Ενα εκατομμύριο εργαζόμενοι απλήρωτοι έως και 5 μήνες

Σήμερα το 45% των μισθωτών αμείβεται με μισθούς έως και 751 ευρώ

  | ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 21/04/2015 08:00 |
Ενα εκατομμύριο εργαζόμενοι απλήρωτοι έως και 5 μήνες
Περίπου ένα εκατομμύριο εργαζόμενοι στον ιδιωτικό τομέα πληρώνονται με καθυστέρηση που φτάνει έως και τους 5 μήνες, σύμφωνα με τα στοιχεία του...
ΕΝΤΥΠΗ ΕΚΔΟΣΗ
Γίνετε Συνδρομητής
VASILIKI
23/04/2015 19:28
KAI? ΑΡΚΕΙ ΠΟΥ ΠΛΗΡΩΝΟΝΤΑΙ ΟΙ ΤΟΥ ΔΗΜΟΣΙΟΥ. ΚΙ ΑΝ ΤΟΥΣ ΠΙΕΣΕΙΣ ΛΙΓΟ? ΑΠΕΡΓΙΑ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΔΡΟΜΟ. ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΛΜΗΣΕΙ ΝΑ ΚΟΥΝΗΘΕΙ ΙΔΙΩΤΙΚΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ......ΚΑΗΚΕ ΖΩΝΤΑΝΟΣ. ΑΛΛΑ ΠΟΙΟΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΑΙ?
Συνασπισμός της Λοβοτομής και του Κρατισμού
22/04/2015 14:32
Μα αυτό θα ήτο πρόβλημα εάν καθυστερούσε η πληρωμή των Δ.Υ έστω και κατά 1 ώρα. Συνεπώς στον αριστερό μας όρχι.
ΠερΜαν
22/04/2015 06:32
Αυτό περίμεναν όλοι οι μπαταχτσήδες, επιχειρηματίες της κακιάς ώρας και της αρπαχτής. Και για την αλήθεια του πράγματος, δεν φταίνε οι σημερινοί. Τα "λουλούδια" των προηγούμενων, έκαναν ότι μπορούσαν να εμποδίσουν τον οποιοδήποτε έλεγχο στους εργοδότες από το ΙΚΑ, την Επιθεώρηση Εργασίας. Το ίδιο και οι Εφορίες, στην κλοπή φόρων και απόκρυψη εισοδήματος. Μανούλια στην απάτη.........
elef
21/04/2015 23:29
Δεν είστε καλά πληροφορημένοι! Πολλοί εργαζόμενοι έχουν να πληρωθούν για περισσότερο και από 13 μήνες! Και φυσικέι είναι εντέλωνς "όμηροι" γιατί ούτε να εκβιάσουν μπορούν (αν και προσπάθησαν μάταια) ούτε να πάνε αλλού! Αυτή είναι η πραγματικότητα και θα ήταν πάρα πολύ καλό επιτέλους κάποιος να το έθιγε (έστω)!
Ξέρετε κανα καλό δικηγόρο?
21/04/2015 20:16
Δυόμιση ΧΡΟΝΙΑ μισθούς μας χρωστούν!
Συριζαιος
21/04/2015 19:58
Στα μεζεα μας οι ιδωτικοι υπαλληλοι εμεις νοιαζομαστε μονο για τα ιουσουφακια μας στο δημοσιο
Horis elpitha
22/04/2015 00:13
Tha isse haroumenos an then plirothoun ke oi thimossioi: Kanivale!
Σαν Σερίφης
22/04/2015 07:53
Δεν είπε κάτι τέτοιο.
ντιρινταχτα
22/04/2015 06:52
Οι δημόσιοι υπάλληλοι πληρώνονται γιατι το κρατος ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ να πληρώνει ολους τους άλλους. Πολλοι εργαζομενοι δεν πληρώνονται γιατι το κράτος ΣΟΥ δεν πληρώνει τις εταιρείες τους. Και οταν κάποιος σου επισημαίνει οτι εσυ παιρνεις και το μερίδιο ολων των άλλων εχεις το ΑΠΥΘΜΕΝΟ ΘΡΑΣΣΟΣ σαν άλλη αντουανέτα να τον λες κανίβαλο. Αν ηξερες απο στοιχειώδη οικονομικά θα καταλάβαινες οτι εσυ εισαι ο κανίβαλος: ολοι ξεσκιζόμαστε για να μη σου λείψει ενας μισθος, ολοι μενουν άνεργοι, απλήρωτοι, χρωστανε στην εφορία για να μη σου λείψει τίποτα. Και αν τα βρεις λειψα και σου μειώσουν λιγο το μισθουλάκο τραβας τους διακοπτες, ριχνεις απεργίες και δυσκολεύεις ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΜΑΣ δουλειες. Μας ξέσκισες, μας ταπείνωσες και δεν σου είπαμε τιποτα τοσα χρόνια. Τωρα όμως πεθάναμε, δεν εχεις να πάρεις φόρους απο εναν άνεργο και οσο κι αν πιέζεις τον βουλευτη που σε διορισε να μας γδαρει για να πληρωθεις, δεν θα βρει τιποτα. Κλασικη περίπτωση παράσιτου που σκοτωνει τον ξενιστη.

όλες οι τελευταίες ειδήσεις