ΝΑΖΙΣΤΙΚΗ «ΦΑΛΑΓΓΑ» ΠΡΟΚΑΛΕΙ ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ

Στήνουν ενέδρες σε μετανάστες και ακτιβιστές

ΡΕΠΟΡΤΑΖ: Γιώργος Κώνστας   | ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 17/12/2009 07:00 |
 Ναζιστική «φάλαγγα»  προκαλεί στα Χανιά
Στο Νοσοκομείο Χανίων εξακολουθούν να νοσηλεύονται δύο μετανάστες, οι οποίοι είχαν δεχθεί δολοφονική επίθεση στο κέντρο των Χανίων. Ο ένας εκ των δύο είχε συμμετάσχει στην απεργία πείνας 15 μεταναστών πριν από έναν χρόνο προκειμένου να τους δοθεί άδεια παραμονής

Επιθέσεις από ομάδες με νεοναζιστικά χαρακτηριστικά εκδηλώνονται τις τελευταίες ημέρες στα Χανιά. Μετά τον ξυλοδαρμό δύο μεταναστών οι οποίοι εξακολουθούν να νοσηλεύονται στο Νοσοκομείο Χανίων, χθες τα ξημερώματα άγνωστοι επιχείρησαν να πυρπολήσουν το Στέκι Μεταναστών στο κέντρο της πόλης, κάνοντας καταστροφές και σχηματίζοντας σβάστικες, ενώ προχθές έριξαν μολότοφ στο σπίτι Χανιώτη που έχει έντονη κοινωνική δράση.

Οι επιθέσεις από ομάδες των 10- 15 ατόμων έχουν πυκνώσει τον τελευταίο μήνα και ήδη η Αστυνομία μιλά για νεοναζιστικές συμμορίες. Αποκορύφωμα των επιθέσεων είναι οι ξυλοδαρμοί μεμονωμένων πολιτώνΕλλήνων και μεταναστών- με τη μορφή ενέδρας. Η νεοναζιστική βία έχει θορυβήσει τους τοπικούς φορείς που για σήμερα έχουν καλέσει σε πορεία στους δρόμους της πόλης, ενώ η Αστυνομία φοβάται για τον κίνδυνο να επιχειρηθεί ανάλογη απάντηση από πλευράς αντιεξουσιαστών.

Τα ξημερώματα της Τρίτης δύο άτομα που επέβαιναν σε μοτοσυκλέτα πέταξαν δύο βόμβες μολότοφ στο πατρικό σπίτι Χανιώτη, που έχει έντονη κοινωνική δράση, στον Γαλατά Νέας Κυδωνίας. Η οικογένεια του ίδιου, όπως ειπώθηκε και στους αστυνομικούς που ερευνούν την υπόθεση, δεν έχει διαφορές με κανέναν. Εκτιμάται ότι οι δράστες νόμιζαν πως στο σπίτι κατοικεί και ο συγκεκριμένος Χανιώτης. Είχε προηγηθεί τα ξημερώματα της 21ης Νοεμβρίου 2009 ο άγριος ξυλοδαρμός του ίδιου ανθρώπου και ενός φίλου του. Τότε, τους είχε εγκλωβίσει μια ομάδα αγνώστων και τους είχε επιτεθεί, λέγοντάς τους «αναρχικούς και κουμμούνια».

Χθες τα ξημερώματα άγνωστοι, αφού έσπασαν την πόρτα του Στεκιού Μεταναστών στην παλιά πόλη των Χανίων, ζωγράφισαν σε διάφορα σημεία τη ναζιστική σβάστικα και επιχείρησαν να καταστρέψουν το κτίριο. Στον χώρο του Στεκιού πραγματοποιούνται μαθήματα Ελληνικών σε μετανάστες, πολιτιστικές και πολιτικές εκδηλώσεις, λειτουργεί καφενείο και βιβλιοθήκη, και γενικότερα ο χώρος είναι ανοικτός για κάθε ντόπιο και ξένο. Τα τελευταία χρόνια το Στέκι πραγματοποιεί και διήμερο «Αντιρατσιστικό φεστιβάλ» με τη συμμετοχή πλήθους κόσμου.

Η μαρτυρία
«Άκουσα χτυπήματα και θόρυβο από τζάμια που έσπαγαν. Κατάλαβα ότι κάτι γινόταν στο Στέκι και πήρα τηλέφωνο την Αστυνομία. Πέρασε κάποια ώρα, δεν ήλθε κανείς και ξαναπήρα τηλέφωνο στην Αστυνομία γιατί είχε μπει φωτιά. Έφτασε η Πυροσβεστική, αλλά νωρίτερα είχε σπεύσει ένας γείτονας και είχε σβήσει τη φωτιά», λέει στα «ΝΕΑ» ο πρόεδρος του Συλλόγου Κατοίκων Παλιάς Πόλης κ. Βαγγέλης Χειλαδάκης. Ο κάτοικος της περιοχής και δημοτικός σύμβουλος Χανίων κ. Μιχάλης Γαβριλάκης επισήμανε: «Δεν έχουμε κανένα πρόβλημα με το Στέκι, υπάρχει αρμονική συνύπαρξη Ελλήνων και ξένων. Αυτά τα σύμβολα, οι σβάστικες, είναι απαράδεκτα για τον δημοκρατικό τόπο μας».

Ο δικηγόρος και μέλος του Κοινωνικού Στεκιού Νίκος Τζάρας υπογράμμισε: «Το Στέκι είναι ένας χώρος που φιλοξενεί ευαισθησίες και ανησυχίες του χανιώτικου λαού και της νεολαίας, όπου οργανώνει τη συνύπαρξη Ελλήνων και μεταναστών. Δέχθηκε επίθεση από φασιστοειδή. Είναι μια ακόμα από τη σειρά επιθέσεων που έχουν δεχτεί άτομα και ανάλογοι χώροι, ακόμα και κατοικίες ανθρώπων. Αυτό μας κάνει να ανησυχούμε, αλλά και να επαγρυπνούμε».

Με ανακοίνωσή της στα τοπικά μέσα ενημέρωσης, η οργάνωση Χρυσή Αυγή αποποιείται την οποιαδήποτε ευθύνη τέτοιων επιθέσεων.

27
Δημητρης Μ
19/12/2009 03:49
Βια απο την μια ακρη,βια και απο την αλλη. Και καλουμαστε εμεις να τους περιθοριοποιησουμε. Να μην ανεχτουμε κανενος ειδους τρομοκρατια. Η σιωπη ειναι συνενοχη.
<giorgis Mpixtakis
19/12/2009 03:17
An ginei kamia diadilosi apo aristerous oi mpatsoi einai apiko,varane,rixnoune gazi,kanoune sylipsis,stelnoune osous goustaroune katigoroumenous,athoos i enoxous,kataskevazoun katigories an den yparxoun,kai ama goustaroune se periptosi pou exoune sekletia giati den tous kathise i gynaika pyrovoloune kai pitsirikades,etsi gia na spasi kapos i monotonia tis vardias.Otan omos prokeite gia akrodeksia stoixia os dia mageias apousiazoun panta,paidia einai,lene,ti ki an spasoun merika kefalia ksenon.Drepomai pou eimai Ellinas,skeftomai pragmatika na paradoso to Elliniko diavatirio.Exo mazepsei polla tosa xronia.Den nomizo na yparxei laos pou na misei toso poly ton synanthropo tou,akoma kai ta aderfia tou.Eiste pragmatika gia lypisi.
mixalis
18/12/2009 23:48
Δεν ξέρω σε ποιον αναφέρεσαι πάντως εγώ ούτε νεοναζί είμαι ούτε ιστορικός. Όπως δεν ξέρετε να ξεχωρίσετε την εθνική από τη γλωσσική μειονότητα έτσι δεν μπορείτε να διακρίνετε τον πατριώτη από τον εθνικιστή.
Στο δια ταύτα η θέση μου είναι οτι οι Αλβανοί μετανάστες είναι πολύ περισσότερο έλληνες από αυτούς τους τραμπούκους. Εξάλλου όπως λέει και κάποιος φίλος, έλληνας και ελληναράς είναι δύο έννοιες τελείως ασύμβατες.
ST
18/12/2009 21:58
ANTI NAPANE NA PLAKOSOUNE TOUS ANARXOALHTARADES TA BAZOUNE ME TOUS KSENOUS...

PISSA KAI POUPOULA STA KOPRITOPOULA TOU TSIPRA......

ALLA KATO TA XERIA APO TOUS APLOUS ANTHROPOUS....

OI METANASTES DEN EINAI TO PROBLHMA OI KSEUTILO TSIPROALABANAIOI EINAI.....
ΝΑ ΜΗΝ ΛΕΤΕ ΜΕΓΑΛΑ ΛΟΓΙΑΟΤΑΝ ΔΕΝ ΞΕΡΕΤΕ.ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΒΟΚΑΤΣΙΑ ΑΠΟ ΚΟΥΜΟΥΝΙΑ
18/12/2009 20:41
ΝΑ ΠΛΥΝΕΤΕ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΣΑΣ ΠΡΙΝ ΜΙΛΑΤΕ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΧΑΝΙΩΤΕΣ,ΓΙΑΤΙ Η ΚΡΗΤΗ ΤΑΙΖΕΙ ΤΗΝ ΛΙΓΟΥΡΙΚΗ ΕΛΛΑΔΑ ΜΕ ΤΑ ΔΙΣΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΟΥΡΙΣΜΟ ΚΑΙ ΤΑ ΠΟΛΛΑ ΚΡΗΤΙΚΑ ΚΑΡΑΒΙΑ.ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΑΡΕΣΕΙ Η ΚΡΗΤΗ ΝΑ ΜΗΝ ΞΑΝΑΠΑΤΗΣΟΥΝ ΣΤΟ ΝΗΣΙ.
ΟΥΟΥΟΥΣΤ ΠΡΟΔΟΤΕΣ
ΠΑΡΤΕ ΜΑΖΙ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΑΠΛΥΤΟΥΣ ΞΥΠΟΛΥΤΟΥΣ ΑΛΒΑΝΟΥΣ ΚΟΛΗΤΟΥΣ ΣΑΣ
ΧΑΝΙΩΤΗΣ
18/12/2009 20:26
ΤΑ Χανια εχουν τεραστιο προβλημα απο εγκληματιες ξενους Καθημερινα συλαμβανει η αστυνομια αλβανους εμπορους ιροινης .
Στη σύλληψη ενός 32χρονου Αλβανού και μιας 39χρονης Βουλγάρας που - σύμφωνα με την Αστυνομία - βρέθηκαν στην κατοχή τους ναρκωτικά και όπλα προχώρησε προχθές το απόγευμα το Τμήμα Δίωξης Ναρκωτικών της Υποδιεύθυνσης Ασφαλείας Χανίων.
ΔΕΙΤΕ ΠΡΙΝ ΚΡΑΥΓΑΖΕΤΕ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΚΟΡΑΚΙΑ

http://www.haniotika-nea.gr/index.php?art_id=43306
kritikos!!
18/12/2009 19:29
Βασιλης 18/12/2009 04:01 kai ipolipa bouboukia, an eixate idea gia to ti exoun prosferei kritikoi kallitexnes de tha milousate etsi!! alla mallon agrammatoi eiste!!! anoixte kana biblio!!! apo tin alloi dil oi athinaioi (diladi i misi ellada) einai anarxoaristeroi remalia ktl ktl ktl!!! boutixte reeeeeee seis ti glossa sto mialo sas an diathetete kai meta krinete!!! kai apo leventia sti kriti osiiii thes !!i istoria to exei apodeixei!!! ante geiaaaaaaaaaa
ΑΓΓΕΛΟΣ
18/12/2009 19:06
Ε δεν είναι το ίδιο πράγμα αναρχικοί και Ναζί. Μην τρελαθούμε και τελείως οι αναρχικοί ούτε στρατόπεδα συγκέντρωσης δημιούργησαν ποτέ,ούτε εξαφάνισαν διαφορετικούς ανθρώπους (ψυχικά πάσχοντες, ομοφυλόφιλοι). Να ξέρουμε και τι λέμε
σπασε και εσυ το κεφαλι ενος νεοναζι..
18/12/2009 18:16
Φασιστες κουφαλες ερχονται κρεμαλες ...

Δεν ξεχναμε τα ολοκαυτωματα της Κρητης απο τους ιδεολογικους σας πατερες ...
Και να ξερετε οτι εμεις οι Κρητικοι εχουμε αποδειξει πως μπορουμε να αντιμετωπισουμε την ναζιστικη απειλη ακομα και οταν ειναι θρασυδειλη σαν την περιπτωση σας ...
Το νου σας γιατι τα Χανια ειναι μικρα ... καπου θα συναντηθουμε ...
παυλος
18/12/2009 17:39
Αυτα πρεπει να προβληματισουν την Κυβερνηση. Να καταλαβει δηλαδη οτι τα πραγματα ΞΕΠΕΡΑΣΑν πλεον τα ορια τους. Οτι οι επιθεσεις σε βαρος των ξενων-λαθρομεταναστων, θεωρουνται πλεον ΑΥΤΟΑΜΥΝΑ και φυσιολογικες πραξεις. Βλεπω ομως, αντιθετως, αντι να βγει ο Χρυσοχοιδης να μαζεψει κανενα Κοσοβαρο ερχονται χιλιαδες καθημερινα, πρωτοφανες και δεν τους πειραζει κανενας- ισως να τους θεωρουν παλιοτερους και νομικους Αλβανους - και κανενα Ασιατη), φτιαχνει ομαδες αστυνομικων για να συλαμβανουν και να φακελωνουν τους Ελληνες που αντιστεκονται, λεκτικα, οπως εγω- γιατι η βια ειναι ποινικο αδικημα και σε οδηγει στο δικαστηριο ουτως η αλλως. Εμενα ο,μως που απλα δηλωνω την ανησυχια μου γιατι να με φακελωνει και να με διωκει ο Χρυσοχοίδης; Για να με οδηγησει κι εμενα στην πλευρα των βιαιοπραγουντων; Δεν μπορει να το καταλαβει αυτο; Τοσοσ δυσκολο του ειναι, οτι ΟΛΟΥΣ μας εκει μας σπρωχνει με την πολιτικη του .
nionios
18/12/2009 16:50
Η απάντηση είναι η περιθωριοποίηση των αποβρασμάτων που καίνε και δέρνουν.
Και δεν είναι μεμονωμένο περιστατικό. Θυμηθήτε Στοά του Βιβλίου και τον ξυλοδαρμό της τραγουδίστριας στην Κατεχάκη.

Κανένα ιδεολογικό άλλοθι στους εγκληματίες. Αν θέλουν να σκοτώσουν ας μαζευτούν σε μια αλάνα και να αλληλοσκοτωθούν να ησυχάσουμε.

Να πάρει θέση και ο νεοναζί ψευτοιστορικός του φορουμ! Που κρύβεσαι?
Αχαιός
18/12/2009 16:24
Οταν λέμε ότι είναι προβοκάτορες, εννοούμε ακριβώς αυτό. Οπως ήταν προβοκάτορες αυτοί που έβαλαν την βόμβα στη Θεσ/νικη στο στέκι των αντι-εξουσιαστών πρίν απο κάμποσο καιρό.

Ο στόχος απλός, να προκαλέσουν τους `απέναντι` για να προβούν σε πράξεις `αντεκδίκησης ενάντια στους φασίστες` οι οποίοι `φασίστες` επειδή είναι Κρήτη εκεί θα τραβήξουν (λέμε τώρα) Καλάσνικοφ, και -λέμε τώρα- θα έχουμε κανά δυο νεκρούς σε ανταλλαγή πυρών.

Βλέπεις που το πάω; Να προσπαθείς να σκέφτεσαι πίσω απο τα γεγονότα. Συνήθως η εμφανής όψη των γεγονότων έχει λίγο ενδιαφέρον. Το ενδιαφέρον είναι αυτό που κρύβεται απο κάτω.

Δεν υπάρχει Νεοναζί και καλός. Το χουμε πεί και θα το ξαναπούμε, η Ακροδεξιά στην Ελλάδα όπως και η Ακρα Αριστερά έχει χρησιμοποιηθεί, χρησιμοποιείται και ίσως θα εξακολουθήσει να χρησιμοποιείται στο μέλλον (όσο το επιτρέπουμε) απο Ξένα Κέντρα για να πλήξει ευθέως το συμφέρον του τόπου.

Παρ`όλα αυτά, υπάρχουν στην Ακροδεξιά όπως και στην Ακροαριστερά αγνοί ιδεολόγοι ανόητοι πιτσιρικάδες που δεν έχουν ιδέα (λόγω ηλικίας) τι κάνουν.
Stelios
18/12/2009 16:08
Se tetoia pithikia (kai akrodeksia kai akroaristera) prepei na apanta to kratos me tin diki tous ideologia. Mantroma kai ksylo mexri na baloun myalo, autoi etsi synanastrefonte kai lynoun tis diafores tous, etsi prepei na tous symperiferthei kai h koinonia
Στάμος Σέμσης
18/12/2009 14:48
Προς Aχαιός 18/12/2009 09:41,
Καλά τα λες, αν και πιθανόν το φαινόμενο να είναι αρκετά σοβαρό για να το υποβαθμίζουμε. Προφανώς πρόκειται για συμμορίες νεοναζί. Όταν λες ότι είναι προβοκάτορες, τι ακριβώς εννοείς; Προβοκάτσια απέναντι σε ποιον; Απέναντι στην "αγνή" θεωρία και στάση ζωής του ναζισμού; Γιατί προβοκάτσια αυτό σημαίνει. Ότι αυτοί που τα κάνουν αυτά, εν είναι νεοναζί, αλλά προσπαθούν να συκοφαντήσουν τους "φιλήσυχους" νεοναζί! Μην τρελλαθούμε και τελείως...
raaaa
18/12/2009 14:46
kati poy den prepi na ksexname ine oti otan arxisane na erxonte i proti alvani pakistani kai ali h elines itan poli filokseni kai kalodexoymeni. Omos alo einai na filoksenis sto spitisoy 2-3 atoma kai alo na mazeftoyne 100 kai na apetoyne na pas na kimithis ekso gia na apodiksis oti den eisai nazi i neonazi poy toso efkola i simpolites mas lene
DON GAMILOS
18/12/2009 14:20
APO XANIWTES TI NA PERIMENEIS..........
Ιλ
18/12/2009 14:14
Αυτές οι επιθέσεις δε διαφέρουν σε τίποτα από τις αντίστοιχες των αναρχικών.Φασιστικές οι μεν,φασιστικές οι δε.Τα άκρα τελικά συναντιούνται...
Arcas_2
18/12/2009 12:59
LEVENTOGENNA KRHTH.
TI EGINE? DEN EXOUN ALLA SKYLAKIA NA BASANISOUN?

O TOPIKISMOS TOUS EINAI ENA BHMA APO TON FASISMO.
Aχαιός
18/12/2009 09:41
Έλεος, είναι προβοκάτορες. Πιάστε τους. Ετσι απλά. Αν είναι δυνατόν να υπάρχουν στην Κρήτη νοσταλγοί του...Ναζισμού.

Είμαι σίγουρος ότι έχουν μια ιδέα για το ποιοί περίπου είναι, οπότε δεν είναι καθόλου δύσκολο να τους πιάσουν. Το`χουμε ξαναπεί και θα το ξαναπώ, τέτοιου είδους ανόητοι βλάπτουν τον τόπο με ποικίλλους τρόπους και είναι πρός το συμφέρον του τόπου να τους μαζέψουν όσο το δυνατόν ταχύτερα. Αυτά.
Βασιλης
18/12/2009 04:01
Κρητικη λεβεντια... Ζωα για παντα.
parthenios christos
18/12/2009 03:41
ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΔΕΚΑΕΤΙΑ ΤΟΥ 60 ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΕΙΝΑ ΤΟ ΧΝΩΤΟ ΤΩΝ ΚΡΗΤΩΝ ΜΥΡΙΖΕ ΣΚΑΤΟ(ΛΑΙΚΗ ΠΑΡΟΙΜΙΑ)
ΟΙ ΝΕΕΣ ΓΕΝΙΕΣ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΤΙΚΟ
ΚΥΜΑ ΠΟΥ ΥΠΗΡΞΕ ΓΙΑ ΣΤΕΡΕΑ ΕΛΛΑΔΑ,(Η ΜΕΓΑΛΛΙΤΕΡΗ ΚΡΗΤΙΚΗ ΠΟΛΗ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΙΓΑΛΕΟ ΑΤΤΙΚΗΣ)ΑΜΕΡΙΚΗ,ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ,ΓΕΡΜΑΝΙΑ..
Η ΑΝΑΠΤΥΞΗ,Η ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΣΥΝΘΗΚΩΝ ΤΡΟΠΟΥ ΖΩΗΣ ΕΚΤΟΤΕ,ΕΔΩΣΕ ΤΟ ΣΥΝΘΗΜΑ ΤΗΣ ΠΑΛΙΝΟΣΤΗΣΗΣ,ΑΛΛΑ
ΚΑΙ ΠΟΛΛΩΝ ΞΕΝΩΝ ΠΡΟΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΜΙΑΣ ΚΑΛΛΙΤΕΡΗΣ
ΖΩΗΣ.
ΟΙ ΝΕΟΙ ΤΗΣ ΚΡΗΤΗΣ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΚΑΛΛΙΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΘ ΕΝΑ ΑΥΤΟ,ΚΑΙ ΝΑ ΣΕΒΩΝΤΕ
ΤΗΝ ΦΤΩΧΕΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΤΟΥ ΑΛΛΟΥ,ΩΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΣ ΛΑΟΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ.
ΑΣ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΝΕ ΕΠΙΣΗΣ ΟΤΙ Ο ΞΕΝΙΟΣ..ΔΙΑΣ ΜΕΓΑΛΩΣΕ
ΣΤΑ ΧΩΜΑΤΑ ΤΟΥΣ..............
ΕΝ ΟΛΙΓΟΙΣ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΕΣ ΤΟΥ ΣΤΥΛ ΑΥΤΟΥ ΜΑΛΛΟΝ
ΠΡΟΒΟΚΑΤΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΕΡΓΟ ΚΡΗΤΩΝ.
ΦΙΛΙΚΩΤΑΤΑ
Χ.Π











ΔΙΑΣ ΜΑΓΑΛΩΣΕ ΣΤΑ ΧΩΜΑΤΑΤΑ ΤΟΥ
ΑΡΜΕΝΙΣΤΗΣ
17/12/2009 18:22
Αν είναι δυνατόν να υπάρχουν νοσταλγοί του Χιτλερ στην Κρήτη που τόσο πολύ έχει υποφέρει από τους ναζί. Θα πει κανείς ηλίθιοι υπάρχουν παντού. Ελπίζω να λάβει τέλος η δράση τους.
gg
17/12/2009 18:14
Me tin evgeniki xorigia ti ELAS. Einai mexri na sas paroun xampari oi Kritikoi pou trabi3an ta pandeina apo tous NAZI..
UUUUUUUUUUFFFFFFFF
17/12/2009 14:01
AFTO BOREI KAI NA SIMVEI KAI SE ELLHNA
DYSTIXWS
H ANERGEIA
KAI H OIKONOMIKH KRISH
DULEVUN YPER TU FASISMU
γιαννης παναγιωτου
17/12/2009 12:44
χαλαρωστε πια, ολα στη χρυση αυγη τα ριχνετε κ σε πατριωτικες ομαδες...αντι να ασχοληθητε για το ποιος ευθυνεται που ερχονται καθε μερα ορδες λαθρομ/των απο τη ΤΟΥΡΚΙΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΓΕΜΙΣΕΙ ΑΝΕΡΓΟΥΣ Κ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟΥΣ ΑΣΙΑΤΕΣ ΑΦΡΙΚΑΝΟΥΣ ΚΛΠ...ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΤΗ ΣΥΝΕΙΣΦΟΡΑ ΑΥΤΩΝ ΣΤΗΝ ΑΥΞΗΣΗ ΤΗΣ ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑΣ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΜΑΣ ΤΗ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ 10ΕΤΙΑ.
Nicholas
17/12/2009 11:10
Έτσι είναι τα κατακάθια οι ΝΑΖΙ-εθνικοσοσιαλιστές, αντί να αυτοκτονούν πάνε και θέλουν να σκοτώνουν όλους τους "άλλους". ΝεοΝΑΖΙ, Εθνικοσοσιαλιστές τους 3ου δρόμου και λοιπά βοθρολύματα ένα πράγμα καταλαβαίνουν μόνο. Τη βία που ασκείται στο ίδιο τους το πετσί.
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Ζ.
17/12/2009 10:34
ΚΑΤΩ ΟΙ ΦΑΣΙΣΤΕΣ, ΖΗΤΩ Η ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΚΡΗΤΗ ΤΩΝ ΑΓΩΝΙΣΤΩΝ ΚΑΙ ΤΩΝ ΗΡΩΩΝ ΠΟΥ ΠΟΛΕΜΙΣΑΝ ΤΟΥΣ ΝΑΖΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΣΗΜΕΡΑ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΥΠΕΡΗΦΑΝΟΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΗΣ. ΕΞΩ ΟΙ ΝΑΖΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΖΗΤΩ ΟΙ ΚΡΗΤΗΚΟΙ ΑΓΩΝΙΣΤΕΣ ΖΗΤΩ Η ΕΛΛΑΔΑ ΤΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ