Έκτακτη συνάντηση Παπανδρέου - Παπούλια σήμερα

Τροφοδοτεί νέα σενάρια για προκήρυξη πρόωρων εκλογών

ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 14/06/2011 21:39 | ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ: 15/06/2011 00:24 |

Νέα σενάρια περί προκήρυξης πρόωρων εκλογών τροφοδότησε η σημερινή έκτακτη συνάντηση του πρωθυπουργού Γ. Παπανδρέου με τον Πρόεδρο της Δημοκρατίας Κ. Παπούλια, στη μία το μεσημέρι στο Προεδρικό Μέγαρο.

Κύκλοι του Μεγάρου Μαξίμου διέψευδαν πάντως την σχετική φημολογία τονίζοντας ότι ο πρωθυπουργός θα επισκεφθεί τον κ. Παπούλια προκειμένου να τον ενημερώσει για τις τελευταίες εξελίξεις σε σχέση με την οικονομία και τις διαπραγματεύσεις με τους εταίρους μας.

Τις φήμες ενέτεινε το γεγονός πως η συνάντηση ζητήθηκε από τον κ. Παπανδρέου μετά την ανεξαρτητοποίηση του Γ. Λιάνη και την δήλωση του Αλ. Αθανασιάδη ότι θα καταψηφίσει το μεσοπρόθεσμο.

Πρέπει να σημειωθεί πάντως ότι σε περίπτωση που ο πρωθυπουργός έχει κατά νου το ενδεχόμενο πρόωρης προσφυγής στις κάλπες θα πρέπει να έχει συζητήσει προηγουμένως με τον Πρόεδρο της Δημοκρατίας για πιθανές ημερομηνίες διεξαγωγής τους.

Η αναγγελία της συνάντησης Παπανδρέου-Παπούλια έγινε στις 9 χθες το βράδυ από την Προεδρία της Δημοκρατίας.

Χάρης ο Καναδός
16/06/2011 09:10
Όπως ο Σολζενίτσιν δέν φαντάζονταν ποτές πώς θάβλεπε τήν πτώση τού κομμουνισμού έτσι καί γώ δέν φανταζόμουν ποτές πώς θάβλεπα τήν πτώση τής διεφθαρμένης Ελλάδας τού ρουσφετιού, τού μέσου, τού βολεψίματος, τού λαδώματος καί κάθε άλης κομπίνας μέ τήν οποία ζούν (ζούσαν) καί βασιλεύουν (βασίλευαν) οι τεμπέληδες καί οι άχρηστοι μεσάκηδες.

Μάλιστα, γιά κάθε άχρηστο πού έπαιρνε μέ ρουσφέτι μιά θέση πού δέν τού άξιζε, κάποιος άλος άξιος δουλευτής έχανε τό μέλον του καί έπαιρνε τόν δρόμο τής ξενητιάς γιά νά ζήση.

Τώρα μακρυά εδώ στόν Καναδά βλέπω τήν Θεία Δίκη νά χαστουκίζει όλους τούς χαραμοφάηδες καί βολεμένους πού ανάγκασαν εκατομύρια άλους άξιους Έλληνες νά φύγουν γιά πάντα από τόν τόπο πού γεννήθηκαν. Η Θεία Δίκη επί τό έργον τής Θείας Τιμωρίας.
Αναγνώστης
15/06/2011 15:54
Μπα πήγε στον Παπούλια να αποφασίσουν ΕΠΙΣΤΡΟΦΕΣ των επιδομάτων, των μισθών, των έξτρα, των κινητών, των αυτοκινήτων, των των των! Αποφάσισαν, λεει, οι 300 να προσφέρουν, να επιστρέψουν για το ΚΑΛΟ ΤΗΣ ΠΑΤΡΙΔΑΣ μέρος των όσων έχουν τσεπώσει ως τώρα! Ακόμα και η Γκερέκου, έτσι ως ένδειξη, για τον ΤΟΛΗ ΜΑΣ, αποφάσισε να επιστρέψει μερικούς μισθούς, μερικά επιδόματα, μερικά έξτρα!!! Ως συμβολική πράξη γιατί νοιάζονται για το λαο!! Και ο Παπούλιας μαζί, ο οποίος κερδίζει το χρόνο ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ από ΤΟΝ ΟΜΠΑΜΑ!! Μάλιστα! Έτσι ο Παπούλιας αποφάσεισε να επιστρεψει τη ΔΙΑΦΟΡΑ! Με τέτοια και με τέτοια, εφέτος το καλοκαίρι, οι μόνες επιθεωρήσεις θα είναι ΟΙ ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ ΜΑΣ!
kk
15/06/2011 08:10
ποιοι πολιτικοι θα σωσουν την Ελλαδα ρε σεις παιδια? βλεπετε εσεις κανεναν στην γυρα? Και εκλογες να γινουν που ειναι οτι το χειροτερο στην παρουσα ,οποιοι και να βγουν αυτα που μας επιβαλουν οι (αλλοι) θα κανουν.
Πουλησαν την αξιοπρεπεια του Ελληνα με ολα τα (θα) που μας υποσχονται ολα τα χρονια,Τωρα πουλανε την Ελλαδα!!!!!!!!!!
Ξερετε κανεναν επιτυχημενο ανθρωπο στην Ελλαδα να θελει να γινει πολιτικος? Δικασαν ποτε κανεναν απο το σηναφι τους? Τοσα εκτροπα και ατασθαλιες και περασαν στο ντουκου!!!!! Μακαριοι οσοι πιστευουν οτι αυτος ο τοπος θα σωθει με τους υπαρχοντες 300 της βουλης!!!!!!!!!!!
ΒΠ
15/06/2011 07:59
Ο πρωθυπουργός γυρνάει με τον δίσκο στο χέρι για να σώσει από την πείνα έναν λαό που θέλει να αυτοκτονήσει.
Κ.Μ
15/06/2011 07:56
Ο λαικισμός νίκησε , η Ελλάδα ψυχορραγεί !!! Μόνο κυβέρνηση τεχνοκρατών με τη στήριξη των φιλοευρωπαικών κομμάτων έστω και την ύστατη στιγμή!!!! Τα κόμματα να βάλουν στην άκρη το πολιτικό κόστος και να αποφασίσουν ένα πρόγραμμα εξόδου από την εθνική κρίση !!
ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ ΦΟΥΡΝΑΡΟΣ
15/06/2011 01:50
Λαικισμός και τρομοκρατια είναι το δικό σου μήνυμα, GREVENA IQ. οι εκλογές είναι ότι καλύτερο αυτή τη στιγμή, για να μη μας πιούνε το αίμα αυτοί που μας κυβερνάνε με το μνημόνιο 2. Για να γράφεις ένα τέτοιο μήνυμα, η βολεμένος είσαι, ή γλύφτης τους, ή εκτός πραγματικότητας. Μάλλον όμως είσαι και τα τρία μαζί. ΛΥΠΑΜΑΙ.
epiteloys!
15/06/2011 01:17
Επιτέλους! Θα μιλήσει ο Λαός! Για να μη λένε μετά ότι δεν ξέρουμε ποιο είναι το σωστό για το μέλλον μας. Και να μην τα ρίχνουμε πάντα στους πολιτικούς! Σοφή απόφαση!! 17 Ιουλίου 2011 ?!
GREVENA IQ
15/06/2011 01:01
Αρχιζω να πιστευω οτι τελικα θα αυτοκτονησουμε ως λαος και ως πολιτικο συστημα!!!!!! κριμα........ οι εκλογες τωρα ειναι οτι χειροτερο,αλλα ετσι ειναι,σημερα φωνη εχουνε μονο οι λαικιστες σε αυτη τη χωρα!!!!!
γαθυρος
15/06/2011 00:04

Υποθέτω ότι ο Τζέφρι πολύ φοβάται για την διατήρηση του σαρκίου του,
και επισπευδει την .....πολιτική του εξαφάνιση.

Και καλά κάνει αυτός, εμείς όμως τι θα του κάνωμε !
Θ Κ
14/06/2011 22:25
Για το δάνειο που είχε πάρει ο μπαμπάς του από τον Παπούλια, προκειμένου να αναγείρει το σπίτι στην Εκάλη, πήγε ο Γιώργος.
αναρχοφιλελεύθερος
14/06/2011 22:22
Άντε γειά, στα τσακίδια ρε νούμερα
antvnis