Γίνετε Συνδρομητής
ο θανασης απο το πληθος
04/05/2012 05:38
καλα εκαναν και τις εδωσαν στη δημοσιοτητα. και οσες παραδεχτηκαν οτι εσπειραν εκ προθεσεως η αποψη μου ειναι για κρεμασμα.. οσες ομως ενδιαφερθηκαν να προστατεψουν αλλα συναμμα να βιοποριστουν δηλωνω πως θα ειμαι ο πρωτος που θα τις φιλοξενησει και θα τις δωσει στεγη κ ενα πιατο φαγητο.
Οχι 2 μετρα και 2 σταθμα!
02/05/2012 01:35
Ορθα δοθηκε στη δημοσιοτητα η φωτογραφια της κοπελας για λογους δημοσιας υγειας,ηταν αναγκαιο κακο!Αλλα πρεπει να δωθουν στη δημοσιοτητα και οι φωτογραφιες οσων πηγαν μαζι της και εν τελει διαγνωσθουν με aids.Κι αυτοι απο αμελεια δικη τους δημοσιο κινδυνο αποτελουν για τους ανθρωπους που ενδεχομενως μπουν στη ζωη τους μετα.Να ειμαστε δικαιοι.Οσο ανευθυνη ηταν η ιεροδουλη η οποια πιθανοτατα εκανε καταναγκαστικα εργα(αληθεια νοιαστηκε κανενας γι'αυτην?οχι!υποκρισια...)πολυ περισσοτερο ανευθυνοι ηταν οσοι πηγαν μαζι της εθελουσια γνωριζοντας πως δεν εχει ελεγχθει απο το υγειονομικο και δη απροφυλαχτα!Κι αυτοι λοιπον πρεπει να γινουν βουκινο!
Σ.Φ.
01/05/2012 10:29
Προεκλογικό παιχνίδι η φωτογραφία της κοπέλας. Η διεύθυνση του οίκου ανοχής είναι αρκετή για να πάνε εξεταστούν αυτοί που πρέπει. Εστιάζουμε σε ένα περιστατικό αντί να δούμε α. ότι δεν υπάρχει σεξουαλική παιδεία (χωρίς προφυλάξεις σε οίκο ανοχής;) β. "παράνομος" οίκος ανοχής (ποιος το έχει επιτρέψει αυτό;) γ. έχει άραγε σκεφτεί κανείς πως η κοπέλα βρέθηκε εκεί; Σίγουρα όχι με τη θέλησή της. Ας ασχοληθούμε λοιπόν με τα τόσο σοβαρά ζητήματα που "θα έπρεπε" να απασχολούν την πολιτεία, και όχι με την δύσμοιρη κοπέλα. Κατά πάσα πιθανότητα δεν είναι η μόνη...από τη στιγμή που υπάρχουν και πάρα πολλοί παράνομοι οίκοι ανοχής.
Ευγενής
01/05/2012 06:48
Και τις φωτογραφιες απο τους πορνοεπισκεπτες της; Ποτε θα τις δημοσιευσετε;
Νίνα
01/05/2012 01:01
Πολύ ορθά έπραξε η αστυνομία και δημοσίευσε τις φωτογραφίες της εν λόγω κυρίας, ακόμα και αν δεχτούμε ότι η ίδια αποτελεί θύμα των διαφόρων κυκλωμάτων που εκμεταλλεύονται κοπέλες από την ανατολική Ευρώπη, δεν παύει να αποτελεί πολύ σοβαρό κίνδυνο για την δημόσια υγεία. Γιατί καλά αυτοί που πάνε με πόρνες, είναι άξιοι της μοίρας τους και ελάχιστα τους λυπάμαι. Αλλά σκέφτεστε ότι κάποιοι από αυτούς τους περίπου 600 κυρίους έχουν γυναίκες ή κοπέλες οι οποίες είναι ανυποψίαστες, αγνοούν αυτές τις δραστηριότητες των συντρόφων τους, και μπορεί να βρεθούν στα καλά καθούμενα θετικές με τον ιο του AIDS?!! Οπότε καλώς έγινε η δημοσίευση για παραδειγματισμό, και για καταλάβουν κάποιοι ανεγκέφαλοι άντρες που πηγαίνουν με πόρνες χωρίς προφυλάξεις τι μπορεί να πάθουν.
ΦΟΡΕΑΣ
01/05/2012 01:00
Να δοθούν στη δημοσιότητα και οι φωτογραφίες όσων κόλλησαν AIDS από τη νεαρή Ρωσίδα, ώστε να πάρουν τα μέτρα τους όσες και όσοι είχαν ερωτική επαφή μαζί τους χωρίς προφυλάξεις και να επικοινωνήσουν με τις υπηρεσίες του ΚΕΕΛΠΝΟ.
ΔΥΣΠΙΣΤΟΣ Δ.
30/04/2012 21:35
Είναι δυνατόν να πιστέψουμε ότι εκατοντάδες πήγαιναν με κάποια ιερόδουλη, χωρίς προφυλάξεις; Πολύ χαζή η ιστορία που διαβάζω για να είναι αληθινή!
ποπη
30/04/2012 17:24
εγω το περιμενα οτι καποτε θα συνεβαινε.... και πιστευω οτι υπαρχουν αρκετες ακομα τετοιες περιπτωσεις.... ισως αυτο ειναι η εκδικηση του ιδιου του ερωτα...... ολα τα εχουμε εμπορευματοποιησει..... αν εν γνωσει της εκανε τοσο κακο .... ισως ειναι η δικη της εκδικηση για οσα εχει περασει....... ας σταματησουν οι αντρες πλεον να βλεπουν τις γυναικες σαν αντικειμενο ηδονης και οι γυναικες τον εαυτο τους σαν αντικειμενο εμπορευματοποιησης....ας παρει ο ερωτας την αξια που πραγματικα εχει!!!!
Διαβάζουμε και κανέναν νόμο
30/04/2012 12:48
Ρε παιδιά, μην μπαίνετε να γράφετε ό, τι σας κατέβει στο κεφάλι. Ο νόμος2472/2007, στο άρθρο 7Α ορίζει: 1. Απαγορεύεται η συλλογή και η επεξεργασία ευαίσθητων δεδομένων. 2. Κατ' εξαίρεση επιτρέπεται η συλλογή και η επεξεργασία ευαίσθητων δεδομένων, καθώς και η ίδρυση και λειτουργία σχετικού αρχείου, ύστερα από άδεια της Αρχής, όταν συντρέχουν μία ή περισσότερες από τις ακόλουθες προϋποθέσεις: α) Το υποκείμενο έδωσε τη γραπτή συγκατάθεσή του εκτός εάν η συγκατάθεση έχει αποσπασθεί με τρόπο που αντίκειται στο νόμο ή τα χρηστά ήθη ή νόμος ορίζει ότι η συγκατάθεση δεν αίρει την απαγόρευση. β) Η επεξεργασία είναι αναγκαία για τη διαφύλαξη ζωτικού συμφέροντος του υποκειμένου ή προβλεπόμενου από το νόμο συμφέροντος τρίτου, εάν το υποκείμενο τελεί σε φυσική ή νομική αδυναμία να δώσει τη συγκατάθεσή του ... ε) Η επεξεργασία εκτελείται από Δημόσια Αρχή και είναι αναγκαία είτε αα) για λόγους εθνικής ασφάλειας είτε ββ) για την εξυπηρέτηση των αναγκών εγκληματολογικής ή σωφρονιστικής πολιτικής και αφορά τη διακρίβωση εγκλημάτων, ποινικές καταδίκες ή μέτρα ασφαλείας είτε γγ) για λόγους προστασίας της δημόσιας υγείας είτε δδ) για την άσκηση δημόσιου φορολογικού ελέγχου ή δημόσιου ελέγχου κοινωνικών παροχών. Πάντα σε αυτές τις περιπτώσεις ζητάμε την συγκατάθεση του δράστη και η συνεργασία του δράστη λαμβάνεται υπόψιν από το δικαστήριο (και μην ακούσω για Αφρικές, γιατί στις αγγλοσαξονικές χωρες το ίδιο γίνεται και τώρα πια και στις ηπειρωτικές χώρες). Αν πάλι αρνηθεί, μήπως, λέω μήπως έχουμε την περίπτωση ε;
Giannis
30/04/2012 12:30
Εγω πάλι χαίρομαι παρα πολυ για τους νοικοκυραιους, οι οποιοι θα πρεπει να εξηγησουν στην γυναικα τους και στο παιδι τους πως κολλησαν AIDS τη μανα του
πυρής γ.
30/04/2012 12:27
.....Αν κάποιος που μολύνθηκε και δεν το γνωρίζει, θα ήθελες να αραβωνιαστεί την αδελφή σου;
dimitra
30/04/2012 11:48
Κι εγώ είμαι της άποψης ότι κακώς διασύρεται η κοπέλα με φωτογραφίες και προσωπικά στοιχεία. Όσο για όσους "κράζουν" όσους έχουν την ίδια άποψη με μένα, στις ευρωπαικές χώρες και όπου αλλούς μας στέλνουν να δούμε τι συμβαίνει, δεν προστατεύει η αστυνομία τους παράνομους οίκους ανοχής και ΠΟΥ και ΠΟυ συλλαμβάνονται και όσοι πάνε σε αυτούς κι όχι μόνο οι εκδιδόμενες που είναι κι αυτές θύματα εκμετάλευσης κάποιων άλλων ισχυρότερων και δεν έχουν να φάνε.
SPYROS
30/04/2012 11:46
Καλα κανετε και δημοσιευετε τις φωτογραφιες. Μαλιστα καλο θα ηταν να τις εχετε σε μεγαλυτερη δημοσιοτητα σαν το alert για τους χαμενους ανθρωπους! Μονο ετσι μπορει να ειδοποιηθουν ολοι οσοι την επισκεφτηκαν (μιλαω για τους ελληνες). Επισης καλο θα ηταν να δημοσιευτουν και οι φωτογραφιες αυτων που την εξεδιδαν. Οπως επισης καλο θα ηταν να δημοσιευοντε και ολες οι φωτογραφιες των λαθρομεταναστων εγκληματιων που συλλαμβανοντε (και μετα αφηνοντε ελευθεροι) σαν μια ελαχιστη προστασια των ελληνων που ζουν αναμεσα τους! Βαρεθηκα πια να ακουω για τα δικαιωματα των λαθρομεταναστων. Θελω να ακουσω πραγματα για τα δικαιωματα των ελληνων!
Kaloudis Evangelos
30/04/2012 11:17
Ειναι ντροπη σας ,και του εισαγγελεα και της αστυνομιας αλλα πιο πολυ εσας,να δημισιευευτε την φωτογραφια της κοπελας.Σε ποιο αλλο μερος του πλανητη θα γινοταν αυτο?Ποιος σας εδωσε το δικαιωμα να δημοσιοποιητε προσωπικα δεδομενα ανθρωπων? Μακαρι να υπαρχει ενας νομικος να αναλαβει την κοπελα να σας ξετιναξει ολους εσας υποκριτες και δημοκρατες. Ντροπη σας
Προοδεφτικούλης
30/04/2012 11:05
Γιατί ρε παιδιά δώσατε τη φωτογραφία της κοπέλας στη δημοσιότητα; Γιατί δεν την αφήνατε ανεμπόδιστη να συνεχίσει να διαδίδει το έργο της καθώς η ίδια ομολόγησε ότι το γνώριζε πως ήταν φορέας ήδη από τη Ρωσία. Ανησυχώ για τα δικαιώματα της κοπέλας. Εξανίσταμαι. Αίσχος.
Κοσμοπολιτης
30/04/2012 10:54
Εκπληκτος διαβάζω μερικές απόψεις εδώ περί παραβίασης προσωπικών δεδομένων, εμφανώς απο άτομα που δεν έχουν εχουν γνώση για το πως λειτουργούν τα πράγματα στον ανεπτυγμένο κόσμο, σε αντίθεση με την περίπου τριτοκοσμική Ελλάδα του σήμερα, αποτέλεσμα φυσικα της ιδεολογικής κυριαρχίας της αριστεράς απο τη μεταπολίτευση εώς σήμερα. Η εν λόγω Κυρία απο ότι διαβάζουμε έχει συλληφθεί για πορνεια, άρα το πρόσωπο της μπορεί να δημοσιευθεί (όπως άλλωστε συμβαίνει και στον υπόλοιπο κόσμο). Επιπρόσθετα συντρέχουν λόγοι δημόσιας υγείας άρα και πάλι επιβάλλεται η δημοσίευση της φωτογραφίας της ώστε οι πελάτες της να μπορέσουν να εξετασθούν και να λάβουν τα κατάλληλα μέτρα ώστε να αποφύγουμε μεγαλύτερης έκτασης επιδημία. Άρα λοιπόν, ορθά έπραξε και η αστυνομία αλλα και η εφημερίδα δημοσιεύοντας τη φωτογραφία της κοπέλας. Συνεπώς, όλοι εσείς οι δηθεν ευρωπαίοι, αριστεροτριτοκοσμικοι λαθρομετανάστο-λαγνοι που ενόχληθηκατε τόσο πολύ, θα πρέπει να πάρετε τα ταγαρια σας και να πάτε μια επισκέψη στη δυτική Ευρώπη για να δείτε πως λειτουργούν τα ανεπτυγμένα κράτη.
Στελλα Μουρελάτου
30/04/2012 10:53
Ντροπή στην αστυνομία, και ντροπή και στους δημιοσιογράφους! Το ειιρωνικό χαμόγελο της κοπέλας είναι για την υποκρισία σας.
ΑΑ
30/04/2012 10:52
Καλά έπρεπε να μας δείξετε και μια φωτογραφία με το μπράτσο της γυμνό όπου της έχετε βάλει το κίτρινο άστρο... Το πρόστιμο μετά την καταδίκη μας από το Ευρωπαϊκό δικαστήριο ανθρωπίνων δικαιωμάτων ποιός θα το πληρώσει; Είμαστε καλά;
κojihu
30/04/2012 10:13
Καραμπινάτη είναι μόνο η βλακεία που δέρνει τους συμπολίτες μας που πήγαν με αυτή χωρίς προφυλάξεις και αυτούς που θεωρούν ότι παραβιάστηκαν τα δικαιώματά της. Η αστυνομία, ορθώς έδωσε τις φωτογραφίες της καλής κυριούλας που εν γνώσει της μόλυνε πολλούς συνανθρώπους της, για να το μάθουν αυτοί που πήγαν μαζί της και να λάβουν ότι μέτρο μπορούν να λάβουν έστω και κατόπιν εορτής.
rollon
30/04/2012 09:49
σιγα ρε παιδια με το κραξιμο. η κοπελα ηταν μολυσμενη και παρολα αυτα πηγαινε με αντρες. αντρες που ειναι και θα παραμεινει αγνωστο ποιοι ειναι. με ποιο αλλο τροπο θα ενημερωσουν ανθρωπους που δε ξερουν ποσοι και ποιοι ειναι;;;; με μια δημοσιευση φωτογραφιας και μονο. κριμα για τη κοπελα αλλα η δημοσιευση της φωτογραφιας δεν ειναι το χειροτερο που της εχει συμβει στη ζωη της. αυτο ειναι απλα το αποτελεσμα ολης της περιπετειας που εχει βιωσει. κανενα σχολιο για τους καημενους που τη πατησαν και πηγαν μαζι της δε κανατε. συμφωνω ομως οτι επρεπε να βγαλουν και τη φωτο αυτων που τη βαζανε να δουλευει με τετοιο ιο μεσα της. αλλα σε αυτους δε θα ιδρωνε το αυτι τους. εχουν συμβιβαστει με το ποσο ξεφτιλισμενοι και αχρηστοι ανθρωποι ειναι και μια ακομα ξεφτιλα δε θα τους ελεγε τιποτα.
Ανώνυμος / η
30/04/2012 08:56
Βρέθηκε μια φορά να κάνει σωστά η αστυνομία της δουλειά της και πέσανε όλοι οι ανθρωπιστές να πουν τις παπα...ιές τους. Αυτή είναι η Ελλάδα και αυτά λουζόμαστε. Καλή συνέχεια στους ανθρωπιστές και σε εμάς τους υπόλοιπους θύματά τους γιατί από ότι φαίνεται έχουμε πολύ ανηφόρα ακόμη. Ξεκίνησε κάτι πολύ μικρό να κάνει ο Χρυσοχοϊδης με τους λαθρομετανάστες (έστω και για προεκλογικούς λόγους) και είχε αντιπολίτευση ακόμη και από τον Βορίδη που μέχρι χθες με το Λάος πίεζε για λύσεις. Δεν βλέπω η Ελλάδα να έχει σωτηρία σύντομα και βλέπω τους πιο παραγωγικούς και χρήσιμους να μεταναστεύουν και να μένουν οι "ανθρωπιστές", τα λαμόγια που έχουν κάνει την μπάζα τους τα προηγούμενα χρόνια και τα ακραία στοιχεία.
Μαίρη Π.
30/04/2012 08:54
Απορώ με τον τρόπο σκέψης και αντίδρασης από ορισμένους. Η φορέας είναι δημόσιος κίνδυνος. Πολύ σωστά έπραξε η Αστυνομία δημοσιεύοντας τα στοιχεία της. Έτσι πρέπει να γίνεται με όλους τους εγκληματίες, συμπεριλαμβανομένης της κοινής, και μην μου την παρουσιάζεται για θύμα. Απαίσια βρώμα είναι, που ήρθε στην Ελλάδα να σκορπίσει τον θάνατο. Σ' αυτή την περίπτωση το ιατρικό απόρρητο δέν ισχύει διότι πρόκειται για σεξουαλικό μεταδιδόμενο νόσημα, άκρως επικίνδυνο έως θανατηφόρο που αφορά την δημόσια υγεία. Μary P. Alberta Canada
Νίκος Αυγερίου
30/04/2012 07:40
Το ερώτημα είναι αν η ίδια γνωρίζοντας ότι είναι οροθετική, ενσυνείδητα έκθετε σε κίνδυνο νέους άνδρες με σκοπό να τους μολύνει. Αν πράγματι είναι έτσι τότε ή είναι διανοητικά καθυστερημένη σε συνδυασμό με τάσεις εκδίκησης που μερικές φορές έχουν κάποια άτομα που βιώνουν ανάλογες καταστάσεις , ή κάποιοι την εξωθούσαν με στόχο να προκαλέσει ζημιά στον Ελληνικό πληθυσμό. Εγώ θα σταθώ σε μία άλλη παράμετρο Γιατί να έχουμε 600 παράνομους , επικίνδυνους , ανεξέλεγκτους , οίκους ανοχής ? Πού ήταν τόσα χρόνια όλοι αυτοί οι ακριβοπλήρωτοι φορείς, Υπουργεία , Δήμοι κτλ με τους παχυλούς μισθούς και επιδόματα ????? που είχαν υποχρέωση να προστατεύουν το δημόσιο συμφέρον ? Έρχονται εκλογές και θα πάρουν το μήνυμα !!!!!
Μπράβο σας
29/04/2012 23:57
Μπράβο στην Αστυνομία! Και σ΄ ανώτερα παιδιά. Ούτε στην Ουγκάντα δεν γίνεται τέτοια παραβίαση προσωπικών δεδομένων. Να δείτε που θα πάει ο τουρισμός, όταν γίνει γνωστό, ότι η Ελλάδα παραβιάζει τα ανθρώπινα δικαιώματα περισσότερο και από τις χώρες της Αφρικής. Με συγχωρείτε Αφρικανοί, είναι τρόπος λόγου από την εποχή που είσασταν χειρότεροι από την Ελλάδα. Τώρα είστε πολύ καλύτεροι.
Γιάννης. Μ
29/04/2012 19:49
θεωρώ τη δημοσίευση της φωτογραφίας απίστευτη υποκρισία και βαρβαρότητα. Γιατί δε δημοσιεύουν κι αυτές της τσατσάς και όλων των μαστροπών;; Γιατί όχι και των αντρών που συνευρέθησαν μαζί της;; Αντί αυτού, ξεφτιλίσανε τον πιό αδύναμο κρίκο της όλης ιστορίας, μια κοπέλα στα 22 της, η οποία σίγουρα είναι θύμα κάποιου κυκλώματος. Αφήσανε τόσα χρόνια τη δημόσια υγεία να διαλυθεί και να επανεμφανιστούν ξεχασμένες ασθένειες όπως η φυματίωση και η ελονοσία και ξαφνικά ( και προεκλογικά) ξεκίνησε ένα μεσαιωνικό κυνήγι μαγισσών. Οσο για ..την προστασία της δημόσιας υγείας, ο καθένας που συνευρίσκεται με ιερόδουλες και δε χρησιμοποιεί προφυλακτικό είναι άξιος της μοίρας του! Ελπίζω να μην το μεταφέρουν και στις γυναίκες τους! Η πολιτεία καλά θα κάνει να ενημερώσει ουσιαστικά τους πολίτες, και ειδικά τους νέους για το AIDS και ν´αντιμετωπίσει επιτέλους συστηματικά τη λαθρομετανάστευση. Οσο για τους αμέτρητους οίκους ανοχής και ιερόδουλες...καθρέφτης της κοινωνίας μας!
Άκης Γαβριηλίδης
29/04/2012 16:38
 Η δημοσιοποίηση των στοιχείων ταυτότητας και των φωτογραφιών είναι καραμπινάτη παρανομία. Η Αστυνομία τα έδωσε στη δημοσιότητα. Εσείς ήταν ανάγκη να τα δημοσιεύσετε;
michelle
29/04/2012 15:08
Ήθελα να 'ξερα τη λέξη προφυλακτικό την ήξεραν οι "πελάτες";Ειλικρινά κρίμα όμως και για τους πελάτες αλλά και για την κοπέλα,όπως και για πολλά θύματα του trafficking εξ Ανατολής που έχει καταντήσει όπως έχει καταντήσει και βλέπουμε αναρτημένη τη φωτογραφία της-αλήθεια,οι κύριοι εισαγγελείς γνωρίζουν τίποτα για ιατρικό απόρρητο;-λες κι είναι ο Πάσσαρης!!
μοιραίοι συνειρμοί
29/04/2012 14:08
Γελάει κι από πάνω. Και γεννάται το ρητορικό ερώτημα: Γιατί γελάει; Απάντηση: Γιατί ξέρει ότι ο οίκος ανοχής δεν είναι εκείνος στην Αχαρνών (ούτως ή άλλως δεν είναι αναγνωρισμένος από το Κράτος και λειτουργούσε παράνομα). Ο οίκος ανοχής είναι, πολύ απλά, αυτό που όλοι ξέρουμε.
Κάτι που θα οδηγούσε στην εξάλειψη της νόσου.
29/04/2012 14:04
Θα έπρεπε να είναι υποχρεωτικό σε πανευρωπαϊκό επίπεδο όλοι οι φορείς του ΕΙΤΖ να φέρουν ένα τατουάζ σε ΜΗ εμφανή σημείο τους σώματος τους ώστε να είναι εμφανή η πάθηση τους στους ερωτικούς τους συντρόφους.

όλες οι τελευταίες ειδήσεις