Διάβημα προς ΠΓΔΜ για την «κηδεία της Ελλάδας»

ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 19/01/2012 09:25 | ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ: 19/01/2012 09:31 |
Διάβημα προς ΠΓΔΜ για την «κηδεία της Ελλάδας»
Με αφορμή τις προκλητικές και προσβλητικές για την Ελλάδα εκδηλώσεις που έλαβαν χώρα στο πλαίσιο του «Καρναβαλιού» της πόλης Βέβτσαν, η επικεφαλής...
Γίνετε Συνδρομητής
Andy
20/01/2012 15:06
Με την ενδοτικότητα και υποχωρητικότητα των πολιτικάντηδων, η χώρα κατάντησε ο περίγελως των Βαλκανίων...Όπλς αγοράζουμε μόνον για να μιζάρουν 5-6 οικογένειες...και μετά τ'αφήνουμε να σκουριάζουν.
κ.παληοσ
20/01/2012 13:50
Παντως ο Μεγας Αλεξανδρος ειχε εκλεγει στρατηγος των Ελληνων στους Ισθμιακους Αγωνες του 336 π.Χ.Δηλαδη οι Κορινθιοι επετρεπαν στους Μακεδονες να μετεχουν στους Ισθμιακους Αγωνες.Αυτα για την ιστορια.
Γιώργος
20/01/2012 10:18
Για φανταστείτε να άρχιζαν οι πρέσβεις των ΗΠΑ, της Αγγλίας, της Γερμανίας κλπ κλπ τα επίσημα διαβήματα για το καρναβάλι της Πάτρας και τα όσα και όσους κατά καιρούς _ Θάτσερ, Νίξον, Μέρκελ κλπ κλπ κλπ _ σατίρισε και θα σατιρίσει... Απλώς , κατά τη γνώμη μου, είναι θέμα καλού και κακού γούστου ΠΩΣ θα γίνει η σάτιρα. και φοβάμαι πως εδώ το καλό γούστο δεν περίσσευε... Κατά τα άλλα ας περιοριστούμε στα του οίκου μας _ εν ολίγοις ας κοιτάξουμε τα μούτρα μας στον καθρέφτη.
Νικος Νικολαιδης
20/01/2012 09:54
Παμμακεδονική19/1/2012 18:14 Εγω ανεφερα δεδομενα. Εσεις τι αναφερετε ; Και τι εχετε κανει ( οχι μονο εσεις αλλα ολες οι οργανωσεις για το σκοπιανο στην Αμερικη ) ; Δε με ενδιαφερει ποιος ειναι πισω απο ποιον 'η η προσπαθεια. Με ενδιαφερει το αποτελεσμα και μονο αυτο. Ειστε ο περιγελος της κοινοτητας μας και μιας και μου λετε οτι δε ξερω και μιλαω θα ηθελα να κανω μια απλη διευκρινιση : Ο καθηγητης Μιλλερ δεν ειναι γυναικα. Αυτο απο καποιον που διχως να ονομαζει τον εαυτο του τιποτα, ουτε σουπριμ πρεζιντετ, ουτε μακεδονας, ουτε τιποτα ΣΑΣ ΓΡΑΦΕΙ ΤΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ ΕΙΚΟΣΙ ΧΡΟΝΙΑ ΤΩΡΑ...
ΜΚ
20/01/2012 06:01
Η Ελλάδα δεν θα ορθοποδίσει και δεν θα αποκτήσει το σεβασμό των ξένων αν δεν δείξει ότι διαθέτει την ικανότητα αυτοκάθαρσης. Αφού επί 30 χρόνια αφήσαμε πολιτικά κόμματα να αλωνίζουν και, το χειρότερο, να διαφθείρουν τη ψυχή των Ελλήνων πολιτών και τελικά δεν φαίνεται να την πληρώνει κανένας πολιτικός, αλλά τους αυτοεξιλεώνονται με δηλώσεις του τύπου "όλοι μαζί τα φάγαμε" καλά μας κάνουνε! Αν δεν υπήρχε το Γουδί το 22, σήμερα δεν θα υπήρχε Ελλάδα.
μπάμπης
20/01/2012 01:16
Πάλι καλά που ξύπνησαν εκεί στο ΥΠΕΞ.
Μακεδόνας
19/01/2012 21:13
Nικό σύμφωνο απολύτως μαζί σου, διστιχωσ όμως δεν προκιτε να αλαξουμε όλοι μασ Όσο για τούς κινοταρχεσ,αρχηγούς αδελφοτιτον αφτοι βρίσκονται ακόμα στο χωριό τούς (νοητικά) ακόμα
parthenios christos
19/01/2012 19:34
Οταν ασχολουμεθα και με τα Σκοπια,αυτο σημαινει οτι η δεν εχουμε κατι πιο σοβαρο ν ασχοληθουμε,η το προβαλουμε για να κρυψουμε την τυφλα μας. Και η Τυφλα μας ειναι,η ολη επικρατουσα πολιτικο-οικονομικη κατασταση. Κι εμεις στα καρναβαλια μας σατιριζουμε με χειρωτερο τροπο ασπονδους φιλους μας δεν μας εκαναν διαβηματα γι αυτο .... Νομιζω οτι χασαμε ως λαος και το χιουμορ μας κι αυτο ειναι πολυ χειρωτερο,απ το οτι τα Σκοπια εκαναν την κηδεια της Ελλαδας. ΧΠ
Παμμακεδονική
19/01/2012 18:14
K. Νικολαιδη, Πιστεύω ότι η ανησυχία σας είναι με τις οργανώσεις της Παμμακεδονικής. Αν μόνο ξέρατε τι ξέρουμε και τι έχουμε κάνει και τι έχουμε θυσιάσει, δεν θα μας κρίνατε τόσο αυστηρά. Όσο για το ποιος ή τι ήταν πίσω από την επιστολή προς τον Ομπάμα από την Στεφεν Μιλλερ ... μάθετε πριν κρίνετε. Τόσο ξέρεις ... Τόσο λες. Το πρόβλημα είναι η Αθήνα και η ανίκανη πολιτική της όλα αυτά τα χρόνια. Σας ευχαριστούμε.
Αννα
19/01/2012 17:22
Να υπενθυμίσουμε γι αυτους που λένε σιγά το πράγμα, ότι το ΔΔΧ έκρινε ότι όλες οι προκλήσεις της ΠΓΔΜ δεν αποτελούν παραβίαση της συμφωνίας, επειδή η Ελλάδα δεν είχε διαμαρτυρηθεί επίσημα, άρα δήθεν δεν τα θεωρούσε προσβολή ούτε η ίδια η χώρα μας. Καλό λοιπόν θα ήταν από δω κι εμπρος να μην παραλείπουμε τις επίσημες διαμαρτυρίες μπροστά σε τέτοιου είδους προκλήσεις. Διότι όπως και σε όλες τις πτυχές της ζωής μας, πάντα θα βρεθούν κάποιοι να πουν "Έλα μωρέ, αφού δεν διαμαρτύρεται μια χαρά είναι". Οπότε δεν θα ήταν κακό που και που.
Χρήστος
19/01/2012 17:05
Θέλω να ζω σε μία Ελλάδα που ΔΕΝ θα προβαίνει σε διαβήματα, αλλά θα δέχεται διαβήματα.....
Αλέξης Ντερές
19/01/2012 15:18
Καλά να πάθουμε. Θα δούμε και χειρότερα, αφού οι ελληνικές επιχειρήσεις που βρίσκονται στα Σκόπια τους δίνουν όχι μόνο ψωμί αλλά και παντεσπάνι και καρναβάλι! Για την Ελλάδα ....ζητηνιά και φτώχεια. Όσο για τους πολιτικούς μας ιδιαίτερα αυτούς του ΥΠΕΞ, μια ζωή πίσω από την Τουρκία, Αλβανία, Βουλγαρία και Σκόπια τρέχουνε ασθμαίνοντας!!!
gp
19/01/2012 14:02
Για τα καρναβάλια...
οκ
19/01/2012 12:51
μα γιατί ασχολούμαστε?? σιγά τώρα καθεται και διαμαρτύρεται η πρέσβυς για το τί ενέπνευσε το καρναβάλι σε χωριό της γείτονος χώρας. αυτά φανατίζουν. ας σχοληθούμε με κάτι σημαντικό. και σιγά την εξφτίλα...μόνο στην ελλάδα η κατάσταση είναι χάλια? γιατί εχουμε γίνει ρεζίλι.. δηλαδή οταν όλα ήταν μέλι γάλα, ήταν μια χαρά. τότε δεν είχαμε γίνει ρεζίλι...ελεος πια
k0k0s Θεσσαλονίκη
19/01/2012 12:39
Εχω βαρεθει να βλεπω και να διαβαζω σχολια που ειναι κατα της ελλάδας ακόμα και απο ΕΛΛΗΝΕΣ! Επιτελους σταματήστε να ντροπιάζεστε αναμεταξύ σας, εχετε γινει περιγελος και στο μονο που αρκείστε ειναι να σχολιάζετε! Μηπως πρεπει να γινει κατι διαφορετικο?Παλιοτερα οι παππουδες μας είχαν τιν ευκαιρια να δειξουν τα πιστευω τους με τα όπλα, ασχετως πως και τι εγινε, σημασια εχει αυτο που κερδισανε, και σημερα δειτε που εχουμε φτασει. Στην ουσια κανουμε επισημα παραπονα για το οτι μας θεωρουνε καρναβαλια και μας περιγελουν. Θα μου πειτε σημερα δεν αξιζει να γινει πολεμος, ειδαμε και το εμπαργκο που εφαρμοσανε καποτε, περισσοτεροι ηταν αυτοι που κοιταξαν να βγαλουν κερδος στελνοντας το εμποριο τους διαμεσων βουλγαριας. Μηπως ολα αυτα γινοντε για αλλους λογους?
Parasidis
19/01/2012 12:13
Και από την Οικονομική Χρεοκοπία, χειρότερο είναι το γεγονός ότι ξεφτιλιστήκαμε Διεθνώς και έχουμε γίνει Ρεζίλι σε όλο τον κόσμο. Μας έχουνε κάνει ανέκδοτα , μας κηδεύουν εικονικά και μαζεύουν Χρήματα συμβολικά για τους πεινασμένους Έλληνες. Όλοι οι Πολιτικοί που κυβέρνησαν την χωρα τα τελευταία 30 Χρονια πρέπει να δικαστούν για αυτή την Κατάντια της Ελλάδας...
SPYROS
19/01/2012 11:34
Πιο σωστο θα ηταν να κανουμε διαβημα διαμαρτυριας εμεις οι πολιτες στους δικους μας πολιτικους που εχουν διασυρει την χωρα σε τετοιο βαθμο ωστε να μας ειρωνευονται ακομη και τα σκουπιδια της Ιστοριας. Ντροπη στις ελληνικες κυβερνησεις που εδωσαν δικαιωμα υπαρξις τοσες δεκαετιες σε αυτην την χωματερη που κινδυνευει να εξελιχθει σε πανουκλα για το εθνος μας.
GV
19/01/2012 11:05
Η αδυναμία μας και τa lobby (αρχίζοντας απο συνδικαλιστές και τελειώνοντας με από την γυρολογους και χαραμοφάηδες πολιτικους μας), επέτρεψαν μια “καρικατούρα κράτους”, τους σκοπιανουςi, να κανουν και χιουμορ (black) απεναντι μας. Πόσο ικανοι ειναι αυτοι οι πολιτικοι μας και οι αξιωματούχοι τους !!!!!. Παρ’ολα αυτα, εχουν το θρασος να εμφανιζοντε ενώπιον του λαού και να κάνουν “σοβαρες” δηλώσεις, χωρίς ιχνος ντροπής
Η καταντια μας