Απεργία αύριο στον ΟΣΕ και τον Προαστιακό

Εβδομάδα κινητοποιήσεων

ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 13/09/2010 10:09 |
«Χειρόφρενο» τραβούν αύριο εκ νέου οι εργαζόμενοι στον ΟΣΕ, γεγονός που θα επηρεάσει και τα δρομολόγια του Προαστιακού. Οι σιδηροδρομικοί...
Γίνετε Συνδρομητής
Aganaktismenos Politis
21/09/2010 10:55
εγώ το μονο που ξέρω είναι πως με αυτές τις απεργίες δεν καταφέρνει κανεις τίποτα ! τόσα χρονια απεργίες δεν κάνουνε ? και ? ορίστε τα αποτελέσματα πάλι ίδια είναι και αυτό γιατί ο καθένας κοιτάει την πάρτι του και κάνει στάση εργασίας και χτυπάει κάρτα στην απεργία από την τάδε ώρα έσω την τάδε ! δεν ενδιαφέρονται ρε παιδιά οι πολιτικοί για τις ηλίθιες απεργίες σας εμείς ταλαιπωρούμαστε πάρτε το χαμπάρι ! Τροτιέ τα λεφτά μας βάζουν να τα πληρώσουμε και μέσα σε όλα έχουμε και τις απεργίες ! ποσο πια να αντέξουμε ρε παιδιά δηλαδή ήμαρτον
ΟΥΣΤ
15/09/2010 02:13
Εμείς που ζούμε από Δουκίσσης Πλακεντίας και πέρα είμαστε παιδιά ενός κατώτερου θεού! Γιατί πάντα, όποτε υπάρχει στάση ή απεργία κλείνουν οι συρμοί εδώ ενώ από Πλακεντίας και κάτω δουλεύουν ρολόι; Ακόμα και στις απεργίες δύο μέτρα δύο σταθμά;
μιχα ειρήνη
14/09/2010 08:12
Παρα το γεγονός ότι με δικάστικη απόφαση η απεργία τους είναι παράνομη ποιός επιτρέπει να βάλουν λουκέτο σήμερα? Ποιός επιτρέπει αυτές τις ηλιθιότητες με τις αυριανές 3ωρες στάσεις εργασίας???? Μαγαζάκι τους το κατάντησαν όλοι αυτοί (που είναι και ΥΠΕΡαριθμοι και μπαίνουν 3-3 στις θέσεις του οδηγού - ο ενας πατάει το κουμπί ο άλλος το καφέ και ο άλλος το νερό!)και ΝΑΙ συμφωνω να πουληθεί! Όπως πουλήθηκε η Ολυμπιακή και είναι η καλύτερη ελληνική αεροπορική εταιρία τώρα! Επιτέλους να μπει ένα τελος σε αυτήν την κατάσταση ομηρείας της καθημερινότητας του πολίτη!
Ένας από τους 29 επιβάτες του ΟΣΕ
14/09/2010 07:37
@ αχ 13/9/2010 14:47 Και εγώ με το ΚΤΕΛ θα πάω, που είναι και πιο φθηνό..!!

Με το ΚΤΕΛ θα πας βεβαίως, γιατί με αυτό ΘΕΛΟΥΝ να πας. Τον ΟΣΕ τον απαξίωσαν σκόπιμα πολλά χρόνια τώρα για να τον φέρουν στο σημείο που βρίσκεται σήμερα και να τον πουλήσουν. Συμφέροντα γαρ …
Αχ βρε! Πως τα βρήκες και πως τα λες χωρίς να σκέπτεσαι λιγάκι!
ΕΛΛΗΝΑΣ
14/09/2010 01:04
δεν την κανετε διαρκειας να ηρεμησει ο κοσμακης
kakaou
13/09/2010 22:36
Καλύτερα θα γλιτώσουμε τους μισθούς μιας μέρας
David Hassett
13/09/2010 22:30
Αν δεν αρθει η μονιμοτητα των υπαλληλων στο δημοσιο τομεα & δεν φερουν πισω τα κλεμμένα ειναι να αλλαζουμε χωρα. Εντελως πληροφοριακα η λεξη απεργια ειναι σχεδον αγνωστη στη σοσιαλιστικη Ρωσια
Che
13/09/2010 15:30
Παξούς έχετε παει?
αχ
13/09/2010 14:47
Μπράβο βλαδίμηρε, είσαι διάνοια...!!!τον χρησιμοποιούν 29 άνθρωποι πλέον, γιατί έχουν βαρεθεί οι υπόλοιποι την ταλαιπωρία, τις απεργίες, τον καφέ που έχει 4 ευρώ, τα εισητήρια που στήνεσαι 2 ώρες για α τα πάρεις, ενώ θα μπορούσες και μέσω νετ........και όλα τα συναφή..!!Και εγώ με το ΚΤΕΛ θα πάω, που είναι και πιο φθηνό..!!δεν ξέρω αν έχει πάει με ιντερσίτυ θεσ/νικη ποτέ αλλά ένα 100στάρικο είναι πολύ για 2 ώρες λιγότερες....να μου λείπει..!!!
Ζαχαρίας Μπατάλιας
13/09/2010 14:10
Θράσος που έχουν μερικά τομάρια...
Βλαδίμηρος