Με 3ετή με αναστολή

ΦΥΛΑΚΙΣΗ 12 ΜΗΝΩΝ ΣΤΗΝ 50ΧΡΟΝΗ ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΗΣ ΚΥΨΕΛΗΣ

ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 05/04/2009 10:42 |
Το σημείο όπου οι δύο αστυνομικοί δέχθηκαν την επίθεση

Ποινή φυλάκισης 12 μηνών με 3ετή αναστολή επέβαλε το Αυτόφωρο Πλημμελειοδικείο, αργά το βράδυ του Σαββάτου, στην 50χρονη γυναίκα που ενεπλάκη στην αιματηρή συμπλοκή στην Κυψέλη μεταξύ δύο αστυνομικών και δύο άγνωστων, μέχρι στιγμής, δραστών.

Η 50χρονη κρίθηκε ένοχη για την κατηγορία της απελευθέρωσης κρατουμένου, αλλά της αναγνωρίστηκε το ελαφρυντικό ότι μετά το συμβάν βοήθησε τους δύο τραυματίες αστυνομικούς, δίνοντάς τους το κινητό της τηλέφωνο αλλά και τα στοιχεία της μηχανής που διέφυγαν από το σημείο οι δράστες.

Η κατηγορούμενη, μητέρα δύο παιδιών, υποστήριξε στην απολογία της ότι αντέδρασε στον έλεγχο των δύο αστυνομικών γιατί στο σκοτάδι νόμισε πως ελεγχόμενος ήταν οικογενειακός της φίλος τον οποίο περίμενε να περάσει από την οδό Σκιάθου για να πάρει το αυτοκίνητό της.

56
αννα
07/04/2009 12:20
Οι Τσίπρας και Αλαβάνος γιατί δεν πήγαν για την υπεράσπισή της κυρίας;;;;; Συνήθως σπεύδουν πρώτοι να υπερασπιστούν όλους όσους αντιστέκονται στην ΕΛΑΣ και ευθύνονται για τις απόπειρες δολοφονίας αστυνομικών και πολιτών.
ΟΡΓΙΣΜΕΝΟΣ
06/04/2009 23:32
ΚΑΙ ΛΙΓΑ ΕΦΑΓΕ......... ΤΟ ΠΑΛΛΗΚΑΡΙ ΠΕΘΑΙΝΕΙ!!!!!!!!!!
Η ΧΩΡΙΑΤΙΣΣΑ
06/04/2009 23:26
ΠΡΟΣ ΑΑΑ

ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ ΜΕ ΛΑΤΙΝΙΚΟΥΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΕΣ ΟΥΤΕ ΞΕΡΕΙΣ
ΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ. ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΧΡΗΣΤΗ Η ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ.ΔΗΛΑΔΗ ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΟΥ Η ΚΥΡΙΑ ΑΥΤΗ
ΗΤΑΝ ΓΥΝΑΙΚΟΥΛΑ ΜΑ ΑΝ ΗΤΑΝ ΓΥΝΑΙΚΟΥΛΑ ΟΠΩΣ ΓΡΑΦΕΙΣ ΘΑ ΕΦΕΥΓΕ. ΜΑΘΕ ΛΟΙΠΟΝ ΟΤΙ Η ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ ΔΕΝ
ΣΚΟΤΩΝΕΙ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΑΝ ΚΥΝΔΙΝΕΥΕΙ. ΕΣΕΝΑ ΣΕ ΠΕΙΡΑΞΑΝ ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΑΝ ΣΕ ΠΕΙΡΑΞΑΝ ΠΕΣ ΜΑΣ ΓΙΑΤΙ. ΜΗΠΩΣ ΕΙΣΑΙ ΑΠ΄ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΠΕΤΑΝΕ ΜΟΛΟΤΟΦ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΒΑΖΟΥΝ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΤΟΥΣ ΠΙΑΣΕΙ Η ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ. ΜΗΠΩΣ ΘΕΛΕΙΣ ΤΕΤΟΙΑ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ ΝΑ ΣΚΟΤΩΝΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΒΑΖΕΙ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ. ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΚΛΕΒΑΝ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΟΙΟΝ ΘΑ ΚΑΛΟΥΣΕΣ ΤΗ ΓΥΝΑΙΚΟΥΛΑ ΠΟΥ ΕΒΓΑΖΕ ΤΑ ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ ΤΗΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ.ΝΑ ΒΑΛΟΥΜΕ ΕΣΕΝΑ ΝΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΨΕΙΣ ΤΟΥΣ ΠΟΛΙΤΕΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΑΡΑΝΟΜΟΥΣ.
ΤΑ ΙΣΟΠΕΔΩΣΕΣ ΟΛΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟΝ ΞΕΡΟΛΑ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟ ΧΟΡΟ. ΑΝΤΕ ΣΤΑ ΤΣΑΚΙΔΙΑ ΟΣΟΙ ΒΡΙΖΕΤΕ ΤΗΝ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ .
Maestro
06/04/2009 19:55
Σωστά επιβλήθηκε η ποινή στη γυναίκα.
Στον αστυνομικό που παρίστανε τον αναίσθητο, ενώ είχε επιπόλαια τραύματα, με αποτέλεσμα να του αρπάξουν οι κακοποιοί το υπηρεσιακό του περίστροφο θα επιβληθεί ποινή ποινική ή έστω υπηρεσιακή;
Μου θυμίζει την ιστορία με την επίθεση στο ματατζή στα Εξάρχεια αρχές Ιανουαρίου που ενώ έβαλλαν εναντίον του με δεκάδες σφαίρες επί ένα λεπτό δεν τόλμησε κανείς αστυνομικός από ολόκληρη διμοιρία που ήταν σχεδόν δίπλα να κινηθεί.
Ζαχαρίας Μπατάλιας
06/04/2009 18:12
Και πολύ φτηνά τη γλύτωσε το βλήτο με 1 χρόνο με αναστολή...

Γι'' αυτό τό''χει κάνει και θα το ξανακάνει!!!

Από τους ηλίθιους και τους υπερασπιστές των ηλιθίων ποιός μπορεί να μας σώσει άραγε?
MP
06/04/2009 16:18
kala den epathe kai tipota i kiria
me anastoli 12 mines
mporei na min eftege, alla etsi tha paroume oloi ena mathima
Den epemvenaoume sto ergo tis astinomias....eksalou kato ton eixan den ton edernan.
Diladi o opoisdipote gnostos mas einai de facto athoos? Oi kakopoioi den exoun gnostous?
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ Π.
06/04/2009 15:50
@ΦΕΥΓΑΤΟΣ ΑΥΤΗ Η ΚΥΡΙΑ ΣΧΕΔΟΝ ΚΟΣΤΙΣΕ ΤΗΝ ΖΩΗ 2 ΑΝΘΡΩΠΩΝ, ΟΠΩΣ ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΙΑΦΥΓΗ ΑΛΛΩΝ 3 ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΑΝ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΟΝΤΑΝ ΙΣΩΣ ΝΑ ΕΞΑΡΘΡΩΝΟΤΑΝ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΚΥΚΛΩΜΑ ΑΛΛΟΔΑΠΗΣ ΜΑΦΙΑΣ. ΤΙ ΑΛΛΟ ΗΘΕΛΕΣ ΔΗΛΑΔΗ? ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΣΚΕΨΗΣ ΣΟΥ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΠΟΣΗ ΑΞΙΑ ΔΙΝΕΙΣ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΕΝΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥ. ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΚΑΤΩ 50 ΧΡΟΝΩΝ ΕΙΝΑΙ ΠΙΤΣΙΡΙΚΑ ΚΑΙ ΜΗΝ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΣ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΤΗΣ
maria
06/04/2009 14:09
θα επρεπε να ριξουν ποινη φυλακισης στον 2ο αστυνομικο που αφησε ακαλυπτο τον συναδελφο του!
Thanos
06/04/2009 13:53
Na kaei stin pyra i k*&*&gria kai eyxomai na tis skotosoune kai ta dika tis paidia me ton idio tropo...
Anoitoi i thelete nomous i den thelete.
Anoitoi an mporeite na tous epivalete xoris na seveste to Kratos na do me poio tropo.
Anoitoi i nootropia pou sas diakatexei einai ayti tis mazas kai tis eksousias ton dimosiografon.
LEFTERIA ston Danika kai ton Psariano more
ροδανθος
06/04/2009 13:53
Οπως εχω πει προηγουμενως το μεγαλυτερο προβλημα της Ελλ. κοινωνιας ειναι το μεταναστευτικο. Το προβλημα της επιθεσης εναντιον των αστυνομικων ειναι προφανες οτι εχει αμεση σχεση με το μεταναστευτικο μιας και οι δραστες ηταν αλλοδαποι. Εγω αυτο που θελω να πω ειναι οτι ακομη και αν σε καποιον δεν αρεσουν οι μεταναστες η τους μισει γιατι τους θεωρει οτι καταστρεφουν την κοινωνια του η αυξανουν την εγκληματικοτητα ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΛΛΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΛΥΣΟΥΜΕ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΤΟΥΣ ΕΝΤΑΞΟΥΜΕ ΠΑΣΗ ΘΥΣΙΑ. Οταν ο ακροδεξιος Μπερλουσκονι και διερευνα την χορηγηση υπηκοοτητας μετα απο 5 χρονια εργασιας το εχει καταλαβει αυτο τι αλλο θελουμε δηλαδη για να δουμε την σωστη κατευθυνση? ΜΑ ΤΟΣΟ ΤΥΦΛΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ? Το προβλημα ειναι οτι χωριζεται η κοινωνια σε φιλους των μεταναστων και εχθρους τους. Το ερωτημα ειναι ποια ειναι η λυση που προτεινουν οι εχθροι τους. ΝΑ ΤΟΥΣ ΑΠΕΛΑΣΟΥΜΕ ΟΛΟΥΣ? ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ, ΚΑΙ ΤΙ ΘΑ ΜΑΣ ΚΟΣΤΙΣΕΙ? Εχουμε βαρεθει απο τις ουτοπιες των κομμουνιστων και των ακροδεξιων. Ελεος πια. Ας κανουμε κατι πια που ειναι εφικτο σε αυτην την χωρα.
ροδανθος
06/04/2009 13:53
Οπως εχω πει προηγουμενως το μεγαλυτερο προβλημα της Ελλ. κοινωνιας ειναι το μεταναστευτικο. Το προβλημα της επιθεσης εναντιον των αστυνομικων ειναι προφανες οτι εχει αμεση σχεση με το μεταναστευτικο μιας και οι δραστες ηταν αλλοδαποι. Εγω αυτο που θελω να πω ειναι οτι ακομη και αν σε καποιον δεν αρεσουν οι μεταναστες η τους μισει γιατι τους θεωρει οτι καταστρεφουν την κοινωνια του η αυξανουν την εγκληματικοτητα ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΛΛΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΛΥΣΟΥΜΕ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΤΟΥΣ ΕΝΤΑΞΟΥΜΕ ΠΑΣΗ ΘΥΣΙΑ. Οταν ο ακροδεξιος Μπερλουσκονι και διερευνα την χορηγηση υπηκοοτητας μετα απο 5 χρονια εργασιας το εχει καταλαβει αυτο τι αλλο θελουμε δηλαδη για να δουμε την σωστη κατευθυνση? ΜΑ ΤΟΣΟ ΤΥΦΛΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ? Το προβλημα ειναι οτι χωριζεται η κοινωνια σε φιλους των μεταναστων και εχθρους τους. Το ερωτημα ειναι ποια ειναι η λυση που προτεινουν οι εχθροι τους. ΝΑ ΤΟΥΣ ΑΠΕΛΑΣΟΥΜΕ ΟΛΟΥΣ? ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ, ΚΑΙ ΤΙ ΘΑ ΜΑΣ ΚΟΣΤΙΣΕΙ? Εχουμε βαρεθει απο τις ουτοπιες των κομμουνιστων και των ακροδεξιων. Ελεος πια. Ας κανουμε κατι πια που ειναι εφικτο σε αυτην την χωρα.
Φευγάτος
06/04/2009 13:46
Για καθήστε ρε παιδιά. Εντάξει, η γυναίκα αυτή έκανε μια βλακεία. Τόσο μυαλό είχε, τόσο έπραξε. Τι τρέχει και ζητάτε το κεφάλι της; Μήπως είχε όπλο και πυροβόλησε τους αστυνομικούς; Μήπως όρμισε σε κάποιον από αυτούς; Απλά τους μίλησε. Από πότε είναι αυτό αδίκημα; Και της απέδωσαν και κατηγορία απελευθέρωσης κρατουμένου για να καλήψουν την δική τους ανικανότητα. Γιατί κύριοι αν ήταν σωστα εκπαιδευμένοι οι Αστυνομικοί, θα κάναν και σωστά την δουλειά τους, και κανένας δεν θα τραυματιζόταν, και οι δράστες τώρα θα ήταν μέσα. Και φυσικά η κυριούλα το περισότερο που θα είχε να αντιμετωπίσει αν δεν έφευγε άμεσα, θα ήταν παρεμπόδιση του έργου της αστυνομίας. Το ότι πολλοί από εσάς αδυνατήτε να δείτε την αλήθεια, ότι δηλαδή το φταίξιμο είναι στην έλλειψη σωστής εκπαίδευσης, και όχι σε μια κυρία 50 χρονών, μητέρα 2 παιδιών, που στο κάτω κάτω μπορεί να κόλλησε το μυαλό της εκείνη την ώρα. Κανονικά οι αστυνομικοί έπρεπε να μπορούν να χειριστούν ακόμα και μια τέτοια κατάσταση. Όχι, όποιος πυροβολείτε δεν έχει δίκαιο, και όλοι οι άλλοι άδικο. Αν είχαν την σωστή εκεπίδευση θα μπορούσαν να ανταπεξέλθουν, ακόμα και με 100 κυρίες σαν και αυτή γύρο τους. Άντε, βγάλτε τις παρωπίδες και ξυπνήστε επιτέλους.
Βασίλης
06/04/2009 13:34
Η εκπαίδευση των πολιτών στο να βοηθούν την αστυνομία στην Ελλάδα, εν αντιθέση με άλλες χώρες και πάσα ένοια λογικής είναι από ανύπαρκτη, έως αντιπαραγωγική και μέγα μέρος ευθύνης έχουν τα ΜΜΕ αλλά και η αστυνομία η οποία, δυστυχώς όμως, δίνει άνισο αγώνα κόντρα και σε κοινοβουλευτικες αντιλήψεις. Η κάθε ''θιγόμενη'' θεωρεί ''δικαίωμα'' της να φωνάζει και να παρεμβαίνει στο έργο της αστυνομίας- δυστυχώς η συγκεκριμένη κα. ήταν άτυχη, διότι θα μπορούσε το ίδιο να συμβεί σε πολλούς...μήπως αρχίζουν με τα ''απαλοτριωμένα'' χρήματα να ''νοικιάζουν'' υπηρεσίες εκ του ασφαλούς οι ανήθικοι αυτουργοί? αφού οι νέες γενιές χρησιμων ηλίθιων δεν τους ''βγαίνουν'' ως προς την βαριά τρομοκρατία (απειθάρχητοι γάρ...) και οι περισότεροι νέοι καταλαβαίνουν τον κρυπτο-φασισμό τους για να τους εμπιστευτούν περισότερο από το να κάνουν σχετικά ''ήπιες'' διμαρτυρίες...Αλήθεια τι γίνονται αυτά τα ''απαλοτριωμένα''????

Μανώλης Καρλάτος
06/04/2009 12:58
O παλαιοώστας δεν είχε κανένα γνωστό όταν τον πιάσανε να καθαρίσει?
Kostas
06/04/2009 12:34
Γιατι σας κάνει εντύπωση; Ακούω ενα σωρό ****** γιά τους αστυνομικούς, κανείς δε μιλάει γιά τους δικαστικούς πού καί πολύ περισσότερα παίρνουν, καί τη ζωή τους δεν παίζουν κορώνα γράμματα, καί οι αποφάσεις καί τα σκεπτικά τους είναι συχνά επιπέδου νηπιαγωγείου. Οταν δηλαδή ο εισαγγελέας ασκούσε δίωξη γιάΠΡΟΘΕΣΗ στην ιστορία του Αλέξη ΠΡΙΝ πάρει τα αποτελέσματα της βαλλιστικής, γιατί μας κάνει εντύπωση ότι καταδικάστηκε η συγκεκριμένη κυρία; Οσο γιά τα υπόλοιπα, αν νομίζεις ότι η αστυνομία δεν κάνει καλά τη δουλειά της, γίνε φίλε αστυνομικός καί κάτσε να σε βρίζουνε, να σε πυροβολάνε, να σου πετάνε ότι βρούνε, να βρίσκεις το μπελά σου είτε κάνεις κάτι είτε δεν κάνεις(βλ, υπόθεση Παλαιοκώστα καί Γερμανού) καί ολα αυτά γιά 3 κι εξήντα. Γιατί το να κριτικάρεις είναι εύκολο, και πληρώνει καλά(βλ δικαστικούς καί ανεξάρτητες αρχές)
george
06/04/2009 12:20
Από πότε η αστυνομία δεν έχει το δικαίωμα να ελέγχει τους ''γνωστούς'' μας? Αθάνατοι Νεοέλληνες...
Κωνσταντινος Μ.
06/04/2009 10:46
@κ. Ο Τσιπρας δεν εχει αστυνομικη φρουρα.Ουτε ο Αλαβανος,τις προαλλες μπηκαν στο σπιτι του κλεφτες.Ουτε ο Κοροβεσης,ουτε ο Λεβεντης,ουτε ο Δραγασακης,ουτε η Φιλινη,ουτε ο Λαφαζανης.Αντιθετα εχει ο Κοντομηνας,ο Κυριακου,ο Βαρδινογιαννης και οι βουλευτες που ψηφιζεις εσυ.Εισαι αστειος λοιπον.Κανενας στον ΣΥΝ δεν ζητησε να καταργησουμε την ΕΛΑΣ,παλι γινεσαι αστειος.Επισης ο ΣΥΝ δεν εχει εξουσια να κανει κατι για τους αστυνομικους.Πανε στο νοσοκομειο,καταδικαζουν την βια,κατηγορουν την κυβερνηση για τον ξεπεσμο της ΕΛΑΣ αλλα δεν μπορουν να κανουν κατι αλλο.Οι κυβερνησεις σου τους αφηνουν στο Ισραηλ ξεχασμενους.Οι κυβερνησεις σου τους δινουν συνταξεις 300-400 ευρω αμα τραυματιστουν.Παλι αστειος εισαι με κατηγοριες αλλα αντι αλλων...Επισης οταν κατηγορουν την αστυνομια,γινεται επειδη εχουμε πανω απο 100 νεκρους αθωους πολιτες απο αστυνομικα πυρα τα τελευταια 30 χρονια,χωρια οι βασανισμοι κτλ.Να μην μιλησει για αυτα;Ο Αλαβανος πηγε στην Βουλη τις προτασεις της ΠΟΑΣΥ(Πανελληνια Ομοσπονδια Αστυνομικων Υπαλληλων) για την αναδιοργανωση της ΕΛΑΣ αυτουσιες προς ψηφιση.Οι βουλευτες που ψηφιζεις δεν τις δεχτηκαν.Επικινδυνα αστειος εισαι και απλα λασπολογεις εκει που σε συμφερει.
Κώστας Α.
06/04/2009 10:31
΄Προτείνω να μπει η 50χρονη στη λίστα των ηρώων που πολέμησαν το άδικο σύστημα!!! Επίσης να δικαστεί ως πολιτικός κρατούμενος!!! Επίσης να χαρακτηριστεί αγωνίστρια και να πάρει σύνταξη αντιστασιακού!!! Υπερασπίστηκε το δικαίωμα του μαφιόζου να φέρει όπλο και να κλέβει αυτοκίνητα απέναντι σε μία άνάλγητη και αμείλικτη αστυνομία...που δεν σέβεται τα ανθρώπινα δικαιώματα και κάνει ελέγχους στο δρόμο.

Πάντως άπό τις απαντήσεις καταλαβαίνω ότι οι χαχόλοι είναι πλειοψηφία σ'' αυτή τη χώρα και ότι η βλακεία είναι άπειρη! Ευτυχώς που δουλεύω στο εξωτερικό...
Ζαχαρίας Μπατάλιας
06/04/2009 10:14
Αν και έπρεπε να απαλλαγεί λόγω βλακείας...(πολλοί τόνοι)

επειδή η βλακεία είναι επικίνδυνη μερικές φορές για τους γύρω, ίσως να έπρεπε να φάει κάτι παραπάνω...
Σταυρος Τ.
06/04/2009 10:13
Καλα τις εκαναν της τυπισας. Τι δουλεια ειχε να παει να ανακατεφτει την ωρα που αστυνομικος κανει ελεγχο?? Ακου εκει να λεει "αφηστε τον γιατι ειναι γνωστος μου"!!!! Και τι εισαι εσυ κυρια μου? Ο ορισμος της εμπιστοσυνης??? Αλλα ετσι ειναι ... στην Ελλαδα πλεον κανει ο καθενας οτι του κατεβασει η γκλαβα του. Καμια αισθηση ευθυνης και σεβασμου προς καμια κατευθυνση. Βεβαια πως να μαθεις να σεβεσαι οταν τοσα χρονια δεν σε σεβοντε? Παντως καποια στιγμη επρεπε να γινει και αυτο ... να μαθει ο καθενας που ειναι το οριο. Οχι μονο σε τετοιες περιπτωσεις ... αλλα και στις καθημερινες καταστασεις. Και αν αναλογιστει καποιος οτι εξαιτιας αυτης της ηλιθιοτητας ενας ανθρωπος χαροπαλευει ... και λιγο της ριξανε!
TO KAKO PARAMONEYEI !!
06/04/2009 02:55
TO PAKETO "ROUSFETOROUFIANA k. ANIKANOTHTA", TO "EXO MPARMPA STHN KORONH", EXEI KATASTREPSH THN ELLADA!! PALH KALA POU H MANA 2 PAIDION DEN EFYGE ADIABASTH APO EXOSTRAKISMO, OPOS O ALEXANDROS, OPOS H YPALLHLOS STHN LHSTEIA THS ... PLAKAS!! MHPOS TO DIKASTHRIO - ME THN POINH - HTHELE NA PROHDOPOIHSH TOUS POLITES;; "MAKRIA APO TOUS ASTYNOMIKOUS;;!!" "GIA TO KALO THS ZOHS SAS!!" ALLA TI NA THN KANEIS THN "EKPAIDEYSH";; AN ENAS EINAI AOMATOS, DEN MPOREI NA TON KANEIS PILOTO, AN ENAS EINAI KOUFOS, DEN MPOREI NA TON KANEIS MAESTRO SE MOUSIKH ORXHSTRA!! STHN ELLADA OLA GINONTAI!! ARKEI NA EXEIS MPARMPA STHN KORONH KAI ANALOGH KOMMATIKH TAYTOTHTA!! MEXRI KAI OI KATSAPLADES MAS PHRAN PREFA, KAI ZHTOUN POLITISMIKA KAI ISTORIKA MAS STOIXEIA KAI TAYTOTHTES, ALLOI MAS ZHTOUN EDAFH!! EDO OLOI (MHDENOS EXAIROUMENON) OI POLITIKOI KAI KOINONIKOI PARAGONTES SYMPERIFERONTAI SAN KAKOPOIA TSOGLANIA, POU KAI OI KATHAYTOU KAKOPOIOI ... ZHLEYOUN!! EINAI SAMOS KAINOURGIO TO FAINOMENO;; MAS HRTHE KERAYNOS EN AITHROIA;;
ΤΖΟΥΛΗΣ ΜΑΡΙΟΣ
06/04/2009 00:38
ΠΆΤΕ ΚΑΛΑ ΡΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΤΕ ΤΗΝ Κ***ΓΡΙΑ?? ΚΑΙ ΛΕΤΕ ΤΗΝ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ ΑΝΙΚΑΝΗ ΠΟΥ ΚΑΘΕ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΜΕΤΡΑΕΙ ΕΝΑ ΘΥΜΑ. ΕΓΩ ΑΠΟΡΩ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΥΣΥΝΕΙΔΗΤΟΙ ΑΚΟΜΑ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ Κ***ΓΡΙΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΦΑΕΙ 200 ΧΡΟΝΙΑ ΦΥΛΑΚΗ. ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ ΚΑΙ Ο ΑΛΛΟΣ ΑΠΟ ΚΑΤΩ Ο ΚΑΚΟΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΥΡΟΒΟΛΟΥΣΕ ΟΥΤΩΣ Η ΑΛΛΩΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΟΙ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟΙ ΘΑ ΗΤΑΝ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΜΕΝΟΙ. ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΤΗΝ Κ***ΓΡΙΑ ΝΑ ΨΟΦΗΣΕΙ ΑΠΟ ΤΥΨΕΙΣ.
χαρης
05/04/2009 22:05
Σκοτωσανε συγγενη μου δικηγορο στον Πειραια πριν απο δυο μηνες. Επιχειρησαν να της κλεψουν την τσαντα τη ερριξαν κατω και πεθανε απο διασυση αβοηθητη στα 100 μετρα απο το Δημοτικο θεατρο. Το κρατος για πρωτη φορα στα χρονικα απο την μεταπολιτευση δειχνει οτι εχει χασει τον ελεγχο της καταστασης. Πολλες περιοχες των Αθηνων ειναι πλεον οφ λιμιτς στο ελαιος της πορνειας και του εγκληματος. Δεν υπαρχει εναλλαχτικη λυση απο το να στησουμε δυο δοιμιριες φανταρων σε καθε πλατεια των Αθηνων και της Θεσσαλονικης. Δυστυχως δεν υπαρχει ...
φανυ
05/04/2009 22:02
αγαπητά μου παιδια, από πότε η βλακεια ειναι ποινικο αδίκημα;
AAA
05/04/2009 21:38
EXOUME MIA ASTYNOMIA AXRHSTH KAI EPIKINDINH GIA THN IDIA KAI GIA TOYS POLITES,KAI POLITES HLITHIOYS POY PISTEYOUN OTI TO PROVLIMA EINAI H GYNAIKOYLA POY PETAGE TA SKOYPIDIA...MA AN EISTE KYRIOI ANEKPAIDEYTOI KAI VLAKES EINAI EPOMENO OTI THA SKOTWSETE KAI THA SKOTWTHEITE!!!
κ.
05/04/2009 21:33
φίλη lola όσο σοβαρή αστυνομία και να έχεις, πλέον η εγκληματικότητα είναι εκτός ελέγχου. όταν ο κακοποιός πυροβολεί τον αστυνομικό στο κεφάλι εν ψυχρώ, όταν γαζώνουν αστυνομικούς με καλάζνικοφ, τι να κάνει πια η αστυνομία; ή μήπως πρέπει σε κάθε έλεγχο να είναι 10 αστυνομικοί για να καλύπτουν τους υπόλοιπους; τότε πόσους αστυνομικούς πρέπει να είχαμε;
μήπως έχεις δει κλούβα των ματ στην αθήνα; όλοι οι αστυνομικοί είναι εκτός της κλούβας και έχουν πιάσει τους γύρω δρόμους μήπως τους επιτεθούν. εδώ δεν μπορούν να φυλάξουν τους εαυτούς τους, πως θα προστατεύσουν τον πολίτη; αλλά εκεί είναι και η ευθύνη των πολιτών που έπεσαν στην παγίδα των ..τσιπροαλαβάνων(των αριστερών με τις δεξιές τσέπες) και απαξίωσαν την αστυνομία. άλλο να καταγγέλλουμε την αυθαιρεσία της αστυνομίας(και σωστά όπου υπάρχει) και άλλο να μην θέλουμε αστυνομία και να τους βρίζουμε συνέχεια.
βέβαια, οι ....τσιπροαλαβάνοι έχουν αστυνομικούς να τους φρουρούν ενώ ο κάτοικος στον άγιο παντελεήμονα είναι έρμαιο των εγκληματιών. αυτό είναι το πρόβλημα και δευτερευόντως η ανικανότητα της αστυνομίας(η οποία όντως υπάρχει). αλλά με τι ψυχολογία να πάει ο αστυνομικός να συμπλακεί με τον κακοποιό όταν αν τον σκοτώσει τον κακοποιό θα βρίζουν οι ..τσιπροαλαβάνοι, ενώ αν σκοτωθεί ο ίδιος ο αστυνομικός οι ....τσιπροαλαβάνοι ούτε καν θα ασχοληθούν(περίπτωση αστυνομικού που σκοτώθηκε στη νίκαια). πέρασε στα ψιλά από την ...προοδευτική διανόηση ο φόνος του αστυνομικού στη νίκαια που άφησε ένα ορφανό 40 ημερών, τι λεμε τώρα ρε παιδιά....
Πολίτης Χ
05/04/2009 21:25
@ΝΤΑΡΙΟ ΦΟ Δεν θα αναρωτηθώ καν τι κάνει η απάντησή σας σε σχόλιο μου σε εντελώς άσχετο άρθρο. Αλλά σας λέω ότι αν διαβάσετε το σχόλιο της lola δεν θα χρειαστεί καν να πάτε στο άλλο άρθρο να δείτε την απάντησή μου. Μπράβο ρε κορίτσι μου, λίγη κοινή λογική δε βλάπτει! Και για να μην είμαι και off topic σιγά ρε παιδιά μην της κάνουν και φάλαγγα της γυναίκας! Κρίθηκε ένοχη και καταδικάστηκε για ακριβώς αυτό που έκανε, την επόμενη φορά μπορεί να το σκεφτεί δύο φορές πριν βάλει τις φωνές στους αστυνομικούς που κάνουν έλεγχο σε ύποπτο. Όχι μην εκπλήσσεσαι ΝΤΑΡΙΟ ΦΟ, δεν θέλω να την κρεμάσουν ανάποδα στο Σύνταγμα για παραδειγματισμό.
Giwrgos....
05/04/2009 21:04
Ma giati den ka8hse sta ayga ths kai h8ele na kanei thn exypnh?kala na pa8ei kai kalytera gia to synolo ,na htan pio aysthrh h tymwria ths.....o ka8e mwros nomizei oti mporei na epemvainei kai na vrizei toys astynomikoys, poy kanoyn thn doyleia toys....ma ..h anohsia na pernoyn to meros twn sylhf8entwn, otan ginete se dhmosio xwro, poy8ena ston kosmo den symvainei......alh8eia ,,ti 8a ekane h en logw an thn lhsteyan oi kakopoioi??an epiti8onto sta paidia ths???8a zhtoyse thn voh8eia twn astynomikwn...kai....8a paraponiwtan an...argoysan h adiaforoysan......
Tipota den einai tyxaio.....oti einai oi polites einai kai h xwra poy zoyn.....
Georgios
05/04/2009 20:28
στην ελλαδα δεν τιμωρειται κανεις, για αυτο υπαρχει αυτο το κακο. αναρχια, ασυδοσια,κουκουλοφοροι ειναι αυτο το εκρηκτικο μειγμα που εγινε κομπος, που παει να διαλυσει, τα παντα, οπως η εν λογω κυρια ανελαβε το εργο της αστυνομιας για αυτη την πραξη επρεπε να τιμωρηθει παραδειγματικα, φυλακη για να συνετισθουν μερικοι, αλλα που στην ελλαδα
lola
05/04/2009 20:23
Όποιος υποστηρίζει τον αστυνομικό είναι φασίστας.
Όποιος δεν τον υποστηρίζει είναι αναρχικός

Γιατί ως γνωστόν ή θα είμαστε με τους αστυνομικούς και τις αυθαιρεσίες τους ή θα θέλουμε να σκοτώνονται.

Η λύση να έχουμε μια σοβαρή αστυνομία που να κάνει την δουλειά της και σοβαρούς πολίτες που να μην "νομίζουν" σαν να είναι δεκάχρονα παιδάκια δεν μας περνάει από το μυαλό.
ΝΤΑΡΙΟ ΦΟ
05/04/2009 20:11
ΠΡΟΣ CHRISTOS APO GERMANIA: Καλησπερα Χρηστο! Καιρο εχουμε να τα πουμε λογω τρελλης δουλειας! Απο οτι διαβαζω εδω η ειρωνια ειναι κατι που μονο απο σκεπτομενους ανθρωπους γινεται αντιληπτη. Δεν πειραζει. Καλη καρδια!
ΠΡΟΣ Κ. Πολιτης Χ: Απο τι στιγμη που δε σας ενοχλει ενας ανθρωπος να εξισωνεται με τη λογικη που μπορει να εχουν τα αψυχα και αμυαλα πιονια γιατι σας ενοχλει το να μην υπαρχει; Οσον αφορα το πραγματικο μου προσωπο δεν το εχετε παρει χαμπαρι τοσον καιρο για αυτο και θα επαναλαβω. Κανενας ανθρωπος δεν κρινεται απο το επαγγελμα του οποιο κι αν ειναι αυτο. Σαν ανθρωποι αξιζουν το ιδιο οι καθηγητες και οι πορνες. Οποιος αντεχει να ασκει το οποιοδηποτε επαγγελμα να το ασκει χωρις γκρινια. Μεσα στη δουλεια των οργανων ειναι και να πεθανουν και επειδη δεν τους θεωρω πιονια γιατι επελεξαν να κανουν αυτη τη δουλεια θα στενοχωρηθω για την ελλειψη τους και φυσικα αντιλαμβανομαι οτι εχουν και μανα και παιδια και δεν ειναι μονο μπατσοι. Αλλα οταν εσεις θερμοι υποστηριχτες τους θεωρειτε οτι εχουν τοση λογικη και κριση οση τα πιονια να μου επιτρεψετε να διαφωνησω μαζι σας και να σας παραθεσω το επιχειρημα οτι αν ισχυει αυτο που υποστηριζετε τοτε κακως στενοχωριομαστε για την ελλειψη τους. Επειδη ομως για απαιδευτα ατομα ειναι ψιλα γραμματα σας το εκανα λιανα. Μη βλεπετε παντου εχθρους.Αυτο που σας εμαθαν να λετε μπορει ο καθενας να το εκμεταλλευτει εναντιον σας. Αυτος που σας το παρουσιαζει μαλλον απλα συνεχισε τη σκεψη του.
ΠΡΟΣ DARKMAN: Κουκουλα φιλε μου δεν εβαλα ποτε μου. Πριν χρησιμοποιησει καποια αλλη κυρια το ονομα μου υπεγραφα κανονικα. Εχω το θαρρος και τη λογικη να κανω και να λεω πραγματα για τα οποια δε ντρεπομαι και φυσικα να δεχομαι και τις συνεπειες. Οπως κανεις δε θα με σωσει ετσι δεν κρυφτηκα και ποτε απο ρουφιανους. Δεν ανοικω σε κανενα κομμα η κινημα κι αν θες να με βρεις μην ψαξεις σε τρυπες. Η αποψη σου δικη σου και η δικη μου δικη μου. Αντε και καλα κρασια!
Κωνσταντινος Μ.
05/04/2009 20:09
Και κατι ακομα....Μια μανα 2 παιδιων ρε καθικια που εχετε λυσσαξει ειναι,ουτε κακοποιος ειναι,ουτε επιτηδες το εκανε.Λες και δεν θα πυροβολουσε ο κακοποιος αν δεν ητανε αυτη εκει...Στην τελικη τι εκανε;Τους κραταγε ακινητους;Εχει ευθυνες,δεν αντιλεγω,αλλα το να ζητας να εξαντληθει η αυστηροτητα του κρατους πανω της για κακουργηματικες πραξεις αλλων και να μιλατε για 15 χρονια φυλακη(αλλος λεει 30) ειναι εντελως ηλιθιο και στην τελικη αντισυνταγματικο.Δεν πυροβολησε αυτη,ουτε ηταν συνεργος.Ακομα και φονος εξ αμελειας δεν τιμωρειται με 15 χρονια φυλακη.Σας χαλαει που εχουμε δημοκρατια αλλα τι να κανουμε.
Κωνσταντινος Μ.
05/04/2009 20:02
Δικιο εχουν μερικοι...Κριμα που δεν υπαρχει η θανατικη ποινη να της επιβαλλουμε...Ρε αντε απο εδω που θα την πληρωσει η γυναικουλα για μια βλακεια της στιγμης..Ασχολειστε με βλακειες και δικαιολογιες για μια εγκληματικη/κακουργηματικη ενεργεια..Αντι να μιλαμε πως θα λειτουργησει η αστυνομια καλυτερα και οταν υπαρχει καταγγελια να πηγαινουν 5-6 αστυνομικοι εκει να καλυπτει ο ενας τον αλλον πανε 2 με μηχανακι...Σε καμμια περιπτωση δεν φταινε τα παιδια,αλλα οι απο πανω τους εχουν μεγαλες ευθυνες.
Antonis
05/04/2009 19:51
Aporo pos iparxoun atoma pou theloun na apokaloun ton eauto tous Anthropoi kai na lene oti afti i paliopou..na einai mia ''''kiria'''' pou ekane apla ena lathos. Asfalos oloi kanoun lathoi. Alla auti den ekane lathos. Auti pige na to paixei epanastatria, o klassikos pseutotsaboukas ideologos pou antitithetai se kathe ennoia taxis kai ennomis energeias. Einai o tipos pou tha dei kapoion na petaei ta skoupidia tou sto dromo alla den tha kanei tipota. Alla einai kai o tipos pou molis dei astinomia na kanei tin douleia tis, tha pei: Koita tous batsous pali zalizoun ton kosmo. An eixame ena kratos pou sevetai ton eauto tou, auti i apotiximeni kari..la eprepe na paei mesa polla xronia kai parallila na faei kai merikes sfaliares gia na strosei kai na asxoleitai mono me pragmata pou tin aforoun.
tt
05/04/2009 19:27
όπως ανέμενα δεν "μπήκε" στην στενή" κανείς δεν μπαίνει σε αυτή την χώρα. Δυστυχώς δεν ακούσαμε κάποιο ρεπορτάζ αναλυτικότερο για το ποιόν της γυναίκας αυτής.
tt
05/04/2009 19:27
όπως ανέμενα δεν "μπήκε" στην στενή" κανείς δεν μπαίνει σε αυτή την χώρα. Δυστυχώς δεν ακούσαμε κάποιο ρεπορτάζ αναλυτικότερο για το ποιόν της γυναίκας αυτής.
ΣΣ
05/04/2009 19:09
@OMHΡΟΣ Τ.

Καθε φορα που διαβαζω τα ποστ σου παω και κανω εμετο.
ThrylosOLE
05/04/2009 19:00
Ena megalo bravo sta NEA gia tin amerolipsia tous.

Dimosieuoun mynimata anagnwstwn pou einai YPER twn koukouloforwn kai oi opoioi vrizoun anagnwstes me antitheti apopsi, alla pnigoun tis apantiseis twn teleutaiwn.

Ti thelete na mas peite? Oti i Ellada katoikeitai apo anarxofasistes?
ΤΖΟΥΛΗΣ ΜΑΡΙΟΣ
05/04/2009 19:00
ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΦΑΕΙ 30 ΧΡΟΝΙΑ, ΟΣΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΠΟΥ ΚΙΝΔΥΝΕΥΕΙ.
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΖςΑ ΠΟΥ ΤΗΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΛΕΝΕ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ ΦΑΣΙΣΤΕΣ, ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΥΡΟΒΟΛΗΣΟΥΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟΥΣ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΘΑ ΛΕΝΕ ΜΕΤΑ.
ΟΜΗΡΟΣ.Τ
05/04/2009 18:42
ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΠΟΥ Η ΚΥΡΑΤΣΑ ΜΑΣ
ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΙΣΩΣ ΑΠΟΔΕΙΧΘΕΙ ΣΥΝΕΡΓΑΤΗΣ ΤΩΝ ΔΡΑΣΤΩΝ, ΤΗΣ ΔΟΛΟΦΟΝΙΚΗΣ ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ ΚΑΤΑ ΤΩΝ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΩΝ

ΚΑΘΟΛΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΜΕ ΕΚΠΛΗΞΕΙ ΑΥΤΟ.........
Μάνος
05/04/2009 18:06
ΤΑ ΝΕΑ είναι αποδεδιγμένα με τους κουκουλοφόρους και τους αναρχικούς. Όσο λιγότερο τα διαβάζετε τόσο καλύτερα...
GOLDEN BOY
05/04/2009 17:51
ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΦΑΕΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟ 15 ΧΡΟΝΙΑ ΓΙΑ ΣΥΝΕΡΓΙΑ ΣΕ ΑΠΟΠΕΙΡΑ ΑΝΘΡΩΠΟΚΤΟΝΙΑΣ!!
ψψψψψψψψψψψ
05/04/2009 17:19
Και από που βρήκε το θάρρος να επέμβει η θείτσα σε έλεγχο αστυνομικών?
Μήπως αν τους έλεγε ότι θα φωνάξει τα κανάλια αυτοί θα ψάρωναν?
Costas
05/04/2009 16:01
O foukaras o dikastis fobithike na timorisei opws tis aksizei tin paliokatina pou egine aformi na kindynepsi h zwi dyo anthrwpwn.!!! Den thelise na ginei aformi na ksanakapsoun tin Athina ta koukoulofora kathikia kai ta blamena blastaria sas.
Α.Π.
05/04/2009 15:57
Ο οικογενειακός σου φίλος γιατί δεν πρέπει να ελεγχθεί από την αστυνομία μαντάμ?
Το ελαφρυντικό που σου αναγνωρίσθηκε δεν ήταν ότι τους βοήθησες μετά. Άλλο ήταν το ελαφρυντικό..
Prince Miskin
05/04/2009 15:40
Αλήθεια , γιατί αφού οι ίδιοι (αριστεροί, δεξιοί, κεντρώοι, αναρχικοί) θεωρείτε ότι έχετε το δίκιο με το μέρος σας και είστε ωριμότεροι και σοφότεροι από τους "ιδεολογικούς" αντιπάλους σας, ξεσπάτε σε ύβρεις και κατηγορίες; Γιατί δεν μπορείτε να ξεκινήσετε ένα διάλογο με επιχειρήματα και το κυριότερο διάθεση να ακούσετε και την αντίθετη πλευρά; Ακόμα και με τη βοήθεια της στατιστικής να το εξετάσεις, δεν είναι δυνατόν να έχουμε σε όλες τις περιπτώσεις το δίκιο με το μέρος μας.Ιδίως σε θέματα που περικλείουν και φιλοσοφικές έννοιες όπως είναι η Ηθική, η Δικαιοσύνη, η Πολιτεία... Πόσες φορές κάποιοι από εμάς που οδηγούμε, ιδίως σε νεαρότερες ηλικίες, δεν παραβιάσαμε έστω ένα κόκκινο φανάρι; Το ότι δεν προκαλέσαμε κάποιο ατύχημα είναι θέμα σύμπτωσης. Πόσοι δεν έχουμε συμμετάσχει σε καυγά που οδήγησε σε συμπλοκή, έστω και στα μαθητικά μας χρόνια;Ξέραμε από πριν την εξέλιξη; Από όλους όσους γράφετε υπέρ της φυλάκισης, έχει υπάρξει κανείς φυλακισμένος για μία έστω εβδομάδα;Αν όχι πως μιλάτε με τόση ελαφρότητα; Πιστεύετε στα αλήθεια ότι αν η συγκεκριμένη κυρία, αλλά και άλλοι πολίτες που τέλεσαν πλημμελήματα βρεθούν στα σωφρονιστικά ιδρύματα θα κατανοήσουν το λάθος τους και θα βγουν πιο ώριμοι και σοφοί; Ας τελειώσει επιτέλους και το επιχείρημα με το πως θα δικαιολογηθεί μια πράξη ή μια απόφαση στους άμεσα θιγόμενους. Σε κάθε τραγικό γεγονός υπάρχουν και τα πρόσωπα που το βιώνουν άμεσα, εμείς οι απ έξω ας μην τους καπηλευόμαστε.Εμείς την ώρα που αυτοί θα κλαίνε, θα ασχολούμαστε με την αγαπημένη μας ομάδα, θα διασκεδάζουμε με φίλους, θα κάνουμε έρωτα με την/τον συντροφο μας,θα αγανακτούμε με προβλήματα της δουλειάς... Ας προσπασήσουμε αντί να αναλωνόμαστε σε λεκτικές ανούσιες αντιπαραθέσεις και σε γενικότητες για τη βελτίωση της ζωής μας, να κοιτάξουμε μέσα μας, να ανακαλύψουμε τον εαυτό μας, να τον αγαπήσουμε και να προσπαθήσουμε να τον βελτιώσουμε.Μόνο έτσι θα βελτιωθεί η κοινωνία μας, γιατί η κοινωνία είμαστε εμείς και οι πράξεις μας.
xxx xx
05/04/2009 15:01
ti egine re paidia?ta nea on-line gemisane fasistes?i kiria pou ekane to lathos borei na itan kai i mana sas fasistaria tis astinomias...
"Ζήκο θα προβώ σε ωμότητες!"
05/04/2009 14:44
@Led και λόγω της ανορθογραφίας..Πάντως μπράβο! Το ω στο κάνω και το υ στη φυλακή τα πέτυχες.. Νεοελληνάρες, τσαμπουκαλεμένα μικροαστικά απαίδευτα όντα..Νοικοκυραίοι που καραδοκείτε να κάνετε τη λαμογιά και τη ρεμούλα.. Ροδανθέ έριξες σωστά τους τόνους και έβαλες τα πράγματα στην πραγματική τους διάσταση..
ροδανθος
05/04/2009 14:30
Ο ανθρωπος που δρα παρορμητικα (κυριο χαρακτηριστικο του Ελληνα) πολλες φορες κανει τραγικα λαθη ... και βεβαια το πληρωνει. Δυστυχως η κυρια εδρασε παρορμητικα χωρις ουτε καν να ελεγξει τι συμβαινει και καλως το πληρωσε. Τιθεται βεβαια και το θεμα οτι ο ελεγχος θεωρειται απο πολλους οτι ειναι και το τελος του κοσμου, ισως γιατι ο πολιτης δεν αισθανεται την αστυνομια στο πλευρο του. Αν δηλαδη γνωριζατε οτι η αστυνομια πρατει παντα το καθηκον της και βλεπατε δυο αστυνομικους να κανουν εναν ελεγχο σε εναν φιλο σας θα αρχισατε να φωναζετε? Οχι βεβαια γιατι θα σκεφτοσασταν οτι ολα ειναι ενταξει η οτι απλα οι αστυνομικοι θελουν να μαθουν μια σημαντικη πληροφορια. Ειναι βλεπετε συνδυασμος διαφορων πραγματων το πως βλεπει ο κοσμος τους αστυνομικους αλλα και πως δρουν και συμπεριφερονται οι αστυνομικοι. Εγω το εχω ξαναπει οτι οι αστυνομικοι δεν θα πρεπει να κουβαλουν πιστολια επανω τους συνεχεια για να βελτιωθουν οι σχεσεις τους με τους πολιτες και να μειωθει λιγο ο τσαμπουκας τους που αποκλειει καθε επικοινωνια με τον πολιτη. Θα πρεπει να οπλοφορουν οταν απαιτειται ομως (οπως ηταν βεβαια αυτη η περιπτωση). Με λιγα λογια δεν ειναι απαραιτητο ο αστυνομικος να ειναι πανοπλος οταν πινει καφε, οταν παηγαινει στο θεατρο, σε εναν γαμο, σε βαφτισια, οταν κανει ψωνια κλπ.
Νίκος
05/04/2009 14:12
Η αλήθεια soymas είναι πως δεν φταίει μόνο η κυράτσα αλλά και κάτι ζώα σαν εσένα.
Manos
05/04/2009 13:56
Auti i k***gria, giati peri k***grias prokeitai, pou pige na to paixei epanastatria ideologa, eprepe na faei 5 xronia filaki me poli ksilo parallila gia na tis kopei o pseutotsaboukas. Antaftou pire ena xrono me anastoli. E meta apo auto ti allo borei kaneis na pei. Opos stroseis tha kimitheis.
soumas
05/04/2009 13:42
H KYRATSA SAS FTAIEI FASISTOMOUTRA TOU KERATA.
ThrylosOLE
05/04/2009 13:02
H Elliniki dikaiosyni kseftylizetai gia mia akomi mia fora.
Ena xrono me 3eti anastoli?
Are you kidding me?

O kathe mal***as mporei na paremvainei atimorita sto ergo tis astynomias kai na exoume san apotelesma vareis traumatismous i thanatous astynomikwn?

H mpourdelopoiisi tou kratous prepei na exei oria kai auti.
Papadopoulos
05/04/2009 12:32
Kai mono logw hlithiothtas kai blakeias eprepe na ths epiblithei poinh xwris anastolh.
Led
05/04/2009 11:26
θα επρεπαι να την βαλουν φυλακη για ενα χρονο. Τι να το κανω απο την στηγμει που εδω κινδυνεβουν ζωωες λογο της ηλιθιοτητας
Nikos.....
05/04/2009 11:22
Me 3eth anastolh!!!....malista.....oute gata oyte zhmia......!.o an8rwpos kindyneyei na pe8anei logw ths anohsias ths kai thn katadikazoyn me......anastolh!!!
An toy symvei to moiraio poy apeyxomai 8a h8ela na dw pws 8a ais8an8oyn oi dikastes alla kai ''''katadikas8hsa''''!!!!!!!!!! ..... apenanti stoys goneis kai sthn syzhgo toy astynomikoy.......
Aporw pws yparxoyn astynomikoi akomi poy kanoyn to ka8hkon toys......