Οι κάτοικοι και ειδικώς οι νεώτεροι που έχουν κάνει σπουδές στις σύγχρονες τεχνολογίες έστησαν δίκτυο ασύρματου Ίντερνετ, προσβάσιμο σε όλους

«Σερφάρω στη στάνη»

Ένα απομακρυσμένο e-χωριό ταξιδεύει στο Διαδίκτυο

ΡΕΠΟΡΤΑΖ: ΖΩΗ ΛΙΑΚΑ   | ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 09/01/2010 07:00 |
«Ο χρόνος είναι αρκετός όταν πηγαίνω να βοσκήσω τα ζώα μου και έτσι παίρνω το laptop μαζί μου για να μπαίνω στο Ίντερνετ» λέει ο Γιώργος Δελακοβίας, ένας από τους τυχερούς κατοίκους του Αγίου Νικολάου Βοιών Λακωνίας που ανακάλυψαν τη μαγεία του κυβερνοχώρου
 «Σερφάρω στη στάνη»
«Νομίζω ότι πάω ταξίδι κάθε μέρα όταν μπαίνω στο Ίντερνετ, ότι φεύγω, ότι βγαίνω από τα στενά όρια του χωριού. Οι εικόνες και οι παραστάσεις...
Γίνετε Συνδρομητής
GP
11/01/2010 11:59
Μπράβο. Ωραία πρωτοβουλία
Maria
11/01/2010 01:11
Bravo re paidia!! Oxi paizoume emeis stin eparxia!!!! Bravo!!! YG.:To asyrmato internet tou dimou Purgou Hleias ti apegine? Poso dyskolo einai na to ftiaksoun?
mitsos
10/01/2010 23:03
ta lefta omos gia to wifi diktyo ths neapolis kai tou Dhmou Boion poios ta efage re palikaria? kai giati o Dhmos den exei diktyo para ta lefta pou plirose?
αεα
10/01/2010 20:36
Πριν απο χρονια τραγουδιοταν το ...ακουει στο ραδιοφωνο ο βλαχος το χωριο του της βλαχας τα καμωματα και φευγει το μαυλο του....χα! Τωρα οχι μονο τα βλεπει...τα ακουει..τα διαβαζει..και πριν να του την δωσει για τα καλα στο μυαλο ..της τα διαβιβαζει via chat andι Ε-mail...Που να κρυφτουν τωρα πια οι τσελιγκοπουλες; Eυγε σας παιδια! Μονο ετσι θα συνδεθουν οι απομακρες γωνιες της πατριδας μας αφου τις εγκατελειψαμε εδω και χρονια.
ΜΑΡΙΟΣ ΤΖΟΥΛΗΣ
10/01/2010 19:50
Μπράβο και απο μένα στα παιδιά που είχαν την διάθεση και τις γνώσεις για να στήσουν όλο αυτό.
Dimitrios Tsatsas
10/01/2010 14:29
Elpidoforo mynhma apo th stanh. Oxi toso gia thntexnologia pou xrhsimopoioun alla gia ton tropo me ton opoio to diktyo sththhke: Idiwtikh prwtoboulia, dwrees kai dipsa twn anthrwpwn gia mathhsh kai ekseliksh.

Isws na mhn einai ola xamena sthn Ellada akoma.

Eyge filoi mou kai ies anwtera!
LAKIS GALIOURIS.
10/01/2010 12:03
EMPENE MHTRO EMPAINE..
Σ....
10/01/2010 11:41
Γουστάρωωω!
Και μένα ο θερμότερός μου θαυμαστής στο ραδιόφωνο, είναι ένας τσέλιγκας!
Δεν κάνω πλάκα...:-)
dounias george
10/01/2010 02:17
very good keep on
Lana Kantiani
10/01/2010 00:36
Sinxarititia agaphte Giorgo Delakovia gia thn epimoni sou na eisai energo (melos) ollon to paraxenon tou kosmou en meso to lapttop sou akoma kai otan anapnes to pentakatharo aera tou bounou sta yperoxa merh ths idieteras patridas sou. mazi me ta probatakia sou. Etsi exeis ena kinito sxoleio kai mia epikinonia. Elpizo na se mimithoun akoma perissoteroi synxorianoi sou kai na alazete idees gia ta kathimerina. Sou euxome toso esena osos kai se ollous toys sinxorianou sou Kalh Xronia me poli filia kai agaph. Lana Kantiani'' Psixologos Kinopniologos USA
basil ligas
09/01/2010 21:48
Athanate Ellina, na zisis!
Kirioi of MME thoste mas ligi elpitha etho sto exoteriko yia ton topo tis katagogis mas. Tou arhaiou polimihanou Othissea to mialo zi kai tha zi kai tha vasilevei ston aiona ton apanta.

ELLINA THEN HRIAZESAI IPOSTIRIXI APO POUTHENA. O THEOS SOUTHOSE TIN EVLOYIA TOU KAI SE EKANE ELLINA. STA HERIA SOU EINAI TO MELLON TIS FILIS SOU!

ZITO I ELLATHA MAS!

όλες οι τελευταίες ειδήσεις