255 λεωφορεία: Ανασφάλιστα και χωρίς ΚΤΕΟ για... οικονομία

  | ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 20/03/2017 08:00 |
255 λεωφορεία: Ανασφάλιστα και χωρίς ΚΤΕΟ για... οικονομία
Ανάμεσα στα 255 ανασφάλιστα λεωφορεία περιλαμβάνονται και 91 πανάκριβα φυσικού αερίου (η αξία κάθε οχήματος ανέρχεται σε 200.000 ευρώ), ορισμένα από τα οποία μάλιστα εντάχθηκαν στον στόλο της ΟΣΥ το 2010

Πανάκριβα λεωφορεία πλήρως ανασφάλιστα για λόγους... οικονομίας (!), αλλά και χωρίς να έχουν ελεγχθεί από τα ΚΤΕΟ εδώ και χρόνια, ρημάζουν στα...

ΕΝΤΥΠΗ ΕΚΔΟΣΗ
11
ΜΗΙΡΑ
20/03/2017 21:32
Μπραβο στο κρατος! Παντα στην Ελλαδα το κρατος δειχνει το καλο παραδειγμα στους πολιτες του. Οι πολιτες υποχρεουνται να ασφαλιζουν, το κρατος οχι. Χαιρομαι που μουτζωσα τους σκαταδες και εφυγα εξω και ζω σ ενα κρατος που σεβεται τον πολιτη.
BB
20/03/2017 17:25
ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΕΣ! Αν αυτοι εχουν τα λεωφορια ανασφαληστα τοτε οι ΙΧ δες θα πρεπει οι περισσοτεροι να μην εχουν ασφαλια. Και το κρατος τι κανει; Αρα δεν υπαρχει καρατος.
Αει..
20/03/2017 13:38
συνδυασμός made in greece. ανασφάλιστες καρμανιόλες στα χερια οδηγών συνδικαλιστών. τρεμε κοσμε και οδηγοί ΙΧ και αντε να βρειτε το δικιο σας αν σας παρει απο κατω.
Πάμε δυνατά
20/03/2017 09:35
Να αναλάβουν οι ασφάλειες και τα ΚΤΕΟ την ασφάλιση και την συντήρηση αντίστοιχα για να βοηθήσουν την χώρα στις δύσκολες της στιγμές. Τι κάθεστε.
Μονο στην Ελλαδα γινονται αυτα
20/03/2017 22:16
Μα ... η χωρα ειναι οι πολιτες της. Χωρις πολιτες δεν υπαρχει χωρα. Και επειτα οι συγκοινωνιες ειναι επιχειρηση κοινης ωφελειας, αρα πρεπει να προσφερουν εξυπηρετηση στους πολιτες. Και στο κατω κατω οι πολιτες εχουν αγορασει τα λεωφορεια με τους φορους τους, και πληρωνουν εισητηριο και απο πανω για να ταξιδεψουν! Τωρα θα πρεπει να τα ξαναπληρωσουνε προσφεροντας δωρεαν ασφαλιστικη καλυψη και επισκευες? Επειτα τα ΚΤΕΟ ειναι κρατικα, αλλα για να περασουν πρεπει να μην εχουν μηχανολογικα η αλλα προβληματα τα λεωφορεια. Και ολοι αυτοι οι μηχανικοι στα αμαξοστασια γιατι πληρωνονται εφοσον τα αμαξια ειναι αφτιαχτα? Το κρατος που τα παιρνει απο ολους θα επρεπε να τα εχει του κουτιου. Αλλα αφου δεν υπαρχει κρατος τι συζηταμε? Εδω το κρατος ειναι εχθρος του πολιτη.
φωφη απο κατωβερο
20/03/2017 13:29
Κουφαλες ρουφιανοι μια ζωη ρουφιανοι δεν βαρεθηκατε?
Αλλος χαλαει , αλλος φτιαχνει, αλλος πληρωνει.
20/03/2017 11:28
Την εξασφαληση του επιβατη και την αναναιωση του στολου την εχει αναλαβει ενα συνεργειο εξω απο το πολυτεχνειο!!
Πάμε δυνατά
21/03/2017 06:10
Κοίτα το θέμα δεν προσφέρεται για το καθημερινό μύνημα της Χρυσής Αυγής, πες το και στους τραμπούκους της βάρδιας ότι κάνουν μπαμ οι πλαστές ψηφοφορίες.
Πλήρωσε Εσύ Τα Ασφάλιστρα. ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΛΟΓΙΑ.
21/03/2017 21:27
Γράψε τι έχεις προσφέρει εσύ στην χώρα. Ασε τις προτροπές - ΕΝΤΟΛΕΣ και τις ετικέτες που ο Φαφλατας ψευδοσουλτανος ξεστομίζει στο χαμηλού επιπέδου ακροατήριο του. Τόσες αρνητικές που σου έβαλαν δείχνει ποσο είσαι εκτός πραγματικότητας. ΝΑ ΧΑΛΑΕΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΕΙ ΤΟ ΘΕΛΕΙ Η ΜΕΙΟΨΗΦΙΑ ΠΟΥ ΚΑΤΑΛΗΓΕΙ ΝΑ ΧΑΝΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΔΙΕΡΧΟΜΕΝΑ ΛΕΩΦΟΡΕΙΑ.
Να πάτε και να μη γυρίσετε...
21/03/2017 11:22
Καταρχήν το μήνυμα γράφεται διαφορετικά.Κατά δεύτερον να πάτε δυνατά προς την έξοδο με τα υπόλοιπα συντρόφια (αυτά που απέμειναν δηλαδή) και να μας αφήσετε ήσυχους να πλησιάσουμε προς την Ευρώπη,μη μας απομακρύνετε άλλο...Και τρίτον δεν μπορεί το 85% του πληθυσμού που διαφωνεί μαζί σας να είναι με τη χρυσή αυγή.Να θυμάστε ότι ο πραγματικός φασίστας είναι αυτός που θεωρεί ότι όλοι όσοι διαφωνούν μαζί του είναι φασίστες!
TERMINATOR
15/05/2017 11:42
Μην ασχολείσαι. Από την μέθη της εξουσίας έχουν πάθει παρακράτηση ούρων με όλες τις γνωστές παρενέργειες και πιστεύουν ότι το 35% που τους ψήφισε είναι αριστεροί. Οι επόμενες εκλογές ή το ατύχημα θα τους προσγειώσουν σε μια μακάβρια πραγματικότητα. ΨΗΦΙΣΤΕ ΤΑ ΟΛΑ .