ΑΘΗΝΑ
Α’ ΠΡΟΒΟΛΗΣ
ΑΒΑΝΑ (Θερινό)
Κηφισίας 234 και Λυκούργου 3, Tηλ: 2106756546
Πού πάω, Θεέ μου?
20:30
Ο Επαναστάτης
22:10
ΑΕΛΛΩ Cinemax 5+1 Cyta (Θερινό)
Πατησίων 140, Tηλ: 2108259975 – 2108215327, cinemax1@otenet.gr, www.cinemax.gr, Dolby Digital
Και οι 7 ήταν υπέροχοι
20:00
Blair Witch: Η επιστροφή
22:40
ΑΕΛΛΩ Cinemax 5+1 Cyta
Πατησίων 140, Tηλ: 2108259975 – 2108215327, cinemax1@otenet.gr, www.cinemax.gr
Αίθουσα 1
Dolby Digital
Ψάχνοντας την Ντόρι (μεταγλωττισμένο)
17:30
Sully
19:45
Σκυλιά του πολέμου
21:45
Αίθουσα 3
Dolby Digital
Ο Κούμπο και οι δύο χορδές (μεταγλωττισμένο)
18:15
Σκυλιά του πολέμου
20:30, 23:00
Αίθουσα 4
Dolby Digital
Και οι 7 ήταν υπέροχοι
18:45, 21:30
ΑΘΗΝΑΙΑ (Θερινό)
Χάρητος 50, Κολωνάκι, Tηλ: 2107215717, στάση Μετρό Ευαγγελισμός, Stereo
Café Society
20:30
Και οι 7 ήταν υπέροχοι
22:15
ΑΘΗΝΑΙΟΝ
Βασιλίσσης Σοφίας 124, Αμπελόκηποι, Tηλ: 2107782122-2112112222, www.athinaioncinemas.com
Αίθουσα 1
Air Condition, 3D, Dolby Digital
Sully
17:50, 20:10, 22:20
Αίθουσα 2
Air Condition, 3D, Dolby Surround, Dolby Digital
Το μωρό της Μπρίτζετ Τζόουνς
18:00
Και οι 7 ήταν υπέροχοι
20:30, 23:00
ΑΘΗΝΑΙΟΝ Cinepolis
Ζησιμοπούλου 7 & Ιωάννου Μεταξά, Γλυφάδα, Tηλ: 2108983238-2112112222, www.athinaioncinemas.com
Αίθουσα 1
Air Condition, 3D, Dolby Surround, DTS
Ο Κούμπο και οι δύο χορδές (μεταγλωττισμένο)
18:10
Και οι 7 ήταν υπέροχοι
20:10, 22:40
Αίθουσα 2
Air Condition, Dolby Surround, DTS
Sully
18:00, 20:00, 22:00
Αίθουσα 3
Air Condition, DTS
Σκυλιά του πολέμου
18:20, 20:30, 22:40
Αίθουσα 4
Air Condition, 3D, Dolby Digital, Dolby Surround, DTS
Το μωρό της Μπρίτζετ Τζόουνς
17:30, 19:50, 22:20
ΑΙΓΛΗ
Λεωφόρος Πεντέλης 98, Χαλάνδρι, Tηλ: 2106841010
Αίθουσα 1
Air Condition, DTS, Dolby Surround
Sully
20:50, 22:45
Αίθουσα 2
Air Condition, DTS, Dolby Surround
Ο Κούμπο και οι δύο χορδές (μεταγλωττισμένο)
18:00
Και οι 7 ήταν υπέροχοι
20:00, 22:40
ΑΜΥΝΤΑΣ (Θερινό)
Κωνσταντινουπόλεως 16, Υμηττός, Tηλ: 2107626418
Το μωρό της Μπρίτζετ Τζόουνς
20:40, 22:45
ΑΝΕΣΙΣ (Θερινό)
Λεωφόρος Κηφισίας 14, Αμπελόκηποι, Tηλ: 2107788778
Τζέισον Μπορν
22:15
Το μωρό της Μπρίτζετ Τζόουνς
20:00
ΑΝΟΙΞΗ ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΥ 2+1
Αγωνιστών στρατοπέδου 49, Χαϊδάρι, Tηλ: 2105813470-2105813450
Αίθουσα 1
Air Condition, Dolby Digital
Ψάχνοντας την Ντόρι (μεταγλωττισμένο)
18:00
Και οι 7 ήταν υπέροχοι
20:00, 22:30
Αίθουσα 2 ART CINEMA
Air Condition, Dolby Digital
Μαθήματα ζωής
20:15, 22:15
Ο Κούμπο και οι δύο χορδές (μεταγλωττισμένο)
18:15
ΑΣΤΟΡ
Σταδίου 28, Αθήνα,είσοδος από στοά Κοραή, ΜΕΤΡΟ Πανεπιστήμιο, Tηλ: 2103211950, Air Condition, EX, Dolby Digital, Surround
Ο κύριος Όβε
18:00, 20:10
Τσεκούρι από κόκκαλο
22:20
ΑΣΤΥ
Κοραή 4, Αθήνα, Tηλ: 2103221925, www.amafilms.gr / https://www.facebook.com/astycinema, στάση ΜΕΤΡΟ Πανεπιστήμιο, Air Condition, Dolby Digital
Νοσταλγώντας το φως
18:00, 20:00, 22:00
ΒΑΡΚΙΖΑ
Θάσου 22, Tηλ: 2108973926
Αίθουσα 1 3D Digital
Air Condition, Dolby Digital
Το μωρό της Μπρίτζετ Τζόουνς
20:40, 22:45
Ο Κούμπο και οι δύο χορδές (μεταγλωττισμένο)
18:40 3D
Αίθουσα 2
Air Condition, DTS, Dolby Digital
Σκοτεινές ψυχές
20:40, 22:45
Ψάχνοντας την Ντόρι (μεταγλωττισμένο)
18:40 3D
Αίθουσα 3 (Θερινή)
Τζέισον Μπορν
22:15
Το μωρό της Μπρίτζετ Τζόουνς
20:10
CINERAMA DIGITAL CINEMA
Αγίας Κυριακής 30, Παλαιό Φάληρο, Tηλ: 2109403593-2109403595, 3D, DTS, Dolby Surround, Dolby Digital
Ο Κούμπο και οι δύο χορδές (μεταγλωττισμένο)
17:45
Και οι 7 ήταν υπέροχοι
19:30, 21:45
VILLAGE 15 CINEMAS @ THE MALL
Ανδρέα Παπανδρέου 35 (παράπλευρος Αττική οδού) θέση ψαλίδι, Μαρούσι, Tηλ: 14 848 (Γραμμή παραπόνων 214 214 7062), www.villagecinemas.gr
Αίθουσα 1
Air Condition, Surround, Dolby Digital, DTS
Η εποχή των παγετώνων: Σε τροχιά σύγκρουσης (μεταγλωττισμένο)
15:20, 17:20
Ο Επαναστάτης
21:50
Pelé: Η ιστορία ενός θρύλου
19:30
Αίθουσα 2
Air Condition, 3D, EX, Dolby Digital, Surround, DTS
Ψάχνοντας την Ντόρι (μεταγλωττισμένο)
17:00
Sully
19:20, 21:20, 23:20
Αίθουσα 3
Air Condition, DTS, Dolby Digital, Surround
Μπάτε σκύλοι αλέστε (μεταγλωττισμένο)
16:10
Προσωπικά μυστικά
18:20, 20:50, 22:50
Αίθουσα 4
Air Condition, DTS, Dolby Digital, Surround
Ψάχνοντας την Ντόρι (μεταγλωττισμένο)
15:30, 18:00
Blair Witch: Η επιστροφή
20:10, 22:20, 00:20
Αίθουσα 5 – Cinema Europa, Heineken
Air Condition, DTS, Surround, Dolby Digital
Το μωρό της Μπρίτζετ Τζόουνς
19:40, 22:10
Ο Κούμπο και οι δύο χορδές (μεταγλωττισμένο)
15:10, 17:30
Αίθουσα 6 – Cinema Europa
Air Condition, Dolby Digital, Surround, DTS
Ξανά από την αρχή
22:40
Εννιά ζωές
20:30
Το μωρό της Μπρίτζετ Τζόουνς
17:50
Αίθουσα 7 – max screen, Cosmote
Air Condition, 3D, Dolby Digital, DTS, Surround, EX
Ψάχνοντας την Ντόρι (μεταγλωττισμένο)
16:20, 18:45
Και οι 7 ήταν υπέροχοι
21:10, 00:10
Αίθουσα 8
Air Condition, DTS, Dolby Digital, Surround
Και οι 7 ήταν υπέροχοι
17:10, 19:50, 22:30
Αίθουσα 9
Air Condition, Dolby Digital, DTS, Surround
Τζέισον Μπορν
20:40, 23:10
Ο Κούμπο και οι δύο χορδές (μεταγλωττισμένο)
16:00, 18:30
Αίθουσα 10
Air Condition, Dolby Digital, DTS, EX, Surround
Ομάδα αυτοκτονίας
16:50, 19:30, 22:00
Αίθουσα 11
Air Condition, DTS, Dolby Digital, Surround
Μπεν-Χουρ
19:00
Το μωρό της Μπρίτζετ Τζόουνς
16:30
Blair Witch: Η επιστροφή
21:30, 23:30
Αίθουσα 12
Air Condition, DTS, Dolby Digital, Surround
Μπάτε σκύλοι αλέστε (μεταγλωττισμένο)
15:00, 17:10
Σκυλιά του πολέμου
19:10, 21:40, 00:00
Αίθουσα 13 – gold class
Air Condition, DTS, EX, Surround, Dolby Digital
Και οι 7 ήταν υπέροχοι
19:30, 22:20
Αίθουσα 14 – gold class
Air Condition, DTS, Surround, EX, Dolby Digital
Sully
21:00, 23:10
VILLAGE 5 CINEMAS PAGRATI
Υμηττού 110 & Χρεμωνίδου,Εμπορικό κέντρο Millennium, Παγκράτι, Tηλ: 210 7566240 – 14 848 (Γραμμή παραπόνων 214 214 7062), www.villagecinemas.gr
Αίθουσα 1
Air Condition, Dolby Digital, Surround
Sully
20:10, 22:30
Ο Κούμπο και οι δύο χορδές (μεταγλωττισμένο)
18:00
Αίθουσα 2
Air Condition, Surround, Dolby Digital
Blair Witch: Η επιστροφή
19:15
Προσωπικά μυστικά
21:10, 23:10
Αίθουσα 3, Cosmote
Air Condition, Surround, Dolby Digital
Τζέισον Μπορν
22:10
Το μωρό της Μπρίτζετ Τζόουνς
19:40
Αίθουσα 4
Air Condition, DTS, Dolby Digital
Ομάδα αυτοκτονίας
19:00
Blair Witch: Η επιστροφή
21:40, 23:50
Αίθουσα 5
Air Condition, 3D, Dolby Digital, DTS
Ψάχνοντας την Ντόρι (μεταγλωττισμένο)
18:30
Και οι 7 ήταν υπέροχοι
20:45, 23:30
VILLAGE 9 CINEMAS @ FALIRO
Παλαιά Λεωφόρος Ποσειδώνος 1 & Μωραϊτινη 3 Δέλτα Παλαιού Φαλήρου, Tηλ: 14 848 (Γραμμή παραπόνων 214 214 7062), www.villagecinemas.gr
Αίθουσα 1
3D, Air Condition, EX, Dolby Digital, DTS, Surround
Ψάχνοντας την Ντόρι (μεταγλωττισμένο)
18:10
Blair Witch: Η επιστροφή
20:20, 22:15, 00:10
Αίθουσα 2
Air Condition, Surround, Dolby Digital, DTS
Μπάτε σκύλοι αλέστε (μεταγλωττισμένο)
17:00
Ψάχνοντας την Ντόρι (μεταγλωττισμένο)
19:00
Προσωπικά μυστικά
21:10, 23:20
Αίθουσα 3
Air Condition, DTS, Surround, Dolby Digital
Ομάδα αυτοκτονίας
18:45
Τζέισον Μπορν
21:30, 00:00
Αίθουσα 4
Air Condition, DTS, Surround, Dolby Digital
Το μωρό της Μπρίτζετ Τζόουνς
20:00, 22:30
Ο Κούμπο και οι δύο χορδές (μεταγλωττισμένο)
17:40
Αίθουσα 5
Air Condition, Dolby Digital, DTS, Surround
Ο Κούμπο και οι δύο χορδές (μεταγλωττισμένο)
18:30
Σκυλιά του πολέμου
20:40, 23:00
Αίθουσα 6
Air Condition, Surround, Dolby Digital, EX, DTS
Ψάχνοντας την Ντόρι (μεταγλωττισμένο)
17:20
Sully
19:40, 21:45, 23:45
Αίθουσα 7-VMAX, Cosmote
Air Condition, 3D, EX, Dolby Digital, DTS, Surround
Και οι 7 ήταν υπέροχοι
19:10, 22:00
Αίθουσα 8- Gold Class
Air Condition, DTS, EX, Surround, Dolby Digital
Και οι 7 ήταν υπέροχοι
20:30, 23:10
Αίθουσα 9 – Gold Class
Air Condition, EX, Dolby Digital, DTS, Surround
Sully
22:00
Το μωρό της Μπρίτζετ Τζόουνς
19:30
VILLAGE CINEMAS ATHENS METRO MALL ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Λεωφόρος Βουλιαγμένης 276, Άγιος Δημήτριος, Tηλ: 210 6104100 – 14 848 ( Γραμμή παραπόνων 214 214 7062), www.villagecinemas.gr
Αίθουσα 1
3D, Air Condition, Dolby Digital, EX, DTS, Surround
Ψάχνοντας την Ντόρι (μεταγλωττισμένο)
15:30, 17:45
Και οι 7 ήταν υπέροχοι
20:00, 22:45
Αίθουσα 2, Cosmote
Air Condition, DTS, Dolby Digital, Surround, EX
Ο Κούμπο και οι δύο χορδές (μεταγλωττισμένο)
15:00, 17:10
Blair Witch: Η επιστροφή
19:30
Το μωρό της Μπρίτζετ Τζόουνς
22:00
Αίθουσα 3
Air Condition, Dolby Digital, DTS, Surround, EX
Sully
20:30, 22:30
Ο Κούμπο και οι δύο χορδές (μεταγλωττισμένο)
16:00, 18:20
Αίθουσα 4
Air Condition, EX, Dolby Digital, DTS, Surround
Μπάτε σκύλοι αλέστε (μεταγλωττισμένο)
16:30
Ψάχνοντας την Ντόρι (μεταγλωττισμένο)
18:45
Σκυλιά του πολέμου
21:00, 23:20
Αίθουσα 5
3D, Air Condition, DTS, EX, Dolby Digital, Surround
Ομάδα αυτοκτονίας
19:00
Ψάχνοντας την Ντόρι (μεταγλωττισμένο)
16:45
Blair Witch: Η επιστροφή
21:30, 23:45
VILLAGE SHOPPING AND MORE
Θηβών 228 & Παρνασσού ,Άγιος Ιωάννης Ρέντης, Tηλ: 210 4215100 – 14 848 (Γραμμή παραπόνων 214 214 7062), www.villagecinemas.gr
Αίθουσα 1 – Comfort
Air Condition, Dolby Digital, Surround, DTS, EX
Και οι 7 ήταν υπέροχοι
20:00, 22:40
Αίθουσα 2 – Comfort
Air Condition, DTS, Dolby Digital, Surround, EX
Sully
21:00, 23:00
Αίθουσα 3
Air Condition, DTS, Surround, ΤΗΧ, Dolby Digital, EX
Εννιά ζωές
17:50
Pelé: Η ιστορία ενός θρύλου
19:50, 22:00
Αίθουσα 4
Air Condition, DTS, ΤΗΧ, Dolby Digital, EX, Surround
Και οι 7 ήταν υπέροχοι
19:20, 22:10
Αίθουσα 5
Air Condition, ΤΗΧ, DTS, Surround, Dolby Digital, EX
Ψάχνοντας την Ντόρι (μεταγλωττισμένο)
18:50
Τζέισον Μπορν
21:00, 23:30
Αίθουσα 6
Air Condition, 3D, DTS, Dolby Digital, ΤΗΧ, Surround, EX
Ομάδα αυτοκτονίας
18:00, 20:50, 23:20
Αίθουσα 7
3D, Air Condition, EX, ΤΗΧ, DTS, Dolby Digital, Surround
Blair Witch: Η επιστροφή
19:20, 21:20, 23:20
Ο Κούμπο και οι δύο χορδές (μεταγλωττισμένο)
17:10 3D
Αίθουσα 8
3D, Air Condition, Surround, DTS, Dolby Digital, ΤΗΧ, EX
Ψάχνοντας την Ντόρι (μεταγλωττισμένο)
18:10
Και οι 7 ήταν υπέροχοι
20:20, 23:10
Αίθουσα 9
Air Condition, 3D, Surround, Dolby Digital, DTS
Ψάχνοντας την Ντόρι (μεταγλωττισμένο)
17:20, 19:30
Sully
21:40, 23:40
Αίθουσα 10, Cosmote
Air Condition, Dolby Digital, Surround, DTS
Και οι 7 ήταν υπέροχοι
18:20, 21:10, 00:00
Αίθουσα 11
Air Condition, Dolby Digital, DTS, Surround
Σκυλιά του πολέμου
19:10, 21:30, 23:50
Αίθουσα 12
Air Condition, DTS, Dolby Digital, Surround
Ομάδα αυτοκτονίας
19:00, 21:30, 00:00
Αίθουσα 13
Air Condition, Dolby Digital, DTS, Surround
Ο Κούμπο και οι δύο χορδές (μεταγλωττισμένο)
18:30
Προσωπικά μυστικά
20:40, 22:50
Αίθουσα 14
Air Condition, Surround, DTS, Dolby Digital
Ο Κούμπο και οι δύο χορδές (μεταγλωττισμένο)
17:50
Sully
20:10, 22:30
Αίθουσα 15
Air Condition, DTS, Surround, Dolby Digital
Μπάτε σκύλοι αλέστε (μεταγλωττισμένο)
17:40, 19:40
Το μωρό της Μπρίτζετ Τζόουνς
21:40, 00:10
Αίθουσα 16
Air Condition, DTS, Surround, Dolby Digital
Η εποχή των παγετώνων: Σε τροχιά σύγκρουσης (μεταγλωττισμένο)
18:10
Μπεν-Χουρ
20:10
Ο Επαναστάτης
22:40
Αίθουσα 17
Air Condition, DTS, Dolby Digital, Surround
Η εποχή των παγετώνων: Σε τροχιά σύγκρουσης (μεταγλωττισμένο)
17:30
Τζέισον Μπορν
19:30, 22:00
Αίθουσα 18
Air Condition, Dolby Digital, DTS, Surround
Το μωρό της Μπρίτζετ Τζόουνς
18:00, 20:30, 23:00
Αίθουσα 19
Air Condition, DTS, Dolby Digital, Surround
Το μούτρο: Η επιστροφή
22:10, 00:15
Ξανά από την αρχή
20:00
Αίθουσα 20
Air Condition, DTS, Dolby Digital, Surround, EX
Μπάτε σκύλοι αλέστε (μεταγλωττισμένο)
18:20
Blair Witch: Η επιστροφή
20:20, 22:20, 00:20
ΓΑΛΑΞΙΑΣ 3D Digital
Μεσογείων 6, Αμπελόκηποι, Tηλ: 2107773319-2107700491, Στάση ΜΕΤΡΟ Αμπελόκηποι
Αίθουσα 1
Air Condition, Dolby Digital
Blair Witch: Η επιστροφή
22:40
Ο Επαναστάτης
20:00
Αίθουσα 2
Air Condition
Pelé: Η ιστορία ενός θρύλου
20:15, 22:15
ΔΑΝΑΟΣ
Λεωφόρος Κηφισίας 109 & Πανόρμου, Αμπελόκηποι, Tηλ: 2106922655, www.danaoscinema.gr, 100 μέτρα από σταθμό ΜΕΤΡΟ Πανόρμου
Αίθουσα 1
Air Condition, Dolby Digital
Οι εραστές
17:45
Πέντρο Νούλα
22:15
Το άνθος
19:45
Αίθουσα 2
Air Condition, Dolby Digital
Η κόκκινη χελώνα
19:00
Το δείπνο μου με τον Αντρέ
21:00
ΔΕΞΑΜΕΝΗ (Θερινό)
Πλατεία Δεξαμενής Κολωνάκι, Αθήνα, Tηλ: 2103623942-2103602363, Dolby Surround
Ο Επαναστάτης
22:10
Πού πάω, Θεέ μου?
20:30
ΔΙΑΝΑ
Περικλέους 14,Μαρούσι, Tηλ: 2108028587, Dolby Surround
Ο κύριος Όβε
22:20
Μαθήματα ζωής
18:25, 20:20
ΕΚΡΑΝ (Θερινό)
Ζωοδόχο Πηγής & Αγαθίου, Νεάπολη, Tηλ: 2106461895, Stereo
Το μωρό της Μπρίτζετ Τζόουνς
22:00
Ο Κούμπο και οι δύο χορδές (μεταγλωττισμένο)
20:00
ΕΛΛΗ
Ακαδημίας 64, Αθήνα, Tηλ: 2103632789, στάση ΜΕΤΡΟ Πανεπιστήμιο, Air Condition, Surround, Dolby Digital
Και οι 7 ήταν υπέροχοι
17:15, 19:45, 22:15
ΕΜΠΑΣΣΥ NOVA ODEON
Πατριάρχου Ιωακείμ 5 και Ηροδότου, Κολωνάκι, Αθήνα, Tηλ: 2107215944, www.i-ticket.gr, Σταθμός ΜΕΤΡΟ Ευαγγελλισμός, Dolby Digital
Προσωπικά μυστικά
18:00, 20:10, 22:20
ΖΕΦΥΡΟΣ (Θερινό)
Τρώων 36, Θησείο, Tηλ: 2103462677, Stereo
Μάμα Ρόμα
21:00, 23:00
ΘΗΣΕΙΟΝ (Θερινό)
Αποστόλου Παύλου 7, Θησείο, Tηλ: 2103470980-2103420864, www.cine-thisio.gr, Dolby Surround
Και οι 7 ήταν υπέροχοι
20:30, 22:55
ΙΛΙΟΝ DIGITAL CINEMA
Τροίας 34 & Πατησίων 113, Tηλ: 2108810602-6955466939, Στάση Αγγελοπούλου, Air Condition, DTS, Dolby Digital
Πού πάω, Θεέ μου?
20:30, 22:10
ΙΝΤΕΑΛ
Πανεπιστημίου 46, Αθήνα, Tηλ: 2103826720, 100 μέτρα από σταθμό ΜΕΤΡΟ Πανεπιστήμιο., 3D, Air Condition, Dolby Digital
Αγανάκτηση
19:30
Η αποφοίτηση
22:00
Η συμμορία με τα ροζ
17:30
ΚΗΦΙΣΙΑ Cinemax Cyta
Λεωφόρος Κηφισίας 245, (Ζηρίνειο), Κηφισιά, Tηλ: 2106233567-2106232808, cinemax1@otenet.gr, www.cinemax.gr, Σταθμός ΗΣΑΠ Κηφισιά
Αίθουσα 1
Air Condition, Dolby Digital
Μαθήματα ζωής
17:45
Και οι 7 ήταν υπέροχοι
20:00, 22:40
Αίθουσα 2
Air Condition, Dolby Digital
Μαθήματα ζωής
20:45, 23:00
Ο Κούμπο και οι δύο χορδές (μεταγλωττισμένο)
18:30
ΚΗΦΙΣΙΑ Cinemax Class Cyta
Δροσίνη 6 (απέναντι από Βάρσο ), Κηφισιά, Tηλ: 2106231601-2106231933, cinemax1@otenet.gr, www.cinemax.gr, Σταθμός ΗΣΑΠ Κηφισιά, Air Condition, Dolby Digital
Sully
18:00, 20:15, 22:30
ΚΙΝΗΜΑΤΟΘΕΑΤΡΑ ΛΑΜΠΡΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΡΑΣ-ΡΕΝΑ ΒΛΑΧΟΠΟΥΛΟΥ
Κουντουριώτη 40 & Μυριοφύτου 55, Αιγάλεω, Tηλ: 2105911390-370, 6932982051, info@lamproskonstantaras.gr, www.lamproskonstantaras.gr / www.renavlahopoulou.gr
Αίθουσα 1
Air Condition, Dolby Digital
Ο Κούμπο και οι δύο χορδές (μεταγλωττισμένο)
18:00
Σκυλιά του πολέμου
20:00, 22:15
Αίθουσα 2
Air Condition, Dolby Digital
Το μούτρο: Η επιστροφή
22:30
Café Society
18:30, 20:30
ΛΑΪΣ (Θερινό)
Ιερά Οδός 48 και Μεγάλου Αλεξάνδρου, Μεταξουργείο, Tηλ: 2103609695, contact@tainiothiki.gr, www.tainiothiki.gr, Dolby Digital
Μαθήματα ζωής
20:15, 22:15
ΛΑΟΥΡΑ EUROPA CINEMAS DIGITAL (Θερινό)
Φορμίωνος & Νικηφορίδη 24, Νέο Παγκράτι, Tηλ: 2107662040
Πού πάω, Θεέ μου?
21:25
Café Society
19:55
ΛΙΛΑ DIGITAL CINEMA (Θερινό)
Νάξου 115, Αγιος Λουκάς, Πατήσια, Tηλ: 2102016849
Sully
22:20
Το μωρό της Μπρίτζετ Τζόουνς
20:15
ΜΙΚΡΟΚΟΣΜΟΣ Filmcenter
Λεωφόρος Συγγρού 106, Tηλ: 2109230081, mikosmos@otenet.gr, http://www.mikrokosmos.gr, Στάση ΜΕΤΡΟ ΦΙΞ, Air Condition, Dolby Digital
Η καρδιά του σκύλου
19:30, 21:00, 22:15
ΝΑΝΑ Cinemax Cyta
Λεωφόρος Βουλιαγμένης 179 Δάφνη,(στάση ΜΕΤΡΟ Αγ.Ιωάννης), Tηλ: 2109703158-2109706865, cinemax1@otenet.gr, www.cinemax.gr
Αίθουσα 1
Air Condition, Dolby Digital
Ο Κούμπο και οι δύο χορδές (μεταγλωττισμένο)
18:45
Σκυλιά του πολέμου
21:00, 23:15
Αίθουσα 2
Air Condition, Dolby Digital
Sully
18:30, 20:30, 22:30
Αίθουσα 3
Air Condition, 3D, Dolby Digital
Τζέισον Μπορν
22:15
Το μωρό της Μπρίτζετ Τζόουνς
19:45
Μπάτε σκύλοι αλέστε (μεταγλωττισμένο)
17:30
Αίθουσα 4
Air Condition, 3D, Dolby Digital
Ο Κούμπο και οι δύο χορδές (μεταγλωττισμένο)
17:15, 19:30
Και οι 7 ήταν υπέροχοι
21:45
Αίθουσα 5
Air Condition, Dolby Digital
Ψάχνοντας την Ντόρι (μεταγλωττισμένο)
18:00
Και οι 7 ήταν υπέροχοι
20:15, 23:00
Αίθουσα 6
Air Condition, Dolby Digital
Ψάχνοντας την Ντόρι (μεταγλωττισμένο)
19:15
Blair Witch: Η επιστροφή
21:30, 23:30
ΝΙΡΒΑΝΑ Cinemax Cyta
Λεωφόρος Αλεξάνδρας 192, Αμπελόκηποι, Tηλ: 2106469398-2106445221, cinemax1@otenet.gr, www.cinemax.gr, Air Condition
Μαθήματα ζωής
18:00, 20:15, 22:30
NOVACINEMA ΓΛΥΦΑΔΑ ODEON
Ζέππου 14 & Ξενοφώντος 31, Γλυφάδα, Tηλ: 2109650318, www.odeon.gr, www: i-ticket.gr
Αίθουσα 1
Air Condition, DTS
Προσωπικά μυστικά
20:00, 22:10
Αίθουσα 2
Air Condition, DTS
Café Society
20:20
Pelé: Η ιστορία ενός θρύλου
22:30
NOVACINEMA ODEON ΜΑΡΟΥΣΙ
Λεωφόρος Κηφισίας 215, Μαρούσι (απέναντι από το Άλσος Συγγρού), Tηλ: 14560, www.odeon.gr, www.i-ticket.gr
Αίθουσα 1
Air Condition, Dolby Digital
Café Society
18:00
Pelé: Η ιστορία ενός θρύλου
20:00, 22:30
Αίθουσα 2
Air Condition, Dolby Digital
Και οι 7 ήταν υπέροχοι
19:00, 22:00
Αίθουσα 3
Air Condition, Dolby Digital
Ο Κούμπο και οι δύο χορδές (μεταγλωττισμένο)
18:00
Προσωπικά μυστικά
20:30, 23:00
ΟΑΣΙΣ (Θερινό)
Πρατίνου 7, Παγκράτι, Tηλ: 2107244015, Stereo
Ενα τραγούδι για το ηλιοβασίλεμα
20:45, 23:00
ODEON ΟΠΕΡΑ
Ακαδημίας 57, Αθήνα, Tηλ: 2103622683, www.odeon.gr , www.i-ticket.gr
Αίθουσα 1
Air Condition, Dolby Digital
Ε’ Διαγωνιστικό Ελληνικών ταινίων μικρού μήκους
17:30
Μια εβδομάδα και μια μέρα
19:45
Σιντ και Νάνσυ
22:15
Αίθουσα 2
Air Condition, Surround
Ο Μιλού το Μάη
19:00
Ο Μόρις από την Αμερική
21:30
ODEON STARCITY
Λεωφόρος Συγγρού 111 & Λεοντίου, Νέος Κόσμος, Tηλ: 14560 (από σταθερό 0,49€ ανά λεπτό και 0,98€ από κινητό ανά λεπτό), www.odeon.gr , www.i-ticket.gr
Αίθουσα 1
Air Condition, Dolby Digital, DTS-ES
Ψάχνοντας την Ντόρι (μεταγλωττισμένο)
19:00
Σκυλιά του πολέμου
21:20
Αίθουσα 2
Air Condition, DTS
Μπάτε σκύλοι αλέστε (μεταγλωττισμένο)
18:45
Blair Witch: Η επιστροφή
21:00, 23:10
Αίθουσα 3
Air Condition, DTS, Dolby Digital
Το μωρό της Μπρίτζετ Τζόουνς
21:30
Ο Κούμπο και οι δύο χορδές (μεταγλωττισμένο)
19:20
Αίθουσα 4
Air Condition, DTS
Hands of Stone-Μαζί ως την κορυφή
19:10
Ο Επαναστάτης
21:40
Αίθουσα 5
Air Condition, DTS
Εννιά ζωές
18:20
Προσωπικά μυστικά
20:20, 22:30
Αίθουσα 6
Air Condition, 3D, Dolby Digital, DTS-ES
Και οι 7 ήταν υπέροχοι
20:10, 23:00
Ψάχνοντας την Ντόρι (μεταγλωττισμένο)
18:00
Αίθουσα 7, Vodafone
3D, Air Condition, DTS, Dolby Digital
Ομάδα αυτοκτονίας
22:50
Sully
20:40
Ο Κούμπο και οι δύο χορδές (μεταγλωττισμένο)
18:30 3D
Αίθουσα 8
Air Condition, DTS
Το μούτρο: Η επιστροφή
22:00
Ξανά από την αρχή
19:40
Αίθουσα 9
Air Condition, DTS
Café Society
18:00
Pelé: Η ιστορία ενός θρύλου
20:00, 22:40
Αίθουσα 10
Air Condition, Dolby Digital, DTS
Σκυλιά του πολέμου
19:50, 22:20
ΠΑΛΑΣ
Υμηττού 109, Παγκράτι, Tηλ: 2107511868
Αγάπα με αν τολμάς
20:45
Ξημερώνει
18:55, 22:30
ΠΤΙ ΠΑΛΑΙ
Ριζάρη 24, Παγκράτι, Tηλ: 2107253915, www.amafilms.gr / https://www.facebook.com/astycinema, σταθμός ΜΕΤΡΟ Ευαγγελισμός
Νοσταλγώντας το φως
18:00, 20:00, 22:00
ΡΙΒΙΕΡΑ (Θερινό)
Βαλτετσίου 46, Εξάρχεια, Tηλ: 2103844827, Stereo
Ο κλέψας του κλέψαντος
23:00
Ναζαρέν
20:50
ΣΙΝΕ ΓΑΛΑΤΣΙ (Θερινό)
Αλσος Βεϊκου, Tηλ: 2102138119, Φοιτητικό-Παιδικό 6.00 ευρώ, Dolby Digital
Sully
21:20
ΣΙΝΕ ΠΑΡΙ (Θερινό)
Κυδαθηναίων 22, Πλάκα, Tηλ: 2103248057-2103222071, info@cineparis.gr, www.cineparis.gr, Surround
Café Society
20:30
Sully
22:30
ΣΙΝΕ ΦΛΟΙΣΒΟΣ (Θερινό)
Πάρκο Φλοίσβου, Παλαιό Φάληρο, Tηλ: 2109821256, cinefloisvos@gmail.com, κοντά στην μαρίνα, 3D, DTS, Surround
Σκυλιά του πολέμου
20:00, 22:15
ΣΙΝΕ ΨΥΧΙΚΟ (Θερινό)
Λεωφόρος Κηφισίας 290 & Παρίτση 2, Ψυχικό (Φάρος), Tηλ: 2106777330-1
Café Society
20:30
Προσωπικά μυστικά
22:20
ΣΠΟΡΤΙΓΚ ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ
Κωνσταντίνου Παλαιολόγου 18, Νέα Σμύρνη, Tηλ: 2109313360, Dolby Digital
Sully
20:30, 22:30
Ο Κούμπο και οι δύο χορδές (μεταγλωττισμένο)
18:30
STER CINEMAS
Λεωφ.Δημοκρατίας 67α, εμπορικό κέντρο ESCAPE, Ιλιον, Tηλ: 801 801 7837 -210 8092690, www.stercinemas.gr
Αίθουσα 1
3D, Air Condition, DTS, Dolby Digital, EX
Σκυλιά του πολέμου
16:30, 19:10, 21:30, 23:50
Αίθουσα 2
Air Condition, DTS, Dolby Digital
Ψάχνοντας την Ντόρι (μεταγλωττισμένο)
17:00, 19:00
Blair Witch: Η επιστροφή
21:00, 23:00
Αίθουσα 3
Air Condition, DTS, Dolby Digital
Ο Κούμπο και οι δύο χορδές (μεταγλωττισμένο)
17:20, 19:20
Προσωπικά μυστικά
21:20, 23:20
Αίθουσα 4
Air Condition, Dolby Digital, DTS
Το μούτρο: Η επιστροφή
00:00
Ψάχνοντας την Ντόρι (μεταγλωττισμένο)
16:00, 18:00
Sully
20:00, 22:00
Αίθουσα 5
Air Condition, 3D, Dolby Digital, DTS
Μπάτε σκύλοι αλέστε (μεταγλωττισμένο)
17:30
Και οι 7 ήταν υπέροχοι
19:30, 22:10
Αίθουσα 6
Air Condition, Dolby Digital, DTS
Μπάτε σκύλοι αλέστε (μεταγλωττισμένο)
16:40, 18:50
Ομάδα αυτοκτονίας
20:40
Ο Επαναστάτης
23:10
Αίθουσα 7
Air Condition, Dolby Digital, DTS
Εννιά ζωές
18:20
Το μωρό της Μπρίτζετ Τζόουνς
20:20, 22:45
Ο μεγάλος φιλικός γίγαντας
16:00
Αίθουσα 8 (Θερινή)
Dolby Digital, DTS
Σκυλιά του πολέμου
20:10, 22:30
ΤΑΙΝΙΟΘΗΚΗ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ – ΛΑΪΣ
Ιερά Οδός 48 & Μεγάλου Αλεξάνδρου 134-136, Tηλ: 2103609695-2103612046, contact@tainiothiki.gr, www.tainiothiki.gr, Στάση ΜΕΤΡΟ Κεραμεικός
Τα χρυσά μας χρόνια
21:15
Ωραίο μου πλυντήριο
18:00
ΤΡΙΑ ΑΣΤΕΡΙΑ 3D Digital
Λεωφόρος Ηρακλείου 386, Νέο Ηράκλειο, Tηλ: 2102826873-2102825607, www.triaasteria.gr
Αίθουσα 1
Air Condition, DTS, Dolby Digital
Ο Κούμπο και οι δύο χορδές (μεταγλωττισμένο)
18:00
Σκυλιά του πολέμου
20:15, 22:30
Αίθουσα 2
Air Condition, DTS, Dolby Digital
Το μωρό της Μπρίτζετ Τζόουνς
18:15
Και οι 7 ήταν υπέροχοι
20:30, 22:40
ΤΡΙΑΝΟΝ Filmcenter
Κοδριγκτώνος 21 & Πατησίων 101, Tηλ: 2108222702-2108215469, Σταθμός ΒΙΚΤΩΡΙΑ Με σκεπή που ανοιγοκλείνει και γίνεται Θερινός, Dolby Digital, Surround
Σκοτεινές ψυχές
20:30, 22:30
ΦΙΛΙΠ ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ (Θερινό)
Ελευθερίου Βενιζέλου 40, Νέα Σμύρνη, Tηλ: 2109312866
Και οι 7 ήταν υπέροχοι
20:00, 22:30
ΦΙΛΟΘΕΗ (Θερινό)
Πλατεία Δροσοπούλου, Φιλοθέη, Tηλ: 2106833398, Stereo, Surround
Sully
22:40
Το μωρό της Μπρίτζετ Τζόουνς
20:30
ΗΜΙΚΕΝΤΡΙΚΟΙ
ΑΛΣΟΣ (Θερινό)
Λεωφόρος Δεκελείας154, Tηλ: 2102532003-2102583133, http://www.cinealsos.gr, Dolby Surround
Και οι 7 ήταν υπέροχοι
21:05
ΜΑΡΙΛΕΝΑ (Θερινό)
Αιγύπτου 123,Ανω Γλυφάδα, Tηλ: 2109634266, Dolby Digital
Ο Κούμπο και οι δύο χορδές (μεταγλωττισμένο)
19:30
Και οι 7 ήταν υπέροχοι
21:30
ΣΙΝΕ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΙΣ (Θερινό)
Κύπρου 68 & Δωδεκανήσου, Αργυρούπολη, Tηλ: 2109922098, Dolby Surround
Σκυλιά του πολέμου
20:00, 22:30
ΠΡΟΑΣΤΙΩΝ
ΑΘΗΝΑ (Θερινό) – PISCINES IDEALES
Σολωμού 18, Χαλάνδρι, Tηλ: 2106855860 – 6976584717, Τηλεφωνικές κρατήσεις
Storia d`amore
22:45
Εγώ & ο Καμίνσκι
20:45
ΑΚΤΗ (Θερινό)
Θησέως και Αιόλου, Βουλιαγμένη, Tηλ: 2108961337, 3D, Dolby Surround
Ο Επαναστάτης
20:15, 22:45
ΑΛΕΞ DIGITAL Cinema (Θερινό)
Λεωφόρος Πόρτο Ράφτη 235, Tηλ: 22990-76034, www.alexcinema.gr, Dolby Surround
Κλειστό
ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ (Θερινό) – SUZUKI
Ηρώων Πολυτεχνείου 27, 5η στάση Χολαργού, Tηλ: 2106777708
Sully
20:30
Σκυλιά του πολέμου
22:15
ΑΛΙΚΗ DIGITAL (Θερινό)
Πλατεία Δροσιάς, Tηλ: 2106229645
Κλειστό
ΑΛΟΜΑ (Θερινό)
Γερουλάνου 103 & Πόντου 39, Αργυρούπολη, Tηλ: 6986150844
Κλειστό
ΑΜΑΡΥΛΛΙΣ (Θερινό) – SUZUKI
Αγίου Ιωάννου 2, Tηλ: 2106010561
Και οι 7 ήταν υπέροχοι
20:30, 22:30
ΑΜΙΚΟ (Θερινό)
Επιδαύρου & Ανδρούτσου 20, Tηλ: 2106815532-2106826372
Το μωρό της Μπρίτζετ Τζόουνς
21:15
ΚΟΡΑΛΙ Cinemax (Θερινό)
Αφροδιτης & Ιθάκης, Σαρωνίδα, Tηλ: 2291054097, cinemax1@otenet.gr, www.cinemax.gr, Dolby Digital
Sully
20:00
Και οι 7 ήταν υπέροχοι
22:00
ΜΑΓΙΑ
Αβάντων 83 & Ιατρίδου, Χαλκίδα, Tηλ: 22210-25625, www.odeon.gr, www.i-ticket.gr, Air Condition, 3D, DTS
Sully
20:10, 22:30
Ο Κούμπο και οι δύο χορδές (μεταγλωττισμένο)
17:45
ΜΑΡΙΑ ΕΛΕΝΑ-ΟΝΑΡ ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ DIGITAL
Αγίας Παρασκευής 40, Ανάκασα- Αγ. Ανάργυροι, Tηλ: 2102639208, Air Condition, Dolby Digital
Ο Κούμπο και οι δύο χορδές (μεταγλωττισμένο)
18:15
Και οι 7 ήταν υπέροχοι
20:00, 22:30
ΜΑΡΙΕΛ (Θερινό)
Λεωφόρος Μαρκοπούλου 39, Πόρτο Ράφτη, Tηλ: 22990-71335, https://el-gr.facebook.com/pages/CINE-Mariel/790553250984975, SR
Sully
22:00
Ο Κούμπο και οι δύο χορδές (μεταγλωττισμένο)
20:00
ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΑ DIGITAL (Θερινό)
Παπαδιαμάντη 12, Κηφισιά, Tηλ: 2108019687, DTS
Κλειστό
ΟΡΦΕΑΣ (Θερινό)
Λεωφόρος Σαρωνίδος 60, Σαρωνίδα, Tηλ: 22910-60077, Dolby Digital
Προσωπικά μυστικά
20:00, 22:00
ΡΙΑ (Θερινό)
Αφροδίτης 8, Βάρκιζα, Tηλ: 2108970844-2108971654
Και οι 7 ήταν υπέροχοι
21:00
ΣΙΝΕ ΓΕΡΑΚΑΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ HD Digitial (Θερινό)
Μιλτιάδου & Γαργητού, Γέρακας, Tηλ: 2106612717, δίπλα στο κολυμβητηριο
Ο Κούμπο και οι δύο χορδές (μεταγλωττισμένο)
19:40
Και οι 7 ήταν υπέροχοι
21:30
ΣΙΝΕ ΠΑΛΛΗΝΗ (Θερινό)
Ελευθερίου Βενιζέλου 3 & Λεωφόρος Μαραθώνος, Παλήνη, Tηλ: 2106666815-2106666284, Dolby Digital
Sully
20:15
Σκυλιά του πολέμου
22:00
ΣΙΣΣΥ DIGITAL CINEMA (Θερινό) – Algida
Λεωφόρος Μαραθώνος 36, Νέα Μάκρη, Tηλ: 2294091811-6944141308, DTS
Ο Κούμπο και οι δύο χορδές (μεταγλωττισμένο)
19:15
Και οι 7 ήταν υπέροχοι
21:15
STER COOL TYMVOS
Δημοσθένους 8, Παραλία Μαραθώνα, Tηλ: 2294055000-2294055566-6977500030
Αίθουσα 2 (Θερινή)
Dolby Surround
Ο Κούμπο και οι δύο χορδές (μεταγλωττισμένο)
19:30
Προσωπικά μυστικά
21:15, 22:30
Αίθουσα 3 (Θερινή)
Dolby Digital, Dolby Surround
Και οι 7 ήταν υπέροχοι
20:00, 22:15
ΧΛΟΗ (Θερινό)
Κασαβέτη 17, Κηφισιά, Tηλ: 2108011500, http://chloe-cinema.biz/
Και οι 7 ήταν υπέροχοι
20:30, 22:50
ΠΕΙΡΑΙΩΣ
ΟΝΕΙΡΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ (Θερινό)
Νάξου 32, Αγιος Ιωάννης, Ρέντη, Tηλ: 2104830330
Η εποχή των παγετώνων: Σε τροχιά σύγκρουσης (μεταγλωττισμένο)
20:00
Και οι 7 ήταν υπέροχοι
21:30
CINE ΒΟΤΣΑΛΑΚΙΑ (Θερινό)
Πλαζ βοτσαλάκια (δίπλα στο Δημοτικό κολυμβητηριο Πειραιώς) Καστέλα, Πειραιάς, Tηλ: 2104227427, www.cinevotsalakia.gr
Το μωρό της Μπρίτζετ Τζόουνς
20:00
Και οι 7 ήταν υπέροχοι
22:15
ΣΙΝΕ ΝΙΚΑΙΑ ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ (Θερινό)
Θηβών 245, Νίκαια, Tηλ: 2104830330, www.cinenikaia.gr
Η Μάγκι έχει σχέδιο
21:30
Ψάχνοντας την Ντόρι (μεταγλωττισμένο)
20:00
ΣΙΝΕ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ
Αγίου Γεωργίου & Ζάππα 4, Κορυδαλλός, Tηλ: 2104960955, http://cine-paradisos.blogspot.gr, Dolby Surround
Sully
19:45, 21:15, 23:00
ΣΙΝΕ ΣΕΛΗΝΗ (Θερινό)
Αγίου Νικολάου 17 & Πανθέας, Σελήνια Σαλαμίνας, Tηλ: 2104670011 – 2104670012, https://el-gr.facebook.com/Cine-Selini-Salamina-116520691815615/, 3D, Dolby Digital
Ο Κούμπο και οι δύο χορδές (μεταγλωττισμένο)
20:00
Μπεν-Χουρ
22:00
ΣΙΝΕΑΚ ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ
Πλατεία Δημαρχείου, Tηλ: 2104225653
Sully
18:15
Σκυλιά του πολέμου
20:10, 22:20
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
ΑΛΕΞ (Θερινό)
Αγίας Σοφίας & Ολύμπού 106, Θεσσαλονίκη, Tηλ: 2310-269403, 2310-265884, https://el-gr.facebook.com/pages/CINE-ALEX/408053449238814
Funny Face
20:45
Εγώ & ο Καμίνσκι
22:30
ΑΠΟΛΛΩΝ (Θερινό)
Σαρανταπόρου 4, Θεσσαλονίκη, Tηλ: 2310-828642, http://www.thekinematografers.com
Café Society
22:00
Το μωρό της Μπρίτζετ Τζόουνς
20:00
ΒΑΚΟΥΡΑ
Ιωάννου Μιχαήλ 8, Θεσσαλονίκη, Tηλ: 2310 233665, 2310 233669, http://www.thekinematografers.com
Αίθουσα 1
Dolby Digital
Αδέσποτα σκυλιά
21:00
Αίθουσα 2
Dolby Digital
Και οι 7 ήταν υπέροχοι
20:15, 22:30
CINEPLEXX ONE SALONICA
Γιαννιτσών 61 & Κωλέττη 34, Θεσσαλονίκη (εντός του One Salonica Outlet Mall, 2ος όροφος), Tηλ: 2310515351, http://onesalonica.com/entertainment/
Αίθουσα 1
Dolby Digital
Το μωρό της Μπρίτζετ Τζόουνς
21:45
Ο Κούμπο και οι δύο χορδές (μεταγλωττισμένο)
17:20, 19:30
Αίθουσα 2
Dolby Digital
Σκυλιά του πολέμου
20:20, 22:40
Ο Κούμπο και οι δύο χορδές (μεταγλωττισμένο)
18:10
Αίθουσα 3
Dolby Digital
Ψάχνοντας την Ντόρι (μεταγλωττισμένο)
17:00, 19:10
Και οι 7 ήταν υπέροχοι
21:20
Αίθουσα 4
Dolby Digital
Ομάδα αυτοκτονίας
22:30
Ψάχνοντας την Ντόρι (μεταγλωττισμένο)
18:20
Προσωπικά μυστικά
20:30
Αίθουσα 5
Dolby Digital
Pelé: Η ιστορία ενός θρύλου
18:30, 20:40
Και οι 7 ήταν υπέροχοι
22:50
Αίθουσα 7
Dolby Digital
Μπάτε σκύλοι αλέστε (μεταγλωττισμένο)
18:50
Blair Witch: Η επιστροφή
21:00, 23:00
Αίθουσα 8 (Θερινή)
Dolby Digital
Προσωπικά μυστικά
22:20
Sully
20:00
VILLAGE 11 CINEMAS MEDITERRANEAN COSMOS
11ο χλμ Εθνικής Οδού Θεσσαλονίκης – Μουδανιών, Tηλ: 2310487810, www.villagecinemas.gr
Αίθουσα 1
Surround, Dolby Digital
Μπάτε σκύλοι αλέστε (μεταγλωττισμένο)
18:10
Και οι 7 ήταν υπέροχοι
20:10, 22:50
Αίθουσα 2
Dolby Digital, EX, Surround
Εννιά ζωές
17:00
Pelé: Η ιστορία ενός θρύλου
19:00
Προσωπικά μυστικά
21:10, 23:20
Αίθουσα 3
DTS, Surround, Dolby Digital, EX
Ο Κούμπο και οι δύο χορδές (μεταγλωττισμένο)
17:10
Ομάδα αυτοκτονίας
19:20
Τζέισον Μπορν
21:50
Αίθουσα 4
EX, Dolby Digital, Surround, DTS
Ψάχνοντας την Ντόρι (μεταγλωττισμένο)
17:50
Blair Witch: Η επιστροφή
20:00, 22:00, 00:00
Αίθουσα 5
EX, DTS, Dolby Digital, Surround
Sully
20:20, 22:20
Ο Κούμπο και οι δύο χορδές (μεταγλωττισμένο)
18:00
Αίθουσα 6-VMAX, Cosmote
EX, Dolby Digital, DTS, Surround
Ψάχνοντας την Ντόρι (μεταγλωττισμένο)
19:00
Και οι 7 ήταν υπέροχοι
21:20, 00:10
Αίθουσα 7
EX, Dolby Digital, DTS, Surround
Μπάτε σκύλοι αλέστε (μεταγλωττισμένο)
17:40
Το μωρό της Μπρίτζετ Τζόουνς
19:40, 22:10
Αίθουσα 8
DTS, Dolby Digital, Surround, EX
Σκυλιά του πολέμου
19:10, 21:30, 23:50
Αίθουσα 9-Comfort
EX, Dolby Digital, Surround
Και οι 7 ήταν υπέροχοι
20:30, 23:10
Αίθουσα 10-Comfort
EX, Surround, Dolby Digital
Sully
21:00, 23:00
ΕΛΛΗΝΙΣ (Θερινό)
Λεωφόρος στρατού (δίπλα στο Βελλίδειο), Θεσσαλονίκη, Tηλ: 2310292304, Dolby Digital
Ολα όσα μάθαμε μαζί
20:00
Ο δρόμος για το Λα Παζ
22:00
ΚΟΛΟΣΣΑΙΟΝ
Λεωφόρος Βασιλίσσης Όλγας 150, Θεσσαλονίκη, Tηλ: 2310834996, https://www.facebook.com/kolossaion, Dolby Digital
Πού πάω, Θεέ μου?
19:30
Ο Επαναστάτης
21:10
Ο Κούμπο και οι δύο χορδές (μεταγλωττισμένο)
17:40
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟ
Φιλικής Εταιρίας και Δημήτρη Μαργαρίτη, Θεσσαλονίκη, Tηλ: 2310261727, http://www.thekinematografers.com
Sully
22:30
Ο Επαναστάτης
18:00, 20:15
ΝΑΤΑΛΙ (Θερινό)
Λεωφόρος Μεγάλου Αλεξάνδρου 3, Θεσσαλονίκη, Tηλ: 2310-829457, http://www.thekinematografers.com
Και οι 7 ήταν υπέροχοι
20:30, 22:45
ΟΛΥΜΠΙΟΝ
Πλατεία Αριστοτέλους 10, Θεσσαλονίκη, Tηλ: 2310378400, http://www.filmfestival.gr
Αίθουσα 1
Dolby Digital, DTS
Ο δρόμος για το Λα Παζ
20:15, 22:00
Ολα όσα μάθαμε μαζί
18:15
Αίθουσα 2.ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ
DTS
The Grandmaster
19:00
ODEON ΠΛΑΤΕΙΑ
Τσιμισκή 43 και Αριστοτέλους, Tηλ: 2310-290290, www.odeon.gr, www.i-ticket.gr
Αίθουσα 1, Vodafone
DTS, Dolby Digital
Ψάχνοντας την Ντόρι (μεταγλωττισμένο)
18:00
Σκυλιά του πολέμου
20:10, 22:40
Αίθουσα 2
Dolby Digital, DTS, DTS-ES, Dolby Digital SR
Μπάτε σκύλοι αλέστε (μεταγλωττισμένο)
18:15
Το μούτρο: Η επιστροφή
22:30
Sully
20:20
Αίθουσα 3
Dolby Digital, DTS
Ο Κούμπο και οι δύο χορδές (μεταγλωττισμένο)
18:30 3D
Προσωπικά μυστικά
20:40, 22:50
Αίθουσα 4
Dolby Digital SR, DTS
Ψάχνοντας την Ντόρι (μεταγλωττισμένο)
19:00
Blair Witch: Η επιστροφή
21:10, 23:10
Αίθουσα 5
Dolby Digital, DTS
Και οι 7 ήταν υπέροχοι
19:20, 22:00
Αίθουσα 6
DTS, DTS-ES, Dolby Digital
Pelé: Η ιστορία ενός θρύλου
20:00, 22:20
Αίθουσα 7
DTS, Dolby Digital
Το μωρό της Μπρίτζετ Τζόουνς
19:00
Σκυλιά του πολέμου
21:30
Αίθουσα 8
DTS, Dolby Digital, DTS-ES, Dolby Digital SR
Ομάδα αυτοκτονίας
22:10
Ο Κούμπο και οι δύο χορδές (μεταγλωττισμένο)
19:10
STER CINEMAS ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Τομπάζη 15 (Εμπορικό Κέντρο «Μακεδονία»), Πυλαία, Θεσσαλονίκη, Tηλ: 8018017837-2108092690, http://www.stercinemas.gr
Αίθουσα 1
DTS, Dolby Digital
Σκυλιά του πολέμου
16:30, 19:10, 21:30, 23:50
Αίθουσα 2
DTS, Dolby Digital
Σκυλιά του πολέμου
17:50, 20:10, 22:30
Αίθουσα 3
Dolby Digital, DTS
Ξανά από την αρχή
16:50
Και οι 7 ήταν υπέροχοι
19:30, 22:10
Αίθουσα 4
DTS, Dolby Digital
Ο Επαναστάτης
17:30
Το μωρό της Μπρίτζετ Τζόουνς
20:15, 22:40
Αίθουσα 5
DTS, Dolby Digital
Εννιά ζωές
17:40
Bad Start
19:50, 21:45, 23:40
Αίθουσα 6
Dolby Digital, DTS
Ψάχνοντας την Ντόρι (μεταγλωττισμένο)
17:00, 19:00
Blair Witch: Η επιστροφή
21:00, 23:00
Αίθουσα 7
Dolby Digital, DTS
Ψάχνοντας την Ντόρι (μεταγλωττισμένο)
16:00, 18:00
Hands of Stone-Μαζί ως την κορυφή
00:00
Sully
20:00, 22:00
Αίθουσα 8
DTS, Dolby Digital
Μπάτε σκύλοι αλέστε (μεταγλωττισμένο)
16:40, 18:40
Pelé: Η ιστορία ενός θρύλου
20:40, 22:50
Αίθουσα 9
DTS, Dolby Digital
Ο Κούμπο και οι δύο χορδές (μεταγλωττισμένο)
17:20, 19:20
Προσωπικά μυστικά
21:20, 23:20
Αίθουσα 10
DTS, Dolby Digital
Η εποχή των παγετώνων: Σε τροχιά σύγκρουσης (μεταγλωττισμένο)
16:20, 18:20
Προσωπικά μυστικά
20:20, 22:20
Αίθουσα 11
Dolby Digital, DTS
Και οι 7 ήταν υπέροχοι
18:30, 21:10, 23:50
ΤΑΙΝΙΟΘΗΚΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Ναυάρχου Βότση 4 (Λιμάνι Θεσσαλονίκης – Αποθήκη Α’), Θεσσαλονίκη, Tηλ: 2310 378404, http://cinematheque.filmfestival.gr, DTS
18ο Διεθνές Φεστιβάλ Θεσσαλονίκης Γκ.Λ.Α.Τ. ταινιών
19:00, 21:00