Σαμαράς: «Ο Πρωθυπουργός είναι γαντζωμένος στην εξουσία»

«Ο κ. Παπανδρέου δέχθηκε την πρότασή μου να φύγει από την Πρωθυπουργία, αλλά τελικά την απέρριψε»

ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 15/06/2011 23:03 | ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ: 15/06/2011 23:26 |

«Χάθηκε μια μεγάλη ιστορική ευκαιρία. Ο πρωθυπουργός απέρριψε τη μόνη πρόταση συναίνεσης που θα μπορούσε να βγάλει τη χώρα από τα αδιέξοδα», δήλωσε ο πρόεδρος της Νέας Δημοκρατίας Αντώνης Σαμαράς.

Σχολιάζοντας το διάγγελμα του Πρωθυπουργού, έκανε λόγο για «γάντζωμα» του κ. Παπανδρέου στην εξουσία.

«Τόνισα στον κ. Παπανδρέου ότι μια κυβερνητική συνεργασία δεν μπορεί να γίνει με τον ίδιο Πρωθυπουργό, γιατί έχει χάσει την εμπιστοσύνη τόσο της κοινωνίας μας στο να κυβερνά, όσο και της αγοράς στο να τη βγάλει από την κρίση», είπε ο κ. Σαμαράς, υποστηρίζοντας ότι «ο κ. Παπανδρέου ενώ δέχθηκε αρχικά την πρότασή μου, δηλαδή μου δήλωσε ότι αποδέχεται το στόχο της επαναδιαπραγμάτευσης και δέχεται να φύγει ο ίδιος από την Πρωθυπουργία, τελικά την… απέρριψε».

«Οι ηγέτες κρίνονται στην πράξη και όχι στα λόγια», είπε ο κ. Σαμαράς, προσθέτοντας: «Το ερώτημα είναι αν ο κ. Παπανδρέου μπορεί να κυβερνήσει. Αν μπορεί, τότε κακώς ζήτησε στήριξη από μας. Αν δεν μπορεί, τότε πρέπει να πάει σε εκλογές».

«Ο μόνος που μπορεί να δώσει τη λύση είναι ο Ελληνικός λαός», κατέληξε ο πρόεδρος της ΝΔ.


Ολόκληρη η δήλωση του Αντώνη Σαμαρά έχει ως εξής:

«Σήμερα, ο Πρωθυπουργός, μου ζήτησε να συνεργαστούμε για κυβέρνηση εθνικής σωτηρίας.

Δέχθηκα, αρκεί ο στόχος να είναι το μεγάλο ζητούμενο: η επαναδιαπραγμάτευση του Μνημονίου και του Μεσοπρόθεσμου προγράμματος.

Δηλαδή να στηρίξουμε από κοινού μια προσωρινή κυβέρνηση με στόχο να βγάλουμε την χώρα από το αδιέξοδο στο οποίο την έχει οδηγήσει η Πολιτική του Μνημονίου. Γιατί η συνέχιση του ίδιου λάθους θα είναι ολέθρια…

Τόνισα στον κ. Παπανδρέου, ότι μια τέτοια κυβερνητική συνεργασία δεν μπορεί να γίνει με τον ίδιο Πρωθυπουργό. Γιατί έχει χάσει την εμπιστοσύνη, τόσο της κοινωνίας μας στο να κυβερνά, όσο και της αγοράς στο να τη βγάλει από την κρίση.

Ο κ. Παπανδρέου, ενώ δέχθηκε αρχικά των πρότασή μου - δηλαδή μου δήλωσε ότι αποδέχεται το στόχο της επαναδιαπραγμάτευσης και δέχεται να φύγει ο ίδιος από την Πρωθυπουργία - τελικά την …απέρριψε!

Τα προσχήματα που επικαλείται για δήθεν επικοινωνιακή διαχείριση από την πλευρά μας είναι τουλάχιστον αστειότητες. Που επιστρατεύθηκαν για να καλύψει στο εσωτερικό του κόμματός του, την αδυναμία του να κυβερνήσει.

Αυτό που μας έλεγε ως χθες: “δεν με ενδιαφέρει η καρέκλα”, μετατράπηκε στο ακριβώς αντίθετο: “γάντζωμα” στην εξουσία!

Κι έτσι χάθηκε μια μεγάλη Ιστορική ευκαιρία. Που ασφαλώς θα το καταλάβει και η ίδια η Ευρώπη. Ότι οι ηγέτες και η υπέρβαση, κρίνονται στην πράξη κι όχι στα λόγια…

Το ερώτημα τώρα, είναι αν ο κ. Παπανδρέου μπορεί να κυβερνήσει.

Αν μπορεί, τότε κακώς ζήτησε στήριξη από μας.

Αν δεν μπορεί, τότε πρέπει να πάει σε εκλογές.

Δεν πρέπει η χώρα να μείνει σε αβεβαιότητα.

Η κοινωνία βράζει! Δεν απαιτεί συναίνεση στο λάθος, αλλά ήρεμη επιμονή στο σωστό.

Η πολιτική του Μνημονίου παρέλυσε την Οικονομία μας.

Δεν θα την αφήσουμε να διαλύσει και την Κοινωνία. Ούτε να υπονομεύσει τη Δημοκρατία.

Ο Πρωθυπουργός απέρριψε τη μόνη πρόταση συναίνεσης που θα μπορούσε να βγάλει τη χώρα από τα αδιέξοδα. Και να ενώσει τον Ελληνικό λαό.

Τώρα αγωνίζεται να συγκρατήσει το κόμμα του.

Τη συναίνεση του ελληνικού λαού στην πολιτική του την έχασε…

Δεν κυβερνιέται έτσι η χώρα.

Δεν μπορεί να μας πηγαίνει ο Πρωθυπουργός από διαγγέλματα χωρίς ουσία, σε εκκλήσεις εθνικής ενότητας για την εφαρμογή μιας πολιτικής που την απορρίπτουν όλοι. Ακόμα και οι ίδιοι οι βουλευτές του.

Σε ό,τι με αφορά, από την αρχή και με συνέπεια είπα ΟΧΙ στη συνέχιση του ίδιου λάθους, της ίδιας λαθεμένης πολιτικής…

Είπα ΝΑΙ για τη διόρθωση του λάθους. Με επαναδιαπραγμάτευση και του Μεσοπρόθεσμου και του Μνημονίου.

Ο κ. Παπανδρέου έκανε τις επιλογές του. Και ο λαός μπορεί να κρίνει…

Ο αυριανός ανασχηματισμός έχει να κάνει με πρόσωπα και ισορροπίες. Δυστυχώς για τον Ελληνικό λαό, η κυβερνητική πολιτική θα παραμείνει η ίδια.

Στη Νέα Δημοκρατία συνεχίζουμε τον αγώνα για αλλαγή πολιτικής.

Και αλλαγή, πλέον, του ίδιου του πολιτικού σκηνικού…

Είναι πλέον σαφές ότι ο μόνος που μπορεί να δώσει τη λύση είναι ο Ελληνικός λαός».

30
ΤΖΩΡΤΖΗΣ ΚΑΡΑΜΠΙΝΑΣ
17/06/2011 23:00
Κύριοι πασόκοι που σας ξυνίζει ο Σαμαράς μήπως θυμάστε ποιός προεκλογικά είχε βγει στα κεραμίδια λέγοντας όχι σε όλα όταν ο Καραμανλής ζητούσε στήριξη σε δύσκολα μέτρα?? Ποιός έλεγε ότι θα επαναγοράσει ΟΤΕ, λιμάνια κλπ και τώρα πουλάει ότι πουλιέται? Μήπως ήταν ο ΓΑΠ? Ο άνθρωπος δεν έχει πει ούτε μία αλήθεια! Συνειδητά μας έριξε σε κρίση δανεισμού αφού τα είχε κανονίσει με τον γκομένιο φίλο του Ντομινίκ. Δηλ. τι θα έπρεπε να κάνει ο Σαμαράς να λιβανίζει το μνημόνιο και τους ανίκανους πασόκους ερασιτέχνες??
Κ. Δουκας
17/06/2011 20:38
Δεν ειμαι πασοκακιας αλλα ουτε και αριστερακιας! Την καταστροφη, δεν την εφερε μονο το ΠΑΣΟΚ, αλλα και η ΝΔ. Και οι δυο τους εκαναν δανεια διθεν για το καλο της ψωροκωστενας και τα ΦΑΓΑΝ δινοντας και καπια κοκκαλα στα σκυλακια τους να τους ψιφουποστηρηζουν. Τωρα ο Σαμαρας θα ερθει σαν σωτηρας της Ελλαδας η να φαει και αυτος που ισως τα χρονια που η ΝΔ κυβαιρνουσε, δεν προφτασε να φαει κι αυτος? Αλλα, Γαιδουρινο το προσωπο, χαριτομενη ζωη, λεει μια παρημια μας.
Φυσικα αν γινουν εκλογες και βγαλουν τη ΝΔ η το ΠΑΣΟΚ στην εξουσια, οχι μονο ο Ελληνικος λαος θα ειναι αξιος της τυχης του,αλλα θα αποδειχθει οτι ειναι τα μεγαλυτερα ΑΛΟΓΑ ΟΝΤΑ του κοσμου, γιατι τοτε θα φανει οτι εχει το μυαλο χρυσοψαρου. Μην ξεχνατε οτι ο Σαμαρας εφερε τους αλβανους στην π[ατριδα μας.
nikos ioannidis
17/06/2011 19:51
Η συμπεριφορά σας ΄"κύριε" (τους Κυρίους δεν τους κάνουν οι μεταξωτές γραβάτες) Σαμαρά, είναι συμπεριφορά δοσίλογου, αργά ή γρήγορα αυτό θα σας καταλογισθεί μαζικά, οι μισοί δικοί σας ήδη το ψυθιρίζουν, να προσεύχεστε απλώς να γίνει μαζική κραυγή χωρίς να έχει καταστραφεί η χώρα, γιατί μαζική κραυγή θα γίνει, είναι νομοτέλεια... Ούτε ψύλλος στον κόρφο σας "κύριε" που αποδεικνύεστε καθημερινά ο χειρότερος και πιο αδίστακτος λαϊκιστής στην νεοελληνική ιστορία, χειρότερος κι απ τον Δηλιγιάννη που πληρώναμε έναν αιώνα, ούτε ψύλλος στον κόρφο σας...
ΝΤΡΟΠΗ!
17/06/2011 19:24
Πόσο πολύ φαίνεται πως θέλει να γίνει πρωθυπουργός ο Σαμαράς; Όλοι τους ξερογλείφονται σαν τα κοράκια πάνω από το ετοιμοθάνατο σώμα της Ελλάδας...Ντροπή! Μα κανείς δεν την αγαπά πια αυτή τη χώρα; Όλοι τους έχουν έναν μόνο καημό: Εκλογές εδώ και τώρα!!!
Ε.Μ
17/06/2011 19:17
Αντωνακη, εισαι ο κλασσικος χαζος που νομιζει οτι ειναι πονηρος! Τι κριμα , ετοιμαστηκες για εκλογες, εραψες και πρωθυπουργικο κουστουμι, αλλα παλι θα μεινεις με το τουλί στο χερι , χαχαχα . Δεν πειραζει εχεις χρονο να προετοιμασεις το Ζαππειο 3 , και Ζαππειο 4,5 και 6 , να καλεσεις και τον ανικανοτερο απο την ραφηνα για χειροκροτημα και γενικα δεν θα βαρεθεις, αλλωστε εχεις και κατι στελεχη στο κομμα σου , ιδιοφυιες, βλεπε Παναγιωτοπουλος, Αβραμοπουλος, κλ κλπ
Κ.ΜΑΝΩΛΙΔΗΣ
17/06/2011 18:33
Ο Γιώργος είναι γαντζωμένος στην εξουσία, ενώ ο Αντωνάκης δεν θέλει ούτε να την δεί ούτε να την ακούσει! Αχ βρέ Αντωνάκη βιάζεσαι πολύ! Τό σύνδρομο Έβερτ θα σε κυνηγάει! Λές να μή γίνεις και εσύ Πρωθυπουργός;
ΜΑΡΙΟΣ ΤΖΟΥΛΗΣ
17/06/2011 14:53
Ο Αντωνάκης νομίζει ότι έχουμε μνήμη χρυσόψαρου, και ξεχάσαμε την περιπέτεια που μας έμπλεξε με το Σκοπιανό, τους διορισμούς των Μεσσηνίων στο Μουσείο Ακροπόλεως και κυρίως την συμμετοχή του στην κυβέρνηση του ανίκανου και κουρασμένου χοντρού που βούλιαξε την χώρα!!!!
Κατερίνα Π.
17/06/2011 14:03
Eνώ εσένα η εξουσία δεν σε νοιάζει καθόλου.............!

-*-*-*-*
Αλεξανδρος Αθ.
17/06/2011 13:27
Στην πολιτικη υπαρχουν πραγματα που γινονται αλλα δεν λεγονται, και πραγματα που λεγονται αλλα δεν γινονται...
Ο Σαμαρας δυστυχως εκανε τεραστιο λαθος.
Εθεσε ως ορο αδιαπραγματευτο την επαναδιαπραγματευση. Μα το μνημονιο δεν ειναι στατικο, συνεχως επαναδιαπραγματευεται και λαμβανει υποψη ολες τις νεες εξελιξεις. Προφανως οποτε ειναι δυνατον θα μειωθει η υπερογκη φορολογια, αλλα το να το πεις αυτη την στιγμη ειναι λαθος γιατι δινει τροφη σε οσους θελουν να χρεοκοπησει η Ελλαδα.
Επισης ειπε πραγματα που δεν γινονται... Δεν ειναι δυνατον να λεει πως με την μειωση των συντελεστων θα αυξησει τα εσοδα απο την φορολογια κατα 8,5 δις! ! ! ! Δεν ειναι δυνατον να λεει πως θα εισπραξει 9 δις απο την νομιμοποιηση των αυθαιρετων... Δεν ειναι δυνατον να λεει πως αυτα τα φανταστικα 17,5 δις που πιθανως θα ειπραξει θα τα ξοδεψει πραγματικα για να δωσει ωθηση στην οικονομια...Ουτε στο τρελοκομειο των Βρυξελλων δεν θα εβρισκε καποιον να τα ακουσει αυτα με κατανοηση, οχι στην Τροικα.
Αυτα ακουνε οι ξενοι και λενε πως η Ελλαδα ειναι ετοιμη να χρεοκοπησει. Και θα ειχε ηδη χρεοκοπησει, αν δεν βρισκοταν το ΠΑΣΟΚ στην εξουσια. Εκανε τεραστια λαθη και το ΠΑΣΟΚ, αλλα τουλαχιστον το παλευει πραγματικα. Το πρωτο μνημονιο πετυχε τους εισπρακτικους στοχους, πετυχε στην εξοικονομηση χρηματων, αλλα δεν πετυχε στην αναπτυξη. Το ελλειμμα της αναπτυξης ειναι που μας οδηγησε στο δευτερο μνημονιο, και ευτυχως ολο το επιτελειο των συναρμοδιων για την αναπτυξη υπουργων αλλαξε.
Περιμενω να ακουσω εστω εναν υπουργο, εστω εναν βουλευτη, εστω εναν δημοσιογραφο να μιλησει για τα πραγματικα προβληματα της αναπτυξης. Για την μαχη που πρεπει να δωθει για να μην χασουμε ουτε ενα ευρω απο το Δ'' ΚΠΣ. Για τις μελετες που πρεπει να γινουν για να καταθεσουμε επενδυτικα σχεδια για να εισπραξουμε τα χαμηλοτοκα δανεια της ευρωπαικης τραπεζας επενδυσεων. Για την μαχη που πρεπει να δωθει στην κοινωνια, ωστε τα χρηματα αυτα να πανε σε πραγματικα παραγωγικες επενδυσεις και να μην πεταχτουν στα σκουπιδια οπως εγινε με το Γ'' ΚΠΣ, που δωθηκε σε καταστηματαρχες για να βαψουν υπερτιμολογημενα τα καταστηματα που σημερα κλεινουν το ενα μετα το αλλο...
ΤΖΩΡΤΖΗΣ ΚΑΡΑΜΠΙΝΑΣ
17/06/2011 11:14
Ευτυχώς ο Σαμαράς δεν είναι Παπανδρέου να λέει όχι σε όλα. Τώρα ο ΓΑΠ πληρώνει την αφρονα πολιτική του πατέρα του που μας καταχρέωσε για να διορίζει πρασινοφρουρούς.
Μάκης
17/06/2011 11:13
Χάνει πεταλιές ο άνθρωπος. Είναι εκτός θέματος...
μπάμπης
16/06/2011 14:34
Αντώνη έχεις ένα δίλημμα μπροστά σου. 1) Ή να βάλεις πλάτη να σωθεί η χώρα. 2) Ή να γίνεις ο πρωθυπουργός της στάσης πληρωμών και της χρεωκοπίας. Μεταξύ μας. Το δεύτερο θα διαλέξεις.
Πορτοκαλος
16/06/2011 08:08
Μονον αυτα τα λογια του Σαμαρα δειχνουν το επιπεδο του. εδω η Ελλαδα αναστεναζει κι αυτος τον χαβα του ...να γινει πρωθυπουργος ντε και καλα..... Σε μια ελβετικη εφημεριδα γραφτηκε. Ο μονος που θελει να βγη η Ελλαδα απο το τελμα ειναι ο ΓΑΠ.Ολοι ειναι εναντιον του ακομη και οι βουλευτες του και υπουργοι του.
ΓΙΩΡΓΟΣ Σ.
16/06/2011 07:15
Με το θράσος ο Σαμαράς νομίζει ότι θα γίνει πρωθυπουργός! Τι θέλει; Να λιποτακτήσει ο Γ.Α.Π., όπως ο Καραμανλής, για να ανοίξει ο δρόμος για αυτόν! Δεν συναινεί στο "λάθος", λέει αυτός που συμμετείχε στην πιο καταστροφική κυβέρνηση του Καραμανλή! Και τι προτείνει; Φοροελαμφρύσεις στις γνωστές κοινωνικές ομάδες που παραδοσιακά στηρίζουν τη νδ και ποτέ δεν επενδύουν σε παραγωγικές δραστητιότητες!
cs
16/06/2011 06:20
Καλυτερα που ηρθαν ετσι τα πραγματα,γιατι κυριε Σαμαρα,δεν ειμαστε ηλιθιοι......! Γνωριζουμε πως το κριτηριο σας,ειναι μια θεση στην εξουσια.....μαζι με τα πελατακια σας....!Καλυτερα ανασχηματισμος,παρα ο Σαμαρας.!
Βασιλης Παπαδατος
16/06/2011 04:36
Βρε Αντώνη ψεύτη καί απατεώνα...Αντί νά λουφάξεις (μια και εισαι μια απο τα ιδια με τον Γιωργάκη, γιατί στή τελική το κόμμα σου αποτέλειωσε τήν οικονομία τού τοπου) τώρα φωνάζεις εκλογες...Γιατί δεν εξηγης στο κοσμο οτι αυτο πού εσεις λέτε ανάπτυξιακή πολιτική είναι μόνο μεγάλες φοροαπαλλαγές πού θελετε να περασετε δια νόμου γιά αυτούς πού ουτως η αλλως δεν πληρώνανε και πολύ φόρο αναλογικά? Η δικαιολογία πού πιπιλάτε είναι πώς μόνο μέ χαμηλούς η και καθόλου φόρους στις μεγαλοεπιχειρήσεις, θά δημιουργηθούν νεες θεσεις εργασίας...Οτι κάνουν ακριβώς καί στη δευτερή μου πατρίδα οι Ρεπουμπλικάνοι... Ελεος...σταματήστε τήν κοροιδια του κοσμακη καί εσείς της ΝΔ καί εσείς του ΠΑΣΟΚ...γιατί θά δύγετε νύχτα..
Aναγνώστης
16/06/2011 02:45
Και να σκεφτεί κανείς ότι αυτοί όλοι αποτελούν τον πολιτικό μας κόσμο, που βγάζουν αποφάσεις, νόμους, συνεδριάζουν στη βουλή, κρατούν την τύχη της χώρας στα χέρια τους! ΠΙάσε τον έναν κτύπα τον άλλονα. Αμοιρη Ελλάδα.
Πανος
16/06/2011 00:54
Μην τρώγεστε μεταξύ σας καλέ! Μπράβο.... μπράβο.... καλά σκυλάκια θα σας δώσουμε και κοκαλάκι...στις εκλογές, να θυμηθείτε κ τα παλιά... ναι ναι τότε! που ήσασταν κομματοσκυλα... Τίποτα δεν έχει αλλάξει από τότε, μόνο το αφεντικό σας, που τώρα είναι η Μερκελ...
ΒΟΥΡΔΟΥΛΑΣ
16/06/2011 00:42
ΚΑΛΑ ΡΕ ΣΑΜΑΡΑ ΜΑΣ ΠΕΡΝΑΣ ΓΙΑ ΕΝΤΕΛΩΣ ΗΛΙΘΙΟΥΣ ΚΑΙ ΕΣΥ??? ΣΕ ΞΕΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΟΥ ΛΟΓΟΥΣΟΥ ΛΑΜΟΓΙΟ!!!...
Π.Κ.
16/06/2011 00:34
Η πατρίδα μας έχει προτεραιότητα κ.Σαμαρά. Βρείτε τα μεταξύ σας ΤΩΡΑ, σας παρακαλώ! Οι Έλληνες δεν είμαστε ηλίθιοι!Και αρχίσαμε (αφού επηρεάζεται η ζωή μας) να μαθαίνουμε να κρίνουμε! Μην "αφανιστούμε" όμως...
ένας μικρός τρελλός
16/06/2011 00:26
Γιώργος: "Αντώνη!!!....έλα σε παρακαλώ να βγάλουμε αυτά τα κάστανα από τη φωτιά, για να΄χουμε να φάμε...!!!..."
Αντώνης: "Μα,δε τα τρώω τα κάστανα...."
GG
16/06/2011 00:17
Ενώ εσύ Σαμαρά ξεφτίλα δεν είσαι γατζωμένος στη καρέκλα. Λαικιστή της δεκάρας που μόνο γιά την εξουσία νοιάζεσαι. Που θα μας φέρεις πάλι τα σκατά που μας άφησε ο μπουγάτσας κι εσύ είσουν στέλεχος. Δεν ντρέπεσαι λίγο. Έ όχι πιά....Ψηφίζω ΠΑΣΟΚ, ψηφίζω Γιώργο Παπανδρέου γιατί είναι ο μόνος που τρέχει γιά να μη χρεοκοπήσει η Ελλάδα. Είναι ο μόνος που βάζει τέρμα στο φακελλάκι, είναι ο μόνος που βγάζει στη φόρα τους κλέφτες που δεν πληρώνουν φόρο. Ψήφίζω ΠΑΣΟΚ και Γιώργο Παπανδρέου
Bill
16/06/2011 00:14
Είδε ο Αντωνάκης να ανεβαίνει στις δημοσκοπήσεις και πήρε αέρα...!! Αν θέλατε συναίνεση κ.Σαμαρά δεν θα μένατε στο ναι μεν αλλά πρέπει να γίνει επαναδιαπραγμάτευση . Πάντως εύχομαι να σας δούμε και εσάς πρωθυπουργό και τότε θα τα ξαναπούμε γιατί απέξω απο το χορό πολλά τραγούδια λέγονται..!
οπαδός σου πρώην
16/06/2011 00:06
Μια ζωή μικρός ο Σαμαράς, μπερδεμένος με τα ίδια του τα τρικ, καλός για τον ρόλο του φιλόδοξου δελφίνου όχι όμως για σοβαρή αντιπολίτευση ή για αρχηγός κράτους
μεγαλύτερος από όλους
15/06/2011 23:43
Ευτυχώς που σε όλο αυτό το ρευστό πολιτικό σκηνικό, με τις συνεχώς μεταβαλλόμενες και ραγδαίες πολιτικές εξελίξεις, εμφανίστηκε με ιδιαίτερη διορατικότητα και ιδιαίτερα οξυμένο το πολιτικό του αισθητήριο και ο μεγαλύτερος από όλους τους μεγάλους πολιτικούς φελούς: ο Δημήτρης Αβραμόπουλος
φαιδων
15/06/2011 23:40
και εσεις κ. Σαμαρα σαν μεγαλος ηγετης που ειστε δωσατε την συναινεση που σας ζητησε ο Πρωθυπουργος εδω και κατι μηνες, ντροπη και παλι ντροπη για το θρασος που επιδυκνυεται
φαιδων
15/06/2011 23:40
και εσεις κ. Σαμαρα σαν μεγαλος ηγετης που ειστε δωσατε την συναινεση που σας ζητησε ο Πρωθυπουργος εδω και κατι μηνες, ντροπη και παλι ντροπη για το θρασος που επιδυκνυεται
tasos k.
15/06/2011 23:31
Ο Σαμαρας γνησιο τεκνο της αστικης ταξης και των συμφεροντων που εκπροσωπει , βολιδοσκοπησε τι συμφερει τον ιδιο και επελεξε αναλογα!!!Επειδη απευθυνεται σε ζωα δηλαδη εμας, υπενθυμιζω οτι εριξε την κυβερνηση Μητσοτακη γιατι τον εβγαλε απο υπουργο!!!Το παληκαρι παζαρευει δυο θεσεις ή υπουργος ή πρωθυπουργος!!!!!
Τι να περιμενε κανεις από τον ΓΑΠ
15/06/2011 23:31
Ο ΓΑΠ επέλεξε την καρέκλα και ας παει η Ελλάδα ... Τι άλλο θα περίμενε κανείς από το ... paidi.
Ιωάννα Αικατερίνη
15/06/2011 23:14
Ναι, χάθηκε η μεγάλη ευκαιρία να γίνει ο Αντώνης Πρωθυπουργός....