Δείτε τα υποψήφια τραγούδια της Γιουροβίζιον

ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 12/02/2009 15:16 | ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ: 12/02/2009 19:38 |
Τα τρία υποψήφια τραγούδια για τη συμμετοχή της Ελλάδας στη Γιουροβίζιον παρουσίασε σήμερα ο Σάκης Ρουβάς. Πρόκειται για τα  "Out of Control",...
Γίνετε Συνδρομητής
Δανάη Γρηγοριάδου
14/02/2009 18:19
Εγώ πάντως πιστεύω πως ο Σάκης είναι καταπληκτικός εμφανισιακά και ότι θα σκίσουμε με το χωρό εφόσον χορογράφος είναι ο Φωκάς Εβαγγελινός.Tο τραγούδι που μου αρέσει πιο πολύ είναι το ''This is our night'' αλλά η φωνή του Σάκη νομίζω πως δεν είναι και τόσο κατάλληλη.Τα λόγια όντως είναι υπερβολικά αλλά θα μπορούσε να πάει με κάποιο τραγούδι στα Ελληνικά.Είμαστε η μόνη χώρα που δε προτιμάει τη γλώσσα της χώρας της.Παρ' όλα αυτα είμαι σίγουρη πως θα σκίσουμε στο τελικό γιατί μπορεί να λένε πολλα σχόλεια αλλά οι άλλες χώρες χωρίς να ακούσουν καν το τραγούδι του Σάκη ήταν είδη ξετρελαμένοι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Antonis Syrris
14/02/2009 09:45
Batopaidi?....Alexhs?...Treloi mpatsoi me opla?....Kybernitikos proypologismos?....Litotita apo tis Brussels?...Pagwma misthwn me auxhsh anergeias?...
E de g.....e lew egw...
νατασα
13/02/2009 20:00
Ο Σακης δεν ειναι για τετοια τραγουδια.Τον κατασρεψανε.Ουτε στον τελικο δεν θα παμε.Ευτυχως θα διξει τους κοιλιακους και κατι μπορει γινει.
Α.Ω.
13/02/2009 16:19
Πιστεύω πως όσα ακούγονται για τα τραγούδια δεν αληθεύουν .Έχω ακούσει και τα 3 τραγούδια και μου άρεσαν πολύ. και για όσους λένε πως ο Σάκης πήγε και γιατί να ξαναπάει ή γιατί δεν στέλνουμε κάποιον νεότερο θεωρώ πως είναι βλακείες.μπορεί οι άλλοι να μην θέλουν να πάνε με το ζόρι ? Εξάλου δεν έχουμε και πολλούς φοβερούς τραγουδιστές εκτός από τον Χατζηγιάννη , τον Σάκη , την Παπαρίζου και άλλους μεγάλους λαικούς τραγουδιστές όπως την Πρωτοψάλτη , τον Τερζή κ.α..Για αυτό να σταματήσουν μερικοί να κρίνουν το Σάκη και τη Γιουροβίζιον και να κοιτάνε τη δουλειά τους!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
foreigner
13/02/2009 13:45
Η Ελλάδα έχει ήδη νικήσει μια φορά (εκβιαστικά, είναι αλήθεια...), οπότε έχει πια την "πολυτέλεια" να χρησιμοποιήσει τη δική της γλώσσα (που άλλωστε όλοι καυχόμαστε ότι είναι από τις αρχαιότερες στην Ευρώπη).
Αυτή η αγγλομανία μας υποβιβάζει στην τάξη των φουκαράδων τύπου ΦΥΡΟΜίας, Αλβανίας και Λευκορωσίας!
Θυμηθείτε τις επιτυχίες των Σέρβων στη γλώσσα τους και σταματείστε πια να μαιμουδίζετε ψευτοχολυγουντιανές μπούρδες!
Αίσχος! Εύχομαι ο Ρουβάς να πατώσει!
Allos
13/02/2009 09:01
Εδώ ο κόσμος καίγεται και ........ Δεν μας χέζ.... με τις βλακείες σας...
antixristos
13/02/2009 07:52
den katalava, pio Kratos antiprosopevi o PouBas tin USA?
KASAPIDIS ANESTHS
13/02/2009 06:59
ELLADA SYMENH ELLINIKAAAAA!!!!!!!

ANTE RE PE8ENETE OLOI SAS APO EKEI ME THN

KSENOMANIA POU SAS DERNEI!!!

NIO8O MEIONEXTIKA!!!!

GIATI AFTOS O RATSISMOS ENANTIA MOU KE ENANTIA

STHN ELLADA??

O SAKHS ROUIVAS ELLINIKA NA TRAGOUDISEI!!

FAKELSTEME
Γάλλος εκ Γαλλίας
13/02/2009 00:54
Δεν ήξερα ότι η επίσημη γλώσσα της Ελλάδας σας είναι τα αγγλικά! τουλάχιστον, στα ελληνικά, θα καταλάβαινε λιγότερος κόσμος τα βλακώδη λόγια των τραγουδιών.
T.S U.S.A#1
13/02/2009 00:19
RE KOLEGIDES TI PA****ES EINE AUTES AUTA TA TRAGOUDIA PANE GIA UROVISION SIGA TA LAXANA KRATITHITE GREEK SINGERS O SAKI PAPAROUBAS DEN AXIZI NA TRAGOUDAI GIA AUTO TO TRAGOUDI EINE POLLI KALITEROS. RE GIATI DEN BONAZETE TIN KAAAAALOMIRA APO TIN NEW YORK NA SAS BGALI ASROPROSOPOUS GIATI ESIS EISTE GIA TA MBAZA DEN XERETE TI LEGETE TRAGOUDI AMA EIMOUN STIN ELLADA THA SAS PETAGA AUGA KLOUBIA. ALTARADES GREEK MUSIC.

T.S UNITED STETES OF AMERICA.
ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ
12/02/2009 21:41
ΒΑΣΙΚΑ ΕΙΜΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΣΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΠΑΜΕ..ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ???ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΙΣΙΑ.ΠΟΥ ΠΑΜΕ ΕΤΣΙ?ΡΕΖΙΛΗ ΘΑ ΓΙΝΟΥΜΕ.ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ.ΜΑ ΚΑΛΑ ΠΡΙΝ ΜΑΣ ΤΑ ΔΕΙΞΟΥΝ ΔΕΝ ΤΑ ΑΚΟΥΣΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ??ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΠΟΥ ΚΑΝΑΝΕ?ΡΕ ΡΟΥΒΑ ΠΩΣ ΔΕΧΤΗΚΕΣ ΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΗΣΕΙΣ ΑΥΤΑ ΤΑ "ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ"?ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΔΕΝ ΑΡΕΣΑΝ.ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΤΟ ΚΟΒΩ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΓΙΟΥΡΟΒΙΖΙΟΝ.ΑΝ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΤΡΕΛΗ FUN ΤΟΥ ΡΟΥΒΑ,ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΑ ΑΝΤΕΞΩ ΝΑ ΤΟ ΔΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΡΕΖΙΛΙΚΗ.
elina
12/02/2009 21:35
saki ise 8eos ang m mpravo s mrm
Χρήστος
12/02/2009 20:49
Μπορεί η κρίση να χτυπά καθημερινά την πόρτα μας, μπορεί πολλοί Ελληνες να ζουν κάτω από το όριο της φτώχειας, μπορεί να υπάρχει γκρίνια, αρνητισμός και απόρριψη από πολλούς για τον θεσμό, οφείλουμε όμως όλοι μας τουλάχιστον να ευχηθούμε Καλή Επιτυχία, γιατί εκπροσωπείται η Ελλάδα μας, που άσχετα με το τι συμβαίνει σήμερα, την αγαπάμε. Και μακάρι το 2010 να φιλοξενήσουμε τον θεσμό για δεύτερη φορά τα τελευταία 5 χρόνια, γιατί η προβολή θα είναι τεράστια, και τα οφέλη πολλά. Καλή επιτυχία και πάλι, μακριά από τις συνηθισμένες κάθε χρόνο γκρίνιες, και ακρότητες...
Yiannis K
12/02/2009 20:21
kala oloi oi idioi pane ekei ekso, kathe xrono prepei na einai o Rouvas stin Eurovision me kapion tropo. Pou einai ta nea talenta? pou einai i dimokratia na psifisoume kai neous kallitexnes?
Π.Χ
12/02/2009 19:48
ΕΔΩ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΚΑΙΓΕΤΑΙ Κ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΣΤΕ ΜΕ ΠΑΠΑΡ..Σ
ΤΑ ΟΙΚΟΝΟΜΑΝΕ ΜΕΡΙΚΟΙ ΣΤΗΝ ΕΡΤ Κ ΕΜΕΙΣ Η Μ....ΚΕΣ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ!
ΔΕ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΩ ΤΗΝ ΕΡΤ ΤΗ ΘΑ ΓΙΝΕΙ Μ''ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΩΣ ΠΟΤΕ ΘΑ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΒΟΛΕΜΕΝΟΥΣ Κ ΑΚΡΙΒΟΠΛΗΡΟΜΕΝΟΥΣ ΤΗΣ ΕΡΤ Ε?
ΑΙΣΧΟΣ ΑΙΣΧΟΣ ΑΙΣΧΟΣ
leonidas
12/02/2009 17:57
Aς ΣΤΕΙΛΟΥΝ ΤΟ ΚΩΣΤΑΚΗ Η

ΤΟ ΓΙΩΡΓΑΚΗ να κουνησουν κορμι !!

Ουτε ο ενας ουτε κι ο αλλος κανουν για ε κ λ ο γ ε ς

ας πανε λοιπον σε κανενα πανηγυρι βρε αδερφε !
Τανια
12/02/2009 17:44
@ΝΙΚΟ
Ειδαμε και τα ταλεντα του φεστιβαλ θεσσαλονικης που ειναι νεα παιδια......με το ζορι κρατανε το φεστιβαλ.....!
Τωρα για τα λεφτα που κοστιζει η γιουροβιζιον τα βγαζει πολλακις εμενα με ενοχλουν κατι Παπαδοπουλοι και λοιποι που δουλευουν ΧΡΟΝΙΑ στην ΕΡΤ με τηλεθεασεις 5%(καλα την Δρουζα την σουταραν με τον χοντρελο που τα επαιρναν χοντρα...).
Επισης κανενα τραγουδι απο τα τρια δεν εχει αραβικο(ουτε καν ελληνικο )ηχο ΟΠΟΤΕ οι ομοφοβικοι ας βρουν αλλες δικαιολογιες.......ΠΩ ΠΩ ολοι οι ποιοτικοι και διανοουμενοι εδω μαζευτικαν....(κρυφα ακουνε Ντουμ Τεκ Τεκ και κουνιουνται....Α ΡΕ ΥΠΟΚΡΙΣΙΑ δεν προκειται ποτε να αλλαξουμε.......Αλλα Λεμε...Αλλα πιστευουμε....Αλλα θελουμε....Αλλα κανουμε.....γιαυτο και μας κυβερνουν αυτοι που μας κυβερνουν....!!!).
alexis
12/02/2009 17:10
an dn ksereis file...telika mazi me tis diafimiseis ktl... to kratiko kanali exei kai kerdh ...arketa malista tora me ton rouva...apo tin allh to kako tha einai an dn perasei ston teliko...tha paei tzampa olh h proetoimasia...
Νίκος
12/02/2009 16:19
Στείλτε και κανένα νέο παιδί βρε παιδιά και ας βγούμε τελευταίοι... Πάλι θα εκπροσωπηθούμε με κουνημένους και τσιφτετέλια? Ας αλλάξουμε λίγο την εικόνα αυτής της έρημης της χώρας. Αραβία καταντήσαμε.
Mad Mitsos
12/02/2009 15:59
Ποσα ευρωπουλα του ελληνα φορολογουμενου θα κοστισει η ελληνικη συμμετοχη στο πανηγυρακι;

όλες οι τελευταίες ειδήσεις