Από αύριο το επίδομα κοινωνικής αλληλεγγύης

ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 15/12/2009 07:00 |
ΑΡΧΙΖΕΙ ΑΥΡΙΟ η καταβολή του επιδόματος κοινωνικής αλληλεγγύης. Το ύψος του κυμαίνεται από 300 έως 1.300 ευρώ. Η πρώτη δόση θα πρέπει να καταβληθεί...
Γίνετε Συνδρομητής
Κωνσταντοπουλος Ανδρεας
26/04/2010 17:16
Για σας.ειμαι ανεργος απο τις 20/10/2008.επερνα επιδομα ανεργιας μεχρι 20/10/2009.Συνεχιζω να ειμαι ανεργος μεχρι και σημερα,εχοντας καρτα ανεργιας ακομα.Εχω ενα παιδι το οποιο στην τελευταια φορολογικη δηλωση δεν συμπεριλαμβανεται γιατι γενιθηκε 17/06/2009 λιγο αργοτερα απο την καταθεση των δηλωσεων.Εχω εισοδημα 7.548Ε.Εχω ηδη παρει το εκτακτο επηδομα οαεδ 400Ε.Δικαιουμαι διπλο επηδομα αλληλεγγυης συμφωνα με τα παραπανω στοιχεια?Αν ναι απο ποιον φωρεα και με τι δικαιολογητικα?Σας πρακαλω απαντηστε μου.Σας ευχαρηστω.
nderim daci
24/03/2010 10:46
pote tha parume ton dheftero dhosi tu epidhomaton.
αργυρω ντ
09/03/2010 08:54
παιδια καλημερα αν και λιγο καθηστερημενα θα ηθελα να κανω και εγω μια ερωτηση σχετικα με το επιδομα κοιινωνικής αλληλεγγύης.....ο αντρας μου ηταν στρατιωτικος δοκιμος..απολυθηκε τον νοεμβριο του 2009...επισης παντρευτηκαμε τον απριλιο του 2009 και γεννησα τον μαιο του 2009 το εισοδημα του ειναι περιπου 5.000 ειμαστε ανεργοι και οι 2 αλλα οχι εγγεγραμενοι στον οαεδ...το διακιουμαστε????ευχαριστω!!!
Στέφανος, Κορυδαλλός
25/02/2010 01:33
Είμαι εργαζόμενος, χαμηλόμισθος και παντρεμένος με δύο παιδιά. Δικαιούμαι το επίδομα αλλά κανένας δεν ξέρει να μου πει με ποιόν τρόπο θα μπορέσω να το πάρω. Ο ΟΑΕΔ με έστειλε στο ΙΚΑ κι απο ''κει στην ΔΟΥ...τελίκα τι πρέπει να κάνω; Ναι, έχω λογ. ΕΤΕ. Ευχαριστώ
Ξενοπούλου Μαρία
27/01/2010 13:58
Το 2009 που κατέθεσα τη δήλωσή μου δε φαινόταν ότι έχω παιδί γιατί το απέκτησα λίγο αργότερα, είμαι χαμηλόμισθη αλλά δε γνωρίζω αν διακιούμαι το επίδομα αλληλεγγύης. Μήπως μπορείτε να με ενημερώσετε σχετικά?
xristina apostolatou
26/01/2010 21:27
kalispera sas, eimai ergazomeni-tora se adeia mitrotitas ika ,i dilosi mazi me ton sizigo mou einai 12000 peripou ekeinos se allo tameio kai exoume ena paidi. dikaioume to epidoma allileghis kai an nai apo pou tha to zitiso; euxaristo ek ton proteron
ΑΝΝΑ ΠΛΕΡΩΝΑΚΗ
26/01/2010 16:44
για σας ειμαι επιδοτουμενη απο τον οαεδ .εχω δυο παιδια .εκαθαριστικα δεν μου ερχονται σπιτι αν μου ηρθε το επιδομα αλληλεγγυης απο την εφορια οπως σε πολλους αλλους απο που θα το ζητησω; απο την εφορια η απο την αγροτικη τραπεζα που λογικα θα εχουν τα στοιχια των επιδοτουμενων;ευχαριστω πολυ!!
ΠΕΤΡΟΣ
24/01/2010 19:01
ειμαι παντρεμενος με δυο παιδια χωρις εισοδημα δικαιουμε το επιδομα
ανωμυμος
20/01/2010 20:36
ειμαι ελευθερος εππαγγελματιας και ασφαλημενος στο ΤΕΒΕ με τρια παιδια..δικαιουμαι να εχω το επιδομα αλληλεγυης
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΟΚΚΑΛΗ
19/01/2010 09:30
ΚΑΛΗΜΕΡΑ...ΑΠΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ?ΚΑΙ ΤΙ ΧΑΡΤΙΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΤΙΚΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΡΑΤΑΩ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ??
χριστοσ
17/01/2010 22:24
ime sto epidhoma dhikeoume to epidhoma alilegjis dhen exo pedhja
αντωνιου αθηνα
12/01/2010 13:07
καλημερα και καλη χρονια γεματη υγεια .ο αντρας μου ειναι αρρωστος με λευχαιμια απο το 2008 και επιδοτητε απο το ικα δεν εχει καταθεσει ακομα τα χαρτια για συνταξη εχουμε δυο παιδια ανηληκα και εγω δεν εργαζωμε ουτε ειμαι στον οαεδ το εισιδημαμας ειναι 10.600 δεν το δικαιουτε απο την εφορια ουτε και απο το ικα ρωτησαμε κι στους δυο φορεις απο που θα το παρουμε ας μας βοηθεισει καποιος χιλια ευχαρηστω
ΤΣΙΦΤΣΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
09/01/2010 21:29
ΕΧΩ 10000 ΕΙΣΟΔΗΜΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΣ ΜΕ ΔΥΟ ΠΑΙΔΙΑ.ΠΑΙΡΝΩ ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΚΑΙ ΑΝ ΝΑΙ ΠΟΤΕ.ΠΗΓΑ ΣΤΗΝ ΕΦΟΡΙΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΜΙΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ.ΤΙ ΚΑΝΩ?
ΠΛΑΚΑ ΚΟΡΙΝΑ
07/01/2010 17:48
ergazome kononika kai perno 700 euro to mhna eime anipantri kai den exo pedi dikaioume to epidoma?kai an nai ti prepi na kano
Georgia Dimitropoulou
04/01/2010 15:50
εχω 3 παιδια και χαμηλο εισόδημα αλλά δεν είμαι άνεργη ούτε συνταξιούχος ούτε στην πρόνοια. πως θα πάρω το επίδομα; ρώτησα το ταμείο μου, την εφορία, το δήμο, τη νομαρχία, το ΚΕΠ και κανείς δε ξέρει
ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
03/01/2010 14:08
ΕΧΩ 2 ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΕΙΣΟΔΗΜΑ 15566 ΔΙΚΑΙΟΥΜΕ ΤΟ ΕΠΟΙΔΟΜΑ
apogohtefsh entelos
01/01/2010 22:36
eimai anergh ena xrono tora k mou lene oti de dikaioume to epidoma epeidh kata thn 3 noemvriou den exo symplhrosei 12 mhnes alla 10.eleos na to pairnoun atoma pou ontos den exoun anagh giati plhronontai apo allou..ntrepomai gia to kathestos pou isxyei k gia ta kritiria pou katholou aksiologa den einai..tha eprepe na to psaksoun allios to thema k oxi etsi..aisthanomai adikimenh k ntroph se olous aftous pou to paizoun dithen aksiokratikoi..
αννα ηρακλειο κρητης
29/12/2009 12:25
εχω 3 ανηλικα παιδια εισοδημα κατω των 8000ευρω.δεν εχω καρτα ανεργιας ειμαι ανεργη και χωρισμενη.δεν εχω αλλους πορους δικαιουμαι επιδομα?απο που θα το παρω και ποτε?οσες δημοσιεσ υπηρεσιες πωταω εδω στο ηρακλειο κρητης κανεις δε ξερει τιποτα.σας παρακαλω δωστε μου μια απαντηση.ευχαριστω καλη χρονια να εχετε.
ΝΕΟΚΑΖΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ
28/12/2009 12:47
ΕΙΜΑΙ ΑΝΕΡΓΟΣ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑ ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΤΩΝ 400 ΕΥΡΩ ΑΠΟ ΤΟΝ Ο.Α.Ε.Δ. ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΤΟ ΕΙΣΟΔΗΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΩ ΤΩΝ 14.000 ΕΥΡΩ, ΔΙΚΑΙΟΥΜΕ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΑΙ ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗΣ;
ΙΩΑΝΝΗΣ ΞΑΝΘΟΠΟΥΛΟΣ
28/12/2009 11:58
ΕΙΜΑΙ ΤΡΙΤΕΚΝΟΣ ΜΕ ΕΙΣΟΔΗΜΑ ΚΑΤΩ ΤΩΝ 22000 ΚΑΙ ΔΙΚΑΙΟΥΜΕ ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΤΕ ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΠΩΣ ΚΑΙ ΑΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΧΡΙ 31/12/09
ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΗΛΙΑΣ
28/12/2009 00:34
ΕΙΜΑΙ ΑΝΕΡΓΟΣ ΧΩΡΙΣ ΚΑΡΤΑ> ΧΩΡΙΣ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΗ ΔΗΛ. ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΣ . ΔΙΚΑΙΟΥΜΑΙ ΕΠΙΔΟΜΑ.
τζανακης νεκταριος
25/12/2009 10:31
Ημουν ταμειο απο 6\2009 εως 8\12 \2009 δικεουμε επιδωμα αλλιλεγγιης
stayraetos
24/12/2009 18:53
san na tizeis kotes sitari eeeeeeeeee re clentia o ciorcakhs na einai kala
ΔΗΜΗΤΡΑ ΧΟΜΠΟΠΟΥΛΟΥ
21/12/2009 22:34
ΕΙΜΑΙ ΑΝΕΡΓΗ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΤΑΜΕΙΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ. ΕΧΩ ΜΙΑ ΚΟΡΗ ΚΑΙ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΔΙΚΑΙΟΥΜΑΙ ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ. ΟΝΤΟΣ ΣΗΜΕΡΑ ΜΟΥ ΕΒΑΛΑΝ ΤΑ 200. ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ 350( Α'' ΔΟΣΗ) ΤΟΥ ΧΑΜΗΛΟΜΙΣΘΟΥ ΜΕ ΠΑΙΔΙ ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΟΥ ΘΑ ΤΑ ΠΑΡΩ?
ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΓΑΒΡΙΔΑΚΗ
20/12/2009 21:42
ΕΧΩ ΚΑΡΤΑ ΑΝΕΡΓΕΙΑΣ ΑΠΟ ΤΙΣ 06-2007 ΕΩΣ ΣΗΜΕΡΑ ΕΧΩ ΔΥΟ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ Ο ΣΥΖΗΓΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΧΑΜΗΛΟΜΗΣΤΟΣ ΕΧΟΥΜΕ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΗ ΔΗΛΩΣΗ 12120 ΘΑ ΠΑΡΩ ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΣΑΝ ΑΝΕΡΓΗ ?ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙ ΚΑΙ ΟΣΥΖΗΓΟΣ ΣΑΝ ΧΑΜΗΛΟΜΗΣΘΟΣ?
΄
καλιρροη μαρμαρα
20/12/2009 19:37
ειμαι ιδιωτικος υπαλληλος .δουλευω απο σεπτεμβρι μεχρι ιουνιο και μπενω ταμειο ανεργιας για 2μηνες..εχω φοπολογικη διλοση 5.200ευρο ειμαι μονη μου δικαιουμε το εποιδομα καιι απο που πρεπει να το παρω.
καλιρροη μαρμαρα
20/12/2009 19:37
ειμαι ιδιωτικος υπαλληλος .δουλευω απο σεπτεμβρι μεχρι ιουνιο και μπενω ταμειο ανεργιας για 2μηνες..εχω φοπολογικη διλοση 5.200ευρο ειμαι μονη μου δικαιουμε το εποιδομα καιι απο που πρεπει να το παρω.
βασιλης
19/12/2009 21:27
ειμαι παντρεμενος ανεργος με δηλωση κατω τον 10.000 ευρω αλλα επειδη εκανα 2 παιδια φετος δεν τα δικαιουμε μπραβο το κρατος
ΓΙΑΝΝΑΚΙΔΗΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ
18/12/2009 12:52
ΠΕΡΝΟΥΝ ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΟΙ ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΙ ΤΟΥ ΟΓΑ ΚΑΙ ΚΑΛΩΣ ΤΟ ΛΑΜΒΑΝΟΥΝ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΕΙΣΟΔΗΜΑΤΑ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΧΑΜΗΛΑ ΑΠΟ 5000 - 8000 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΡΝΟΥΝ ΟΙ ΑΓΡΟΤΕΣ ΠΟΥ ΔΗΛΩΝΟΥΝ ΚΑΘΑΡΑ ΕΙΣΟΔΗΜΑΤΑ ΤΟ ΠΟΛΥ ΕΩΣ ΚΑΙ 5000 ΕΥΡΩ ΚΑΤΑ ΜΕΣΟ ΟΡΟ ΣΤΗΝ ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑ. ΑΥΤΟΙ ΔΕΝ ΑΝΗΚΟΥΝ ΣΤΟΥΣ ΧΑΜΗΛΑ ΑΜΟΙΒΟΜΕΝΟΥΣ; ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΑΙΟ; ΕΤΣΙ ΘΑ ΑΝΑΘΕΡΜΑΝΕΙ ΤΑ ΧΑΜΗΛΑ ΕΙΣΟΔΗΜΑΤΑ Η ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ; ΑΦΟΥ ΑΝΕΒΑΣΑΝ ΤΑ ΤΕΛΗ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ ΤΑ ΠΕΡΝΟΥΝ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΔΙΝΟΥΝ ΣΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗΣ. ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΠΑΛΙΑ ΔΙΝΑΝ ΤΟ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ ΘΕΡΜΑΝΣΗΣ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΔΙΝΟΥΝ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΑΠΛΑ ΑΛΛΑΞΕ Η ΟΝΟΜΑΣΙΑ.
ΟΙΚΟΝΟΜΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
17/12/2009 23:11
ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗΣ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΟΝΟΜΑΣΤΗΚΕ ΑΥΤΗ Η ΕΚΤΑΚΤΗ ΧΡΗΜΑΤΙΚΗ ΕΝΕΣΗ ΓΙΑ ΜΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΜΕΡΙΔΑ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΜΑΣ.ΑΝΑΜΦΙΣΒΗΤΗΤΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟΥΣ ΦΑΚΕΛΟΥΣ ΜΕ ΤΑ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΟΝΟΜΑΤΑ ΑΝΕΡΓΩΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΟΥ ΟΧΙ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΠΛΗΡΟΥΝ ΤΙΣ ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΕΙΣ(ΟΤΑΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΛΛΟΙ ΣΥΝΑΝΘΡΩΠΟΙ ΜΑΣ ΧΑΝΟΥΝ ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΑΝΕΡΓΙΑΣ ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΛΙΓΟ)ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΕΥΚΑΤΑΣΤΑΤΟΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ.ΑΡΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΑΥΤΑ ΘΑ ΠΡΟΕΛΘΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΙΔΙΩΤΙΚΟΥΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΥΣ-ΟΧΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΣΥΜΒΕΙ-ΑΠΛΑ ΣΤΗΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΟΡΓΑΝΩΜΕΝΗ ΕΥΡΩΠΗ ΟΠΟΥ Ο ΒΑΣΙΚΟΣ ΜΙΣΘΟΣ ΕΙΝΑΙ 1100Ε-1200Ε ΚΑΙ ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΑΝΕΡΓΙΑΣ 700Ε-800 ΟΛΟΙ ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟ ΟΛΩΝ ΜΕ ΑΞΙΟΚΡΑΤΙΑ-ΔΙΑΦΑΝΕΙΑ-ΚΑΘΑΡΟΤΗΤΑ-ΥΠΕΥΘΥΝΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ΣΕΒΑΣΜΟ. ΑΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΜΕ ΠΙΑ Ο ΕΝΑΣ ΝΑ ΤΡΩΕΙ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ,ΑΣ ΠΑΨΟΥΜΕ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΠΑΡΤΑΚΙΔΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΣΤΕ ΝΤΟΜΠΡΟΙ ΚΑΙ ΝΑ ΣΕΒΟΜΑΣΤΕ ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΜΑΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ
ΓΟΥΣΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ
17/12/2009 16:26
Εχω καρτα ανεργιας από 8-1-2009 ειμαι γραμμενος ως Α.Μ.Ε.Α στα μητρωα του ΟΑΕΔ της οδου Δωδεκαννησου

Δικαιουμαι το επιδομα αλληλεγγυης ;
ασλανιδου δεσποινα
17/12/2009 13:00
δηλαδη εγω με τρια παιδια και επισημα ανεργη με καρτα του ΟΑΕΔ απο τις 22/10/09 δεν το δικαιουμε;εχω φορολογικη ουτε7000ε
ΒΜ
16/12/2009 22:25
ΑΠΟ ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΑΥΤΟ ΑΦΑΙΡΕΣΕ ΤΟΥΣ ΤΑ ΑΥΞΗΜΕΝΑ ΤΕΛΗ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΟΥΝ (ΜΙΑΣ ΚΑΙ Σ'' ΑΥΤΗ ΤΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΙΣΟΔΗΜΑΤΟΣ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΣΑΡΑΒΑΛΑΚΙΑ ΠΟΥ ΤΩΡΑ ΕΠΙΒΑΡΥΝΟΝΤΑΙΙ ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ ΠΕΡΙΒΑΛΟΝΤΟΛΟΓΙΚΑ ΤΕΛΗ- ΟΠΟΥ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΤΟΥΣ ΤΗΝ "ΕΦΕΡΕΣ" ΠΑΙΡΝΟΝΤΑΣ ΠΙΣΩ ΤΗΝ ΑΠΟΣΥΡΣΗ). ΚΑΙ ΤΑ ΡΕΣΤΑ ΠΑΣΑΤΕΜΠΟ.
Dimitrios Tsatsas
16/12/2009 21:07
Oloi rwtan: Poso epidoma tha parw? Kaneis ma kaneis de rwta: Apo pou proerxontai auta ta xrhmata? Den fytrwnoun oute sta dendra oute peftoun apo ton ourano. KAPOIOS prepei na paragei (fysika idiwtikos ypallhlos, ti allo?) gia na ta paroun oi kathe eidous kathhmenoi.

Kai an autos pou paragei epibarynthei toso wste na pei: AEI sta TSAKIDIA...kai fygei ektos Elladas (opou fysika tha amoibetai pio adra afou ta epipleon barh einai ligotera) poios tha xasei thn kathhsia kai thn kaloperash tou?

H kai to allo, pio pithano: An apo thn allh pleura pei, de bariesai, etsi kai alloiws h diafora metaksy katharou misthou kai epidomatos einai toso mikrh pou den dikaiologei thn douleia pou kanw/thn skotoua mou, as ginw kai egw epidomatolhpths.
Pou tha brethoun ta xrhmata? H mallon kalutera, poios tha paragei gia na trwne oloi?

Dwrean paideia, dwrean ygeia, dwrean ola, dwrean mia zwh:
Na pws ftasate se tetoia elleimata kai na giati den tha glytwsete pote!

Me tis ygeies sas!

O perhanos anarxokapitalisths tou site
figete gia exw yparxun dulies
16/12/2009 13:24
ESEIS OI NEOI KAI ELEFTEROI..MHN APKEISTE STA PSHXULA KA8ISIXASEWS TU PASOK
AN MILATE XENES GLWSSES H ESTW TA AGLIKA
BHTE STO DIADYHTIO KAI PSAXTE GIA ERGASIA STEIS XWRES THS E.E OSOI EXUN EIDIKWTHTA STON H/Y
PROGRAMATISTES KLP TULAXISTWN 8A PLHRWNESTAI TA DIPLA ME MONO 8 WRO KAI OXI 12 WRO PU EINAI STHN ELLADA DULIA YPARXEI POLY, ARKEI NA YPAPXEI 8ELISHS NA RIXETE PERTA PISW SAS
PARTE KURAGIO KA PSAXTE TO DIADYXTYO EINAI GEMATO APO 8ESEIS ERGASIAS.. PLHRWSTE FWRUS STHN EVRWPH ALLA STO TELOS AFTA PU 8A SAS MENUN STO XERI 9A EINAI TULAXISTON TA DIPLA
PESTE OXI STA PSYXULA
ZITHSTE TO DIKAIWMA SAS ERGASIA XAPA PROKOPH
KALES GIWRTES STUS APANTAXU ELLHNES LOIPWN KAI KALO KURAGIO STUS ELLHNES ANERGUS
TO KADRAN LEEI 25%ANERGEIA NEWN STHN ELLADA
111
16/12/2009 13:01
ΤΟ ΠΑΘΟΚ ΘΑ ΔΩΣΕΙ ΛΥΣΗ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΘΑ ΔΩΣΕΙ.ΜΟΝΟ 168.000ΚΟΣΜΑΚΙ ΘΑ ΔΙΩΞΕΙ ΘΑ ΑΝΕΒΑΣΕΙ ΤΗΝ ΑΝΕΓΙΑ ΣΤΟ 25% Κ ΜΕΤΑ ΘΑ ΔΩΣΕΙ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΑΣΙΝΟΠΑΙΔΙΑ.ΟΡΙΣΤΕ ΛΥΣΕΙΣ.ΤΟ ΠΑΣΟΚ ΔΕΙΧΝΕΙ ΤΟ ΚΟΙΝ.ΠΡΟΣΩΠΟ ΔΙΩΧΝΕΙ ΧΙΛ.ΚΟΣΜΟ ΣΤΗΝ ΑΝΕΡΓΙΑ Κ ΤΟΥΣ ΧΑΡΤΖΙΛΙΚΩΝΕΙ.ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ ΛΥΣΗ?ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΘΑ ΔΩΣΕΙ?Κ ΜΕΤΑ ΛΕΝΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΕΞΙΑ .......ΕΙΔΑΜΕ Κ ΑΥΤΟΙ ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ...........ΤΙΠΟΤΑ.........
Τ.Γ.
16/12/2009 11:15
ΔΟΥΛΕΙΑ ΘΕΛΟΥΜΕ , ΕΙΜΑΙ ΜΑΝΑ ΜΕ ΔΥΟ ΠΑΙΔΙΑ ΜΕ ΠΤΥΧΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ 2000 ΔΟΥΛΕΥΩ ΜΕ ΣΥΜΒΑΣΕΙΣ. ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΖΗΤΙΑΝΑ. ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΒΑΛΟΥΝ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΞΕΡΟΥΝ . ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΚΑΙ ΜΕΛΛΟΝ ΖΗΤΑΩ. ΠΛΗΡΩΣΑ ΚΑΙ ΤΟ ΣΗΜΑ ΓΙΑ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΤΑ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ.
dimitra
16/12/2009 10:07
Χρειάζεται οπωσδήποτε λογαριασμό Εθνικής Τραπέζης;;;
Μαρινα Ζμπορα
16/12/2009 09:58
31 eton.anergi apo 2008 september.den pernw allo epidoma anergias apo ton Martio 2009.ksexasa gia tin karta anergias ews 12 November 2009 pou tin eftiaksa.exw ena koritsaki 10 eton kai eimai egkios twra ston devtero.eimai anipantri akomi. sas parakalw peite mou ama tha parw avto to epidoma kai pou prepi na paw na tin zitisw. evaristw polli!
κιουσηις π
16/12/2009 09:40
ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΟΥΝ ! ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ Η ΛΥΣΗ ..
ΑΥΤΑ ΤΑ ΧΑΡΤΖΗΛΙΚΙΑ, ΑΣ ΤΑ ΜΟΙΡΑΣΤΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥΣ !
oloi sas eiste anergoi;;;
16/12/2009 08:39
kai poios dulevei tote sthn Ellada
pu na vre8une ta lefta
καντζος μανουσος
16/12/2009 08:36
ειμαι ανεργος απο 9-2-2009 στον οαεδ και επιδοτιθεικα 6 μηνες. ειμαι γραμενος μεχρι και σημερα και εχω 3 παιδια με φορολογικη 7,000ε .μενω απεξω λυπον;
βουγιουκλησ αθανασιοσ
16/12/2009 07:45
Εμενα μου χρωστανε 785 ευρο απο το 2005 και ακομα με τραβανε και αν τα παρω ποτε... Τωρα εχω καρτα ανεργιασ απο τισ 9/11/2009 ειμαι ανεργοσ ομωσ πιο πολυ και εχω 4 παιδια. δεν ξερω αν δικαιουμαι το επιδομα αλλυλεγγυησ. Κατα τα αλλα ειμαστε ΕΥΡΩΠΑΙΟΙ.....
ΧΡΗΣΤΟΣ Κ.
16/12/2009 00:53
ΣΙΓΑ ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ. ΜΕ 7 ΜΗΝΕΣ ΑΝΕΡΓΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΠΕΤΑΕΙ ΑΠ ΕΞΩ. ΝΤΡΟΠΗ ΚΑΙ ΞΕΦΤΙΛΑ ΓΙΑ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΟΚΟΝΟΜΙΚΩΝ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΕΙΣΟΔΗΜΑ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΠΑΛΙ ΟΙ ΦΟΡΟΦΥΓΑΔΕΣ ΘΑ ΤΑ ΠΑΡΟΥΝ ΤΑ ΛΕΦΤΑ. ΠΟΛΥ ΜΥΑΛΟ ΕΧΟΥΝ ΟΙ ΚΥΒΕΡΝΩΝΤΕΣ.
αλεξανδρα αλεξοπουλου
15/12/2009 22:19
ειμαι γραμμενη απο 15/10/09και θεωρο καθε μηνα την καρτα μου και εχω και ενα παιδι περνω το επιδωμα?
ΒΑΣΩ Ρ
15/12/2009 20:38
ΕΙΜΑΙ ΜΑΚΡΟΧΡΟΝΙΑ ΑΝΕΡΓΗ ΜΕ ΚΑΡΤΑ ΑΝΕΡΓΙΑΣ ΠΟΥ ΕΚΔΟΘΗΚΕ ΣΤΙΣ 12/12/2008 ΔΚΑΙΟΥΜΑΙ ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ
ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΘΥΜΙΑ
15/12/2009 19:09
ΕΧΩ ΚΑΡΤΑ ΑΠΟ 14 ΜΑΙΟΥ...7 ΜΗΝΕΣ..ΔΙΚΑΙΟΥΜΕ Τ ΕΠΕΙΔΩΜΑ...?????Κ Η ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΑΚΡΟΧΡΟΝΙΑ
ΑΝΕΡΓΗ ΧΩΡΙΣ Ν ΕΧΕΙ ΚΑΡΤΑ...ΜΕ 3 ΤΕΚΝΑ..Κ ΧΑΜΗΛΟ ΕΙΣΟΔΗΜΑ...ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΕΝΗΜΕΡΩΣΤΕΜΕ ΕΓΚΕΡΩΣ...
Νικολάου Δημήτριος
15/12/2009 19:02
Παιδιά εδώ δεν είναι post, για να σας απαντήσει κάποιος. Δυστυχώς οι άνεργοι είμαστε ελλατωματικά εμπορεύματα. Το κράτος αυτό είναι ΔΙΚΟ ΣΑΣ δημιούργημα, να χαίρεστε τη "Δημοκρατία" που στηρίζετε με την όποια σας ψήφο. Καληνύχτα
ΤΑΣΟΣ.Λ.
15/12/2009 19:02
ΕΙΜΑΙ ΕΓΓΕΓΡΑΜΕΝΟΣ ΣΤΟΝ ΟΑΕΔ ΑΠΛΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΤΕ.ΤΙ ΕΝΤΥΠΑ ΘΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΤΟΥ ΟΑΕΔ.Η ΕΠΙΣΗΜΗ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ ΤΟΥ ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΑΚΟΜΑ ΤΙΠΟΤΑ.ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΜΟΡΦΗ ΕΝΤΥΠΗΣ ΦΟΡΜΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΟΥΜΕ ΑΠΟ ΝΩΡΙΣ.ΟΠΩΣ ΜΕ ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΣΥΝΟΧΗΣ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΡΥΣΙ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
apo
15/12/2009 18:11
o neos pu einai 19 etwn einai enilikos opote exeis sthn prwstasia su 1 tekno 12 etwn file
teo
15/12/2009 17:29
εχω βγαλει καρτα ανεργιας 5 νοεμβριου 2009.ειμαι απλα ανεργος χωρις παιδια χωρις τιποτα εγω περνω επιδομα αλλυλεγγυης?
καραγιαννης νικος
15/12/2009 16:57
Είμαι κατοχος βιβλιάριου ανασφάλιστου από πού θα πάρω το επίδομα ;
Σοφια Χατζησταυρου
15/12/2009 16:34
Πείτε μου παρακαλώ αν γνωρίζετε, εγώ που είμαι εγγεγραμένη από τις 8/0/2009 και δεν κάνω φορολογική δήλωση ακόμα δικαιούμαι κάτι ή όχι?
Νικολάου Δημήτριος
15/12/2009 15:48
Κι εγώ εγγεγραμμένος απο 1/''09, το ταμείο μου τελείωσε τον Ιούλιο, ανανεώνω την κάρτα μου κανονικά, και είμαι απ''έξω, όπως και πολύς κόσμος... Από Θεσσαλονίκη, που η ανεργία ειναι στο κόκκινο, ψάχνω και δεν υπάρχουν δουλειές ούτε για δείγμα. ΑΛΗΤΕΙΑ! Να δούμε αν τα ΜΜΕ τους χαλάσουν έστω και λίγο το κοινωνικό make-up των διαφημιστικών τους σποτ... ΑΛΗΤΕΙΑ! Ευχαριστώ για την κοινωνική τους αλληλεγγύη!
Τριανταφυλλιά Τσαγδή
15/12/2009 15:38
Εγώ δεν είμαι επιδοτούμενη από τον Ο.Α.Ε.Δ. και έχω γραφτεί στα μητρώα σαν ανεργη από τις 11/11/2008...
Το χάνω δηλαδή το επίδομα;
ΗΛΙΑΔΟΥ ΙΟΥΛΙΕΤΑ
15/12/2009 15:11
Ημουν εργαζόμενη στο Δήμου Θεσσαλονίκης με οκτάμηνη σύμβαση η οποία έληξε στίς 31/10/2009.Aσφαλισμένη στο Ι.Κ.Α.Εχω κάρτα ανεργίας απο 2/11/2009 και είμαι παντρεμένη με δύο παιδιά.Δικαιούμαι επίδομα αλληλεγγύης και ποιό;
ΓΚΙΟΥΖ.ΚΩΣΤΑΣ
15/12/2009 14:39
Ειμαι ανεργος οπως και η συζυγος εχουμε 2 παιδια 12-19 ετων γραφτηκαμε στον οαεδ μεσα νοεμβρη φετος δικαιουμαστε επιδομα και ποσο εαν δικαιουμαστε, εχουμε μηδενικη δηλωση
λουκια
15/12/2009 14:34
ειμαι εγγεγραμμενη απο μαρτιο 2009 παιρνω επιδομα ανεργιας.εχω 3 παιδια ΠΌΣΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΡΩ
Γκιουζελιμ κωστας
15/12/2009 14:09
Γεια σας επειδη δεν εχω καταλαβει καλα μπορειτε να με βοηθησετε?? ειμαι ανεργος αλλα εχω γραφτει στον Οαεδ οπως και η γυναικα μου αρχες δεκεμβριου φετος. Εχουμε δυο παιδια 12-19 ετων δικαιουμαστε επιδομα και ποσο?? εχουμε μηδενικεσ δηλωσεις. ευχαριστω
ζωη γογολα
15/12/2009 13:13
εαν εισαι επιδοτουμενη οαεδ δεν το χανεις γιατι η ημερομηνια ειναι 30/11 οχι 3/11 ........καλες γιορτες
Δέσποινα Σαββίδου
15/12/2009 10:43
δεν υπάρχει περίπτωση τροποποίησης της εγκυκλίου; είμαι εγγεγραμένη στον ΟΑΕΔ από 7/11/2008 και για 4 μέρες χάνω το επίδομα με το οποίο σκόπευα να περάσω τις γιορτές σαν άνθρωπος.

όλες οι τελευταίες ειδήσεις