Οι αντιστοιχίες των Πανεπιστημιακών τμημάτων το 2010

Έρευνα του Χρήστου Κάτσικα  | ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 14/01/2010 12:16 |
Καθώς έχει αρχίσει η αντίστροφη μέτρηση για τις Πανελλαδικές Εξετάσεις του Μαίου – Ιουνίου 2010 τα ΝΕΑ παρουσιάζουν τις αντιστοιχίες των Πανεπιστημιακών...
Γίνετε Συνδρομητής
Λουίζος Καποδίστριας
12/07/2010 08:07
Δεν υπάρχει τμήμα "Εκπαίδευσης και Αγωγής στην Προσχολική Ηλικία του Πανεπιστημίου Πατρών αλλά τμήμα "Επιστημών Εκπαίδευσης και Αγωγής στην Προσχολική Ηλικία. Μήπως έπρεπε να είναι λίγο πιο ακριβή αυτά που γράφετε?
Γιαννης
03/05/2010 13:24
Να κανω μια ερωτηση? Απο το τμημα μουσικων σπουδων Ιονιου , μπορω να παρω μεταγραφη στο τμημα μουσικων σπουδων Αριστοτελειου Θεσσαλονικης?
ΣΚ
15/01/2010 13:10
To Τμήμα Διαδακτικής της Τεχνολογίας και Ψηφιακών Συστημάτων του Πανεπιστημίου Πειραιώς έχει επίσης μετονομαστεί από πέρισι σε Τμήμα Ψηφιακών Συστημάτων.
Φοιτητής επί πτυχίω
14/01/2010 21:45
Θα έπρεπε να μπορεί το Πανεπιστήμιο να εξασφαλίσει αξιοπρεπές κατάλυμα για αυτούς τους φοιτητές, έστω και με ένα ποσό, όπως γίνεται σε όλα τα Πανεπιστήμια του κόσμου. Αλλά τι λέμε τώρα τη στιγμή που μεγάλο αθηναϊκό Πανεπιστήμιο αποφάσισε ότι την μεγαλύτερη ανάγκη για δωρεάν φορητούς υπολογιστές έχουν... τα μέλη ΔΕΠ!!! Ναι, οι φτωχούληδες καθηγητάδες δεν έχουν να πάρουν ένα netbook...
Ν.Α.
14/01/2010 18:02
κ. Κάτσικα μπορείτε να γράψετε για το θέμα των επαγγελματικών προοπτικών των σχολών γιατί έχουμε πελαγώσει και δεν βρίσκουμε άκρη πουθενά. Μεταφέρουμε αίτημα πολλών γονέων

Ευχαριστούμε

Νίκη Αναγνωστοπούλου
ΜΙΜΑ
14/01/2010 17:57
πότε θα βγουν οι αντιστοιχίες στα τμήματα που εκκρεμούν;
Κώστας
14/01/2010 17:56
Οι μετεγγραφές είναι ένα κοινωνικό μέτρο αρκεί να μη γίνεται κατάχρηση
Ν.Φ.
14/01/2010 16:10
Μόνο εάν το κράτος διασφάλιζε δωρεάν τροφή, στέγη θα μπορούσαν να κοπούν οι μετεγγραφές
Παναγιώτης Τζιτζής
14/01/2010 14:48
Δηλαδή μια οικογένεια με 6 παιδιά οφειλει να πληρώνει τουλάχιστον 4 ενοικια για τους φοιτητές μέλη της.
Αν το κράτος εχει την οικονομική ευχαριστηση να δώσει και στα 4 παιδια μια υποτροφία τοτε ας το πράξει αλλα μαλλον καλυτερα θα ειναι να μεγαλώσει τισ σχολές και να τις γεμίσει με αξιους καθηγητές.
ΝΟΤΗΣ
14/01/2010 14:36
κ. Κάτσικα πάντα επίκαιρος και κατατοπιστικός. Να είσθε καλά

op.
14/01/2010 12:27
Oι μεταγραφές είναι μία διάταξη με μεγάλες παρενέργειες στην ομαλή λειτουργία των πανεπιστημίων και των τμημάτων. Ουσιαστικά υπάρχει εκεί σαν μία εξυπηρέτηση του πελατειακού κράτους στους υπηκόους. Καιρός να καταργηθεί και όσοι έχουν ανάγκη να ενισχύονται με υποτροφίες.

όλες οι τελευταίες ειδήσεις