ΑΘΗΝΑ

Α" ΠΡΟΒΟΛΗΣ

ΑΑΒΟΡΑ
Ιπποκράτους 180, Νεάπολη, Tηλ: 2106423271, Στάση ΜΕΤΡΟ Αμπελόκηποι, Dolby Surround, Tru-Surround
Μαζί ή τίποτα
18:15
Πρόσωπα & ιστορίες
20:20, 22:10
ΑΒΑΝΑ
Κηφισίας 234 και Λυκούργου 3, Tηλ: 2106756546, Air Condition, Dolby Digital
Οι τρεις πινακίδες έξω από το Έμπινγκ, στο Μιζούρι
22:15
Το κορίτσι στην ομίχλη
17:45, 20:00
ΑΕΛΛΩ Cinemax 5+1 Cyta
Πατησίων 140, Tηλ: 2108259975 – 2108215327, cinemax1@otenet.gr, www.cinemax.gr
Αίθουσα 1
Dolby Digital
Tomb Raider Lara Croft
22:15
Pacific Rim: Εξέγερση
19:45
Πίτερ Ράμπιτ (μεταγλωττισμένη)
17:45
Αίθουσα 2
Dolby Digital
Tomb Raider Lara Croft
18:45
The Strangers: Ματωμένη νύχτα
21:15, 23:15
Αίθουσα 3
Dolby Digital
Δεν ήσουν ποτέ εδώ
21:30
Μια νέα γυναίκα
19:20
Λεό Ντα Βίντσι: αποστολή Μόνα Λίζα (μεταγλωττισμένη)
17:30
Αίθουσα 4
Dolby Digital
Ready Player One
17:00, 20:00, 23:00
ΑΘΗΝΑΙΟΝ
Βασιλισσης Σοφίας 124, Αμπελόκηποι, Tηλ: 2107782122-2112112222, www.athinaioncinemas.com
Αίθουσα 1
Air Condition, 3D, Dolby Digital
Σέρλοκ Ζουμπόμς (μεταγλωττισμένη)
15:40
Ready Player One
17:20, 20:00, 22:40
Αίθουσα 2
Air Condition, 3D, Dolby Surround, Dolby Digital
Η πιο σκοτεινή ώρα
22:10
Μια νέα γυναίκα
20:10
Πίτερ Ράμπιτ (μεταγλωττισμένη)
18:10
Λεό Ντα Βίντσι: αποστολή Μόνα Λίζα (μεταγλωττισμένη)
16:20
ΑΘΗΝΑΙΟΝ Cinepolis
Ζησιμοπούλου 7 & Ιωάννου Μεταξά, Γλυφάδα, Tηλ: 2108983238-2112112222, www.athinaioncinemas.com
Αίθουσα 1
Air Condition, 3D, Dolby Surround, DTS
Ready Player One
17:20, 20:00, 22:40
Αίθουσα 2
Air Condition, Dolby Surround, DTS
Μια νέα γυναίκα
19:50
Pacific Rim: Εξέγερση
22:00
Πίτερ Ράμπιτ (μεταγλωττισμένη)
16:10, 18:00
Αίθουσα 3
Air Condition, DTS
Δεν ήσουν ποτέ εδώ
18:30, 20:20, 22:10
Λεό Ντα Βίντσι: αποστολή Μόνα Λίζα (μεταγλωττισμένη)
16:30
Αίθουσα 4
3D, Air Condition, Dolby Surround, DTS, Dolby Digital
Tomb Raider Lara Croft
20:20
Μαρία Μαγδαληνή
17:50
Σέρλοκ Ζουμπόμς (μεταγλωττισμένη)
16:00
Σκοτεινός ποταμός
22:30
ΑΙΓΛΗ
Λεωφόρος Πεντέλης 98, Χαλάνδρι, Tηλ: 2106841010-2106859965
Αίθουσα 1
Air Condition, Dolby Surround, DTS
Δεν ήσουν ποτέ εδώ
20:30, 22:30
Πίτερ Ράμπιτ (μεταγλωττισμένη)
18:30
Αίθουσα 2
Air Condition, Dolby Surround, DTS
Σέρλοκ Ζουμπόμς (μεταγλωττισμένη)
17:45
Σκοτεινός ποταμός
20:15, 22:15
ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ EUROPA CINEMAS
Λεωφόρος Αλεξάνδρας και Πατησίων 77-79, σταθμός ΗΣΑΠ «Βικτώρια», Tηλ: 2108219298, Air Condition, Dolby Digital
Ο θάνατος του Στάλιν
22:05
Μόνο εσένα βλέπω
18:00, 20:00
ΑΝΔΟΡΑ
Σεβαστουπόλεω 117, Αθήνα, ΜΕΤΡΟ σταθμός Πανόρμου, Tηλ: 2106980796, Air Condition
Coco (μεταγλωττισμένη)
18:00
Η μορφή του νερού
20:00
ΑΝΟΙΞΗ ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΥ 2+1
Αγωνιστών στρατοπέδου 49, Χαϊδάρι, Tηλ: 2105813470-2105813450
Αίθουσα 1
Air Condition, Dolby Digital
Pacific Rim: Εξέγερση
20:15, 22:15
Πίτερ Ράμπιτ (μεταγλωττισμένη)
18:15
Αίθουσα 2 ART CINEMA
Air Condition, Dolby Digital
Μαρία Μαγδαληνή
18:00
Σκοτεινός ποταμός
20:15, 22:00
ΑΣΤΟΡ
Σταδίου 28, Αθήνα,είσοδος από στοά Κοραή, ΜΕΤΡΟ Πανεπιστήμιο, Tηλ: 2103211950, www.astorcinema.gr, Air Condition, Dolby Digital, EX, Surround
Το μπλόκο
19:00
Κλειστή Στροφή
22:15
Στην κορυφή του κόσμου (μεταγλωττισμένο)
15:00
Μάγια η μέλισσα: Η ταινία (μεταγλωττισμένο)
13:00
Ληστεία στην Αθήνα
20:30
ΑΣΤΥ
Κοραή 4, Αθήνα, Tηλ: 2103221925, www.amafilms.gr / https://www.facebook.com/astycinema, στάση ΜΕΤΡΟ Πανεπιστήμιο, Air Condition, Dolby Digital
Σκοτεινός ποταμός
18:10, 20:10, 22:10
ΑΤΛΑΝΤΙΣ
Λεωφόρος Βουλιαγμένης 245, Πλατεία Καλογήρων, Δάφνη, Tηλ: 2109711511, Στάση ΜΕΤΡΟ Δάφνη
Αίθουσα 1, ΓΙΩΡΓΟΣ ΤΖΙΩΤΖΙΟΣ
Air Condition, 3D, Dolby Digital, EX, Surround
Εντός ορίων
18:00, 20:00, 22:00
Αίθουσα 2
Air Condition, Dolby Digital, EX, Surround
Δεν ήσουν ποτέ εδώ
18:15, 20:15, 22:15
ΑΤΤΑΛΟΣ DIGITAL CINEMA
Κοτιαιου & Ελευθερίου Βενιζέλου Νέα Σμύρνη, Tηλ: 2109331280
Δεν ήσουν ποτέ εδώ
20:45, 22:30
Πρόσωπα & ιστορίες
17:30
Μια νέα γυναίκα
19:00
ΒΑΡΚΙΖΑ
Θάσου 22, Tηλ: 2108973926
Αίθουσα 1 3D Digital
Air Condition, Dolby Digital
Η πιο σκοτεινή ώρα
22:15
Μαρία Μαγδαληνή
20:10
Λεό Ντα Βίντσι: αποστολή Μόνα Λίζα (μεταγλωττισμένη)
18:30
Αίθουσα 2
Air Condition, Dolby Digital, DTS
Οι τρεις πινακίδες έξω από το Έμπινγκ, στο Μιζούρι
20:10, 22:15
Πίτερ Ράμπιτ (μεταγλωττισμένη)
18:30
CINERAMA DIGITAL CINEMA
Αγίας Κυριακής 30, Παλαιό Φάληρο, Tηλ: 2109403593-2109403595, 3D, Dolby Surround, DTS, Dolby Digital
Σέρλοκ Ζουμπόμς (μεταγλωττισμένη)
18:05
Ραντεβού εκεί ψηλά
19:30
Πίτερ Ράμπιτ (μεταγλωττισμένη)
16:30
Μόνο εσένα βλέπω
21:45
VILLAGE 15 CINEMAS @ THE MALL
Ανδρέα Παπανδρέου 35 (παράπλευρος Αττική οδού) θέση ψαλίδι, Μαρούσι, Tηλ: 14 848 (Γραμμή παραπόνων 214 214 7062), www.villagecinemas.gr
Αίθουσα 1
Air Condition, DTS, Dolby Digital, Surround
Μαρία Μαγδαληνή
17:30
Pacific Rim: Εξέγερση
15:00, 20:10
Η συμμορία του τυφώνα
23:10
Αίθουσα 2
Air Condition, 3D, DTS, Dolby Digital, EX, Surround
Πίτερ Ράμπιτ (μεταγλωττισμένη)
13:00, 15:10, 17:15
Ready Player One
19:20, 22:10
Αίθουσα 3
Air Condition, DTS, Dolby Digital, Surround
Black Panther
19:00
Tomb Raider Lara Croft
13:15, 16:30, 21:50
Αίθουσα 4
Air Condition, DTS, Dolby Digital, Surround
Ready Player One
14:10, 17:00, 20:00, 22:50
Αίθουσα 5 – Cinema Europa, Heineken
Air Condition, DTS, Dolby Digital, Surround
Tomb Raider Lara Croft
18:40, 21:15, 23:50
Λεό Ντα Βίντσι: αποστολή Μόνα Λίζα (μεταγλωττισμένη)
14:40, 16:40
Αίθουσα 6 – Cinema Europa
Air Condition, DTS, Dolby Digital, Surround
Δεν ήσουν ποτέ εδώ
20:20, 22:30
Coco (μεταγλωττισμένη)
15:30
Πίτερ Ράμπιτ (με υπότιτλους)
18:10
Αίθουσα 7 – max screen, Cosmote
Air Condition, 3D, DTS, Dolby Digital, EX, Surround
Ready Player One
15:00 3D, 18:20 3D, 21:30 3D
Αίθουσα 8
Air Condition, DTS, Dolby Digital, Surround
Το κόκκινο σπουργίτι
19:50, 22:40
Σέρλοκ Ζουμπόμς (μεταγλωττισμένη)
13:50, 15:50, 17:50
Αίθουσα 9
Air Condition, DTS, Dolby Digital, Surround
Σέρλοκ Ζουμπόμς (μεταγλωττισμένη)
14:50, 16:50, 18:50
Pacific Rim: Εξέγερση
21:00, 23:30
Αίθουσα 10
Air Condition, DTS, Dolby Digital, EX, Surround
Πίτερ Ράμπιτ (μεταγλωττισμένη)
14:15, 16:20, 18:30
Ready Player One
20:40, 23:40
Αίθουσα 11
Air Condition, DTS, Dolby Digital, Surround
Tad: Το μυστικό του βασιλιά Μίδα (μεταγλωττισμένο)
14:00, 16:00, 18:00
The Strangers: Ματωμένη νύχτα
20:00, 22:00, 00:00
Αίθουσα 12
Air Condition, DTS, Dolby Digital, Surround
Λεό Ντα Βίντσι: αποστολή Μόνα Λίζα (μεταγλωττισμένη)
13:40, 15:40, 17:40
Το κορίτσι στην ομίχλη
19:40, 22:20
Αίθουσα 13 – gold class
Air Condition, DTS, Dolby Digital, EX, Surround
Το κόκκινο σπουργίτι
23:10
Το κορίτσι στην ομίχλη
20:20
Αίθουσα 14 – gold class
Air Condition, DTS, Dolby Digital, EX, Surround
Ready Player One
19:15, 22:15
VILLAGE 5 CINEMAS PAGRATI
Υμηττού 110 & Χρεμωνίδου,Εμπορικό κέντρο Millennium, Παγκράτι, Tηλ: 210 7566240 – 14 848 (Γραμμή παραπόνων 214 214 7062), www.villagecinemas.gr
Αίθουσα 1
Air Condition, Dolby Digital, Surround
Πίτερ Ράμπιτ (μεταγλωττισμένη)
18:20
Το κορίτσι στην ομίχλη
20:50, 23:30
Αίθουσα 2
Air Condition, Dolby Digital, Surround
Pacific Rim: Εξέγερση
19:50, 22:30
Λεό Ντα Βίντσι: αποστολή Μόνα Λίζα (μεταγλωττισμένη)
18:00
Αίθουσα 3, Cosmote
Air Condition, Dolby Digital, Surround
Το κόκκινο σπουργίτι
19:00
Ready Player One
22:00
Αίθουσα 4
Air Condition, DTS, Dolby Digital
Tomb Raider Lara Croft
18:45, 21:15, 23:45
Αίθουσα 5
Air Condition, 3D, DTS, Dolby Digital
Ready Player One
20:20, 23:10
VILLAGE 9 CINEMAS @ FALIRO
Παλαιά Λεωφόρος Ποσειδώνος 1 & Μωραϊτινη 3 Δέλτα Παλαιού Φαλήρου, Tηλ: 14 848 (Γραμμή παραπόνων 214 214 7062), www.villagecinemas.gr
Αίθουσα 1
Air Condition, 3D, DTS, Dolby Digital, EX, Surround
Tad: Το μυστικό του βασιλιά Μίδα (μεταγλωττισμένο)
16:00
Tomb Raider Lara Croft
18:00, 20:30, 23:00
Αίθουσα 2
Air Condition, DTS, Dolby Digital, Surround
Λεό Ντα Βίντσι: αποστολή Μόνα Λίζα (μεταγλωττισμένη)
16:00, 17:50
Το κορίτσι στην ομίχλη
20:00, 22:40
Αίθουσα 3
Air Condition, DTS, Dolby Digital, Surround
Σέρλοκ Ζουμπόμς (μεταγλωττισμένη)
15:40, 17:40
The Strangers: Ματωμένη νύχτα
19:45, 21:40, 23:50
Αίθουσα 4
Air Condition, DTS, Dolby Digital, Surround
Pacific Rim: Εξέγερση
18:45, 21:00, 23:30
Πίτερ Ράμπιτ (μεταγλωττισμένη)
16:30
Αίθουσα 5
Air Condition, DTS, Dolby Digital, Surround
Το κόκκινο σπουργίτι
19:30, 22:20
Πίτερ Ράμπιτ (μεταγλωττισμένη)
15:20, 17:20
Αίθουσα 6
Air Condition, DTS, Dolby Digital, EX, Surround
Ready Player One
17:10, 20:15, 23:10
Λεό Ντα Βίντσι: αποστολή Μόνα Λίζα (μεταγλωττισμένη)
15:10
Αίθουσα 7-VMAX, Cosmote
3D, Air Condition, DTS, Dolby Digital, EX, Surround
Σέρλοκ Ζουμπόμς (μεταγλωττισμένη)
16:50
Ready Player One
19:00, 22:00
Αίθουσα 8- Gold Class
Air Condition, DTS, Dolby Digital, EX, Surround
Το κόκκινο σπουργίτι
22:50
Το κορίτσι στην ομίχλη
20:10
Αίθουσα 9 – Gold Class
Air Condition, DTS, Dolby Digital, EX, Surround
Ready Player One
19:10, 22:00
VILLAGE CINEMAS ATHENS METRO MALL ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Λεωφόρος Βουλιαγμένης 276, Άγιος Δημήτριος, Tηλ: 210 6104100 – 14 848 ( Γραμμή παραπόνων 214 214 7062), www.villagecinemas.gr
Αίθουσα 1
3D, Air Condition, DTS, Dolby Digital, EX, Surround
Ready Player One
19:30, 22:20
Λεό Ντα Βίντσι: αποστολή Μόνα Λίζα (μεταγλωττισμένη)
13:20, 15:30, 17:30
Αίθουσα 2, Cosmote
Air Condition, DTS, Dolby Digital, EX, Surround
Tad: Το μυστικό του βασιλιά Μίδα (μεταγλωττισμένο)
13:00
Ready Player One
15:00, 17:50, 20:40, 23:30
Αίθουσα 3
Air Condition, DTS, Dolby Digital, EX, Surround
Pacific Rim: Εξέγερση
20:15, 22:45
Πίτερ Ράμπιτ (μεταγλωττισμένη)
13:50, 16:00, 18:10
Αίθουσα 4
Air Condition, DTS, Dolby Digital, EX, Surround
Σέρλοκ Ζουμπόμς (μεταγλωττισμένη)
14:30, 16:40
Pacific Rim: Εξέγερση
18:40
Το κορίτσι στην ομίχλη
21:10, 23:50
Αίθουσα 5
Air Condition, 3D, DTS, Dolby Digital, EX, Surround
Tomb Raider Lara Croft
19:10, 21:40, 00:10
Πίτερ Ράμπιτ (μεταγλωττισμένη)
14:45, 17:00
VILLAGE SHOPPING AND MORE
Θηβών 228 & Παρνασσού ,Άγιος Ιωάννης Ρέντης, Tηλ: 210 4215100 – 14 848 (Γραμμή παραπόνων 214 214 7062), www.villagecinemas.gr
Αίθουσα 1 – Comfort
Air Condition, DTS, Dolby Digital, EX, Surround
Black Panther
22:50
Σέρλοκ Ζουμπόμς (μεταγλωττισμένη)
15:30
Πίτερ Ράμπιτ (μεταγλωττισμένη)
17:50, 20:20
Αίθουσα 2 – Comfort
Air Condition, DTS, Dolby Digital, Surround, EX
Tomb Raider Lara Croft
23:00
Λεό Ντα Βίντσι: αποστολή Μόνα Λίζα (μεταγλωττισμένη)
16:00, 18:20, 20:40
Αίθουσα 3
Air Condition, DTS, Dolby Digital, Surround, ΤΗΧ, EX
Το κόκκινο σπουργίτι
21:20
Πίτερ Ράμπιτ (με υπότιτλους)
16:50, 19:10
Αίθουσα 4
Air Condition, DTS, ΤΗΧ, Dolby Digital, EX, Surround
Ready Player One
18:00, 21:00, 00:00
Αίθουσα 5
Air Condition, DTS, ΤΗΧ, Dolby Digital, Surround, EX
Το κόκκινο σπουργίτι
20:30, 23:30
Πίτερ Ράμπιτ (μεταγλωττισμένη)
16:10, 18:20
Αίθουσα 6
3D, Air Condition, DTS, ΤΗΧ, Dolby Digital, Surround, EX
Tad: Το μυστικό του βασιλιά Μίδα (μεταγλωττισμένο)
15:50, 17:50
Το κορίτσι στην ομίχλη
19:50, 22:40
Αίθουσα 7
3D, Air Condition, DTS, ΤΗΧ, Dolby Digital, EX, Surround
Σέρλοκ Ζουμπόμς (μεταγλωττισμένη)
17:30
Ready Player One
19:30 3D, 22:30
Αίθουσα 8
3D, Air Condition, DTS, Dolby Digital, Surround, ΤΗΧ, EX
Pacific Rim: Εξέγερση
18:50, 21:10, 23:30
Λεό Ντα Βίντσι: αποστολή Μόνα Λίζα (μεταγλωττισμένη)
16:40
Αίθουσα 9
Air Condition, 3D, DTS, Dolby Digital, Surround
Το κόκκινο σπουργίτι
19:40, 22:40
Λεό Ντα Βίντσι: αποστολή Μόνα Λίζα (μεταγλωττισμένη)
15:30, 17:30
Αίθουσα 10, Cosmote
Air Condition, DTS, Dolby Digital, Surround
Σέρλοκ Ζουμπόμς (μεταγλωττισμένη)
16:00
The Strangers: Ματωμένη νύχτα
20:00, 22:00, 00:00
Λεό Ντα Βίντσι: αποστολή Μόνα Λίζα (μεταγλωττισμένη)
18:00
Αίθουσα 11
Air Condition, DTS, Dolby Digital, Surround
Ready Player One
15:50, 18:50, 21:40
Αίθουσα 12
Air Condition, DTS, Dolby Digital, Surround
Black Panther
19:00, 21:50
Tad: Το μυστικό του βασιλιά Μίδα (μεταγλωττισμένο)
15:00, 17:00
Αίθουσα 13
Air Condition, DTS, Dolby Digital, Surround
Φερδινάνδος (μεταγλωττισμένη)
15:10
Pacific Rim: Εξέγερση
17:40, 20:00, 22:20
Αίθουσα 14
Air Condition, DTS, Dolby Digital, Surround
Tomb Raider Lara Croft
17:00, 19:40, 22:10
Αίθουσα 15
Air Condition, DTS, Dolby Digital, Surround
Φερδινάνδος (μεταγλωττισμένη)
16:10
Tomb Raider Lara Croft
18:40, 21:20, 23:50
Αίθουσα 16
Air Condition, DTS, Dolby Digital, Surround
Black Panther
17:20
Μαρία Μαγδαληνή
20:20
Η συμμορία του τυφώνα
22:50
Αίθουσα 17
Air Condition, DTS, Dolby Digital, Surround
Death Wish
21:00, 23:20
Σέρλοκ Ζουμπόμς (μεταγλωττισμένη)
16:50, 19:00
Αίθουσα 18
Air Condition, DTS, Dolby Digital, Surround
Δεν ήσουν ποτέ εδώ
20:30, 22:30
Tad: Το μυστικό του βασιλιά Μίδα (μεταγλωττισμένο)
16:30, 18:30
Αίθουσα 19
Air Condition, DTS, Dolby Digital, Surround
Το παιχνίδι του δολοφόνου
21:30, 23:40
Πίτερ Ράμπιτ (μεταγλωττισμένη)
15:00, 17:10, 19:20
Αίθουσα 20
Air Condition, DTS, Dolby Digital, Surround, EX
Ready Player One
17:10, 20:10, 23:10
ΓΑΛΑΞΙΑΣ 3D Digital
Μεσογείων 6, Αμπελόκηποι, Tηλ: 2107773319-2107700491, Στάση ΜΕΤΡΟ Αμπελόκηποι
Αίθουσα 1
Air Condition, Dolby Digital
Το κόκκινο σπουργίτι
22:30
Ο θάνατος του Στάλιν
20:15
Μόνο εσένα βλέπω
18:00
Αίθουσα 2
Air Condition
Οι τρεις πινακίδες έξω από το Έμπινγκ, στο Μιζούρι
17:45
Το κορίτσι στην ομίχλη
20:00, 22:20
WEST CITY
Λεωφ. Κωνσταντινουπόλεως 82Β, Περιστέρι, Tηλ: 2105756239
Αίθουσα 1
3D, Air Condition, Dolby Digital
Οι τρεις πινακίδες έξω από το Έμπινγκ, στο Μιζούρι
19:20
Λεό Ντα Βίντσι: αποστολή Μόνα Λίζα (μεταγλωττισμένη)
17:30
Το κορίτσι στην ομίχλη
21:30
Αίθουσα 2
3D, Air Condition, Dolby Digital
Σέρλοκ Ζουμπόμς (μεταγλωττισμένη)
17:00
Ready Player One
19:00, 21:30
Αίθουσα 3
Air Condition, 3D, Dolby Digital
Δεν ήσουν ποτέ εδώ
21:15
Το κορίτσι στην ομίχλη
19:00
Αίθουσα 4
3D, Air Condition, Dolby Digital
Tomb Raider Lara Croft
20:00
Πίτερ Ράμπιτ (μεταγλωττισμένη)
18:00
The Strangers: Ματωμένη νύχτα
22:15
ΔΑΝΑΟΣ
Λεωφόρος Κηφισίας 109 & Πανόρμου, Αμπελόκηποι, Tηλ: 2106922655, www.danaoscinema.gr, 100 μέτρα από σταθμό ΜΕΤΡΟ Πανόρμου
Αίθουσα 1
Air Condition, Dolby Digital
Εντός ορίων
18:30, 20:30, 22:30
Αίθουσα 2
Air Condition, Dolby Digital
Μαζί ή τίποτα
22:10
Σκοτεινός ποταμός
18:10, 20:10
ΔΙΑΝΑ
Περικλέους 14,Μαρούσι, Tηλ: 2108028587, Dolby Surround
Εντός ορίων
19:10, 20:50, 22:40
Πρόσωπα & ιστορίες
17:20
ΕΛΛΗ
Ακαδημίας 64, Αθήνα, Tηλ: 2103632789, στάση ΜΕΤΡΟ Πανεπιστήμιο, Air Condition, Surround, Dolby Digital
Εντός ορίων
18:15, 20:15, 22:15
ΕΜΠΑΣΣΥ NOVA ODEON
Πατριάρχου Ιωακείμ 5 και Ηροδότου, Κολωνάκι, Αθήνα, Tηλ: 2107215944, www.i-ticket.gr, Σταθμός ΜΕΤΡΟ Ευαγγελλισμός, Dolby Digital
Μόνο εσένα βλέπω
17:50, 20:10, 22:30
ΙΛΙΟΝ DIGITAL CINEMA
Τροίας 34 & Πατησίων 113, Tηλ: 2108810602-6955466939, Στάση Αγγελοπούλου, Air Condition, DTS, Dolby Digital
Μαζί ή τίποτα
18:00
Το κορίτσι στην ομίχλη
20:00, 22:10
ΙΝΤΕΑΛ
Πανεπιστημίου 46, Αθήνα, Tηλ: 2103826720, 100 μέτρα από σταθμό ΜΕΤΡΟ Πανεπιστήμιο., Air Condition, 3D, Dolby Digital
Δεν ήσουν ποτέ εδώ
20:40, 22:25
Πρόσωπα & ιστορίες
17:00
Μια νέα γυναίκα
18:45
ΚΗΦΙΣΙΑ Cinemax Cyta
Λεωφόρος Κηφισίας 245, (Ζηρίνειο), Κηφισιά, Tηλ: 2106233567-2106232808, cinemax1@otenet.gr, www.cinemax.gr, Σταθμός ΗΣΑΠ Κηφισιά
Αίθουσα 1
Air Condition, Dolby Digital
Πίτερ Ράμπιτ (μεταγλωττισμένη)
18:00
Το κορίτσι στην ομίχλη
20:00, 22:40
Αίθουσα 2
Air Condition, Dolby Digital
Δεν ήσουν ποτέ εδώ
21:15
Σέρλοκ Ζουμπόμς (μεταγλωττισμένη)
17:15
Σκοτεινός ποταμός
19:15
ΚΗΦΙΣΙΑ Cinemax Class Cyta
Δροσίνη 6 (απέναντι από Βάρσο ), Κηφισιά, Tηλ: 2106231601-2106231933, cinemax1@otenet.gr, www.cinemax.gr, Σταθμός ΗΣΑΠ Κηφισιά, Air Condition, Dolby Digital
Μια νέα γυναίκα
19:20, 21:30
Λεό Ντα Βίντσι: αποστολή Μόνα Λίζα (μεταγλωττισμένη)
17:30
ΚΙΝΗΜΑΤΟΘΕΑΤΡΑ ΛΑΜΠΡΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΡΑΣ-ΡΕΝΑ ΒΛΑΧΟΠΟΥΛΟΥ
Κουντουριώτη 40 & Μυριοφύτου 55, Αιγάλεω, Tηλ: 2105911390-370, 6932982051, info@lamproskonstantaras.gr, www.lamproskonstantaras.gr / www.renavlahopoulou.gr
Αίθουσα 1
Air Condition, Dolby Digital
Πίτερ Ράμπιτ (μεταγλωττισμένη)
18:10
Ready Player One
19:50, 22:30
Αίθουσα 2
Air Condition, Dolby Digital
Σέρλοκ Ζουμπόμς (μεταγλωττισμένη)
16:30
Λεό Ντα Βίντσι: αποστολή Μόνα Λίζα (μεταγλωττισμένη)
18:10
Το κορίτσι στην ομίχλη
20:00, 22:20
ΜΙΚΡΟΚΟΣΜΟΣ Filmcenter
Λεωφόρος Συγγρού 106, Tηλ: 2109230081, mikosmos@otenet.gr, http://www.mikrokosmos.gr, Στάση ΜΕΤΡΟ ΦΙΞ, Air Condition, Dolby Digital
Γουέστερν
18:00
Μια νέα γυναίκα
20:00, 22:00
ΝΑΝΑ Cinemax Cyta
Λεωφόρος Βουλιαγμένης 179 Δάφνη,(στάση ΜΕΤΡΟ Αγ.Ιωάννης), Tηλ: 2109703158-2109706865, cinemax1@otenet.gr, www.cinemax.gr
Αίθουσα 1
Air Condition, Dolby Digital
Tomb Raider Lara Croft
19:30, 22:00
Λεό Ντα Βίντσι: αποστολή Μόνα Λίζα (μεταγλωττισμένη)
17:40
Αίθουσα 2
Air Condition, Dolby Digital
Σέρλοκ Ζουμπόμς (μεταγλωττισμένη)
17:00
Το κορίτσι στην ομίχλη
19:00, 21:30
Αίθουσα 3
3D, Air Condition, Dolby Digital
Πίτερ Ράμπιτ (μεταγλωττισμένη)
18:00
Ready Player One
20:15, 23:15
Αίθουσα 4
3D, Air Condition, Dolby Digital
Ready Player One
18:45, 21:45
Αίθουσα 5
Air Condition, Dolby Digital
Οι τρεις πινακίδες έξω από το Έμπινγκ, στο Μιζούρι
20:30
Pacific Rim: Εξέγερση
23:00
Μόνο εσένα βλέπω
18:15
Αίθουσα 6
Air Condition, Dolby Digital
Οι τρεις πινακίδες έξω από το Έμπινγκ, στο Μιζούρι
18:30
The Strangers: Ματωμένη νύχτα
21:00, 22:50
ΝΙΡΒΑΝΑ Cinemax Cyta
Λεωφόρος Αλεξάνδρας 192, Αμπελόκηποι, Tηλ: 2106469398-2106445221, cinemax1@otenet.gr, www.cinemax.gr, Air Condition
Δεν ήσουν ποτέ εδώ
18:00, 20:10, 22:20
NOVACINEMA ΓΛΥΦΑΔΑ ODEON
Ζέππου 14 & Ξενοφώντος 31, Γλυφάδα, Tηλ: 2109650318, www.odeon.gr, www: i-ticket.gr
Αίθουσα 1
Air Condition, DTS
Ραντεβού εκεί ψηλά
17:30, 20:00
The Strangers: Ματωμένη νύχτα
22:30
Αίθουσα 2
Air Condition, DTS
Ο άνθρωπος των σπηλαίων (μεταγλωττισμένη)
16:20
Ο θάνατος του Στάλιν
18:20
Μόνο εσένα βλέπω
20:40, 23:00
NOVACINEMA ODEON ΜΑΡΟΥΣΙ
Λεωφόρος Κηφισίας 215, Μαρούσι (απέναντι από το Άλσος Συγγρού), Tηλ: 14560, www.odeon.gr, www.i-ticket.gr
Αίθουσα 1
Air Condition, Dolby Digital
Ραντεβού εκεί ψηλά
17:00, 19:30
Η συμμορία του τυφώνα
22:00
Αίθουσα 2
Air Condition, Dolby Digital
Οι τρεις πινακίδες έξω από το Έμπινγκ, στο Μιζούρι
16:20, 19:00
Ο θάνατος του Στάλιν
21:30
Αίθουσα 3
Air Condition, Dolby Digital
Σέρλοκ Ζουμπόμς (μεταγλωττισμένη)
16:00
Πίτερ Ράμπιτ (μεταγλωττισμένη)
18:00
Μόνο εσένα βλέπω
20:10, 22:30
ODEON ESCAPE
Λεωφ.Δημοκρατίας 67α, εμπορικό κέντρο ESCAPE, Ιλιον, Tηλ: 801 801 7837 -210 8092690, www.stercinemas.gr
Αίθουσα 1
3D, Air Condition, DTS, Dolby Digital, EX
Tad: Το μυστικό του βασιλιά Μίδα (μεταγλωττισμένο)
12:30, 14:30, 16:30
Tomb Raider Lara Croft
18:50
Ready Player One
21:30
Αίθουσα 2
Air Condition, Dolby Digital, DTS
Pacific Rim: Εξέγερση
20:40, 23:00
Πίτερ Ράμπιτ (μεταγλωττισμένη)
12:10, 14:15, 16:20, 18:30
Αίθουσα 3
Air Condition, Dolby Digital, DTS
Πίτερ Ράμπιτ (μεταγλωττισμένη)
13:10, 15:20, 17:30
Ready Player One
19:40, 22:30
Αίθουσα 4
Air Condition, Dolby Digital, DTS
Το κόκκινο σπουργίτι
20:00
Σέρλοκ Ζουμπόμς (μεταγλωττισμένη)
12:00, 14:00, 16:00, 18:00
Η συμμορία του τυφώνα
22:50
Αίθουσα 5
Air Condition, 3D, DTS, Dolby Digital
Ο άνθρωπος των σπηλαίων (μεταγλωττισμένη)
13:00, 15:00
Σέρλοκ Ζουμπόμς (μεταγλωττισμένη)
17:00, 19:00
The Strangers: Ματωμένη νύχτα
21:00, 23:00
Αίθουσα 6
Air Condition, Dolby Digital, DTS
Φερδινάνδος (μεταγλωττισμένη)
12:50, 15:10
Ready Player One
17:40 3D, 20:30, 23:20
Αίθουσα 7
Air Condition, Dolby Digital, DTS
Tomb Raider Lara Croft
22:00
Μαρία Μαγδαληνή
19:30
Λεό Ντα Βίντσι: αποστολή Μόνα Λίζα (μεταγλωττισμένη)
12:20, 15:30, 17:20
ODEON ΟΠΕΡΑ
Ακαδημίας 57, Αθήνα, Tηλ: 2103622683, www.odeon.gr , www.i-ticket.gr
Αίθουσα 1
Air Condition, Dolby Digital
Οι τρεις πινακίδες έξω από το Έμπινγκ, στο Μιζούρι
22:30
Ραντεβού εκεί ψηλά
17:30, 20:00
Αίθουσα 2
Air Condition, Surround
Η μορφή του νερού
22:00
Ο θάνατος του Στάλιν
17:30, 19:45
ODEON STARCITY
Λεωφόρος Συγγρού 111 & Λεοντείου, Νέος Κόσμος, Tηλ: 14560 (από σταθερό 0,49€ ανά λεπτό και 0,98€ από κινητό ανά λεπτό), www.odeon.gr , www.i-ticket.gr
Αίθουσα 1
Air Condition, Dolby Digital, DTS-ES
Tad: Το μυστικό του βασιλιά Μίδα (μεταγλωττισμένο)
17:50
Ready Player One
20:10, 23:00
Αίθουσα 2
Air Condition, DTS
Φερδινάνδος (μεταγλωττισμένη)
16:50
Οι τρεις πινακίδες έξω από το Έμπινγκ, στο Μιζούρι
19:20
Tomb Raider Lara Croft
21:50
Αίθουσα 3
Air Condition, Dolby Digital, DTS
Σέρλοκ Ζουμπόμς (μεταγλωττισμένη)
16:40, 18:40
Το κορίτσι στην ομίχλη
20:40, 23:20
Αίθουσα 4
Air Condition, DTS
Μαρία Μαγδαληνή
17:40
Ραντεβού εκεί ψηλά
20:20
Η συμμορία του τυφώνα
22:50
Αίθουσα 5
Air Condition, DTS
Πίτερ Ράμπιτ (μεταγλωττισμένη)
16:00, 18:10
The Strangers: Ματωμένη νύχτα
20:30, 22:30
Αίθουσα 6
Air Condition, 3D, Dolby Digital, DTS-ES
Ο άνθρωπος των σπηλαίων (μεταγλωττισμένη)
16:20
Ready Player One
18:20 3D, 21:10
Αίθουσα 7, Vodafone
3D, Air Condition, Dolby Digital, DTS
Το κόκκινο σπουργίτι
22:10
Ο θάνατος του Στάλιν
19:50
Σέρλοκ Ζουμπόμς (μεταγλωττισμένη)
17:30
Αίθουσα 8
Air Condition, DTS
Πάντινγκτον 2 (μεταγλωττισμένη)
16:10
Pacific Rim: Εξέγερση
18:30, 20:50, 23:10
Αίθουσα 9
Air Condition, DTS
Μόνο εσένα βλέπω
20:00, 22:20
Λεό Ντα Βίντσι: αποστολή Μόνα Λίζα (μεταγλωττισμένη)
16:10, 18:00
Αίθουσα 10
Air Condition, Dolby Digital, DTS
Πίτερ Ράμπιτ (μεταγλωττισμένη)
17:00
Ready Player One
19:10, 22:00
ΟΣΚΑΡ DIGITAL
Αχαρνών 330, Κάτω Πατήσια, Tηλ: 2102281563, Air Condition, Surround
Η μορφή του νερού
20:00
Μετά τον χωρισμό
18:00, 22:15
Πίτερ Ράμπιτ (μεταγλωττισμένη)
16:30
ΠΑΛΑΣ
Υμηττού 109, Παγκράτι, Tηλ: 2107511868
Foxtrot
20:30
Ο Θεριστής
18:30
Μαζί ή τίποτα
22:30
ΠΤΙ ΠΑΛΑΙ
Ριζάρη 24, Παγκράτι, Tηλ: 2107253915, www.amafilms.gr / https://www.facebook.com/astycinema, σταθμός ΜΕΤΡΟ Ευαγγελισμός
Αόρατη κλωστή
17:45, 20:00
Σκοτεινός ποταμός
22:20
ΣΙΝΕ ΧΟΛΑΡΓΟΣ (πρωην ΑΛΟΜΑ)
Μεσογείων 232 & Βεντούρη, Χολαργός, Tηλ: 2106525122, 4η στάση Χολαργού, ΜΕΤΡΟ Χολαργός, Surround
Η πιο σκοτεινή ώρα
19:30
Πίτερ Ράμπιτ (μεταγλωττισμένη)
16:00
Λεό Ντα Βίντσι: αποστολή Μόνα Λίζα (μεταγλωττισμένη)
17:45
Το κορίτσι στην ομίχλη
21:45
ΣΟΦΙΑ
Ευσταθιάδου 2, Πλατεία Αγίας Τριάδος, Αργυρούπολη, Tηλ: 2109927447-2109917094, 2K, Dolby Digital
Μαζί ή τίποτα
22:30
1968
20:30
Πίτερ Ράμπιτ (μεταγλωττισμένη)
18:30
ΣΠΟΡΤΙΓΚ ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ
Κωνσταντίνου Παλαιολόγου 18, Νέα Σμύρνη, Tηλ: 2109313360
Αίθουσα 1
Dolby Digital
Πίτερ Ράμπιτ (μεταγλωττισμένη)
16:30
Λεό Ντα Βίντσι: αποστολή Μόνα Λίζα (μεταγλωττισμένη)
17:45
Το κορίτσι στην ομίχλη
20:00, 22:15
Αίθουσα 2
Air Condition, Dolby Digital
Οι τρεις πινακίδες έξω από το Έμπινγκ, στο Μιζούρι
20:15
Ο θάνατος του Στάλιν
22:30
Πίτερ Ράμπιτ (μεταγλωττισμένη)
16:45
Μόνο εσένα βλέπω
18:30
ΤΑΙΝΙΟΘΗΚΗ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ – ΛΑΪΣ
Ιερά Οδός 48 & Μεγάλου Αλεξάνδρου 134-136, Tηλ: 2103609695-2103612046, contact@tainiothiki.gr, www.tainiothiki.gr, Στάση ΜΕΤΡΟ Κεραμεικός
Αίθουσα 1
Να με φωνάζεις με το όνομά σου
19:00, 21:30
Αίθουσα 2
Εντός ορίων
18:00, 20:00, 22:00
ΤΡΙΑ ΑΣΤΕΡΙΑ 3D Digital
Λεωφόρος Ηρακλείου 386, Νέο Ηράκλειο, Tηλ: 2102826873-2102825607, www.triaasteria.gr
Αίθουσα 1
Air Condition, Dolby Digital, DTS
Πίτερ Ράμπιτ (μεταγλωττισμένη)
18:00
Ready Player One
20:00, 22:30
Αίθουσα 2
Air Condition, Dolby Digital, DTS
Δεν ήσουν ποτέ εδώ
20:40, 22:40
Σέρλοκ Ζουμπόμς (μεταγλωττισμένη)
18:45
Λεό Ντα Βίντσι: αποστολή Μόνα Λίζα (μεταγλωττισμένη)
17:00
ΤΡΙΑΝΟΝ Filmcenter
Κοδριγκτώνος 21 & Πατησίων 101, Tηλ: 2108222702-2108215469, Σταθμός ΒΙΚΤΩΡΙΑ Με σκεπή που ανοιγοκλείνει και γίνεται Θερινός, Dolby Digital, Surround
Δολοφονικά αμαξίδια
16:00
Η επίδραση του νερού
18:15
Η μεγάλη μου νύχτα
20:15 (22:30-Η πόλη Royal στη Νεμπράσκα /Δεν Φεύγω από το Eldon)
ΠΡΟΑΣΤΙΩΝ

ΑΘΗΝΑ
Σολωμού 18, Χαλάνδρι, Tηλ: 2106855860 – 6976584717, Τηλεφωνικές κρατήσεις
Οι τρεις πινακίδες έξω από το Έμπινγκ, στο Μιζούρι
20:00
Το κόκκινο σπουργίτι
22:00
ΑΛΙΚΗ ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ ΝΕΑΣ ΜΑΚΡΗΣ
Λεωφόρος Μαραθώνος 196, Tηλ: 22940-69871, kedmarahon@yahoo.gr, Dolby Digital
Μαρία Μαγδαληνή
21:00
Σέρλοκ Ζουμπόμς (μεταγλωττισμένη)
18:00
ΑΡΤΕΜΙΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ
Γιαννάκη 2, Μαρκόπουλο, Tηλ: 22990-23924, Air Condition, Dolby Surround
Σέρλοκ Ζουμπόμς (μεταγλωττισμένη)
17:30
Μόνο εσένα βλέπω
19:00, 21:15
ΜΑΓΙΑ
Αβάντων 83 & Ιατρίδου, Χαλκίδα, Tηλ: 22210-25625, www.odeon.gr, www.i-ticket.gr, Air Condition, 3D, DTS
Μαρία Μαγδαληνή
19:45
Πίτερ Ράμπιτ (μεταγλωττισμένη)
17:20
The Strangers: Ματωμένη νύχτα
22:30
ΜΑΡΙΑ ΕΛΕΝΑ-ΟΝΑΡ ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ DIGITAL
Αγίας Παρασκευής 40, Ανάκασα- Αγ. Ανάργυροι, Tηλ: 2102639208, Air Condition, Dolby Digital
Σέρλοκ Ζουμπόμς (μεταγλωττισμένη)
18:00
Πίτερ Ράμπιτ (μεταγλωττισμένη)
16:00
Σκοτεινός ποταμός
20:00, 22:00
ΠΕΙΡΑΙΩΣ

ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ ΟΝΕΙΡΟ
Πειραιώς & Χρυσοστόμου Σμύρνης 84 (απέναντι από FACTORY OUTLET), Tηλ: 2104830330, Air Condition, Dolby Surround
Μαζί ή τίποτα
22:30
Μαρία Μαγδαληνή
20:30
Σέρλοκ Ζουμπόμς (μεταγλωττισμένη)
17:30
Πίτερ Ράμπιτ (μεταγλωττισμένη)
19:00
ΖΕΑ DIGITAL CINEMA
Χαριλάου Τρικούπη 39, Πασαλιμάνι, Πειραιάς, Tηλ: 2104521388, Air Condition, Dolby Digital
Λεό Ντα Βίντσι: αποστολή Μόνα Λίζα (μεταγλωττισμένη)
18:00
Το κορίτσι στην ομίχλη
20:00, 22:15
ΣΙΝΕ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ
Αγίου Γεωργίου & Ζάππα 4, Κορυδαλλός, Tηλ: 2104960955, http://cine-paradisos.blogspot.gr
Αίθουσα 1
Air Condition, Dolby Surround, Dolby Digital, Surround
Κλειστό
Αίθουσα 2
Air Condition, Dolby Surround, Dolby Digital, Surround
Κλειστό
ΣΙΝΕΑΚ ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ
Πλατεία Δημαρχείου, Tηλ: 2104225653
Δεν ήσουν ποτέ εδώ
20:40, 22:25
Μια νέα γυναίκα
18:50
Πίτερ Ράμπιτ (μεταγλωττισμένη)
17:05
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΑΠΟΘΗΚΗ 1 ΟΛΘ
Αποθήκη 1 , Προβλήτα Νο.1, Λιμένος Θεσσαλονίκης, Tηλ: 2310 378404
Αίθουσα 1 ΣΤΑΥΡΟΣ ΤΟΡΝΕΣ
Dolby Digital
Foxtrot
20:30
Τα μυστήρια της Σικελίας
18:15
Μετά τον χωρισμό
22:15
Αίθουσα 2 ΤΖΩΝ ΚΑΣΣΑΒΕΤΗΣ
Dolby Digital
Δεν ήσουν ποτέ εδώ
20:30, 22:30
Πρόσωπα & ιστορίες
18:45
ΒΑΚΟΥΡΑ
Ιωάννου Μιχαήλ 8, Θεσσαλονίκη, Tηλ: 2310 233665, 2310 233669, http://www.thekinematografers.com
Αίθουσα 1
Dolby Digital
Μόνο εσένα βλέπω
19:00
Η Βιτρίνα
22:00
Αίθουσα 2
Dolby Digital
Η μορφή του νερού
22:00
Ραντεβού εκεί ψηλά
20:00
Λεό Ντα Βίντσι: αποστολή Μόνα Λίζα (μεταγλωττισμένη)
18:00
CINEPLEXX ONE SALONICA
Γιαννιτσών 61 & Κωλέττη 34, Θεσσαλονίκη (εντός του One Salonica Outlet Mall, 2ος όροφος), Tηλ: 2310515351, http://onesalonica.com/entertainment/
Αίθουσα 1
Dolby Digital
Πίτερ Ράμπιτ (μεταγλωττισμένη)
12:00, 14:00, 16:00, 18:00
Ready Player One
20:00, 22:45
Αίθουσα 2
Dolby Digital
Πίτερ Ράμπιτ (μεταγλωττισμένη)
13:00, 15:00, 17:00, 19:00
Ready Player One
21:00
Αίθουσα 3
Dolby Digital
Ready Player One
12:45, 15:30, 18:45 3D, 21:40 3D
Αίθουσα 4
Dolby Digital
Pacific Rim: Εξέγερση
20:15, 22:30
Λεό Ντα Βίντσι: αποστολή Μόνα Λίζα (μεταγλωττισμένη)
12:30, 14:30, 16:30, 18:30
Αίθουσα 5
Dolby Digital
Tad: Το μυστικό του βασιλιά Μίδα (μεταγλωττισμένο)
11:45, 13:45, 15:40, 17:45
Το κόκκινο σπουργίτι
22:00
Μαρία Μαγδαληνή
19:40
Αίθουσα 6
Dolby Digital
Σέρλοκ Ζουμπόμς (μεταγλωττισμένη)
13:30, 15:20, 17:30, 19:20
The Strangers: Ματωμένη νύχτα
21:20, 23:10
Λεό Ντα Βίντσι: αποστολή Μόνα Λίζα (μεταγλωττισμένη)
11:30
Αίθουσα 7
Dolby Digital
Επιχείρηση μαμά (μεταγλωττισμένο)
14:10
Tomb Raider Lara Croft
15:50, 18:15, 20:40
Σέρλοκ Ζουμπόμς (μεταγλωττισμένη)
12:15
Η συμμορία του τυφώνα
23:00
VILLAGE 11 CINEMAS MEDITERRANEAN COSMOS
11ο χλμ Εθνικής Οδού Θεσσαλονίκης – Μουδανιών, Tηλ: 2310487810, www.villagecinemas.gr
Αίθουσα 1
Dolby Digital, Surround
Το κόκκινο σπουργίτι
21:30
Pacific Rim: Εξέγερση
18:45
The Strangers: Ματωμένη νύχτα
00:20
Λεό Ντα Βίντσι: αποστολή Μόνα Λίζα (μεταγλωττισμένη)
14:30, 16:40
Αίθουσα 2
Dolby Digital, Surround, EX
Σέρλοκ Ζουμπόμς (μεταγλωττισμένη)
13:00, 15:00, 17:00, 19:10
The Strangers: Ματωμένη νύχτα
21:15, 23:20
Αίθουσα 3
Dolby Digital, EX, Surround, DTS
Λεό Ντα Βίντσι: αποστολή Μόνα Λίζα (μεταγλωττισμένη)
13:45, 15:45, 17:45
Το κορίτσι στην ομίχλη
19:50, 22:30
Αίθουσα 4
DTS, Dolby Digital, EX, Surround
Tomb Raider Lara Croft
19:20, 21:50
Πίτερ Ράμπιτ (μεταγλωττισμένη)
13:00, 15:10, 17:15
Αίθουσα 5
DTS, Dolby Digital, Surround, EX
Σέρλοκ Ζουμπόμς (μεταγλωττισμένη)
14:00, 16:00, 18:00
Ready Player One
20:00, 22:50
Αίθουσα 6-VMAX, Cosmote
DTS, Dolby Digital, EX, Surround
Tad: Το μυστικό του βασιλιά Μίδα (μεταγλωττισμένο)
14:40, 16:50
Ready Player One
19:00, 22:10
Αίθουσα 7
DTS, Dolby Digital, Surround, EX
Ready Player One
15:20, 18:10 3D, 21:00, 23:50
Αίθουσα 8
Dolby Digital, Surround, DTS, EX
Pacific Rim: Εξέγερση
20:30, 23:00
Πίτερ Ράμπιτ (μεταγλωττισμένη)
14:10, 16:15, 18:20
Αίθουσα 9-Comfort
Dolby Digital, EX, Surround
Tomb Raider Lara Croft
22:20
Σέρλοκ Ζουμπόμς (μεταγλωττισμένη)
17:30
Πίτερ Ράμπιτ (μεταγλωττισμένη)
19:45
Λεό Ντα Βίντσι: αποστολή Μόνα Λίζα (μεταγλωττισμένη)
15:10
Αίθουσα 10-Comfort
Dolby Digital, EX, Surround
Ready Player One
17:00, 20:30, 23:20
ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ ΔΗΜΟΥ ΚΟΡΔΕΛΙΟΥ-ΕΥΟΣΜΟΥ
Μεγάλου Ανεξάνδρου 57, Εύοσμος, Θεσσαλονικη, Tηλ: 2310202085-2310762400, DTS
Tad: Το μυστικό του βασιλιά Μίδα (μεταγλωττισμένο)
19:30 3D
Σέρλοκ Ζουμπόμς (μεταγλωττισμένη)
15:30
Πίτερ Ράμπιτ (μεταγλωττισμένη)
17:30
ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ ΔΗΜΟΥ ΝΕΑΠΟΛΗΣ-ΣΥΚΕΩΝ
Ρηγα Φεραίου 169 & Μεγάρων, Συκιές, Θεσσαλονίκη, Tηλ: 2310202085-2310635725, DTS
Σέρλοκ Ζουμπόμς (μεταγλωττισμένη)
19:30
Πίτερ Ράμπιτ (μεταγλωττισμένη)
17:30
ΚΟΛΟΣΣΑΙΟΝ
Λεωφόρος Βασιλίσσης Όλγας 150, Θεσσαλονίκη, Tηλ: 2310834996, https://www.facebook.com/kolossaion, Dolby Digital
Μαρία Μαγδαληνή
19:20
Σέρλοκ Ζουμπόμς (μεταγλωττισμένη)
14:45
Πίτερ Ράμπιτ (μεταγλωττισμένη)
17:45
Λεό Ντα Βίντσι: αποστολή Μόνα Λίζα (μεταγλωττισμένη)
16:15
Το κορίτσι στην ομίχλη
21:30
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟ
Φιλικής Εταιρίας και Δημήτρη Μαργαρίτη, Θεσσαλονίκη, Tηλ: 2310261727, http://www.thekinematografers.com
Να με φωνάζεις με το όνομά σου
22:30
Σκοτεινός ποταμός
19:00, 20:45
ΟΛΥΜΠΙΟΝ
Πλατεία Αριστοτέλους 10, Θεσσαλονίκη, Tηλ: 2310378400, http://www.filmfestival.gr
Αίθουσα 1
DTS, Dolby Digital
Εντός ορίων
18:45, 20:30, 22:30
Αίθουσα 2.ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ
DTS
Le brio
21:00
Κρυμμένα μυστικά
19:00
ODEON ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Τομπάζη 15 (Εμπορικό Κέντρο «Μακεδονία»), Πυλαία, Θεσσαλονίκη, Tηλ: 8018017837-2108092690, http://www.stercinemas.gr
Αίθουσα 1
Dolby Digital, DTS
Ready Player One
16:40, 19:40, 22:30
Αίθουσα 2
Dolby Digital, DTS
Οι τρεις πινακίδες έξω από το Έμπινγκ, στο Μιζούρι
21:15
Σέρλοκ Ζουμπόμς (μεταγλωττισμένη)
17:10, 19:10
Αίθουσα 3
DTS, Dolby Digital
Ο άνθρωπος των σπηλαίων (μεταγλωττισμένη)
16:30
Ready Player One
18:40 3D, 21:30
Αίθουσα 4
DTS, Dolby Digital
Πάντινγκτον 2 (μεταγλωττισμένη)
17:00
Η μορφή του νερού
19:20
Tomb Raider Lara Croft
21:50
Αίθουσα 5
DTS, Dolby Digital
Tad: Το μυστικό του βασιλιά Μίδα (μεταγλωττισμένο)
17:40
Μαρία Μαγδαληνή
20:10, 22:50
Αίθουσα 6
Dolby Digital, DTS
Φερδινάνδος (μεταγλωττισμένη)
17:20
Ο θάνατος του Στάλιν
19:50
Η συμμορία του τυφώνα
22:10
Αίθουσα 7
Dolby Digital, DTS
Pacific Rim: Εξέγερση
18:00, 23:20
Ready Player One
20:30
Αίθουσα 8
DTS, Dolby Digital
Το κόκκινο σπουργίτι
22:00
Ραντεβού εκεί ψηλά
19:30
Λεό Ντα Βίντσι: αποστολή Μόνα Λίζα (μεταγλωττισμένη)
17:30
Αίθουσα 9
Dolby Digital, DTS
Σέρλοκ Ζουμπόμς (μεταγλωττισμένη)
16:20, 18:20
Το κορίτσι στην ομίχλη
20:20, 23:00
Αίθουσα 10
DTS, Dolby Digital
Πίτερ Ράμπιτ (μεταγλωττισμένη)
17:50
Μόνο εσένα βλέπω
20:00, 22:20
Αίθουσα 11
DTS, Dolby Digital
Πίτερ Ράμπιτ (μεταγλωττισμένη)
16:50, 19:00
The Strangers: Ματωμένη νύχτα
21:00, 23:10
ODEON ΠΛΑΤΕΙΑ
Τσιμισκή 43 και Αριστοτέλους, Tηλ: 2310-290290, www.odeon.gr, www.i-ticket.gr
Αίθουσα 1, Vodafone
DTS, Dolby Digital
Tad: Το μυστικό του βασιλιά Μίδα (μεταγλωττισμένο)
16:30
Ready Player One
18:30 3D, 21:30
Αίθουσα 2
Dolby Digital SR, DTS, Dolby Digital, DTS-ES
Λεό Ντα Βίντσι: αποστολή Μόνα Λίζα (μεταγλωττισμένη)
16:00, 18:00
Το κορίτσι στην ομίχλη
20:00, 22:40
Αίθουσα 3
DTS, Dolby Digital
Πίτερ Ράμπιτ (μεταγλωττισμένη)
17:00, 19:00
The Strangers: Ματωμένη νύχτα
21:10, 23:10
Αίθουσα 4
DTS, Dolby Digital SR
Ο άνθρωπος των σπηλαίων (μεταγλωττισμένη)
16:10
Σέρλοκ Ζουμπόμς (μεταγλωττισμένη)
18:10
Μόνο εσένα βλέπω
20:10, 22:30
Αίθουσα 5
DTS, Dolby Digital
Ready Player One
17:10, 20:00, 22:50
Αίθουσα 6
DTS, Dolby Digital, DTS-ES
Ραντεβού εκεί ψηλά
18:10
Pacific Rim: Εξέγερση
20:40, 23:00
Αίθουσα 7
Dolby Digital, DTS
Tomb Raider Lara Croft
20:10
Η συμμορία του τυφώνα
22:40
Πίτερ Ράμπιτ (μεταγλωττισμένη)
18:00
Αίθουσα 8
Dolby Digital, DTS-ES, Dolby Digital SR, DTS
Το κόκκινο σπουργίτι
19:30, 22:20
Σέρλοκ Ζουμπόμς (μεταγλωττισμένη)
17:00
ΦΑΡΓΚΑΝΗ
Αγίου Παντελεήμωνος 10, Θεσσαλονίκη, Tηλ: 2310- 960063, http://www.thekinematografers.com
Ο Θεριστής
18:20
Δεν ήσουν ποτέ εδώ
20:00
Το κορίτσι στην ομίχλη
21:35