Έκτακτο επίδομα κοινωνικής συνοχής έως 200 ευρώ σε συνταξιούχους και ανέργους

ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 22/01/2009 18:38 |
Τη χορήγηση έκτακτου επιδόματος κοινωνικής ενίσχυσης στους  συνταξιούχους και τους μακροχρόνια ανέργους αποφάσισε το υπουργείο Οικονομικών....
Γίνετε Συνδρομητής
Ασπασία Βαφείδου
23/01/2009 20:16
Είμαι άνεργη από το 2002, τώρα με αυτό το " επίδομα" λέμε τώρα......σώθηκα.Τι επενδύσεις! τι αγορές! τι ποιότητα ζωής! Θα αναβαθμιστώ η μακροχρόνια άνεργη. Αλήθεια είναι το ίδιο επίδομα που λέγανε από τον Σεπτέμβριο ; Παίρνω πολλά και τα μπερδεύω. ΠΛΑΚΑ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝΕ ;;;;;;;;;;;;;;;;
panayiotis stathoulopoulos
23/01/2009 18:20
H kinhsh sthn opoia proevei to ypourgeio oikonomikwn,na dwsei epidoma ews kai 200 eurw stous syntaxiouxous,fanerwnei plhrws thn apodoxh ths pentaetous apotyxias tou panw sto thema twn syntaxewn.Me thn penixrh auth vohtheia,pisteuan oi armodioi politikoi oti tha xryswnan to xapi kai tha ekleinan mia apo tis polles maures trypes pou autoi kai oi synadelfoi tous exoun anoixei.Einai gegonos oti me tetoiou eidous kinhseis apo thn pleura ths kuvernhshs,o laos tha xeshkwthei kai tha exegerthei,epikaloumenos orthws thn ypotimhsh ths nohmosynhs tou kai thn katapathsh ths axioprepeias tou.Ofeiloun oi politikoi,oi opoioi parakalane gia th xhtho mas,na synhdhtopoihsoun kai na afougrastoun tis anages ths koinwnias mas an theloun na apofeuxthoun gegonota opws auta pou ekanan gnwsth th xwra mas se olo ton kosmo ton prohgoumeno mhna.
palaios
23/01/2009 01:48
Mετά τις κλοπές, απάτες, δολοφονίες και άλλες αγαθοεργίες. κάνουνε μουνταρία πενταροδεκαρες για να μυρισουνε οι ταλαίπωροι πως είναι το χρήμα (γιατί αν το δουν σφυρίχτε μου να τρέξω). Οξω ρεεεεεε!
ANERGOS
23/01/2009 00:02
DIOXTE TOUS XENOUN NA BROUME KAMIA DOULIA,OPOU PAME NA ZHTHSOUME DOULIA DEN MAS PERNOUN ENO VLEPHS EXOUN ALODAPOUS.TOULAXISTON EFARMOSTE THN NOMETHESIA .EIMASTE XENOI STHN IDIA THN XORA MAS
Συνταξιούχος
22/01/2009 23:22
Πάντως όσες άλλες εφημερίδες διάβασα λένε οτι: Η έκτακτη αυτή εφάπαξ ενίσχυση χορηγείται στους συνταξιούχους στους οποίους καταβάλλεται ΕΚΑΣ.
Τά συμπεράσματα ωια τα ΝΕΑ, δικά σας!
Λ.Κ
22/01/2009 23:10
ΟΧΙ ΡΕ ΚΑΡΑΜΑΝΛΗ ΕΙΝΑΙ ΑΔΙΚΙΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙΣ
ΔΗΛ ΝΑ ΤΑ ΟΙΚΟΝΟΜΗΣΟΥΝΕ ΑΥΤΟΙ ΧΟΝΤΡΑ Κ ΕΜΕΙΣ ΣΤΗΝ ΑΠΕΞΩ ΑΙΣΧΩΣ
ΘΕΛΩ Κ ΕΓΩ ΤΑ 100 ΕΥΡΩ

ΠΑΡΕ ΜΙΑ ΦΡΕΓΑΤΑ ΛΙΓΟΤΕΡΗ ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΔΗΛΑΔΗ
χριστος Γιαννουλιας
22/01/2009 22:16
προς ΤΑ ΝΕΑ

ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΓΙΑΤΙ ΑΦΗΝΕΤΕ ΝΑ ΕΝΝΟΗΘΕΙ ΟΤΙ
ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΘΕΡΜΑΝΣΗΣ ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΟΥΝ ΟΛΟΙ ΟΙ ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΌΙ .
GMP
22/01/2009 21:20
...ARXISE TO LADWMA PALI!!!
...ALLA MHN KSEXNATE TON LAIKO XARANTHRISMO...
...BALE LADI KAI ELA VRADY!!!
KAI META TIS EKLOGES QA FATE KALA!!!
KALH SAS NYXTA!
T. Απαίρνογλου
22/01/2009 20:16
Γιατί και τα "Νέα" έχουν να εξοφλήσουν γαλάζια γραμμάτια...:)
Τ. Αλαίπορος
22/01/2009 19:28
Πρός ΝΕΑ
Γιατί δεν λέτε οτι το επίδομα είναι μόνο για τους συνταξούχους που παίρνουν ΕΚΑΣ και αφήνετε να εννοηθεί οτι είναι γιά όλους...;

όλες οι τελευταίες ειδήσεις