Παπουτσής: Απειλούν την οικογένειά μου

ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 05/07/2011 14:53 |
Παπουτσής: Απειλούν την οικογένειά μου
Απειλές δέχεται η οικογένειά του, όπως κατήγγειλε σήμερα στη Βουλή ο υπουργός Προστασίας του Πολίτη Χρήστος Παπουτσής. Μιλώντας στην Επιτροπή θεσμών και διαφάνειας της Βουλής είπε: «προειδοποιώ όλους εκείνους τους ανήθικους: μακριά τα χέρια από τη γυναίκα μου και το παιδί μου».

Αναφερόμενος γενικότερα στις επιθέσεις που δέχονται τις τελευταίες ημέρες πολιτικά πρόσωπα, ο υπουργός δήλωσε ότι δεν εντυπωσιάστηκε ούτε αποδέχτηκε ποτέ την ιδεολογική και πολιτική τρομοκρατία κανενός και δήλωσε «αισθάνομαι ότι είμαι κατήγορος και όχι κατηγορούμενος, εναντίον εκείνων που προκαλούν τη βία. Είμαι ενάντια σε αυτή από όπου και αν προέρχεται και η βία γεννά βία. Εκείνοι που θεωρούν ότι υπάρχει προοδευτική βία τους λέω ότι απλά ενισχύουν τη βία των κατασταλτικών μηχανισμών.

Τέλος κάλεσε τα κόμματα να απαντήσουν αν υιοθετούν τις πρακτικές του σκηνοθέτη Δημήτρη Κολάτου, ο ίδιος διατείνεται ότι οργανώνει τις επιδρομές στα σπίτια των πολιτικών.

Σε καταδίκη των επιθέσεων προχώρησε και ο Γιάννης Τραγάκης από τη ΝΔ εκφράζοντας παράλληλα τη συμπάθειά του προς την οικογένεια του κ. Παπουτσή ενώ σημείωσε ότι ο πολιτικός κόσμος της χώρας θα πρέπει να πάρει θέση, γιατί είναι πρωτοφανές φαινόμενο και υπάρχει κίνδυνος να πάρει απειλητικές διαστάσεις.

Από τον ΛΑΟΣ ο Αθ. Πλεύρης τόνισε ότι πρέπει σιγά-σιγά να λεχθούν με το όνομα τους τα πράγματα, γιατί αυτές οι πρακτικές κλιμακώνονται, ενώ ζήτησε από το προεδρείο της να ευαισθητοποιηθεί σχετικά με τα πανό που είναι αναρτημένα έξω από το Κοινοβούλιο.

Ο πρώην πρόεδρος της Βουλής Απόστολος Κακλαμάνης, επεσήμανε και αυτός με τη σειρά του ότι θα μπορούσαν να αντιδράσουν και ψηφοφόροι από το ΠΑΣΟΚ ενάντια αυτών που επιτίθενται σε βουλευτές, ωστόσο, όπως είπε, δεν γίνεται κάτι τέτοιο.

«Να ξεκαθαρίσουμε ότι εμείς κάνουμε πολιτική αντιπαράθεση και θεωρούμε αδιανόητο αυτό που είπε ο κ. Παπουτσής με το σπίτι του», ανέφερε η βουλευτής του ΣΥΡΙΖΑ Ευαγγελία Αμανατίδου.

Πεταλωτής: Χρειαζόταν εισαγγελική παρέμβαση

Τη θέση ότι χρειαζόταν εισαγγελική παρέμβαση για τις αφίσες που στοχοποιούσαν και χαρακτήριζαν «νενέκους» τους βουλευτές του ΠΑΣΟΚ που υπερψήφισαν το Μεσοπρόθεσμο, εξέφρασε ο υφυπουργός Δικαιοσύνης Γιώργος Πεταλωτής, μιλώντας στο ραδιόφωνο της ΝΕΤ.

«Σύμφωνα με το νόμο ο εισαγγελέας όταν πέφτει στην αντίληψή του αξιόποινη πράξη που δεν απαιτείται έγκληση από το θιγόμενο, βεβαίως και υποχρεούται να παρεμβαίνει», επεσήμανε ο κ. Πεταλωτής, ο οποίος αναφερόμενος σε αφίσα που κυκλοφόρησε με φωτογραφίες βουλευτών και τη φράση «αυτοί ψήφισαν το μεσοπρόθεσμο, είναι οι νενέκοι του καθεστώτος», πρόσθεσε: «Εκεί και αν χρειαζόταν εισαγγελική παρέμβαση».

Διαχώρισε, όμως, τον Μίκη Θεοδωράκη λέγοντας ότι αποτελεί ένα από τα μεγαλύτερα κεφάλαια της χώρας και συμπλήρωσε:

«Είμαι σίγουρος ότι ούτε τις αφίσες που κυκλοφορούν γνώριζε και γνωρίζει ο Μίκης Θεοδωράκης, ούτε την αθλιότητα την οποία κυκλοφορούν κάποιοι, οι οποίοι καλύπτονται πίσω από την επωνυμία 'Σπίθα'».

Επέκρινε εκ νέου τον κ. Τσίπρα για την στάση του λέγοντας: «Δυστυχώς ένα μέρος της κοινοβουλευτικής αριστεράς, ο ΣΥΡΙΖΑ εν προκειμένω, με τον κ. Τσίπρα, έχει αποδείξει ότι δεν είναι ούτε κοινοβουλευτική, ούτε καν εξωκοινοβουλευτική αριστερά.

» Είναι ένα μόρφωμα πλέον, ούτε ριζοσπαστική, ούτε δημοκρατική, ούτε καν αριστερά είναι. Ο κ. Τσίπρας -και είναι κεντρική επιλογή- ξεκίνησε και σέρνει έναν πολιτικό λόγο που είναι αντιδραστικός, συκοφαντικός και πολλές φορές είναι ο λόγος του που πυροδοτεί και τις αθλιότητες εκ μέρους του ΣΥΡΙΖΑ.»
αννα
07/07/2011 14:35
αν δεχοταν την ηαθημερινη βία της αναγκης για επιβίωση τι θα έκανε ο Παπουτσης;
Μαριάννα
07/07/2011 14:04
k. Παπανικολάου...όταν οι πολίτες- όποιοι κι αν είναι αυτοί - βαράνε είναι κακό καί πρέπει νά τεθούν λέτε, εκτός νόμου. ¨Οταν τά ΜΑΤ επίσημα κρατικά όργανα βαράνε τί πρέπει νά γινει; καί βεβαίως αρχηγός τους είναι ο Παπουτσής, μέγας προστάτης παντός αλλοδαπού σ αυτό τό ξέφραγο αμπέλι τού επερχόμενου...φράχτη μερικών χλμέτρων !!! Ομως είναι απαράδεκτο νά απειλούν γυναίκες καί παιδιά ενός υπουργού όσο ανίκανος ή αποτυχημένος κι αν είναι - άν είναι. Απόδειξη είναι τό γεγονός ότι γινόμαστε μειονότητα στήν ίδια τήν πατρίδα μας. Καί τά περί απελάσεων καταντήσανε το πιό σύντομο αστείο. Tό λιγώτερο που έχει νά κάνει ο Παπουτσής είναι νά ΜΗ μιλά για Θεοδωράκη. Είναι πολύ μικρός γιά κάτι τόσο μεγάλο.
Θ Κ
06/07/2011 21:11
Το συμπέρασμα είναι ότι, παρά τις απειλές ο υπουργός δεν μασάει. Θα μας σώσει θέλουμε δεν θέλουμε. Σαν τους πρόσκοπους, που πάνε τις γριές στο απέναντι πεζοδρόμιο, χωρίς οι ίδιες να το ζητάνε, επειδή πρέπει ντε και καλά να κάνουν μια καλή πράξη.
Ελλη Σαβετ
06/07/2011 18:41
Φαντασου να ειχε βρεθει κατα λαθος στην πλατεια Συνταγματος, να του ειχαν ριξει δακρυγονα τα ΜΑΤ, να ειχαν χτυπησει την γυναικα του με γκλομπ, και να ειχαν συρει την κορη του με χειροπεδες στην ασφαλτο...
Ένας αναγνώστης
06/07/2011 17:13
@Παπανικλαου Μιχαηλ6/7/2011 16:10: Αν απαγορέψουν τον ΣΥΡΙΖΑ ξέρουν ότι ο λαός θα τους πετσοκόψει ανελέητα και μετά θα τους φάει ζωντανούς. Κι έτσι δεν πρόκειται να το κάνουν. Δεν θέλουν να βρεθούν ξαφνικά προ εκατοντάδων χιλίαδων λυσσασμένων πολιτών με πολύ βάναυσες διαθέσεις. Ξέρετε, ελπίζω, τι εστί ισχύς λαού;
Παπανικλαου Μιχαηλ
06/07/2011 16:10
Ας τεθει επιτελους εκτος νομου ο ΣΥΡΙΖΑ, που παραβιαζει σαφως το Συνταγμα και τους νομους (περριτο να αναφερω). Αλλωστε το υγειες κομματι τους, η Δημοκρατικη Αριστερα, τους εχει ηδη θεσει εκτος. Τι αλλο πρεπει να κανουν, βριζουν ανηλεως, σπανε, καταστεραφουν τα παντα, απειλουν τα παντα, εχουν ακομη σκοτωσει, ελεος και ειναι μια μικρη μειοψηφια ουτε 4% που ομως παρασυρει τα παντα, επειδη εχουν εξασφαλησει τα εισοδηματα και τα σπιτια απο το μπαμπα και εχουν ελευθερο χρονο να το πεζουν δηθεν ''αριστερα''. Δεν βλεπουν και το κ. Μικη που πλεον τα εχει χάσει, όταν επι Ν.Δ. ήταν υπουργος, ήταν καλά, αλλα τα λεφτα ήταν ωραία και ξεχασε ότι ειναι δήθεν ''αριστερος''.
Σοφια uk
06/07/2011 14:49
Τι έγινε κύριε Παπουτσή?? Ταρακουνηθήκατε? Τρομάξατε πως θα συμβεί κάτι στην οικογένεια σας? Ο κόσμος που στείλατε στα νοσοκομεία οικογένειες δεν είχε?
ΕΛΛΗΝΑΣ .
06/07/2011 14:45
Τα καραγκιοζιλίκια μέσα στο ΠΑΣΟΚ δεν έχουνε όρια , πρώτος και καλύτερος ο (ΔΗΜΗΤΡΑΚΗΣ) , άκουσον άκουσον βρέθηκε μαλάκας Έλληνας που τον απείλησε ότι εάν δεν ψηφίσει το μεσοπρόθεσμο την έχει βαμμένη , αμ ο άλλος ο τύπος τι είπε ο άνθρωπος !!! με απειλήσανε λέει από το εξωτερικό , καταλάβατε δεν έχουνε αλλά προβλήματα οι Έλληνες του εξωτερικού και ασχολούνται με αυτόν τον μαλακά , το κόλπο είναι πονηρό , λέμε του εξωτερικού και καθαρίσαμε εάν όμως λέγαμε του εσωτερικού θα μας ζητούσανε τους αριθμούς τον τηλεφώνων και τότε ? αφού όλοι οι κακούργοι είναι φαντασία και κακόγουστο παραμύθι και όλα αυτά για να προβάλουμε πόσο θύματα είμαστε εμείς οι ήρωες βουλευτές ! Αμ ο άλλος , τι είπε το παιδί !!!! δεν μπορώ λέει να γίνω αιτία εγώ ο πατριώτης βο(υ)λευτής για να χρεοκοπήσει η (πατρίδα μου) και αμέσως θυμήθηκε πια είναι η πατρίδα του , η ΕΕ είπε δεν πρέπει να χρεοκοπήσει και ΕΓΩ-ΕΓΩ -ΕΓΩ δεν ΘΑ γίνω αιτία ! τι πατριώτης ρε πούστη μου . Και τώρα έχουμε τον μιστερ βουλιάξτε όλα τα καραβιά , δέστε τον στην Φώτο , κάτι μου θυμίζει , α θυμήθηκα θα σας κάνω ΝΤΑ παλιόπαιδα δεν προσέχετε όταν βαράτε και τώρα αναγκάζομαι να πω ψέματα ότι και η δικιά μου φαμιλιά κινδυνεύει , ευτυχώς υπάρχει η Χρυσή Αυγή και έτσι τα μπαλώνω , χίλια χρόνια να μου ζήσης Χρυσή Αυγή και ΣΥΡΙΖΑ , εάν δεν είχαμε και εσάς πως θα καθαρίζαμε τα σκατά μας .Ο άλλος ο άρρωστος στα μυαλά , τι είπε ο άνθρωπος ! ευτυχώς οι δικοί μας οπαδοί του ΠΑΣΟΚ δεν βγαίνουνε να δείρουνε τους άλλους που επιτίθενται κατά βουλευτών μας , τράβα σπίτι σου μπάρμπα να ξεκουραστείς , αρκετά τζάμπα χρήματα έφαγες άσε και στους άλλους κάτι , γενικά και για τους βουλευτές έπρεπε να ισχύ ότι και για τους οδηγούς , μετά από μια χρονική περίοδο βουλή γιοκ , γιατί το μυαλό καταντά κουρκούτη . Και τώρα η σειρά τον άλλων καλόν παιδιών , της αντιπολίτευσης , τι μας λένε !!!!!!! καταδικάζουμε ,καταδικάζουμε , καταδικάζουμε , πως λέμε στον πάπα , αποτάσσομαι , αποτάσσομαι , αποτάσσομαι , ρε καραγκιόζηδες προετοιμάζετε το έδαφος από τώρα για το αύριο ? Ε’ όχι πούστη μου , εάν και εσείς κάνετε τα ίδια το σίγουρο είναι θα καταλήξετε στην κρεμάλα , τότε θα έχετε τους δικούς σας και τους αντιπάλους σας που θα είναι εναντίον σας , ενώ οι σημερινή την βγάζουνε δεν την βγάζουνε καθαροί . Έχουμε και τον δικτατορίσκο εκ Βορρά ονόματι Πεταλωτής , δεν φτάνει που τον κατεβάσανε Αθηνά και έγινε γνωστός τώρα το παίζει εξυπνάκιας , αύριο θα είσαστε ένα τίποτα ένας από εμάς τότε να δούμε τι γνώμη θα έχετε για όλους αυτούς που μιλάτε σήμερα . Σας πείραξε κ. Πεταλωτή η λέξη (νενέκοι) την θεωρείτε υβριστική ,η λέξη (μόρφωμα ) και μάλιστα όταν αποκαλείτε πολιτικό κόμμα πως μεταφράζεται ? μήπως και για αυτό πρέπει να επέμβει εισαγγελέας ? Από τον πανικό σας στο ΠΑΣΟΚ προσπαθείτε να κρυφτείτε σαν τον στρουθοκάμηλο .
RomanZeus
06/07/2011 14:06
Μ' αρεσει που τωρα οι πολικοι ζητουν και τα ρεστα.. αντι να ψαχνοθν να ωροθν αυτοθσ που εφεραν την Ελλαδα στο γκρεμο τωρα μαινονται και απειλουν... Ας δει3ουν καλη αγωγη για να μην φοβουνται να βγουν στους δρομους 3ανα.... Αλλα οταν δεν καταγγελουν την βια των ΜΑΤ ας μην μιλανε για την βια της οργης ... Ο φοβος φυλαει τα ερημα....
Φον Φούφουτος.
06/07/2011 14:03
Πολύ απλό κ. Παπουτσή, αντί να κάντε καταγγελίες, στον αέρα πηγαίνετε στον Εισαγγελέα και ζητάτε άρση του απορρήτου των τηλεφωνημάτων. Δυστυχώς όμως, ''Αρχή άνδρα δείκνυσι''.
Επισήμανση
06/07/2011 13:39
Αν ο υπουργός Προστασίας του Πολίτη δεν μπορεί να προστατεύσει την οικογένειά του πρέπει να πάρει τη θέση του κάποιος ικανότερος.
Ανώνυμος
06/07/2011 13:29
Τις καρπαζιές που σου αξίζουν θα στις ρίξουν στον άλλο κόσμο οι νεκροί από το Σάμινα, άχρηστε!
Κούκος
06/07/2011 12:29
αλίμονο, το επάγγελμα του παπουτσή πότε θα απελευθερωθεί ;;;
ΚΜ
06/07/2011 11:53
Δεν μου αρέσει καθόλου ο Παπουτσής, το ΠΑΣΟΚ και η πολιτικη του. Αλλα ως εδω με τον φασισμό του οχλου, αγνοι δημοκρατες αγανακτισμενοι. Επικροτειτε φαινομενα λυντσαρισματων και απειλων ;
...
06/07/2011 11:16
@Παυλίνα Έχει ένα σωρό δουλειές στα νησιά το καλοκαίρι γιατί δεν πας να δουλέψεις καλή μου; Όταν ήμουν εγώ άνεργος 5 χρόνια με λυπόσουν άραγε;
...
06/07/2011 11:13
Επειδή μαζευτήκατε 10.000 τρόμπες στο σύνταγμα, οι μισοί για χαβαλέ και καμάκι νομίζετε ότι η πλειοψηφία του ελληνικού λαού στηρίζει το μογγολισμό των "αγαναγκτισμένων"; Μάθετε επιτέλους ότι κάθε δράση προκαλέι μια αντίδραση, τόσα χρόνια κοπρίζατε τώρα θα πληρώσετε... Οι πληρωμένες απαντήσεις διαφόρων εναλλακτικών μπαχαλάκιδων που εξυπηρετούν τη βιοσιμότητα της αριστεράς μπορούν να χαρακτηριστούν μόνο ως αστείες. Όσους πολιτικούς (και πολίτες) και να τραμπουκίσετε, αν δεν γίνετε πρώτα εσείς υπεύθυνοι άνθρωποι δεν μπορείτε να περιμένετε απο τους άλλους να κάνουν το ίδιο...
George A K.
06/07/2011 07:44
Κύριε Παπουτσή απορώ πώς δεν έχετε συνειδητοποιήσει ακόμη ότι τα αισθήματα είναι αμοιβαία;!!!!!!!!!! Η Χιτλερική «δημοκρατική» τακτική που εφάρμοσε το κόμμα σας σε μερικούς βουλευτάς σας για την ψήφιση της καταστροφής της χώρας μας (ΟΧΙ ΣΟΥ) ο λαός ανταποκρίνεται και σας πληρώνει με τον ίδιο οβολό!!!! Με άλλα λόγια ακολουθεί τα χνάρια σας. Με την ευκαιρία έχω ενα ερώτημα για σας. Την στιγμή που η Τρόϊκα έστειλε τα «λαγωνικά» της στα υπουργεία μας, σε τι χρησιμεύουν οι υπουργοί ή οι αναπληρωτές υπουργοί και όλοι οι χαραμοφάηδες από πίσω τους;;;; Έτσι κι' αλλιώς οι υπουργοί μόνο για την υπογραφή τους είναι ικανοί για ρην υπογραφή τους τῖποτες άλλο!!!!! Επί πλέον γιατί ρίχνετε το μπαλλάκι στον Στιπρά;; Επειδή είναι νέος και αντέχει μερικές σφαλιάρες;;;; Αυτό μαρτυρεί ότι όλλοι εσείς στερείστε της αρετής και τόλμης να αναλάβετε την ευθύνη σας. Όσο για το «ΦΙΛΟΤΙΜΟ» που επικαλέστηκε ο Ομπάμα στο Γιωργάκη σας, ούτε ο ΓΑΠ κατάλαβε γιατί χρησιμοπ[οίησε αυτή τη λέξη, αλλά ούτε εσεις δεν είστε ικανοί να την θοθετήσετε, ΔΥΣΤΥΧΩΣ!!!!! .
εμείς κρίνουμε όχι η ιστορία
06/07/2011 06:19
Κύριε Παπουτσή είμαι εναντίον των απειλών,αλλα οι αποφάσεις που εσείς πήρατε απειλούν εμενα την οικογένεια μου και το μέλλον αυτής της χώρας.Άρα είστε υπεύθυνος για αυτή την άπέιλη που υφίσταμαι
ΓΙΑΝΝΗΣ
06/07/2011 06:17
Ο ΣΥΡΙΖΑ έχει ομολογήσει και ομολογεί ότι οι πολίτες δέρνουν,γιουχαιζουν,γιαουρτώνουν ,μουτζώνουν,βιοπραγούν γιατί αγανακτούν και εμεις δεν συμφωνούμε αλλά τους ενθαρρύνουμε και συμπαριστάμεθα στον αγώνα τους.Η δικιά μας παρουσία είναι να τους ενθαρρύνει και όχι να τους παροτρύνει.Εμείς έχουμε συμμάχους τα πιο υγειή στοιχεία αναρχικούς,αντιεξουσιατές,τους ανταρσίες και βάλε και δεν αρνούμαστε να προσχωρήσουν στη συμμαχία ούτε οι πυρήνες της φωτιάς.Τροφοδοτούμε ιδεολογικά κάθε ψυχοανώμαλο σωτήρα αυτού του τόπο αρκει να εκτελεί διατεταγμένη υπηρεσία .
Μακεδονας
06/07/2011 06:16
Μας κουνας το δαχτυλο γιτι βασιζεσαι ... στα ΜΑΤ . Ελπιζω οτι συντομα δε θα φτανουν ολα τα ΜΑΤ της Ελλαδας για να σε προστατεψουν ! Παλιοτομαρο, οπως εισαι , απο καθε αποψη, σου αξιζει προ- νομιακη μεταχειριση ! Ασε την οικογενεια ησυχη ! Εσυ προσωπικα ! Εκτος απο .... "στελεχος " του πασοκ, τι αλλο εκανες στη ζωη σου , για να μας στοιχιζεις τοσο ακριβα ?
Paparazzi
06/07/2011 06:00
Ναι βρε παιδι μου αυτοι οι ανθρωποι απο μικρος δεν χωρταγα να τους ακουω οταν μιλουσαν στην τηλεοραση ηταν το κατι αλλο.
Δημος
06/07/2011 05:53
Ελα μην γκρινιαζεται ,εμεις τους ψηφισαμε .
Ένας αναγνώστης
06/07/2011 00:45
Μη στεναχωριέσαι, θα απειλήσουν κι εσένα προσωπικά. Ο λαός έχει πια ξεσαλώσει, το κατάλαβες; Δεν πιάνουν ούτε φοβέρες ούτε ικεσίες όταν μια κοινωνία έχει εμπαιχθεί με τέτοιο τρόπο! Μας φτάσατε στο σημείο να τρέμουμε από λύσσα μόνο που ακούμε τα ονόματα σας!
δορυφορος
05/07/2011 22:37
.Οποις εχει διαβασει θεωριες οικονομικης αναπτυξης η εισοδος του δντ συνεπαγεται μειωση του αναποτελεσματικου δημοσιου τομεα..και μειωση κοινωνικων παροχων.. και ετσι αγαπητοι μας ριχνουν στον φαυλο κυκλο της φτωχειας.,μια χωρα ειναι φτωχη γιατι ειναι φτωχη.ειναι ορατο οτι η αγορα αρχιζει και μικραινει.το εισοδημα πεφτει οπως και η αποταμιευση ετσι και η επενδυση.αρα εχουμε χαμηλη παραγωγικοτητα αρα χαμηλο εισοδημα παλι με τη φοροεπιδρομη να συμπορευεται..το εμποδιο ειναι η μικρη αγορα. και ξερετε απο που θα δωθει η λυση? μονο εαν αυξηθει το πραγματικο εισοδημα..πως?μαζικη επενδυτικη προσπαθεια.. ομως ο υπολοιπος πληθυσμος δηλαδη εμεις..δεν εχει τοσο εισοδημα για να αγορασει ενα νεο προιον που προεκυψε απο μια νεα επενδυση.μπορει να αγορασει με τοσο χαμηλο του εισοδημα τα βασικα ειδη.η ιδιωτικη πρωτοβουλια για να αναλαβει πρεπει να της εγγυηθει η αγορα οτι δεν θα εχει κινδυνο μεγαλο αποτυχιας.αρα η στασιμοτητα σε χαμηλο επιπεδο παραγωγικοτητας εισοδηματος συνεχιζεται..καπιοι οικοονομολογοι λενε το ξεπερασμ της κρισης συντελειται σε μια στρατηγικη ισορροπης μεγενθυνσης ολων των αμεσα η εμεσα παραγωγικων κλαδων..(ωστε ο καθενας να μπορει να αγορασει προιοντα απο αλλλους κλαδους)σας λεει κατι αυτο? εξισορροπηση μισθων ιδιωτικου δημοσιου τομεα?το θεμα ειναι το ανωτατο οριο των μισθων..επισης η εξαγωγη φτωχων χωρων οπως η ελλαδα βασιζεται στην πρωτογενη παραγωγη.μακροχρονια ομως δεν ειναι ελπιδορα πολιτικη.
Mats
05/07/2011 22:12
Και εσύ απείλησες εμένα και τον πατέρα μου την προηγούμενη Τετάρτη αλλά δεν έκατσες να σκάσεις κιόλας...
κ
05/07/2011 22:07
Nikos για το μελλον των παιδιων σου εσυ εκανες κατι ή μονο οι πολιτικοι φταινε?
μπαμπης
05/07/2011 22:03
για ολα φταει ο συριζα?αν ειναι δυνατον..τον κοσμο οταν βλεπει να συρρικνωνεται η ποιοτητα ζωης δεν πηγε ο συριζα και ειπε δειρτε τους βουλευτες..ειναι τελειως αστειο..απλα η πιστη του κοσμου εχει κλονιστει απεναντι στους πολιτικους ..και στο κατω κατω ειμαστε η μονη χωρα στην ευρωπη δεν τιμωρειται κανεις.αξιοκρατεια μηδεν.σε πανεπιστημιο βορειας χωρας οι καθηγητες αξιολογουνται για το μαθημα απο φοιτητες και μια αρνητικη βαθμολογια τους ειναι ικανη να εχει αρνητικη εξελιξη στη καριερα τους.στην ελλαδα ολοι ηταν στο απυροβλητο, αυτη η αισθηση της εξουσιας ισοπεδωνει καθε τι δημοκρατικο.ειναι πολυ λαθος δομημενη η εξουσια.οι πολιτικοι πρεπει να υπηρετουν τα συμφεροντα της χωρας.ειναι αδιανοητο να μην εχει πληρωσει κανεις ως τωρα για λαθη και κομπινες.πως ειναι δυνατον ο λαος να πιστεψει σε μαι νεα αφετηρια του πολιτικου συστηματος.δηλαδη πως να πειστουμε αν τα παραδοξα συνεχιζονται..
Κωνσταντίνος Μ.
05/07/2011 19:59
Αφού μπορεί και μιλάει ακόμα ο Παπουτσής... Πολιτικά πάντα...
ΝΙΚΟς
05/07/2011 18:53
ετσι να φοβασε μουνοπανο ΠΡΟΔΟΤΗ οταν καταστρεφεις τις οικογενειες των Ελληνων το μελλον των παιδιων μας τι νομιζες οτι θα μεινεις στο απυροβλητο στο πολεμο υπαρχουν και απωλειες ειδικα οι ΠΡΟΔΟΤΕΣ
ΜΑΡΩ Κ
05/07/2011 18:37
Εγώ πάντα έλεγα και βροντοφώναζα ότι αυτός ο λαός πάρα πολύ εύκολα ενθουσιάζεται και πανεύκολα απογοητεύεται!!! Διότι δεν έχει καμία μα καμία παιδεία!!! Είναι σχεδόν στο σύνολό του άξεστος, απείθαρχος, χωρίς ευγένεια και γενικότερα αμόρφωτος. Πάρτε παράδειγμα από τους εκπαιδευτικούς του!!! Άρα με όποιον δάσκαλο καθίσεις τέτοια γράμματα θα μάθεις!!!
Φόλα στα σκυλιά
05/07/2011 18:33
Καλά που υπάρχουν κι αυτοί και προσπαθούν να μας προστατέψουν από τους ακροαριστερούς φασίστες που το έχουν βάλει στόχο να καταστρέψουν την Ελλάδα. Φόλα στα σκυλιά της φασιστικής ακροαριστερός του μπάχαλου, της διαφθοράς, της αλητείας, του χάους και του ανθελληνισμού.
Μέχρι πότε κ. Τσίπρα;
05/07/2011 18:30
Μέχρι πότε θα κρύβετε την αλήθεια από τον Ελληνικό λαό για το ποιος είστε κ. Τσίπρα; Τα χρονικά περιθώρια στένεψαν η αλήθεια θα λάμψει προσεχώς!!!
Μανιάτη Μαρία
05/07/2011 18:29
Κ. Τσίπρα μόνον οι ψυχίατροι μπορούν να εξηγήσουν το σκεπτικό σας, με το οποίο απορώ και εξίσταμαι πάντα μα πάντα κατηγορείται τους αστυνομικούς για κάθε τους κίνηση προς τους αναρχικούς γιατί; Μήπως διοριστήκατε προστάτης αναρχικών;
Μανιάτη Μαρία
05/07/2011 18:28
Κ. Τσίπρα μόνον οι ψυχίατροι μπορούν να εξηγήσουν το σκεπτικό σας, με το οποίο απορώ και εξίσταμαι πάντα μα πάντα στηρίζεται τους αναρχικούς που κατέστρεψαν την Ελλάδα γιατί; Ερωτώ!!!
MARI
05/07/2011 18:26
"Οτι σπερνεις, θεριζεις".....μην ανησυχειτε εσεις εκει του ΠΑΣΟΚ.....ανεμους θεριζετε, θυελλες θα μαζετε..και σταματηστε την καραμελα με τον ΣΥΡΙΖΑ , τον μυριζα και δεν ξερω γω ποιον αλλο θα επικαλεστειτε...ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Ο ΣΥΡΙΖΑ...ειναι ο Ελληνικος λαος που σας περιμενει στη γωνια!!.κοπιαστε...!εμ τι νομιζες Παπουτση...Μονο εσυ θα δερνεις τον κοσμο??
κ. Παράσχου Μαρία (ζω στην περιοχή μου εδώ και 76 χρόνια)
05/07/2011 18:26
Εμένα, αλλά και κάθε έντιμο πολίτη κ.Τσίπρα Αλέξη και κ. Αρβανίτη δεν με ενδιαφέρει καθόλου το πόσο επικίνδυνα είναι τα χημικά και ξέρετε γιατί; Διότι δεν έχω, αλλά ούτε και θα έχω καμιά δουλειά να βρίσκομε όπου γίνονται επεισόδια!!! (διότι όποιος μπλέκεται με τα σκατ_ά, τον τρώνε οι κότες λέει ο λαός μας!). Και όχι μόνο αυτό είμαι μόνιμη κάτοικος της περιοχής Συντάγματος ψάχνω σπίτι για να φύγω μια για πάντα από την ΄΄ζούγκλα΄΄ των ξένων και των αναρχικών όπου μας κατάντησες κ. Τσίπρα Αλέξη! Και ξέρετε κύριοι γιατί θέλω να φύγω παρόλο που δεν έχω λεφτά για καλύτερη περιοχή; θέλω να φύγω διότι η αστυνομία, δεν κατάφερε μέχρι στιγμής να εξοντώσει ως όφειλε όλα αυτά τα κοπρόσκυλα τους αναρχοαυτόνομους αριστεριστές και τους ξένους από την αυλή του σπιτιού μου!!! Κύριε Τσίπρα και κ. Αρβανίτη δηλώνετε ότι τα χημικά υποβαθμίζουν σε μεγάλο βαθμό την ποιότητα ζωής των πολιτών και ότι έχουν σοβαρές επιπτώσεις στην υγεία των ευπαθών κοινωνικών ομάδων! Μα τι λες άνθρωπέ μου! Αυτό νομίζεις είναι το πρόβλημά μας ή εξαφάνιση των κάθε είδους παρασιτικών και ενοχλητικών από την περιοχή μας!!! μπας και ζήσουμε και εμείς σαν άνθρωποι!!! Έλεος πια με τον κάθε ηλ….. που βγαίνει και παίρνει θέση για την αυλή μας επί παντός επιστητού!
Coolsaros
05/07/2011 18:23
Τα ΜΑΤ ήταν στο Σύνταγμα όχι γιατί έτσι ήθελαν αλλά διότι ήταν σε διατεταγμένη υπηρεσία (για να βοηθήσουν στην απρόσκοπτη προσπέλαση προς τη βουλή και την φύλαξή της) και έκαναν σε κάθε περίπτωση το καθήκον τους. Οι αγανακτισμένοι πολίτες ήταν εκεί για να διατρανώσουν και να κάνουν γνωστή την αγανάκτησή τους. Οι αναρχικοί γιατί ήταν εκεί; Τι δουλειά είχαν στην βουλή; Άκουγα κάποιους, ο θεός να τους κάνει ΄΄δημοσιογράφους΄΄ να κράζουν και να φωνασκούν σε κάποια από τα ο θεός να τα κάνει ΄΄κανάλια΄΄ για να σταματήσουν τα ΜΑΤ να ρίχνουν δακρυγόνα γιατί άκουσον – άκουσον: οι αναρχικοί δεν μπορούν να αναπνεύσουν!!! Ελλάς το μεγαλείο σου!!! Να γιατί έφτασες εδώ που έφτασες!!! Αφού τέτοιους πολίτες έχεις… Τι καλύτερο περίμενες;
Κάλχας
05/07/2011 18:21
Παπουτσήδες, Βενιζέλοι, Αθανασιάδηδες, Ρομπόπουλοι, Κουκουλόπουλοι και λοιποί Παταλωτές του ακραίου νεοφιλελευθερισμού εν ονόματι του πιό ξευτιλισμένου σοσιαλισμού υπο τον Παπανδρέου τον μικρό, εξαπατήσατε ένα λαό. Εχετε προδώσει ιδεολογία, κομμα, αρχές, σοσιαλισμό, Κίνημα, ψηφοφόρους, τους έλληνες και την Ελλάδα. και ένα ξεμωραμένο γερόντιο επάγγελματίας κρατικοδίαιτης βολευτικής αγρανάπαυσης εμμέσως μας καλεί -εμάς τους ηλίθιους πασόκους- να σκοτωθούμε στους δρόμους και τις πλατείες για να σας προστατεύσουμε (!) απο τους αγανακτισμένους. Λίγη τσίπα ρε! Σα δε ντρέπεστε. Σα δεν αισχύνεστε, που αξαθλιώνετε ένα λαό και ξεπουλάτε μια χώρα και θέλετε και κοινωνική αποδοχή και προστασία. Αίσχος! Ντροπή σας! Τιποτένιοι συμφεροντολόγοι. Άδεια σακιά, ανίκανοι, ψεύτικοι, είρωνες, υποκριτές. Αλοίμονο, στα δικά σας χέρια έλαχε η χώρα, την ώρα που χρειάζεται πολιτικούς με οντότητα, με κύρος, με ήθος, με ανιδιατέλεια, με σοφροσύνη, με ικανότητες. Ρε μολυβένια αστεία ανθρωπάκια νομίζετε ότι με τη φασιστική σας προπαγάντα και τα ΜΑΤ θα υποτάξετε το λαό; Ο Παπουτσής, που το κάθε του παπούτσι στοιχίζει όσο ο μισθός των εικοσάριδων που ψήφισε η παρέα του, ως άλλος Φαρισαίος τάχα μου βγήκε απο το κοινοβούλιο να ενημερώσει τον ελληνικό λαό ότι απειλείται η οικογένειά του. Να τον λυπηθούμε.Ποιός τον πιστεύει τώρα πιά. Ποιός; Ο άνεργος; Ο συνταξιούχος, ο μισθωτός, ο μικροεπαγγελματίας, ο νέος και η νέα, που αυτός και οι άλλοι σοσιαλιστές... του λεηηλάτησαν το πενιχρό εισόδημά και τώρα απειλούν την ίδια τη ζωή του με πλήρη εξαθλίωση; Ο Βενιζέλος αποκαλεί φιλελληνα τον Γιούνκερ! Που είσαι Αντρέα να δείς το παιδί της Αλλαγής! Σκέψου να τον είχαμε ψηφίσει γι αρχηγό τι θά έκανε! Ο χειρότερος όλων. Ο πιό κυνικός. Ο πιο νεοφιλελεύθερος. ΟΙ ΕΦΙΑΛΤΕΣ ΤΟΥ ΠΑΣΟΚ. Ο ΣΟΣΙΑΛΙΣΤΙΚΟΣ ΟΛΕΘΡΟΣ. Δεν κλαίω για μένα, ΓΙΑ ΤΗ ΝΕΟΛΑΙΑ ΚΛΑΙΩ. ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ και τα ΠΑΙΔΙΑ ΤΗΣ ΦΤΩΧΟΛΟΓΙΑΣ.
δημητρης
05/07/2011 18:13
Εγω δεν καταλαβαίνω τι νόημα έχουν οι λεονταρισμοί του τύπου: "«προειδοποιώ όλους εκείνους τους ανήθικους: μακριά τα χέρια από τη γυναίκα μου και το παιδί μου». Πως μπορεί να τους απειλήσει; τους ξέρει; Σε χαχόλους της δεκαετίας του 80 νομίζει οτι απευθείνεται;
Γιατί δεν πάει στην δικαιοσύνη
05/07/2011 18:04
Γιατί δεν πάει στην δικαιοσύνη; Αυτό δεν είπαν και στον Αθανασιάδη, που είπε ότι δέχτηκε απειλές για να ψηφίσει ΝΑΙ στο Μεσοπρόθεσμο; Άλλος ένας για γέλια και για κλάματα! Σε όποιο υπουργείο κι αν έχει πάει, έχει αποτύχει πλήρως. Με αποκορύφωμα το Υπουργείο Εμπορικής Ναυτιλίας. Όλα θάλασσα τα είχε κάνει...
Αρίστιππος ο Δίκαιος
05/07/2011 18:01
Αν είναι έτσι πραγματικά όπως το ΠΑΣΟΚ παρουσιάζει την κατάσταση, ότι δηλαδή πίσω από κάθε διαμαρτυρία αγανακτισμένων παντού στην Ελλάδα βρίσκεται το ΣΥΡΙΖΑ. Τότε ένα είναι σίγουρο, ότι στις επόμενες εκλογές το ΣΥΡΙΖΑ θα πάρει 80% των ψήφων, θα βγεί πρώτο κόμμα και θα κάνει κυβέρνηση, αν είναι έτσι τότε και εγώ πάω πάσο. Έχουμε πλέον φθάσει στα όρια της πολιτικής γελοιότητας. Ούτε οι ίδιοι δεν πιστεύουν αυτά τα σενάρια, δεν καταλαβαίνουν ότι κάνουν χειροτερέυουν την κατάσταση. Πίσω από όλα αυτά είναι εξαπατημένοι ψηφοφόροι του ΠΑΣΟΚ. Ένα είναι σίγουρο, ότι εγώ πάντα είμουνα και ψήφηζα ΠΑΣΟΚ, ΣΥΡΙΖΑ πάντως δεν είμαι.
η υποκρισια του Ελληνα
05/07/2011 17:59
Σας ενοχλει μερικους εδω που ο Παπουτσης υποστηριζει οτι απειλειται η οικογενεια του ε? αλλα πολιτικος ειναι καλα να παθει ε? η εκδικητικοτητα σας ειναι μεγαλυτερη απο το δικαιωμα του Παπουτση να προσταυευσει τα παιδια του ε? Και μετα το παιζετε Δημοκρατες..
Βουλγαρος
05/07/2011 17:44
Σ.Μ.5/7/2011 15:48 οι ΕΠΕΝιτες εγιναν ΠΑΣΟΚοι. Τι καιροι κι αυτοι! και ο Σαμαρας "αριστερος" :)))
Aggelos
05/07/2011 17:41
Ω , Θρασος απιθμενο! Ριξτε του κανα παπουτσι ρε παιδια στον απληστο πρασινοφρουρο!
Π.Μ.
05/07/2011 17:24
Και κάτι άλλο... "Ό,τι σπέρνειις θα θερίσεις"....
xr.papas
05/07/2011 17:22
και ενα ανεκδοτο.πηγα σε επιτροπη του ικα και δεν ηξεραν οτι το υποκαταστημα της Λενορμαν εχει οφθαλμιατρια.και γιατι πηγατε σε ιδιωτικο γιατρο και θελετε να πληρωθητε απο το ικα?
ΑΡΤΕΜΗΣ ΣΦΙΓΓΑΣ
05/07/2011 17:08
Οταν η βια ειναι ψυχολογικη..η δεχεσαι κοινωνια να ζεις φτωχα η σε χρεωκοπουμε ειναι ενταξει?Αυτη μια μορφης βια δεν ειναι?Και τους πειραζει που οι πολιτες τουσ ασκουν προπιλακιζοντας τους και αυτοι ψυχολογικη βια? Αφου απο τους πολιτικους ξεκινησε η ψυχολογικη βια...η δικια τους βια..εφερε βια(ψυχολογικη παντα...)το θεμα ειναι μην αυτη η ψυχολογικη βια που ασκει η τηλεοραση σε ομαδες πολιτων..γινει πραγματικη βια....γιατι οπως ειπε κ ο υπουργος η βια γενναει βια...ας προσεχουν πιανων συμφεροντα θιγουν..να μη θιγουν μονο τους αδυνατους αλλα και τα δικα τους..αλλιως κυριε υπουργε..η βια η δικη σας ειτε ειναι πραγματικη-μεσω αστυνομικων -ειτε ψυχολογικη μεσω ΜΜΕ.παντα γυρναει μπουμερανγκ...μακαρι να ζησουμε καποτε χωρις βια...το ευχομαι να το δουν τα δισεγγονα μου..γιατι τα εγγονια μου δε το βλεπω..!
ΝΕΦΕΛΗ
05/07/2011 16:54
Όπου και αν έχει τοποθετηθεί ο Παπουτσής έχει αποτύχει... Ας μην μιλάει πολύ γιατί και πάλι τα έκανε μαντάρα ως ΥΠ.ΠΡ. Όπως πονάει αυτός για την οικογένειά του και χτυπιέται (αν και υπερβάλει για να το παίξει ήρωας) έτσι πόναγαν και στα επεισόδια της περασμένης εβδομάδας οι πολίτες. Δηλαδή η οικογένειά του έχει μεγαλύτερη αξία;; Μήπως θυμάται το Σαμίνα;; Κάποιες ψυχές τον κυνηγούν!
giann
05/07/2011 16:33
Κιριε Υπουριε,ειδαν ποσο μαλθακος εισαι σε ολα τα ζητηματα που προεκειψαν απο τον Φραχτη.Αγ Παντελεημονας,Υπατια,Λιμανια, Κερατεα.Πλατεια.Και παιρνουν θαρρος και θρασος Τον υπερκοριο τι τον εχεις.Κανε μηνυσεις στους Μπαχαλακιδες να δεις πως κοβετε ο βηχας.
Χρήστος Κ
05/07/2011 16:19
Ούτε η Μαφία δεν απειλούσε τα μέλη της οικογενείας. Που έχουμε φτάσει;;;
horsenebula
05/07/2011 16:18
όλη η ελλάδα βράζει και αυτοί με τον σύριζα ασχολούνται-σταματήστε να μας συνδέετε με τον σύριζα εκνευριζόμαστε πιο πολύ-ξέρεις πόσοι πασόκοι (σταθεροί ψηφοφόροι και μετακινούμενοι βρίσκονται στις πλατείες? ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΖΕΙΣ ΚΙΝΕΖΟΣ ΦΥΣΙΚΑ!) και αν θες να σταματήσουν οι απειλές να παραιτηθείς! παραιτήσου γιατί είσαι ανάξιος να είσαι όχι μ΄νο σε αυτό το υπουργείο αλλά και σε οποιοδήποτε άλλο ελεινέ ψεύτη
χαραλαμπης
05/07/2011 16:16
greekman5, agnostos5 και Ανιτα, δηλαδη 3 στους 4, το 75% των τοποθετησεων σε αυτο το φορουμ προερχεται απο τον ετεροκλητο χωρο των κουκουλοαυγιτοχουλιγκανων. Εαν εβλεπαν τον Παπουτση στον δρομο στην καλυτερη περιπτωση θα αγοραζαν γιαουρτι απο το πλησιεστερο γαλακτοπωλειο και θα του το πεταγαν στην μαπα, στην χειροτερη θα ξεριζωναν ενα πλακακι απο το πεζοδρομιο και θα του εσπαγαν το κεφαλι. Κακα τα ψεμματα, η αντιδραση στην Ελλαδα δεν εχει παρει τις αποστασεις της απο την ωμη βια. Και σε αυτο εχετε τεραστιες ευθυνες και εσεις οι δημοσιογραφοι οταν επι δεκεμβριανων εκθειαζατε η τουλαχιστον δεν καταδικαζατε τους τραμπουκους που εγκλωβιζαν μεσα στον ηλεκτρικο στον σταθμο της Κηφισιας ακομα και τους επιβατες ...
Έλεος
05/07/2011 16:08
Δεν συμπαθώ καθόλου τον Παπουτσή, αλλά αυτό που του συμβαίναι είναι άδικο, άσχημο και απαράδεκτο σε μια δημοκρατική χώρα. Ντροπή μας πια!
SPYROS
05/07/2011 16:07
Η Γελοιοτης σε ολη της την μεγαλοπρεπεια! Ο ανθρωπος που δεν αισθανθηκε καμμια τυψη για τους χειρισμους (και τους ατυχους νεκρους) στην υποθεση του 'Σαμινα', ο Υπουργος που αναγγελει φρακτες κατα των λαθρομετανστων και χτιζει κεντρα υποδοχης αλλα παρολα αυτα η Αθηνα εχει γινει Καρατσι, ο Υπουργος των ΜΑΤ που καταφερε (με εντολες Μαξιμου βεβαιως) να γεμισει για 2 μερες την Αθηνα με καρκινογονα και βλαβερα δακρυγονα και με την βοηθεια του παρακρατους των κουκουλοφορων για να διαλυσει νομιμους πολιτες που διαμαρτυρονται για την καταντια που εχει φερει την χωρα μας η κυβερνηση του, Ε αυτος ο ανθρωπος εχει το θρασος να λεει οτι τον απειλουν!!? Καλα πλακα μας κανεις ρε μεγαλε?????
Λουκής
05/07/2011 16:06
Ο κος Παπουτσής έχει απόλυτο δίκιο και σε ο,τι αφορά την οικογένειά του συμφωνώ μαζί του και πιστεύω το ίδιο και για την μεγαλύτερη μερίδα του ελληνικού λαού.. Μόνο που ο ίδιος, αυτό που επιθυμεί για την οικογένειά του, δεν σκέφτηκε οτι το επιθυμούσαν και οι γονείς αυτών των παιδιών, που οι υφιστάμενοί του αστυνομικοί των ΜΑΤ, χτηπούσαν στα κεφάλια με δικές του εντολές στο Σύνταγμα.
Αρίστιππος ο Δίκαιος
05/07/2011 16:02
Ρε μπάρμα (Κακλαμάνη) αφού ξέρεις ότι πίσω από τις επιθέσεις είναι ΠΑΣΟΚΟΙ. Τι είναι αυτά που λές, αλλά εσύ έχεις ελαφρυντικό το 'ΑΚΑΤΑΛΟΓΙΣΤΟ'. Δεν πας σπιτάκι σου με τα τρισέγγονα σου να πιείς κάνα τίλιο και άσε να φάει και κανείς άλλος ψωμί. Δεν χόρτασες ακόμα. Φτάνει πια!!!! οπως έλεγε και ο αρχηγός σου. θα πληρώσεις και εσύ για όλες τις 'υπεξαιρέσεις' που έχεις κάνει εδώ και τόσα χρόνια, προσλήψεις από το παράθυρο στην 'Βο(υ)λη' καί μετά αναρωτιέστε πώς βούλιαξε η οικονομία της Ελλάδας. Να είσαι πάντως σίγουρος παρόλους τους αιώνες σου ο λαός θα σε πληρώσει με το ίδιο νόμισμα, πολύ σύντομα.
Π.Μ.
05/07/2011 15:57
"Αναφερόμενος γενικότερα στις επιθέσεις που δέχονται τις τελευταίες ημέρες πολιτικά πρόσωπα, ο υπουργός δήλωσε ότι δεν εντυπωσιάστηκε ούτε αποδέχτηκε ποτέ την ιδεολογική και πολιτική τρομοκρατία κανενός και δήλωσε «αισθάνομαι ότι είμαι κατήγορος και όχι κατηγορούμενος, εναντίον εκείνων που προκαλούν τη βία. Είμαι ενάντια σε αυτή από όπου και αν προέρχεται και η βία γεννά βία. Εκείνοι που θεωρούν ότι υπάρχει προοδευτική βία τους λέω ότι απλά ενισχύουν τη βία των κατασταλτικών μηχανισμών." Προφανώς δεν έχει επίγνωση των πράξεών του... Καταλαβαίνουμε σιγά σιγά γιατί βούλιαξε η χώρα.
αντώνης
05/07/2011 15:52
Αγαπητοί, οι σύντροφοι και τα παιδιά των πολιτικών δεν φέρουν καμμιά ευθύνη γιά τις πράξεις αυτών των πολιτικών.. Τώρα βέβαια στο άρθρο δεν αναφέρεται ποιός, τι καί αν κάποιος όντως έβρισε την οικογένεια του Παπουτσή, καί το λέω αυτό, γιατί η προπαγάνδα πάει σύνεφο στις μέρες μας. Ελπίζω όμως ο Παπουτσής να μην έχει φτάσει στο σημείο να εκμεταλεύετε την οικογενειά του γιά πολιτικούς λόγους - αν και οι πολιτικοί μας το έκαναν αποδεδειγμένα αρκετές φορές. Οι οργανωμένες διαμαρτυρίες όμως, είναι διαμαρτυρίες κι όταν γίνονται έξω από τοα σπίτια των πολιτικών. Αν αυτό δεν αρέσει στον κάθε Παπουτσή, ας παραιτηθεί. Δεν τον υποχρέωσε κανένας να μπει στην πολιτική. Ή ας κάνει καλά την δουλειά γιά την οποία τον ακριβοπληρώνει η κοινωνία. Καί η κοινωνία τον ακριβοπληρώνει, οι μισθωτοί κι όχι οι φοροφυγάδες και τα λαμόγια τα οποία προστατεύει -πόσους φοροφυγάδες έπιασαν και καταδίκασαν αυτά τα δύο χρόνια?. Γιατί με το ίδιο δικαίωμα μπορούν να πούν και οι μισθωτοί και οι συνταξιούχοι: "προειδοποιώ όλους εκείνους τους ανήθικους: μακριά τα χέρια από τη γυναίκα μου και το παιδί μου". Έχουν βλέπεις κι αυτοί παιδιά και γυναίκες..
Σ.Μ.
05/07/2011 15:48
Ανοίξτε ξανά την Μακρόνησο κ. Παπουτσή γι’ αυτά τα καθάρματα. Αφού δεν σέβονται την Δημοκρατία και έχουν τέτοιες απόψεις να τους στείλετε εκεί. Έτσι για να τελειώσουμε μια για πάντα.
Μαρια
05/07/2011 15:47
Αυτο ειναι θρασσος. Τοσα παιδια και γυναικες γευτηκαν τη βια σου Παπουτση. Δεν εχεις δει τιποτα ακομα.
Στέλιος
05/07/2011 15:43
Καλά σου κάνουν λαμόγιο. Σφάξιμο και αργό θάνατο σου εύχομαιagnostos5/7/2011 15:02 απαράδεκτες δηλώσεις. Η εφημερίδα τι κάνει εδώ? αυτό δεν είναι ελεύθερη γνώμη, αλλά φασιστικό ανακοινωθέν. γρήγορα την IP και στον εισαγγελέα. άντε πια γιατί βαρεθήκαμε τις απειλές
ΑΡΜΕΝΗΣ
05/07/2011 15:41
Λυπάμαι, αλλά δε σας πιστεύω κύριε Παπουτσή. Αυτά τα είπατε για να καλύψετε τον ανεκδιήγητο Αθανασιάδη. Όσον αφορά στις επιθέσεις εναντίον των πολιτικών δεν τις θεωρώ δικαιολογημένες αλλ' αιτιολογημένες. Δεν είναι απρόκλητες. Όταν άλλα σου έχουν πει και άλλα σου προκύπτουν, όταν επί 20 μήνες ζούμε σε ένα διαρκές σασπένς "χρεοκοπούμε - δε χρεοκοπούμε", όταν οι φόροι πέφτουν σύννεφο και οι περικοπές (μισθών συντάξεων κλπ) χαλάζι, όταν οι "έκτακτες εισφορές" κάνουν πάρτυ χωρίς ταυτόχρονα να δίδεται κάποια προοπτική, μεσοπρόθεσμης έστω, ανάκαμψης και η ανεργία εάν δεν έχει μπει στο σπίτι σου τότε βρίσκεται ante portas, κάπου τα νεύρα παίζουν. Όταν μάλιστα βλέπεις τύπους σαν το Ρομπόπουλο ή τον Αθανασιάδη, λίγο ευέξαπτος να είσαι, "τα παίρνεις" χοντρά. Ο Αθανασιάδης δε, κατά τη γνώμη μου, πολύ φθηνα τη γλύτωσε. Ίσως θα πρέπει να καταλάβετε κύριε Παπουτσή ότι σεις και οι συνάδελφοί σας προκαλείτε το λαό. Τέλος, συμφωνώ. Το 2009 σας ψήφισε το 45% του Λαού. Σήμερα πόσοι θα σας ψήφιζαν; Πόσους αντιπροσωπεύετε;
greekman
05/07/2011 15:41
αυτοι η καραμελα για οργανωμενους τραμπουκους.Σας προκαλουμε να βγειτε εξω να πατε βολτα και αν ερθει ο παππους και η γιαγια και σας φτυσει μετα πειτε ειναι απο τραμπουκοι .Δεν ντρεπεσται λιγο αντι να ζητατε συγνωμη θελετε και τα ρεστα .Οταν ο φορολογουμενος πολιτης δεν θα εχει να φαει οχι απλα θα σας απειλησει .Ψαξτε σπηλια να κρυφτειτε ξεφτιλες
AlexGR
05/07/2011 15:39
Τα κομματοσκυλα φαίνονται αγαπητέ Ποντιφιξ... Το μόνο που μπορώ να πω είναι επανάσταση εναντία του ίδιου του πολιτικού συστήματος και δημιουργία νέου στο οποίο οι πάντες θα κρίνονται και θα τιμωρούνται αν χρειάζεται, και οι αποφάσεις θα παίρνονται από την βάσει και όχι από τους εκλεγμένους
Antonis Clements-Sofianos
05/07/2011 15:36
Δέν ξέρεις πόσο χαίρομαι που τελικά λάβατε το μήνυμα και εσύ και όλα τα κομματόσκυλα του ΠΑΣΟΚ που χρόνια ζήτε, κατατρώγοντας τις σάρκες μας. Έτσι για να καταλάβεις τι εστί βία, πανικός, απόγνωση. Καί ακόμα είμαστε στήν αρχή. Περίμενε να δείς τι έχετε να πάθετε, η εκδίκηση (για αυτά που μας έχετε κάνει) είναι ένα πιάτο που τρώγεται κρύο. Πάνε οι καλές εποχές που θεωρούσατε τους εαυτούς άρχοντες, υπεράνω νόμων και διακαιοσύνης. Τώρα την δικαιοσύνη την έχει πάρει στα χέρια του ο λαός. Ένας ΠΑΣΟΚΟΣ που δυστυχώς (ευτυχώς) ξύπνησε στο ΠΑΡΑ ΕΝΑ.
Antonis Clements-Sofianos
05/07/2011 15:35
Δέν ξέρεις πόσο χαίρομαι που τελικά λάβατε το μήνυμα και εσύ και όλα τα κομματόσκυλα του ΠΑΣΟΚ που χρόνια ζήτε, κατατρώγοντας τις σάρκες μας. Έτσι για να καταλάβεις τι εστί βία, πανικός, απόγνωση. Καί ακόμα είμαστε στήν αρχή. Περίμενε να δείς τι έχετε να πάθετε, η εκδίκηση (για αυτά που μας έχετε κάνει) είναι ένα πιάτο που τρώγεται κρύο. Πάνε οι καλές εποχές που θεωρούσατε τους εαυτούς άρχοντες, υπεράνω νόμων και διακαιοσύνης. Τώρα την δικαιοσύνη την έχει πάρει στα χέρια του ο λαός. Ένας ΠΑΣΟΚΟΣ που δυστυχώς (ευτυχώς) ξύπνησε στο ΠΑΡΑ ΕΝΑ.
ΜΑΡΙΟΣ ΤΖΟΥΛΗΣ
05/07/2011 15:35
Με τα αντερα του τελευταίου Ξυριζαίου να κρεμάσουμε το τελευταίο Τσιπρόσκυλο.
ναπολεων
05/07/2011 15:31
Ο υπουργος προστασιας του πολιτη ...απειληται απο πολιτες. Αν αυτο δεν ειναι ειρωνια τοτε τι ειναι?
Ψεύτες και Κλέφτες
05/07/2011 15:25
Και εσύ κ. Παπουτσή απειλείς την ευημερία ΤΗΣ ΔΙΚΗΣ ΜΟΥ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ όπως και όλων των Ελλήνων!!! Πως αισθάνεσαι τώρα που βιώνεις τις συνέπειες των πράξεών σου; Θα σου πω εγώ... μια χαρά αισθάνεσαι γιατί τόσα χρόνια μόνο από το βουλευτιλική έχεις κάνει γερό κομπόδεμα, έχεις εξασφαλίσει μια παχυλότατη σύνταξη και πολλά προνόμια για την οικογένεια και τους κολλητούς σου. Απλώς ξύπνησες απότομα και έσπευσες να διαμαρτυρηθείς από το δημόσιο βήμα που ο Ελληνικός λαός σου έχει παραχωρήσει, με τα ψέμματα που ο Γιωργάκης τον τάισε προεκλογικά. Έχεις βγει στην πιάτσα να δεις πως είναι τα πράγματα; Αλήτη... αντί να βάλεις το κεφάλι κάτω, διαμαρτύρεσαι μέσα από τον γυάλινο πύργο στον οποίο ζεις και παραπονιέσαι για πράγματα που ο μέσος Έλληνας δεν έχει καν την πολυτέλεια να διαμαρτυρηθεί! Αλλά αυτά είναι ψύλλος στον κόρφο ενός ανθρώπου που το μόνο πράγμα που έχει να επιδείξει αυτός και οι όμοιοι του είναι η συνδικαλιστική τους δράση και το πως την εξαργύργωσαν πολιτικά για να ζήσουν πλουσιοπάροχα εις βάρος του Ελληνικού λαού. Ψεύτες και κλέφτες, αυτοί είστε!!! Κάντε εκλογές να δούμε τι άποψη έχει για σας ο Ελληνικός λαός. Αλλά φοβάστε, γιατί ξέρετε ότι θα πάτε σπίτια σας και θα χάσετε την πρόσβαση στην εξουσία. Να πονέσει, να ματώσει ο Ελληνικός λαός για να διατηρήσετε εσείς τα κεκτημένα σας; ΟΧΙ και ΠΟΤΕ. ΛΑΕ ΞΥΠΝΑ και στείλε τους στα τσακίδια! Απλή αναλογική τώρα, τέλος στα κομματα εξουσίας, αφού δεν θέλουν και δεν μπορούν να συνεργαστούν, να αλλάξει ο θεσμός ώστε να αναγκαστούν. Μόνο έτσι θα εξασφαλίσουμε πολιτική σταθερότητα γιατί κάθε κυβέρνηση θα είναι αναγκασμένη να εφαρμόζει πολιτικές που θα απηχούν τουλάχιστον ένα κοινό παρανομαστή.
greekman
05/07/2011 15:11
καποια στιγμη ειχα γραψει οτι οι μερες αφθονια σας δεν θα ειναι αρκετες.Εφτασε η ωρα
Σ.Μ.
05/07/2011 15:03
Σας πειράζει που σας λένε νενέκους και δε σας πειράζει που είστε νενέκοι ; Και η δική μας οικογένεια δέχεται απειλές κε Παπουτσή, από εσάς και τους υπόλοιπους, κοτόπουλους κολοτούμπους (νέο είδος βουλευτών), συναδέλφους σας, απειλές φτώχειας, πείνας, εξαθλίωσης, ενώ εσείς ζείτε με τους παχυλούς σας μισθούς. Άν θέλετε να σταματήσουν όλα αυτά μπείτε μπροστά, γίνετε παράδειγμα προς μίμηση κι όχι προς αποφυγή. Μειώστε δραστικά τις αποδοχές σας, αποποιηθείτε τα προνομιά σας, εγκαταλείψτε τα πολυτελή αυτοκίνητα και σπίτια και τότε οι πολίτες δεν θα σας θεωρούν βδελύγματα μα ύψιστους υπερσπιστές τους έθνους.
Ανιτα
05/07/2011 15:01
Εσεις απειλητε εναν ολοκληρο λαο κ. Παπουτση μου. Τι θελεις δηλαδη, να σε λυπηθουμε?
Παυλινα
05/07/2011 14:59
Ρε τι κακο μας βρηκε! Ας φωναξει τους κουκουλοφορους του να τον προστατεψουν το καραφασιστα. Εθνικοφρονες της κακιας ωρας...Τι σκουζετε μωρε, για να σας λυπιθουμε εμεις οι 800 000 ανεργοι?

όλες οι τελευταίες ειδήσεις