"Στόχος μας να τους εκτελέσουμε"

ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΤΟ ΚΕΙΜΕΝΟ ΤΗΣ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗΣ

ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 05/02/2009 11:31 | ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ: 05/02/2009 11:49 |

Η προκήρυξη στα ΝΕΑ από τη ΣΕXΤΑ Επαναστατών για την επίθεση στο Αστυνομικό Τμήμα Κορυδαλλού έχει ως εξής:


«ΟΣΟΙ ΔΕΝ ΟΠΛΙΖΟΝΤΑΙ πεθαίνουν. Όσοι δεν πεθαίνουν είναι θαμμένοι ζωντανοί στις φυλακές, στα αναμορφωτήρια, στα πέτρινα φέρετρα των νέων στεγαστικών προγραμμάτων, στα ασφυκτικά σχολεία, στις κατακαίνουργιες κουζίνες και κρεβατομαρες, τις γεμάτες χαριτωμένα έπιπλα αγορασμένα επι πιστώσει.”(RΑFΦράξια Κόκκινος Στρατός)

Μετά τις πρόσφατες επισκέψεις του υφυπουργού δημόσιας τάξης Μαρκογιαννάκη και του προέδρου του Πασόκ Γίωργου Παπανδρέου σε αστυνομικά τμηματα για την τόνωση του ηθικού της αστυνομίας, αποφασίσαμε και εμείς για τον ίδιο λόγο, τα ξημερώματα της Τρίτης να επισκεφτούμε αιφνιδιαστικά ένα καθόλου τυχαίο Α.Τ., αυτό του Κορυδαλλόυ που απέχει 500 μέτρα απο τα κολαστήρια των φυλακών και να χτυπήσουμε τους τυχαίους μπάτσους που βρίσκονταν εκεί. Στόχος μας ήταν να τους εκτελέσουμε. Γνωρίζαμε οτι στην γωνία του τμήματος βρισκόνταν ο ειδικός φρουρός και συχνά αλλοι δυο-τρεις συνάδελφοι του. Στην επίθεση μας χρησιμοποιήσαμε ένα υποπολυβόλο τύπου scorpion 7.65 mm, ένα πιστόλι των 9 mm καθώς και μια αμυντική χειροβομβίδα που δεν εξεράγη όταν την ρίξαμε καταπάνω τους. Τυχεροί αυτοί, άτυχοι εμείς, την επόμενη φορά δεν θα έχουν την τύχη με το μέρος τους. Οι σφαίρες μας ξεκαθαρίζουν την κατάσταση.”Το οργανωμένο αντάρτικο πόλης είναι ο μόνος δρόμος των επαναστατικών δυνάμεων για την Ανατροπή.”Μια πράξη ξεκάθαρη, που δεν χρειάζεται πολλά λόγια.

Πίστευε κανείς πως θα μιλάγαμε για αγώνα, χωρίς ταυτόχρονα να οπλιστούμε και να είμαστε έτοιμοι να δώσουμε τα πάντα γι΄αυτόν;


Μήπως τα γαμημένα γουρούνια της αστυνομίας που σκοτώνουν ανενόχλητα, πίστευαν πως θα τους επιτρέπαμε να μας σφάζουν παθητικά σαν τα πρόβατα;

Στην πρώτη μας ενέργεια, ως ΣΕΧΤΑ ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΩΝ, στοχοποιήσαμε την αστυνομία. Τώρα είναι οι δικοί μας μαχόμενοι σχηματισμοί ενάντια στο μισθοφορικό στρατό του καθεστώτος. Απο δώ και πέρα η ζωή κάθε μπάτσου κοστίζει όσο και μία σφαίρα, ενώ τα σώματα τους αποτελούν ιδανικό σημείο εξάσκησης σκοποβολής. Καμία θλίψη δεν αξίζει για τα φέρετρα που θ΄αρχίζουν να παρελαύνουν. Οι αστυνομικοί δεν έχουν ούτε όνομα, ούτε ηλικία, έχουν απλώς το βαθμό και τον υπηρεσιακό τους αριθμό. Γι΄αυτό, όπως και τα ντόνατς που τρώνε, έτσι κι αυτοί δεν είναι “ωραίοι” χωρίς μια τρύπα στη μέση.

Σε αυτούς που ήδη αναρωτιούνται, γιατί επιλέξαμε κάποιους τυχαίους μπάτσους κι όχι ένα υψηλόβαθμο στέλεχος, έναν μεγαλοδημοσιογράφο, ένα κρατικό λειτουργό ή έστω ένα καπιταλιστή, τους απαντάμε ότι θα ΄ρθει κι η σειρά τους Επιπλέον, μέσα απ΄την ενέργεια μας αυτή, ξεκινάμε ένα μακροπρόθεσμο σχέδιο, χρησιμοποιώντας την τακτική της μόνιμης απειλής. Οι σφαίρες εναντίων ανώνυμων αστυνομικών μεταφέρουν ένα τελεσίγραφο σε όλες τις βαθμίδες των σωμάτων ασφαλείας. Τώρα ο κάθε απρόσωπος μπάτσος πρέπει να γνωρίζει πως ίσως να είναι ο επόμενος στόχος της ΣΕΧΤΑΣ ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΩΝ. Ίσως αυτή τη στιγμή που διαβάζει αυτές τις γραμμές η κάνη ενός όπλου να΄ ναι στραμμένη πάνω του. Αυτά είναι τα “τυχερά” της δουλείας τους.” Όταν έχεις ένα πιστόλι στη ζώνη σου πρέπει να γνωρίζεις τους κινδύνους. Όμως οι μπάτσοι θέλουν να παίρνουν το μισθό τους χωρίς να πληρώνουν τις συνέπειες.”Αρχίστε να υποβάλλετε παραιτήσεις γιατί αλλιώς θα ξεκινήσετε να μετράτε τάφους.

Ίσως κάποιοι να σοκάρονται απ΄την κυνικότητα μας και να μιλάνε για “έλλειψη πολιτικού και ιδεολογικού υπόβαθρου.”Εμείς όμως δεν αισθανόμαστε την ανάγκη να δικαιολογήσουμε η ακόμα και να επεξηγήσουμε τη δράση μας. Δεν κάνουμε πολιτική, κάνουμε αντάρτικο. Τόσες δεκαετίες τα πολιτικά κόμματα, η δικαστική και εκτελεστική εξουσία απέδειξαν τα συμφέροντα του κατεστημένου που εξυπηρετούν. Η εποχή των αναλύσεων έχει πλέον λήξει...

Ήδη γνωρίζουμε πως μερικές δεκάδες μαχητές, γυναίκες και άντρες, προειτοιμάζονται να περάσουν στη πρώτη γραμμή της ένοπλης αντεπίθεσης.

Τους καλωσορίζουμε.

Υ.Γ: Συμφωνούμε με τους αγωνιστές του επαναστατικού αγώνα για την επιλογή τους να στοχοποιήσουν κι αυτοί την αστυνομία.

Διαφωνούμε όμως στην επιλογή των τοποθεσιών που διάλεξαν για να αναμετρήθουν με τα γουρούνια. Βασική αρχή του αντάρτικου πόλης είναι πως δεν χτυπάμε απ΄τα εδάφη, που αναπτύσσονται οι πολύμορφες διαδικασίες του αγώνα, μετατρέποντας τα σε ευάλωτες ζώνες καταστολής. Αντίθετα, προσβάλλουμε το άβατο του εχθρού. Έτσι συσπειρώνουμε τις δικές μας δυνάμεις και αποφεύγονται καταστάσεις αστυνομικής κατοχής. Ο δεύτερος γύρος του αντάρτικου πόλης ξεκίνησε...

Εκατό λουλούδια άνθισαν, είναι οι εκατό επαναστατικές οργανώσεις.

ΣΕΧΤΑ ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΩΝ

36
Η δημοκρατία προϋποθέτει κοινωνική ειρήνη, δηλαδή τη διάλυση του παρακράτους και της αστυνομικής βίας
03/07/2009 00:57
Για το φίλο που μιλάει για δειλούς που κρύβονται πίσω από κουκούλες και φοβούνται τη δημοκρατία κλπ κλπ:

Ποια είναι η δημοκρατία που φοβούνται, αυτή που σε έχει κάνει να μην πας καν να ψηφίσεις γιατί η βρώμα έχει φτάσει μέχρι τα μπούνια;
Για ποια δημοκρατία μιλάμε, όταν ο δήμος (λαός) δεν έχει τρόπο έκφρασης (η ψήφος διαμαρτυρίας πηγαίνει στο πρώτο κόμμα και οι πορείες διαμαρτυρίας για κοινωνικά θέματα καταπνίγονται στο αίμα και την αστυνομική ασυδοσία);
Μήπως μιλάμε για τη δημοκρατία που έχει πλέον τις κάμερες συνεχώς ανοιχτές και μπορεί ο καθένας να παρακολουθηθεί χωρίς πλέον εισαγγελική εντολή, παρά μόνο με τη θέληση του μπατσόσκυλου που αυτοσυστήνεται τιμητής της δημοκρατίας (δηλαδή πραίτωρας);

Αυτή η "δημοκρατία" χρειάζεται αγώνες συμμετοχικούς για να ανακληθεί.
Σταματήστε να βρίζετε αυτούς που αντιδρούν στη σαπίλα και εναντιωθείτε στην κοινωνική αναταραχή που εκφράζει πλέον το κράτος και το αστυνομικό παρακράτος.
Θέλουμε κοινωνική ειρήνη για να ζήσουμε σε ένα πολιτισμένο τόπο και για να το πετύχουμε πρέπει να προασπίσουμε τα κοινωνικά δικαιώματα.
Το κράτος παρακολουθεί και σαπίζει στο ξύλο αθώους πολίτες.
Το παρακράτος βάζει κουκουλοφόρους να σπάνε βιτρίνες.
Κράτος και παρακράτος μαζί καίνε την ελλάδα για να κονομήσουν και συ δεν παίρνεις χαμπάρι. Τρέξε να βρεις κακομοίρη τι σημαίνει ασσύμετρη απειλή.
Επιτέλους, θέλουμε μιαν Ελλάδα πολιτισμένη.
Και για να γίνει αυτό δε μας χρειάζεται η δικτατορία της τηλεόρασης, ούτε του καναπέ.
Μας χρειάζονται κοινωνικοί αγώνες και όποιος εναντιώνεται σε αυτούς είναι ςεχθρός της δημοκρατίας και της κοινωνικής προόδου.
salo..
07/02/2009 15:24
Τρελή και Αδέσποτη:-)
το εννοώ αυτό που έγραψα!
Σε αυτό τον τόπο οι μεγάλες καταστροφές έχουνε γίνει απο (παρα)μορφωμένους...
Ναι,μωρέ, καλά τα γράμματα, αλλά...626 μου:-) πρώτη είναι της ψυχής η αγνότητα και η καλωσύνη...
Ο Φ.ΠΑ ρεσιτάλ γραψίματος, Α πα πα! :-)
Φιλιππινεζος Παρατηρητης
07/02/2009 11:03
ΦΑΚΕΛΟΣ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΙΑ ΤΣΟΥΤΣΟΥΒΗΣ 2.
Οπως απεκάλυψεν η εφημερίδα ΑΥΓΗ χωρίς να διαψευσθεί , 1} Η εγκαταλειμένη μοτοσυκλέτα στου Γκύζη ανήκει σε τρομοκράτες και όχι σε κακοποιούς του κοινού ποινικού δικαίου . Ούτω η Αστυνομία έστειλε ειδικές αντιτρομοκρατικές δυνάμεις για να στήσουν μπλόκο, αλλά περιέργως οι ειδικές δυνάμεις ανεκλήθησαν αργότερα και επί τόπου εστάλη ένα περιπολικό του τμήματος διαρρηκτών για να συλλάβει κοινούς λωποδυτάκους . Ετσι εξηγείται ότι από το περιπολικό βγήκε μονάχα ένας αστυνομικός, του καλού καιρού, και ζήτησε με τα χέρια στις τσέπες τις ταυτότητες των κοινών λωποδυτών, που όμως ήσαν οι τρομοκράτες οι οποίοι και ξάπλωσαν ακαριαία κάτω τους τρείς αστυνομικούς . Μόνο από σύμπτωση ο οδηγός του περιπολικού που σκοτώθηκε, έτυχε νάναι άριστος σκοπευτής επί κινουμένου στόχου {σ. Φ.Π. ήταν μέλος της σκοπευτικής ομάδος} και μπόρεσε πριν εκπνεύσει να σκοτώσει τον Τσουτσουβή . 2} Επί 24 ώρες η Αστυνομία, αν και είχε στα χέρια της τον νεκρό τρομοκράτη, αγνοούσε την ταυτότητά του. Και όχι μόνον αυτό αλλά τον είχε ταυτίσει με κάποιον αναρχικό που βρέθηκε σώος και αβλαβής - και αμέτοχος . Μονάχα το βράδυ της 16ης Μαΐου εδέησε να δώσει στη δημοσιότητα την φωτογραφία του, που την επομένη αναγνωρίσθηκε . Στο εννδιάμεσο η απίθανη {ή δοτή ;} γκάφα έδωσε τον απαραίτητο χρόνο στους τρομοκράτες να διαφύγουν και επί πλέον, να καταστρέψουν τα πλείστα στοιχεία τους στις γιάφκες τους . Λες και κάποιος αόρατος έβαλε το χέρι του για να σώσει τους τρομοκράτες από τη σύλληψη και την 17 Νοέμβρη από την αποκάλυψη. Φαίνεται όμως ότι οι αστυνομικοί κινούνται τώρα αυτόνομα . Ξέρουν πρώτον ότι διαφορετικά θα βρίσκονται στο έλεος των τρομοκρατών και δεύτερον ότι πολύ σύντομα κανείς δεν θα μπορεί να τους ελέγξει ότι....εξετέλεσαν το καθήκον τους . Ο κλοιός σφίγγει και μαζί του σφίγγουν κάποιες καρδιές . Ολα δείχνουν ότι η Ελλάδα εισήλθεν ήδη σε μια Νέα Εποχή - από κάθε άποψη. Ν. Ι. ΜΕΡΤΖΟΣ }Αναδημοσίευση από την εφημερίδα Ελληνικός Βορράς στην εφημ. Ακρόπολις}. Και συνεχίζει η Ακρόπολις : Πληροφορίες που διεψεύσθησαν ασθενέστατα ανέφεραν ότι ο νεκρός τρομοκράτης ανήκε στο στρατιωτικό τμήμα του Π.Α.Κ. {αυτό δεν διαψεύσθηκε ποτέ} και ο ειδικά εκπεδευμένος προς τούτο Γ. Γραμματέας του υπουργείου Δ. Τάξεως , ο οποίος είχε προκαλέσει το Πάσχα το γνωστό εθνικό σκάνδαλο, όταν με προφορική του διαταγή, πήδησε όλους τους αρμοδίους υπουργούς , και επέτρεψε να εισέλθουν στην Ελλάδα 3.000 Σλαβο ψευδο-Μακεδόνες από τα Σκόπια , όπου δέκα μέρες μετά είχεν εντοπισθεί ο ψυχρός εκτελεστής Τσουτσουβής , ο οποίος αποδεικνύεται ότι είχεν άμεση διασύνδεση με διεθνές δίκτυο τρομοκρατών . {Εν προκειμένω υπενθυμίζεται ότι η στήλη αυτή προειδοποίησε στις 21-4-85 ότι η πρόσκληση και ελεύθερη είσοδος 3.000 Σλάβων από τα Σκόπια στην Ελλάδα , αποκάλυψε ένα υποκύκλωμα πραγματικής εξουσίας κάτω από το αρμόδιο κυβερνητικό και κομματικό επίπεδο του ΠΑΣΟΚ . Υποκύκλωμα που λαμβάνει κι’ επιβάλλει στην κυβέρνηση αποφάσεις αντίθετες προς την επίσημη κυβερνητική πολιτική και δυνάμενες να οδηγήσουν, συν τοις άλλοις, σε εκτεταμένη διεθνή αποσταθεροποίηση τα Βαλκάνια}. Σήμερα κανείς δεν αμφισβητεί ότι οι τρείς εκτελεστές μετέβαιναν για πολιτική δολοφονία που απεφεύχθη χάρις την αιματηρή εμπλοκή τους με τους αστυνομικούς και ότι επίσης οι τρομοκράτες θα είχαν συλληφθεί και το δίκτυο της 17 Νοέμβρη θα είχεν αποκαλυφθεί πλήρως , αν δεν μεσολαβούσαν οι δυο ανεξήγητες {;} παραλείψεις της Αστυνομίας , που αναφέρουμε ανωτέρω !... 7-2-2009 Φ.Π.
PSILOS
07/02/2009 09:21
ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΤΑ ΕΙΧΑ ΔΕΙ ΟΛΑ ΣΤΟ ΑΤΤΙΚΟ ΖΩΟΛΟΓΙΚΟ ΠΑΡΚΟ !

ΤΙ ΖΩΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ? ΚΑΝΟΥΝ COPY PASTE ΑΠΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ R&B ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΑΓΚΕΣ ΚΑΙ ΙΔΕΟΛΟΓΟΙ ?

ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΤΕ ΣΤΗ ΦΥΛΑΚΗ ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΡΑΠΗΔΕΣ ΠΟΥ ΘΑΥΜΑΖΕΤΕ ΣΕ 1-2 ΧΡΟΝΑΚΙΑ ...
Lypimenos Ellinas
07/02/2009 00:37
...ki'' ego eimai kata tin anarmosti symperifora tou kratous,alla oxi ki etsi!!! na antidroume vre ''filarakia'' .Afta ta kathikia - oi ''vothro-antartes'' -oi sapila tou anthropinou genous'' prepi me to idio nomisma ....na pilirosete! eiste diloi kai hestes...pirovoloun kai krivonte-diamartironte me katastrofes kai me synthimata.... dolofonies athoon-krimenoi kato apo kranoi kai koukoules...kinounte sto skotadi....fovounte ti dimokratia-to fos...einai oi axristoi tis koinonias...einai to varos tis gis mono.Einai sigoura tempelides-kakomathimena kolopaida-arahtoi kai tis theorias typoi,pou misoun ton eafto tous prota kai meta tous antropous ....Na psifisti nomos,i koukoula na einai kakourgima-opos kai to kranos se diadiloseis kai ''sto asylo ton panepistimion''.Na fenonte ta orea prosopa tous....Ax kai na peftate sta xeria tis koinonias....kai sta dika mou...enoeitai!!! '' To asylo kai i koukoula'' as psifisti kai tha allaksoun ta perissotera....tha hestoune....katastrofi stis kripsones tous....Filakia stous ''oreous'' Ellines pou ''kratane kala'' Stim yperoxi ELLADA MAS
ΜΑΚΗΣ ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ
06/02/2009 20:31
ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΤΑ ΜΜΕ ΦΤΑΙΤΕ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΔΙΝΕΤΕ ΣΗΜΑΣΙΑ. ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ ΠΩΣ ΝΟΙΩΘΟΥΝ <<ΜΕΓΑΛΟΙ>> ΟΤΑΝ ΑΦΙΕΡΩΝΕΤΕ ΧΩΡΟ ΓΙΑΥΤΟΥΣ? ΑΓΝΟΗΣΤΕ ΤΟΥΣ ΜΩΡΕ.................ΚΑΘΑΡΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ
Τρελλη κι αδεσποτη
06/02/2009 20:25
Salo, να΄στε καλα εσυ κι ο Νεοκοπος (της εφημεριδας) ξαναΓΕΛΑΣΑ και σημερα!
Αληθεια η ΣΕΧΤΑ(ή μηπως ΧΕΣΤ*) "ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΩΝ" ποιον θελει να τρομοκρατησει;;;;
Το σαπιο συστημα, τους μπατσους που εχουν ακομα ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ και προσπαθουν να κανουν τη δουλεια τους σωστα, ή ''τρεχα γυρευε"...
Τρελλη ειμαι, φαντασια εχω...
ΓΑ*ΔΟΥΡ*Α ΔΕΝ ΝΡΕΠΕΣΤΕ;;;;;

Asterix
06/02/2009 18:44
Exo mia erotissi gia tous pasatemous tou SEXTA gourounostasiou. Ean tous piasoune ti tha prepei na tous kanoune? Stin epomeni, ke efhome, apotiximeni epixeirissi tous as grapsoune ke kamia paragrafo. Dioti, ta tsoflia to kseroune, oti eine thema hronou.
Πολίτης Χ
06/02/2009 17:51
Κυρία Ελένη, Μόνο χαρά τους δίνει ο τρόμος σας, αυτό θέλουν να φοβόμαστε. Πάρτε κι εσείς δύναμη από την ψυχραιμία του παιδιού σας, όπως κι εγώ παίρνω από τον πατέρα μου. Μου λέει να μη φοβάμαι, ότι λες και δεν το ξέραμε τόσα χρόνια ότι είμαστε στόχος, περιμέναμε τα τσουτσέκια να μας το πουν. Πόσο δίκιο έχει κυρία Ελένη, στα δάχτυλα είναι μετρημένοι όσοι δεν μας έβρισαν και δε μας έφτυσαν εδώ και τόσο καιρό. Αναμενόμενο ήταν να βρεθούν οι εγκληματίες να κάνουν τις απειλές τους πράξη, με τις ευλογίες των προηγούμενων. Δείτε το καλό, μετά απ''όλα αυτά θα ξέρουμε πια κι αυτοί κι εμείς που στεκόμαστε δίπλα τους ποιοί είναι οι φίλοι μας και ποιοί οι εχθροί μας.
oi anarxikoi den skotonoyn
06/02/2009 17:21
Ενας νέος με ψυχολογικά προβλήματα, ο Χρήστος Χρονόπουλος, πριν από δύο χρόνια προσήχθη με περιπολικό στο Α.Τ. Καλλιθέας και από εκεί διακομίστηκε σε κρίσιμη κατάσταση στο Θριάσιο Νοσοκομείο εξαιτίας ξυλοδαρμού από αστυνομικούς, σύμφωνα με την οικογένειά του. Τώρα, και ενώ η υπόθεση εκκρεμεί στον εισαγγελέα, η ΕΔΕ αθωώνει τους αστυνομικούς και στέλνει την υπόθεση στο αρχείο (!).
enet 6 Φεβρουαρίου 2009

...αν οι μπατσοι(λίγοι εστω) συμπεριφέρονται σαν ραμπο και δεν τιμωρουνται το ποσοστο αυτων που θα επικροτουν τετοιες ενεργειες(εγώ οχι) θα αυξανετε...
...και μη μπερδευετε αυτούς που πετάνε πέτρες με αυτούς που πυροβολούν τυφλά...




ραν ταν πλαν
06/02/2009 16:15
γουσταρωωωωωωωωωωωω................
Salo...
06/02/2009 15:48
Νίκος Αργύρης:-)

ψηχρεμίααα!
Καλί κει υ ορθωγραφοία, αλά σιμαντικώτεροι οινε ει αίκφρασοι γνόμις!
Αφτως ω τωπως απω τουσ γραματοισμαίνουσ καταστραίφαιτε!
κρεμάστηκε η καπότα απο την αλυγαριά
06/02/2009 15:41
Σχόλιο στην <<προκήρυξη>>:

Τρία πουλάκια κάθονταν και μπλέκαν τα <<πουλιά>> τους!
Kapios
06/02/2009 15:22
Είναι πλέον γνωστό ότι δεν έχουμε κυβέρνηση. Ακόμη ότι η ''κυβέρνηση'' της Ν.Δ, μόνο δημοκρατία δεν έχει.

Αυτοί όλοι μας αγανάκτησαν τόσα χρόνια.Γι''αυτό άλλοι κάνουν διαδήλωση (που ούτε αυτό γουστάρει η Ν.Δ),άλλοι πετάνε πέτρες και άλλοι που έχουν πιο πολύ τρέλα - πυροβολούν, τους μηδενικούς σε εκπαίδευση αστυνομικούς που βγάζουν το όπλο τους και γαζώνουν όταν τα πάρουν. (Όχι όλοι,αλλά οι περισσότεροι).

Και πολλά άτομα συνεχίζουν να τους ψηφίζουν, (τα λεγόμενα πρόβατα που έχουν πάθει ανοσία!).

Ναι, ΠΑΣΟΚ και ΝΔ δεν διαφέρουν και πολύ...αλλά το ΠΑΣΟΚ δεν έχει καμία σχέση με τη χούντα της Νέας Δημοκρατίας.



elena
06/02/2009 13:10
ΣΕΧΤΑΣ ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΩΝ. και απο ότι βλέπω σιγα σιγά στρατολογούνται γυναίκες - αντρες μήπως και παιδιά ? ερωτω.
Ωραία την αγανάκτηση του να μετράμε τάφους αθώων την βρίσκω λητά αρρωστημένη έως έξευτελιστικά βρώμικη.
Αντί να προσπαθήσουμε όλοι να βελτιώσουμε αυτή την Πολυπαθή ΕΛΛΑΔΑ μας καποιοι απο εμάς με κυνισμό την διασύρουμε.. βάζω και τον εαυτό μου μέσα διότι κανονικά στο "αντάρτικο" θα έπρεπε να έχουμε βγεί όλοι οι πολίτες που διαφωνούμε στην παραπάνω "αρρωστημένη προπαγάνδα" και να βρούμε μαζί με την αστυνομία τα αποβράσματα (ασχέτως κοινωνικής προέλευσης) που πρεσβεύουν τα παραπάνω και που με το αίμα του κάθε αθώου εργαζόμενου θεωρούν ότι κάτι κάνουν. Ντροπή αισθάνομαι και λυπάμαι για την κατάντια αυτή.
Φαντατική
06/02/2009 13:06
Λένε ότι δεν αισθάνονται την ανάγκη να δικαιολογήσουν τη δράση τους γιατί τόσες δεκαετίες τα πολιτικά κόμματα, η δικαστική και εκτελεστική εξουσία απέδειξαν τα συμφέροντα του κατεστημένου που εξυπηρετούν. Δηλαδή σε αυτούς θα δικαιολογήσουν τη στάση τους ή στον λαό; ο λαός δεν είναι το θύμα του κατεστημένου; στον λαό αυτό δεν ανήκουν οι εργαζόμενοι αστυνομικοί? ολόκληρος ο λαός δεν είναι ταυτόχρονα θύμα και εργαλείο του κατεστημένου ; αν έχουν τα α.... ας ξεκινήσουν εκτελώντας τους γονείς τους γιατί και εκείνοι είναι μέρος του ίδιου κατεστημένου αλλιώς και οι ίδιοι είναι μέρος του
Νικος Αργυρης
06/02/2009 09:25
Τι προθυμια για εκφραση αποψης..!
μονο που συνηθως, ειναι ανορθογραφα γραμμενη..,οπως π.χ ΠΑΡΕΤΗΘΕΙ,ΠΑΛΗΚΑΡΙΑ!! κι αλλα μαργαριταρια!
Με δυο λογια,τους βγαλατε τα ματια!
Ανοιγουμε και κανενα λεξικο,διαβαζουμε και καποιο βιβλιο ισως... οχι μονο παρλα κι αποψη!
Αντεεε αγαναχτησμενοι μικρο-αστοι!
ΝΙΚΟΛΑΣ
06/02/2009 01:33
ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΛΕΝΕ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΚΑΝΟΥΝ ΑΝΤΑΡΙΚΟ .
ΑΚΟΥΣΤΑ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΑΝΤΑΡΤΙΚΟ,ΠΟΙΟ ΑΝΤΑΡΤΙΚΟ ΕΝΟΟΥΝ ΤΟ ΛΕΒΕΝΤΙΚΟ ΑΝΤΑΡΤΙΚΟ ή ΤΟ ΑΝΤΑΡΤΙΚΟ ΠΟΥ ΘΕΛΟΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΑ ΑΡΡΩΣΤΗΜΕΝΑ ΤΟΥΣ ΜΥΑΛΑ .ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΤΟΥΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΤΟΜΑ ΣΧΙΖΟΦΡΕΝΟΙ ,ΒΡΩΜΙΑΡΙΔΕΣ ΑΝΤΑΡΤΕΣ ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΙ ΠΟΥ ΣΚΟΤΩΝΟΥΝ ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΞΟΥΝ ΤΗΝ
ΗΛΙΘΙΑ ΠΑΛΗΚΑΡΙΑ ΤΟΥΣ. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΕΒΕΝΤΕΣ ΑΝΤΑΡΤΕΣ
ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΠΑΛΕΨΟΥΝ ΓΙΑ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΥΡΙΟ.
ΝΑ ΔΩΘΕΙ ΕΝΤΟΛΗ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΕΝΟΠΛΑ ΣΩΜΑΤΑ ΟΠΟΙΟ
ΠΑΡΑΣΗΤΟ ΒΡΙΣΚΟΥΝ ΝΑ ΤΟ ΣΚΟΤΩΝΟΥΝ ΕΠΙ ΤΟΠΟΥ.
ΑΥΤΟ ΔΗΛΑΔΗ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ Ο ΣΕΧΑ ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΩΝ
ΣΑΝΑ
06/02/2009 00:58
Η ΣΕΧΤΑ ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΩΝ ΜΙΛΑΕΙ ΓΙΑ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ ΠΟΥ ΣΚΟΤΩΝΗ. ΠΟΤΕ ΣΚΟΤΩΣΑΝ ,ΠΟΙΟΥΣ ΣΚΟΤΩΣΑΝ,ΓΙΑΤΙ ΣΚΟΤΩΣΑΝ, ΑΛΛΩΣ ΤΕ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΒΑΖΟΥΜΕ ΟΛΟΥΣ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΤΣΟΥΒΑΛΙ. ΤΑ ΓΟΥΡΟΥΝΙΑ ΣΕΧΤΑ ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΩΝ ,ΟΙ
ΑΝΔΡΕΣ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ -ΓΙΔΕΣ - ΤΩΡΑ ΣΚΟΤΩΝΟΥΝ ΜΕ ΟΠΛΑ, ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΒΙΑΖΟΥΝ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ
ΣΚΟΤΩΝΟΥΝ ,ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΑΝΔΡΕΣ -ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟΥΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΠΛΟΥΣ ΠΟΛΙΤΕΣ.
ΟΛΑ ΤΑ ΠΟΛΙΤΙΚΑ ΚΟΜΜΑΤΑ ΝΑ ΑΝΑΛΑΒΟΥΝ ΤΙΣ ΕΥΘΥΝΕΣ ΤΟΥΣ. Η ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΝΑ ΠΑΡΕΤΗΘΕΙ ΑΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΤΑ ΓΟΥΡΟΥΝΙΑ ΣΕΧΤΑ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΝ ΝΑ ΣΚΟΤΩΝΟΥΝ.
ΚΑΚΩΣ ΔΗΜΟΣΙΕΥΘΗΚΕ Η ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΕΧΕΙ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΗΘΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΟΛΟΣ .ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΤΕ ΟΜΩΣ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΑΛΛΟΙΩΣ ΓΙΑΤΙ ΦΟΒΗΘΗΚΑΤΕ ΜΗΠΩΣ
ΣΑς ΔΟΛΟΦΟΝΗΣΟΥ




Holy Grail
06/02/2009 00:17
Στο μόνο που συμφωνώ είναι εκεί που λένε ότι οι φυλακές είναι κολαστήρια. Πράγματι η χώρα χρειάζεται επειγόντως ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΕΣ, σύγχρονες, ευρύχωρες και ανθρώπινες φυλακές.

Η σημερινή κατάσταση στις φυλακές είναι επιεικώς απάνθρωπη!

Επίσης χρειάζεται να γίνει διαχωρισμός των αλλοδαπών και των ημεδαπών κρατουμένων σε εντελώς ξεχωριστές φυλακές ώστε να μην επηρεάζουν οι μεν τους δε.

Κατά τα άλλα και αυτοί (όπως και άλλοι τώρα τελευταία) προσπαθούν με κάθε μέσο και κάθε τρόπο, να ξεριζώσουν το παρών πολιτικό σύστημα. Και ξεκινάνε φυσικά από την αστυνομία η οποία διαφυλάττει την εφαρμογή των νόμων.

Πάντως και το EXCALIBUR να ήταν αυτό το ρημάδι το σύστημα, δεν θα είχαν τέτοια προσήλωση στο να το ξεριζώσουν.
ΗΡΑΚΛΗΣ
06/02/2009 00:07
ΟΙ ΑΝΑΝΔΡΟΙ ΣΕΧΤΑ ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΕΣ ΦΟΝΙΑΔΕΣ, ΚΑΤΑΚΑΘΙΑ ΤΗΣ ΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑΝ ΓΙΑ ΝΑ ΒΡΙΣΚΟΝΤΕ ΣΤΗ ΣΚΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟΥΣ ΚΆΝΕΙ ΝΑ ΕΞΑΓΡΙΟΝΟΝΤΕ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ . ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ
ΔΟΥΛΕΨΟΥΝ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΝ ΓΙΑ ΕΝΑ ΚΑΛΙΤΕΡΟ ΑΥΡΙΟ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΞΕΡΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΝΑ ΑΦΑΙΡΟΥΝ ΑΝΘΡΩΠΙΝΕΣ ΖΩΕΣ ΣΥΝΗΔΙΤΑ ΧΩΡΙΣ ΑΝΑΣΤΟΛΕΣ.
ΕΧΟΥΝ ΘΡΑΣΟΣ ΟΧΙ ΘΑΡΡΟΣ ,ΕΧΟΥΝ ΚΑΚΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΖΩΗ ,ΜΙΣΟΣ ΓΙΑΤΙ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑΝ .
ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΝΑΚΥΚΛΟΝΟΝΤΕ .ΣΤΑ ΚΑΛΑ ΚΑΘΟΥΜΕΝΑ ΣΚΟΤΩΝΟΥΝ ΕΠΕΙΔΗ ΑΥΤΟΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ.
ΩΡΕ ΚΑΙ ΝΑ ΣΑΣ ΕΠΙΑΝΑ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ.
Ελένη
05/02/2009 23:39
Τι φταίνε οι αστυνομικοί δέρνουν τους νομοταγείς πολίτες; Όχι
βέβαια, καλά κάνουν και δέρνουν αυτούς που βγαίνουν στους δρόμους και σκορπούν τον τρόμο σε μας τους απλούς πολίτες, όπως τώρα μας τρομοκρατούν θα σκοτώσουν λέει τα παιδιά μας που υπηρετούν στο Αστυνομικό σώμα γιατί τι τους
έκαναν ; Άν αυτοί που έστειλαν την προκήρυξη είναι παιδιά
θέλω να τους ρωτήσω ,αυτούς δεν τους γέννησε μάνα; άν είναι
μεγάλης ηλικίας ,δεν τους γέννησε μάνα ; δέν έχουν παιδιά δικά τους ; Αυτή είναι η φωνή της μάνας που ζει στο χωριό και ανησυχεί ,τρέμει,αγωνιά για το παιδί της όπως ανησυχούν ,
τρέμουν , αγωνιούν και οι μάνες αυτών που έγραψαν την προκήρυξη ,άν βέβαια γνωρίζουν ότι τα παιδιά τους θα γίνουν
φονιάδες.
dimokraths
05/02/2009 20:11
alithia pistevei kaneis gia tin organosi afti oti einai althinoi epanastates; einai safes oti to vathi kratos pou iparxei einai piso apo aftous kai tous xrisimopoiei gia mia xaodi katastasi ώστε να υπάρξει περιορισμός των ελευθεριών στην Ελλάδα, προς χάρη της δήθεν τρομοκρατίας. Οι αστυνομικοί κρατούν πιστόλι για το κοινό έγκλημα. Είναι απλοί άνθρωποι που εκτελούν εντολές. Αν ήταν επαναστάτες θα κτυπούσαν άλλους στόχους και όχι απλούς ανθρώπους. Βαρεθήκαμε στην Ελλάδα την προβοκάτσια. Το κράτος βάζει αστυνομικούς να βαράει αγρότες, αλλά δεν μπορεί να βαρέσει τους "δήθεν" κουκουλοφόρους. Ένα κράτος παρακράτος.
ΛΑΒΑΣ
05/02/2009 20:00
Είναι λάθος να μιλάμε για ανύπαρκτη κυβέρνηση, λες και αναφερόμαστε στην ανύπαρκτη αντικειμενικότητα μασκαρεμένων ιστορικών αναλυτών, που, δήθεν, με ρεαλισμό καταθέτουν την γνωση και την γνώμη τους, που βρίθουν ανοησιών λόγω εγνωσμένης εμπαθούς υποκειμενικότητας.

Γιαυτό και έχουμε τόσες ανόητες αναλύσεις, λανθασμένες γνώμες και κρίσεις και καμιά φορά και απαράδεχτες αντεκλήσεις.
Τελικά όλα αυτά δημιουργούν εικόνες απείρου κάλλους διότι έχουμε άπειρους κάλους.

Όσοι εξακολουθούν να στηρίζουν την κυβέρνηση, πρέπει να έχουν πάθει αοσμία.
Η αποφορά της πτωμαίνης που εκλύεται από το, σε τυπανιαία κατάσταση ευρισκόμενο, σεσηπός πτώμα της, διαχέεται κάθε μέρα όλο και περισσότερο και πνίγει την Ελλάδα.
Πρέπει να εναφιαστεί το γρηγορότερο.
giorgos troumge
05/02/2009 19:56
Η ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΜΑΣ ΑΥΤΟΚΑΤΑΣΤΡΕΦΕΤΑΙ ΔΙΟΤΙ ΕΜΕΘΕ ΣΤΟΥΣ ΠΟΛΙΤΕΣ ΤΗΝ ΑΝΑΡΧΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΒΛΕΠΟΥΝ ΣΑΝ ΕΥΔΑΙΜΟΝΙΑ!!!!!!!!
anti7
05/02/2009 18:17
oloi eseis pou eiste kata ton oplon giati den briskete mia alli lisi?mallon eiste bolemenoi kai pernate kala opote pou na trexoume tora gia epanastasi.alimono se mas pou exoume dialisei ta podia mas apo ta 30 mas gia 560e.oi 300 na nai kala!
fous kwnstantinos
05/02/2009 16:40
Bravo paidia..h mera ths epanastashs einai konta..ftanei poia h mizeria ..h douleia gia 700 euro..mono me thn enoplh epanastash tha pesei to kefalaio

kai pali bravo..

giati to kseno kai to agnosto oi volemenoi den to antexoun..

fous..
Τρυφων Μπαμπιλης
05/02/2009 16:09
Τόσο η βία οσο και η τρομοκρατία ειναι σημάδια μιας αρωστημένης μορφής δημοκρατίας, μιας δημοκρατίας που δεν τα κατάφερε τελικα στην μεταπολιτευτική της πορεία και στις νεοφιλελεύθερες οικονομικές της πολιτικές. Μιας δημοκρατίας που δεν κατάφερε να δημιουργήσει την εμπιστοσύνη των πολιτών στην αστυνομία και στην ασύστολη βία της και που προκάλεσε εξτρεμιστές και παράλογες μορφές αντίδρασης. Ας αναρωτηθούμε λοιπόν γιατι η τρομοκρατία εχει ως στόχο την αστυνομία, γιατι τόσο μίσος, γιατι τόση οργή απέναντι σε ενα σώμα που εχει ως υποχρέωση την προστασία των πολιτών ΚΑΙ ΜΟΝΟΝ ΑΥΤΟ Γιατί δεν συμβαίνει το ίδιο σε χώρες οπως η Ολλανδία, η Σουηδιά και η Δανία; Μηπως τελικά πρέπει να αλλάξει η αστυνομία, να γίνει μέρος μια δημοκρατικής κοινωνίας και τελικά να ΑΦΟΠΛΙΣΤΕΊ (να δημιουργηθεί ειδικο μικρό σώμα που να ειναι οπλισμένο για εξαιρετικές περιπτώσεις) οπως οι αστυνομίες των χωρών που ανέφερα; Μηπως τελικά οσο λιγότερα όπλα τόσο λιγότερη βια θα δούμε και στο μέλλον; Μήπως αν αλλάξουμε το κράτος θα αρχίζουμε να αλλάζουμε και εμείς η εμεις εχουμε αλλάξει αλλα το κράτος παραμένει ενας φορέας πατρωνίας, Βίας, παράλλογων πρακτικών, χουντικών στοιχείων, δολοφονειών μεταναστών και μη ανοχής τους; Εν τέλει ειναι καλό να γνωρίζουμε πως η η Ολλανδία ειναι η πρώτη χωρα στη Ευρώπη που απαγορεύει να επιστρεφονται οι μετανάστες στην Ελλαδα, οπως κάνει με ολες τις Αφρικανικές, Ασιατικές και Ευρωπαικές χώρες. Αυτο γιατι υπάρχουν ενδείξεις πως τα σώματα ασφαλείας στην Ελλαδα ασκούν βια, βασανισμούς και ?ξαφανίζουν?μετανάστες. Αυτο δεν μας αρκεί για να αλλάξουμε τελικα την αστυνομία; Ακόμη και στο εξωτερικό γνωρίζουν πλέον την ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ και της ΠΑΡΑΝΟΜΕΣ μεθόδους της. Δεν λέω βεβαια να τους σκωτώσουμε λοιπόν αλλα τελικά ας του ΑΛΛΑΞΟΥΜΕ
maria k
05/02/2009 16:09
Στο http://www.zougla.gr/news.php?id=22448 υπαρχει ενα αρθρο του Κλεανθη Γριβα με τιτλο "Η κατασκευή της τρομοκρατίας"... για να καταλαβαινουμε κ κατι παραπανω απο τα παιχνιδια που παιζονται... οσο για τη ΣΕΧΤΑ... ουδεν σχολιον!!!! ο νοων νοειτω
marianna
05/02/2009 15:36
ασχετο Η ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΟΝΟΜΑΖΕΤΑΙ XEΣTA Η ΧΕΣΤΡΑ ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΩΝ ?
Δημήτρης
05/02/2009 15:26
Δεν είστε επαναστάτες. Οι επαναστάτες προτάσουν τα στήθη τους και πέφτουν στα πεδία των μαχών. Οπλισμένοι χέστηδες είστε που κρύβεστε κουλουριασμένοι στα σκοτάδια και περιμένετε κάποιι να γυρίσουν την πλάτη για να τους πυροβολήσετε πισώπλατα. Μετά τρέχετε με όση δύναμη διαθέτουν τα πλαδαρά σας πόδια πετώντας και μια χειροβομβίδα καλού κακού μην τυχόν και σας ακολουθήσει κανείς..
Και που είστε επαναστάτες του κώλου. Μην ξεχνάτε ποτέ. Όταν σπέρνεις θάνατο θερίζεις θάνατο. Όταν δίνεις μαχαιριά θα λάβεις μαχαιριά.
Φιλιππινεζος Παρατηρητης
05/02/2009 15:01
Η ΝΕΑ 17 ΝΟΕΜΒΡΗ
Αυτή η ιστορία μάλλον μυρίζει και μας θυμίζει ότι κάποιοι ατσίδες , αστυνομικοί {;} παλαιότερα , έκαναν συμφωνία με τον -άγνωστο πως ηρωποιηθέντα- κακοποιό Βαγγέλη Ρωχάμη , όταν αυτός εξέτιε την ποινή του, για κλοπές , ναρκωτικά , απαγωγή και βιασμό και τον αποφυλάκισαν προσωρινά , του έδωσαν και ένα υποπολυβόλο, για να ενισχύσουν το δήθεν επαναστατικό προφίλ του, και επεχείρησαν να τον χρησιμοποιήσουν ως πράκτορα στην Ε.Ο. 17 Νοέμβρη. Τελικώς αυτό το ψευτοσενάριο δεν απέδωσε καρπούς και ο Βαγγελάκης γύρισε σαν καλό παιδί στο κελί του για να εκτίσει το υπόλοιπο της ποινής του με το ελαφρυντικό της καλής διαγωγής και της συνεργασίας . Αυτό το παιδί ήταν πάντα συνεργάσιμο με τις αρχές !...Θα δούμε στη συνεχεια μήπως υπάρχει νέο σενάριο. Αν όχι τα πράγματα είναι σοβαρά , γιατί όλα τα ικανά στελέχη της αστυνομίας είναι αποσπασμένα στην ασφάλεια των υπουργών ,των βουλευτών ,των πρώην , των μεγαλοεπιχειρηματιών, των οικογενειών τους κ.λ.π. Χαρακτηριστικώς αναφέρω ότι η Κίρκη των Βορείων Προαστείων κ. Δήμητρα Λιάνη απασχολεί νομίζω {11} αστυνομικούς για την προστασία της ! Από ποίους μπορεί να κινδυνεύει η εν λόγω κυρία ; Κληρονόμησε άλλωστε τόσα πολά χρήματα από τον πένητα τέως πρωθυπουργό, που έχει τη δυνατότητα να προσλάβει αρκετούς φουσκωτούς !... Δεν φοβάται μην πάθει τα ίδια με τον μακαρίτη Ανδρέα , που του έβγαλε τα άπλυτα στη φόρα ο επικεφαλής της φρουράς του αστυνόμος κ. Β. Κεραμάς , με το βιβλίο του υπό τον τίτλο : ΤΟ ΑΠΟΡΡΗΤΟ ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ ΣΤΟ ΚΑΣΤΡΙ, όστις προσέφερεν υψίστην υπηρεσίαν στο έθνος με τις αποκαλύψεις του , ουδέποτε διαψευθείσες ! Ούτω και επειδή η Αντιτροκρατική αν δεν την έχουν διαλύσει μετά τη δήθεν σύλληψη των μελών της Ε.Ο. 17 Ν. και τους φερομένους ως μέλη της μικροκακοποιούς , που τους χρησιμοποίησαν για να σβύσουν τα ίχνη τους , αν δεν είναι σενάριο τα πράγματα είναι πλύ σοβαρά , και θα πρέπει να επανενεργοποιηθεί με τα ικανά της στελέχη που σκοπίμως απεμάκρυναν. Για να διαπιστώσουμε την αλήθεια για τη Ε.Ο.17 Ν. αναφέρω ότι η C.I.A. και η ΕΛΑΣ έχουν γνωμοδοτήσει ότι τις προκηρύξεις της εν λόγω οργάνωσης, μόνα τέσσερα άτομα στην Ελλάδα ανηκόντων στον επαναστατικό χώρο,είχαν την επιστημονική κατάρτιση για τη σύνταξή τους . Επίσης είχαν άμεση πρόσβαση στα υψηλά κλιμάκια της Κ.Υ.Π. και έτσι αντλούσαν υπεραπόρρητες πληροφορίες την ίδια ημέρα που έφταναν στην ΚΥΠ.! Π.χ. Στις 15 Νοεμβρίου 1983, δολοφονήθηκε μέσα στο αυτοκίνητό του, το κορυφαίο στέλεχος της C.I.A. Τζωρτζ Τσάντες και ο Ελληνας οδηγός του Νίκος Βελούτσος . Ο Τσάντες υπηρετούσε στην Ιταλία και είχε ανάμιξη στη δολοφονία του Ιταλού ειρηνιστή Πίο Λατόρε. Την ευθύνη αυτής της δολοφονίας , την ανέλαβε η συνεργαζόμενη με τη C.I.A. τοπική Μαφία . Την εν Ελλάδι άφιξη του Τσάντες τη γνώριζε μόνον ένας ανώτατος υπάλληλος του υπουργείου Εξωτερικών, ο οποίος διεβίβασε τον φάκελο του Τσάντες στην Κ.Υ.Π. με απόλυτη μυστικότητα . Την ίδια κι’όλας ημέρα η Ε.Ο.17 Ν. ενημερώθηκε για το περιεχόμενο του φακέλου , και μετ’ αλίγον εκτέλεσαν τον Τσάντες . Αν δε μελετήσουμε την υπόθεση {Τσουτσουβή , Μπαλάφα , Λεσπέρογλου και....Κ Τσίμα} θα διαπιστώσουμε την άμεση εμπλοκή των μυστικών υπηρεσιών στην υπόθεση τρομοκρατία ! Αλλώστε υπάρχει και η μήνυση του Μίκη Θεοδωράκη επ’αυτού που κατονομάζει συγκεκριμένους πολιτικούς για μέλη της εν λόγω οργάνωσης . Το θέμα αυτό έχει πολύ ζουμί , ούτω προβλέπω να επανέλθουμε . 5-2-2009 Φ.Π.
Ζαχαρίας Μπατάλιας
05/02/2009 14:24
Τελικώς αυτά είναι τα αποτελέσματα 187 ετών με λαμόγια, χούντες και φαιδρούς στην εξουσία (ο καποδίστριας εξαιρείται, τον φέρανε το φουκαρά να κάνει ανθρώπους τους μάο-μάο)...

Καλαζνικοφόρα τσουτσέκια-εγκληματίες, επαναστάτες στο επάγγελμα...και ένα ατελείωτο μπάχαλο...

Αυτός ο λαός δεν έμαθε, ούτε θα μάθει ποτέ γράμματα...
Ντίνος
05/02/2009 13:57
Γελάσαμε και για σήμερα
Nick
05/02/2009 13:54
Τρία πουλάκια κάθονταν και πλέκανε πουλόβερ. Να προσέχετε τις χειροβομβίδες παιδιά μου.
Led
05/02/2009 13:01
Οι πραγματικοι αγωνιστες εχουν να προσφερουν ενα καλητερο μελλον. Εχουν οραμα, που θα δεχτει ο λαος.

Εσις ΣΕΧΤΑ ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΩΝ απο αυτα που λετε και κανεται διχνειτε οτι ειστε απλως τα αποβλιτα της κοινονιας. Και επειδει το γνωριζετε αντιδρατε με αφτο τον τροπο.

Ειστε λιγοι και δεν προκειται ο λαος να σας ακουλουθηση.

Εσις ΣΕΧΤΑ ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΩΝ δεν το εχετε καλαταβει αλλα ειστε απλος εγκλειματιες.

θα ερθει ο καιρος που οι σφαιρες θα σας χτηπησουν, θα σας θαψουν, και θα σας ξεχασουν.