ΑΘΗΝΑ

Α" ΠΡΟΒΟΛΗΣ

ΑΑΒΟΡΑ
Ιπποκράτους 180, Νεάπολη, Tηλ: 2106423271, Dolby Surround, Tru-Surround
Να με φωνάζεις με το όνομά σου
17:30
Μία φανταστική γυναίκα
22:15
Οι τρεις πινακίδες έξω από το Έμπινγκ, στο Μιζούρι
20:10
ΑΒΑΝΑ
Κηφισίας 234 και Λυκούργου 3, Tηλ: 2106756546, Dolby Digital
Ο θάνατος του Στάλιν
18:00, 20:10, 22:20
ΑΕΛΛΩ Cinemax 5+1 Cyta
Πατησίων 140, Tηλ: 2108259975 – 2108215327, cinemax1@otenet.gr, www.cinemax.gr
Αίθουσα 1
Dolby Digital
Η πιο σκοτεινή ώρα
17:45
Το κόκκινο σπουργίτι
20:15
Death Wish
23:00
Αίθουσα 2
Dolby Digital
Η μορφή του νερού
19:30
Tad: Το μυστικό του βασιλιά Μίδα (μεταγλωττισμένο)
17:40
Το κόκκινο σπουργίτι
22:00
Αίθουσα 3
Dolby Digital
Οι τρεις πινακίδες έξω από το Έμπινγκ, στο Μιζούρι
19:00, 21:30
Αίθουσα 4
Dolby Digital
Μαζί ή τίποτα
18:50, 21:00
Η μεγάλη κακιά αλεπού και άλλες ιστορίες (μεταγλωττισμένο)
17:00
Mom and Dad
23:15
ΑΘΗΝΑΙΟΝ
Βασιλισσης Σοφίας 124, Αμπελόκηποι, Tηλ: 2107782122-2112112222, www.athinaioncinemas.com
Αίθουσα 1
Dolby Digital
Η πιο σκοτεινή ώρα
17:30, 19:50
Mom and Dad
22:30
Αίθουσα 2
Dolby Surround, Dolby Digital
Η πιο σκοτεινή ώρα
22:10
Lady Bird
18:00, 20:10
ΑΘΗΝΑΙΟΝ Cinepolis
Ζησιμοπούλου 7 & Ιωάννου Μεταξά, Γλυφάδα, Tηλ: 2108983238-2112112222, www.athinaioncinemas.com
Αίθουσα 1
Dolby Surround, DTS
Η πιο σκοτεινή ώρα
17:30, 19:50
Πενήντα αποχρώσεις του Γκρι: Απελευθέρωση
22:30
Αίθουσα 2
Dolby Surround, DTS
Μαζί ή τίποτα
18:00
Mom and Dad
20:10, 22:10
Αίθουσα 3
DTS
Lady Bird
18:30
Το παιχνίδι του δολοφόνου
20:30, 22:30
Αίθουσα 4
Dolby Surround, DTS, Dolby Digital
Το Τετράγωνο
22:10
Αόρατη κλωστή
17:30
Το σπίτι δίπλα στη θάλασσα
20:00
ΑΙΓΛΗ
Λεωφόρος Πεντέλης 98, Χαλάνδρι, Tηλ: 2106841010-2106859965
Αίθουσα 1
Dolby Surround, DTS
Μαζί ή τίποτα
20:15, 22:15
Η πιο σκοτεινή ώρα
17:45
Αίθουσα 2
Dolby Surround, DTS
Foxtrot
20:20, 22:30
Lady Bird
18:20
ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ EUROPA CINEMAS
Λεωφόρος Αλεξάνδρας και Πατησίων 77-79, σταθμός ΗΣΑΠ «Βικτώρια», Tηλ: 2108219298, Dolby Digital
Ο θάνατος του Στάλιν
18:10, 20:15, 22:20
ΑΝΔΟΡΑ
Σεβαστουπόλεω 117, Αθήνα, ΜΕΤΡΟ σταθμός Πανόρμου, Tηλ: 2106980796
Το σπίτι δίπλα στη θάλασσα
17:45, 20:00
Η Γέννηση ενός Ηγέτη
22:15
ΑΝΟΙΞΗ ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΥ 2+1
Αγωνιστών στρατοπέδου 49, Χαϊδάρι, Tηλ: 2105813470-2105813450
Αίθουσα 1
Dolby Digital
Lady Bird
18:30, 20:15
Mom and Dad
22:00
Αίθουσα 2 ART CINEMA
Dolby Digital
Αγκάθι
18:45, 20:30
Η πιο σκοτεινή ώρα
22:00
ΑΣΤΟΡ
Σταδίου 28, Αθήνα,είσοδος από στοά Κοραή, ΜΕΤΡΟ Πανεπιστήμιο, Tηλ: 2103211950, www.astorcinema.gr, Dolby Digital, EX, Surround
Το μπλε δωμάτιο
15:30
Μαργκερίτ
13:00
Το σπίτι δίπλα στη θάλασσα
17:45, 20:00, 22:00
ΑΣΤΥ
Κοραή 4, Αθήνα, Tηλ: 2103221925, www.amafilms.gr / https://www.facebook.com/astycinema, Dolby Digital
Δεν είμαι ο νέγρος σου
18:00
Σπόρος
20:00, 22:00
ΑΤΛΑΝΤΙΣ
Λεωφόρος Βουλιαγμένης 245, Πλατεία Καλογήρων, Δάφνη, Tηλ: 2109711511
Αίθουσα 1, ΓΙΩΡΓΟΣ ΤΖΙΩΤΖΙΟΣ
Dolby Digital, EX, Surround
Foxtrot
17:30, 19:45, 22:00
Αίθουσα 2
Dolby Digital, EX, Surround
Μαζί ή τίποτα
20:00, 22:10
Το σπίτι δίπλα στη θάλασσα
17:50
ΑΤΤΑΛΟΣ DIGITAL CINEMA
Κοτιαιου & Ελευθερίου Βενιζέλου Νέα Σμύρνη, Tηλ: 2109331280
Foxtrot
18:00, 20:10
Μαζί ή τίποτα
22:20
ΒΑΡΚΙΖΑ
Θάσου 22, Tηλ: 2108973926
Αίθουσα 1 3D Digital
Dolby Digital
Μαζί ή τίποτα
18:30
Οι τρεις πινακίδες έξω από το Έμπινγκ, στο Μιζούρι
20:20
Η μορφή του νερού
22:20
Αίθουσα 2
Dolby Digital, DTS
Η πιο σκοτεινή ώρα
20:10
Lady Bird
18:30
Το κόκκινο σπουργίτι
22:20
CINERAMA DIGITAL CINEMA
Αγίας Κυριακής 30, Παλαιό Φάληρο, Tηλ: 2109403593-2109403595, Dolby Surround, DTS, Dolby Digital
Η πιο σκοτεινή ώρα
17:45
Lady Bird
20:00, 21:45
VILLAGE 15 CINEMAS @ THE MALL
Ανδρέα Παπανδρέου 35 (παράπλευρος Αττική οδού) θέση ψαλίδι, Μαρούσι, Tηλ: 14 848 (Γραμμή παραπόνων 214 214 7062), www.villagecinemas.gr
Αίθουσα 1
DTS, Dolby Digital, Surround
Ο άνθρωπος των σπηλαίων (μεταγλωττισμένη)
15:00
Η μορφή του νερού
17:00
Αναχώρηση για Παρίσι 15:17
19:45, 22:10
Αίθουσα 2
DTS, Dolby Digital, EX, Surround
Black Panther
16:10, 19:00, 21:50
Αίθουσα 3
DTS, Dolby Digital, Surround
Tad: Το μυστικό του βασιλιά Μίδα (μεταγλωττισμένο)
16:00, 18:00
Mom and Dad
20:00, 22:00, 00:00
Αίθουσα 4
DTS, Dolby Digital, Surround
Tad: Το μυστικό του βασιλιά Μίδα (μεταγλωττισμένο)
15:20, 17:20
Το κόκκινο σπουργίτι
19:20, 22:20
Αίθουσα 5 – Cinema Europa, Heineken
DTS, Dolby Digital, Surround
Death Wish
19:10, 21:30, 23:50
Η μεγάλη κακιά αλεπού και άλλες ιστορίες (μεταγλωττισμένο)
15:10, 17:10
Αίθουσα 6 – Cinema Europa
DTS, Dolby Digital, Surround
Μαζί τα φάγαμε
18:00
Το παιχνίδι του δολοφόνου
20:20, 22:40
Αίθουσα 7 – max screen, Cosmote
DTS, Dolby Digital, EX, Surround
Το κόκκινο σπουργίτι
17:50, 21:00, 00:10
Αίθουσα 8
DTS, Dolby Digital, Surround
Το κόκκινο σπουργίτι
20:10, 23:10
Η μεγάλη κακιά αλεπού και άλλες ιστορίες (μεταγλωττισμένο)
16:10, 18:10
Αίθουσα 9
DTS, Dolby Digital, Surround
Black Panther
17:40, 20:30, 23:20
Αίθουσα 10
DTS, Dolby Digital, EX, Surround
Το κόκκινο σπουργίτι
18:40, 21:40
Αίθουσα 11
DTS, Dolby Digital, Surround
Φερδινάνδος (μεταγλωττισμένη)
16:30
Πενήντα αποχρώσεις του Γκρι: Απελευθέρωση
18:50, 21:15, 23:40
Αίθουσα 12
DTS, Dolby Digital, Surround
Η μορφή του νερού
20:45, 23:30
Το Γατοξόρκι (μεταγλωττισμένη)
16:20
Tad: Το μυστικό του βασιλιά Μίδα (μεταγλωττισμένο)
18:30
Αίθουσα 13 – gold class
DTS, Dolby Digital, EX, Surround
Το κόκκινο σπουργίτι
20:15, 23:15
Αίθουσα 14 – gold class
DTS, Dolby Digital, EX, Surround
Η μορφή του νερού
19:15
Το κόκκινο σπουργίτι
22:15
VILLAGE 5 CINEMAS PAGRATI
Υμηττού 110 & Χρεμωνίδου,Εμπορικό κέντρο Millennium, Παγκράτι, Tηλ: 210 7566240 – 14 848 (Γραμμή παραπόνων 214 214 7062), www.villagecinemas.gr
Αίθουσα 1
Dolby Digital, Surround
Η μορφή του νερού
19:15
Το κόκκινο σπουργίτι
21:50
Αίθουσα 2
Dolby Digital, Surround
Αόρατη κλωστή
19:40
Black Panther
22:20
Αίθουσα 3, Cosmote
Dolby Digital, Surround
Black Panther
18:00
Το παιχνίδι του δολοφόνου
20:50, 23:00
Αίθουσα 4
DTS, Dolby Digital
Death Wish
19:00, 21:20, 23:40
Αίθουσα 5
DTS, Dolby Digital
Το κόκκινο σπουργίτι
20:20, 23:15
Η μεγάλη κακιά αλεπού και άλλες ιστορίες (μεταγλωττισμένο)
18:20
VILLAGE 9 CINEMAS @ FALIRO
Παλαιά Λεωφόρος Ποσειδώνος 1 & Μωραϊτινη 3 Δέλτα Παλαιού Φαλήρου, Tηλ: 14 848 (Γραμμή παραπόνων 214 214 7062), www.villagecinemas.gr
Αίθουσα 1
DTS, Dolby Digital, EX, Surround
Death Wish
19:20, 21:40, 00:00
Αίθουσα 2
DTS, Dolby Digital, Surround
Η πιο σκοτεινή ώρα
18:30
Mom and Dad
21:15, 23:10
Αίθουσα 3
DTS, Dolby Digital, Surround
Το παιχνίδι του δολοφόνου
20:15, 22:30
Η μεγάλη κακιά αλεπού και άλλες ιστορίες (μεταγλωττισμένο)
18:15
Αίθουσα 4
DTS, Dolby Digital, Surround
Η μορφή του νερού
20:00, 22:40
Tad: Το μυστικό του βασιλιά Μίδα (μεταγλωττισμένο)
18:00
Αίθουσα 5
DTS, Dolby Digital, Surround
Black Panther
19:30, 22:20
Η μεγάλη κακιά αλεπού και άλλες ιστορίες (μεταγλωττισμένο)
17:30
Αίθουσα 6
DTS, Dolby Digital, EX, Surround
Το κόκκινο σπουργίτι
17:40, 20:30, 23:20
Αίθουσα 7-VMAX, Cosmote
DTS, Dolby Digital, EX, Surround
Το κόκκινο σπουργίτι
19:00, 22:00
Αίθουσα 8- Gold Class
DTS, Dolby Digital, EX, Surround
Το κόκκινο σπουργίτι
20:10, 23:00
Αίθουσα 9 – Gold Class
DTS, Dolby Digital, EX, Surround
Η μορφή του νερού
19:20
Το κόκκινο σπουργίτι
22:00
VILLAGE CINEMAS ATHENS METRO MALL ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Λεωφόρος Βουλιαγμένης 276, Άγιος Δημήτριος, Tηλ: 210 6104100 – 14 848 ( Γραμμή παραπόνων 214 214 7062), www.villagecinemas.gr
Αίθουσα 1
DTS, Dolby Digital, EX, Surround
Το Γατοξόρκι (μεταγλωττισμένη)
15:50
Το κόκκινο σπουργίτι
17:50, 20:45, 23:45
Αίθουσα 2, Cosmote
DTS, Dolby Digital, EX, Surround
Tad: Το μυστικό του βασιλιά Μίδα (μεταγλωττισμένο)
15:20, 17:20
Το κόκκινο σπουργίτι
19:20, 22:15
Αίθουσα 3
DTS, Dolby Digital, EX, Surround
Black Panther
17:00, 20:00, 22:50
Το Γατοξόρκι (μεταγλωττισμένη)
15:00
Αίθουσα 4
DTS, Dolby Digital, EX, Surround
Πενήντα αποχρώσεις του Γκρι: Απελευθέρωση
21:40, 00:00
Η μορφή του νερού
19:00
Η μεγάλη κακιά αλεπού και άλλες ιστορίες (μεταγλωττισμένο)
16:45
Αίθουσα 5
DTS, Dolby Digital, EX, Surround
Tad: Το μυστικό του βασιλιά Μίδα (μεταγλωττισμένο)
16:20
Death Wish
18:30, 21:10, 23:30
VILLAGE SHOPPING AND MORE
Θηβών 228 & Παρνασσού ,Άγιος Ιωάννης Ρέντης, Tηλ: 210 4215100 – 14 848 (Γραμμή παραπόνων 214 214 7062), www.villagecinemas.gr
Αίθουσα 1 – Comfort
DTS, Dolby Digital, EX, Surround
Black Panther
23:00
Tad: Το μυστικό του βασιλιά Μίδα (μεταγλωττισμένο)
18:20, 20:40
Αίθουσα 2 – Comfort
DTS, Dolby Digital, Surround, EX
Φερδινάνδος (μεταγλωττισμένη)
20:20
Black Panther
22:50
Η μεγάλη κακιά αλεπού και άλλες ιστορίες (μεταγλωττισμένο)
18:00
Αίθουσα 3
DTS, Dolby Digital, Surround, ΤΗΧ, EX
1968
21:00
Ο άνθρωπος των σπηλαίων (μεταγλωττισμένη)
17:00
Tad: Το μυστικό του βασιλιά Μίδα (μεταγλωττισμένο)
19:00
Mom and Dad
23:10
Αίθουσα 4
DTS, ΤΗΧ, Dolby Digital, EX, Surround
Tad: Το μυστικό του βασιλιά Μίδα (μεταγλωττισμένο)
17:00
Το κόκκινο σπουργίτι
19:00, 22:00
Αίθουσα 5
DTS, ΤΗΧ, Dolby Digital, Surround, EX
Black Panther
18:10, 21:00, 23:50
Αίθουσα 6
DTS, ΤΗΧ, Dolby Digital, Surround, EX
Πενήντα αποχρώσεις του Γκρι: Απελευθέρωση
18:50, 21:10, 23:30
Αίθουσα 7
DTS, ΤΗΧ, Dolby Digital, EX, Surround
Death Wish
19:10, 21:30, 23:50
Η μεγάλη κακιά αλεπού και άλλες ιστορίες (μεταγλωττισμένο)
17:10
Αίθουσα 8
DTS, Dolby Digital, Surround, ΤΗΧ, EX
Tad: Το μυστικό του βασιλιά Μίδα (μεταγλωττισμένο)
17:50
Το κόκκινο σπουργίτι
19:50, 22:50
Αίθουσα 9
DTS, Dolby Digital, Surround
Το κόκκινο σπουργίτι
18:20, 21:20
Αίθουσα 10, Cosmote
DTS, Dolby Digital, Surround
Φερδινάνδος (μεταγλωττισμένη)
18:10
Το κόκκινο σπουργίτι
20:40, 23:40
Αίθουσα 11
DTS, Dolby Digital, Surround
Το παιχνίδι του δολοφόνου
17:30, 19:40, 21:50, 00:00
Αίθουσα 12
DTS, Dolby Digital, Surround
Winchester: Το σπίτι των φαντασμάτων
20:30, 22:40
Η μεγάλη κακιά αλεπού και άλλες ιστορίες (μεταγλωττισμένο)
18:30
Αίθουσα 13
DTS, Dolby Digital, Surround
Το Γατοξόρκι (μεταγλωττισμένη)
18:10
Mom and Dad
20:10, 22:10, 00:10
Αίθουσα 14
DTS, Dolby Digital, Surround
Ο άνθρωπος των σπηλαίων (μεταγλωττισμένη)
17:50
Πενήντα αποχρώσεις του Γκρι: Απελευθέρωση
20:00, 22:20
Αίθουσα 15
DTS, Dolby Digital, Surround
Black Panther
19:10, 22:00
Αίθουσα 16
DTS, Dolby Digital, Surround
Jumanji: Καλωσήρθατε στη ζούγκλα
17:30
Αναχώρηση για Παρίσι 15:17
20:00, 22:10
Αίθουσα 17
DTS, Dolby Digital, Surround
Winchester: Το σπίτι των φαντασμάτων
00:00
Μαζί τα φάγαμε
19:30, 21:40
Αίθουσα 18
DTS, Dolby Digital, Surround
Ο επιβάτης
20:10, 22:30
Ο λαβύρινθος: Η τελική δοκιμασία
17:10
Αίθουσα 19
DTS, Dolby Digital, Surround
Η μορφή του νερού
19:20, 21:50
Αίθουσα 20
DTS, Dolby Digital, Surround, EX
Death Wish
18:00, 20:20, 22:40
ΓΑΛΑΞΙΑΣ 3D Digital
Μεσογείων 6, Αμπελόκηποι, Tηλ: 2107773319-2107700491
Αίθουσα 1
Dolby Digital
Οι τρεις πινακίδες έξω από το Έμπινγκ, στο Μιζούρι
18:10
Ο θάνατος του Στάλιν
20:20, 22:30
Αίθουσα 2
Το κόκκινο σπουργίτι
19:45, 22:20
Ο θάνατος του Στάλιν
17:40
WEST CITY
Λεωφ. Κωνσταντινουπόλεως 82Β, Περιστέρι, Tηλ: 2105756239
Αίθουσα 1
Dolby Digital
Οι τρεις πινακίδες έξω από το Έμπινγκ, στο Μιζούρι
17:45, 20:00
Η μορφή του νερού
22:15
Αίθουσα 2
Dolby Digital
Αόρατη κλωστή
17:30
Η μορφή του νερού
20:00
Death Wish
22:30
Αίθουσα 3
Dolby Digital
Το κόκκινο σπουργίτι
22:15
Ο θάνατος του Στάλιν
18:00, 20:10
Αίθουσα 4
Dolby Digital
Το κόκκινο σπουργίτι
19:50
Το παιχνίδι του δολοφόνου
22:30
Η μεγάλη κακιά αλεπού και άλλες ιστορίες (μεταγλωττισμένο)
18:00
ΔΑΝΑΟΣ
Λεωφόρος Κηφισίας 109 & Πανόρμου, Αμπελόκηποι, Tηλ: 2106922655, www.danaoscinema.gr
Αίθουσα 1
Dolby Digital
Η μορφή του νερού
17:30, 20:00, 22:30
Αίθουσα 2
Dolby Digital
Foxtrot
18:00, 20:15, 22:30
ΔΙΑΝΑ
Περικλέους 14,Μαρούσι, Tηλ: 2108028587, Dolby Surround
Foxtrot
20:20, 22:30
Μία φανταστική γυναίκα
18:15
ΕΛΛΗ
Ακαδημίας 64, Αθήνα, Tηλ: 2103632789, Surround, Dolby Digital
Foxtrot
17:45, 20:00, 22:15
ΕΜΠΑΣΣΥ NOVA ODEON
Πατριάρχου Ιωακείμ 5 και Ηροδότου, Κολωνάκι, Αθήνα, Tηλ: 2107215944, www.i-ticket.gr, Dolby Digital
Ο θάνατος του Στάλιν
18:00, 20:15, 22:30
ΙΛΙΟΝ DIGITAL CINEMA
Τροίας 34 & Πατησίων 113, Tηλ: 2108810602-6955466939, DTS, Dolby Digital
Οι τρεις πινακίδες έξω από το Έμπινγκ, στο Μιζούρι
19:00, 21:15
ΙΝΤΕΑΛ
Πανεπιστημίου 46, Αθήνα, Tηλ: 2103826720, Dolby Digital
Μαζί ή τίποτα
18:00, 20:10, 22:15
ΚΗΦΙΣΙΑ Cinemax Cyta
Λεωφόρος Κηφισίας 245, (Ζηρίνειο), Κηφισιά, Tηλ: 2106233567-2106232808, cinemax1@otenet.gr, www.cinemax.gr
Αίθουσα 1
Dolby Digital
Μαζί ή τίποτα
17:45, 20:00, 22:15
Αίθουσα 2
Dolby Digital
Lady Bird
17:15, 19:30, 21:45
ΚΗΦΙΣΙΑ Cinemax Class Cyta
Δροσίνη 6 (απέναντι από Βάρσο ), Κηφισιά, Tηλ: 2106231601-2106231933, cinemax1@otenet.gr, www.cinemax.gr, Dolby Digital
Αγκάθι
17:15
Η πιο σκοτεινή ώρα
19:00, 21:30
ΚΙΝΗΜΑΤΟΘΕΑΤΡΑ ΛΑΜΠΡΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΡΑΣ-ΡΕΝΑ ΒΛΑΧΟΠΟΥΛΟΥ
Κουντουριώτη 40 & Μυριοφύτου 55, Αιγάλεω, Tηλ: 2105911390-370, 6932982051, info@lamproskonstantaras.gr, www.lamproskonstantaras.gr / www.renavlahopoulou.gr
Αίθουσα 1
Dolby Digital
Οι τρεις πινακίδες έξω από το Έμπινγκ, στο Μιζούρι
18:15
Death Wish
20:20, 22:30
Αίθουσα 2
Dolby Digital
Μαζί ή τίποτα
18:15
Η μορφή του νερού
20:15
Mom and Dad
22:30
ΜΙΚΡΟΚΟΣΜΟΣ Filmcenter
Λεωφόρος Συγγρού 106, Tηλ: 2109230081, mikosmos@otenet.gr, http://www.mikrokosmos.gr, Dolby Digital
People
22:30
Lady Bird
17:30, 19:00, 20:45
ΝΑΝΑ Cinemax Cyta
Λεωφόρος Βουλιαγμένης 179 Δάφνη,(στάση ΜΕΤΡΟ Αγ.Ιωάννης), Tηλ: 2109703158-2109706865, cinemax1@otenet.gr, www.cinemax.gr
Αίθουσα 1
Dolby Digital
Το κόκκινο σπουργίτι
19:00, 21:45
Αίθουσα 2
Dolby Digital
Οι τρεις πινακίδες έξω από το Έμπινγκ, στο Μιζούρι
19:30, 22:00
Tad: Το μυστικό του βασιλιά Μίδα (μεταγλωττισμένο)
17:40
Αίθουσα 3
Dolby Digital
Η πιο σκοτεινή ώρα
18:15
Ο θάνατος του Στάλιν
20:45
Mom and Dad
23:00
Αίθουσα 4
Dolby Digital
Black Panther
22:45
Η μορφή του νερού
20:15
Lady Bird
18:00
Αίθουσα 5
Dolby Digital
Lady Bird
20:00
Ο θάνατος του Στάλιν
17:45
Το παιχνίδι του δολοφόνου
22:15
Αίθουσα 6
Dolby Digital
Black Panther
18:50
Death Wish
21:20, 23:30
Η μεγάλη κακιά αλεπού και άλλες ιστορίες (μεταγλωττισμένο)
17:00
ΝΙΡΒΑΝΑ Cinemax Cyta
Λεωφόρος Αλεξάνδρας 192, Αμπελόκηποι, Tηλ: 2106469398-2106445221, cinemax1@otenet.gr, www.cinemax.gr
Μαζί ή τίποτα
17:45, 20:00, 22:15
NOVACINEMA ΓΛΥΦΑΔΑ ODEON
Ζέππου 14 & Ξενοφώντος 31, Γλυφάδα, Tηλ: 2109650318, www.odeon.gr, www: i-ticket.gr
Αίθουσα 1
DTS
Death Wish
18:30, 20:50, 23:10
Αίθουσα 2
DTS
Το κόκκινο σπουργίτι
22:30
Ο θάνατος του Στάλιν
18:00, 20:15
NOVACINEMA ODEON ΜΑΡΟΥΣΙ
Λεωφόρος Κηφισίας 215, Μαρούσι (απέναντι από το Άλσος Συγγρού), Tηλ: 14560, www.odeon.gr, www.i-ticket.gr
Αίθουσα 1
Dolby Digital
Οι τρεις πινακίδες έξω από το Έμπινγκ, στο Μιζούρι
18:30, 21:00
Αίθουσα 2
Dolby Digital
Το κόκκινο σπουργίτι
22:30
Ο θάνατος του Στάλιν
17:30, 20:00
Αίθουσα 3
Dolby Digital
Η μορφή του νερού
19:15
Death Wish
22:00
ODEON ESCAPE
Λεωφ.Δημοκρατίας 67α, εμπορικό κέντρο ESCAPE, Ιλιον, Tηλ: 801 801 7837 -210 8092690, www.stercinemas.gr
Αίθουσα 1
DTS, Dolby Digital, EX
Death Wish
19:00, 21:15, 23:30
Αίθουσα 2
Dolby Digital, DTS
Ο άνθρωπος των σπηλαίων (μεταγλωττισμένη)
17:50
Το κόκκινο σπουργίτι
22:40
Αίθουσα 3
Dolby Digital, DTS
Tad: Το μυστικό του βασιλιά Μίδα (μεταγλωττισμένο)
17:30
Μαζί τα φάγαμε
19:30
Το κόκκινο σπουργίτι
21:40
Αίθουσα 4
Dolby Digital, DTS
Black Panther
23:00
Η μορφή του νερού
20:30
Tad: Το μυστικό του βασιλιά Μίδα (μεταγλωττισμένο)
18:30
Αίθουσα 5
DTS, Dolby Digital
Φερδινάνδος (μεταγλωττισμένη)
17:40
Death Wish
20:00, 22:15
Αίθουσα 6
Dolby Digital, DTS
Ο θάνατος του Στάλιν
18:40, 21:00, 23:15
Αίθουσα 7
Dolby Digital, DTS
Το παιχνίδι του δολοφόνου
20:10, 22:30
Η μεγάλη κακιά αλεπού και άλλες ιστορίες (μεταγλωττισμένο)
18:10
ODEON ΟΠΕΡΑ
Ακαδημίας 57, Αθήνα, Tηλ: 2103622683, www.odeon.gr , www.i-ticket.gr
Αίθουσα 1
Dolby Digital
Do It Yourself
18:10, 20:20, 22:30
Αίθουσα 2
Surround
Οι τρεις πινακίδες έξω από το Έμπινγκ, στο Μιζούρι
19:00
Η μορφή του νερού
21:30
ODEON STARCITY
Λεωφόρος Συγγρού 111 & Λεοντείου, Νέος Κόσμος, Tηλ: 14560 (από σταθερό 0,49€ ανά λεπτό και 0,98€ από κινητό ανά λεπτό), www.odeon.gr , www.i-ticket.gr
Αίθουσα 1
Dolby Digital, DTS-ES
Death Wish
18:40, 21:00, 23:30
Αίθουσα 2
DTS
Black Panther
19:20, 22:10
Αίθουσα 3
Dolby Digital, DTS
Η μορφή του νερού
19:30, 22:00
Αίθουσα 4
DTS
Οι τρεις πινακίδες έξω από το Έμπινγκ, στο Μιζούρι
20:30
Κάθε μέρα μία άλλη μέρα
18:20
Mom and Dad
23:00
Αίθουσα 5
DTS
Death Wish
20:00, 22:30
Αίθουσα 6
Dolby Digital, DTS-ES
Το κόκκινο σπουργίτι
18:50, 21:40
Αίθουσα 7, Vodafone
Dolby Digital, DTS
Ο θάνατος του Στάλιν
18:30, 20:50, 23:10
Αίθουσα 8
DTS
Ο άνθρωπος των σπηλαίων (μεταγλωττισμένη)
18:10
Ταξιδεύοντας με τον εχθρό μου
20:20, 23:20
Αίθουσα 9
DTS
Tad: Το μυστικό του βασιλιά Μίδα (μεταγλωττισμένο)
18:00
Το παιχνίδι του δολοφόνου
20:10, 22:20
Αίθουσα 10
Dolby Digital, DTS
Το κόκκινο σπουργίτι
19:50, 22:40
Η μεγάλη κακιά αλεπού και άλλες ιστορίες (μεταγλωττισμένο)
17:50
ΟΣΚΑΡ DIGITAL
Αχαρνών 330, Κάτω Πατήσια, Tηλ: 2102281563, Surround
Οι τρεις πινακίδες έξω από το Έμπινγκ, στο Μιζούρι
18:00
Lady Bird
20:10, 22:15
ΠΑΛΑΣ
Υμηττού 109, Παγκράτι, Tηλ: 2107511868
Lucky
20:30
Τα μυστικά της Τεχεράνης
22:30
Maria by Callas – η Μαρία Κάλλας εξομολογείται
18:30
ΠΤΙ ΠΑΛΑΙ
Ριζάρη 24, Παγκράτι, Tηλ: 2107253915, www.amafilms.gr / https://www.facebook.com/astycinema
Αόρατη κλωστή
17:45, 22:00
Lady Bird
20:00
ΣΙΝΕ ΧΟΛΑΡΓΟΣ (πρωην ΑΛΟΜΑ)
Μεσογείων 232 & Βεντούρη, Χολαργός, Tηλ: 2106525122, Surround
Οι τρεις πινακίδες έξω από το Έμπινγκ, στο Μιζούρι
19:20
Η μορφή του νερού
21:30
ΣΟΦΙΑ
Ευσταθιάδου 2, Πλατεία Αγίας Τριάδος, Αργυρούπολη, Tηλ: 2109927447-2109917094, Dolby Digital
Να με φωνάζεις με το όνομά σου
22:30
1968
20:30
ΣΠΟΡΤΙΓΚ ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ
Κωνσταντίνου Παλαιολόγου 18, Νέα Σμύρνη, Tηλ: 2109313360
Αίθουσα 1
Dolby Digital
Οι τρεις πινακίδες έξω από το Έμπινγκ, στο Μιζούρι
18:00
Ο θάνατος του Στάλιν
20:10, 22:20
Αίθουσα 2
Dolby Digital
Η μορφή του νερού
19:30
Το κόκκινο σπουργίτι
22:00
Η μεγάλη κακιά αλεπού και άλλες ιστορίες (μεταγλωττισμένο)
17:30
ΤΑΙΝΙΟΘΗΚΗ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ – ΛΑΪΣ
Ιερά Οδός 48 & Μεγάλου Αλεξάνδρου 134-136, Tηλ: 2103609695-2103612046, contact@tainiothiki.gr, www.tainiothiki.gr
Αίθουσα 1
Η μορφή του νερού
17:30, 19:45, 22:00
Αίθουσα 2
Να με φωνάζεις με το όνομά σου
21:30
Οι τρεις πινακίδες έξω από το Έμπινγκ, στο Μιζούρι
17:30
Το σπίτι δίπλα στη θάλασσα
19:30
ΤΡΙΑ ΑΣΤΕΡΙΑ 3D Digital
Λεωφόρος Ηρακλείου 386, Νέο Ηράκλειο, Tηλ: 2102826873-2102825607, www.triaasteria.gr
Αίθουσα 1
Dolby Digital, DTS
Το κόκκινο σπουργίτι
22:30
Ο θάνατος του Στάλιν
18:00, 20:15
Αίθουσα 2
Dolby Digital, DTS
Η μορφή του νερού
18:15
Death Wish
20:40, 22:40
ΤΡΙΑΝΟΝ Filmcenter
Κοδριγκτώνος 21 & Πατησίων 101, Tηλ: 2108222702-2108215469, Dolby Digital, Surround
Αγκάθι
18:30, 20:15, 22:00

ΠΡΟΑΣΤΙΩΝ

ΑΘΗΝΑ
Σολωμού 18, Χαλάνδρι, Tηλ: 2106855860 – 6976584717
Οι τρεις πινακίδες έξω από το Έμπινγκ, στο Μιζούρι
21:50
Η μορφή του νερού
19:50
ΑΛΙΚΗ ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ ΝΕΑΣ ΜΑΚΡΗΣ
Λεωφόρος Μαραθώνος 196, Tηλ: 22940-69871, kedmarahon@yahoo.gr, Dolby Digital
Lady Bird
18:30 (Βραβευμένες ταινίες 40ου φεστιβαλ μιικρού μηκους Δράμας-21:15)
ΑΡΤΕΜΙΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ
Γιαννάκη 2, Μαρκόπουλο, Tηλ: 22990-23924, Dolby Surround
Lady Bird
19:00, 21:15
ΜΑΓΙΑ
Αβάντων 83 & Ιατρίδου, Χαλκίδα, Tηλ: 22210-25625, www.odeon.gr, www.i-ticket.gr, DTS
Η μορφή του νερού
19:45
Winchester: Το σπίτι των φαντασμάτων
22:30
ΜΑΡΙΑ ΕΛΕΝΑ-ΟΝΑΡ ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ DIGITAL
Αγίας Παρασκευής 40, Ανάκασα- Αγ. Ανάργυροι, Tηλ: 2102639208, Dolby Digital
Lady Bird
18:15, 20:00
Mom and Dad
22:00

ΠΕΙΡΑΙΩΣ

ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ ΟΝΕΙΡΟ
Πειραιώς & Χρυσοστόμου Σμύρνης 84 (απέναντι από FACTORY OUTLET), Tηλ: 2104830330, Dolby Surround
Αόρατη κλωστή
20:00, 22:15
Tad: Το μυστικό του βασιλιά Μίδα (μεταγλωττισμένο)
18:30
ΖΕΑ DIGITAL CINEMA
Χαριλάου Τρικούπη 39, Πασαλιμάνι, Πειραιάς, Tηλ: 2104521388, Dolby Digital
Οι τρεις πινακίδες έξω από το Έμπινγκ, στο Μιζούρι
18:00
Η μορφή του νερού
20:10
Death Wish
22:30
ΣΙΝΕ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ
Αγίου Γεωργίου & Ζάππα 4, Κορυδαλλός, Tηλ: 2104960955, http://cine-paradisos.blogspot.gr
Αίθουσα 1
Dolby Surround, Dolby Digital, Surround
Μαζί ή τίποτα
19:15
Αναχώρηση για Παρίσι 15:17
21:00
Αίθουσα 2
Dolby Surround, Dolby Digital, Surround
Μία φανταστική γυναίκα
19:15, 21:15
ΣΙΝΕΑΚ ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ
Πλατεία Δημαρχείου, Tηλ: 2104225653
Foxtrot
17:50, 22:10
Μαζί ή τίποτα
20:05
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΑΠΟΘΗΚΗ 1 ΟΛΘ
Αποθήκη 1 , Προβλήτα Νο.1, Λιμένος Θεσσαλονίκης, Tηλ: 2310 378404
Αίθουσα 1 ΣΤΑΥΡΟΣ ΤΟΡΝΕΣ
Dolby Digital
Κλειστό
Αίθουσα 2 ΤΖΩΝ ΚΑΣΣΑΒΕΤΗΣ
Dolby Digital
Κλειστό
ΒΑΚΟΥΡΑ
Ιωάννου Μιχαήλ 8, Θεσσαλονίκη, Tηλ: 2310 233665, 2310 233669
Αίθουσα 1
Dolby Digital
Do It Yourself
18:00, 19:45
Η μορφή του νερού
21:30
Αίθουσα 2
Dolby Digital
Οι τρεις πινακίδες έξω από το Έμπινγκ, στο Μιζούρι
17:45, 20:00, 22:00
CINE ΤΩΝΙΑ ΜΑΡΚΕΤΑΚΗ
Αποθήκη Δ, Προβλήτα Νο.1, Λιμένος Θεσσαλονίκης, Dolby Digital
Κλειστό
CINE ΦΡΙΝΤΑ ΛΙΑΠΠΑ
Αποθήκη Δ, Προβλήτα Νο.1, Λιμένος Θεσσαλονίκης, Dolby Digital
Κλειστό
CINEPLEXX ONE SALONICA
Γιαννιτσών 61 & Κωλέττη 34, Θεσσαλονίκη (εντός του One Salonica Outlet Mall, 2ος όροφος), Tηλ: 2310515351
Αίθουσα 1
Dolby Digital
Το κόκκινο σπουργίτι
20:00, 23:00
Επιχείρηση μαμά (μεταγλωττισμένο)
18:15
Αίθουσα 2
Dolby Digital
Πενήντα αποχρώσεις του Γκρι: Απελευθέρωση
17:10, 19:20
Το κόκκινο σπουργίτι
21:30
Αίθουσα 3
Dolby Digital
Tad: Το μυστικό του βασιλιά Μίδα (μεταγλωττισμένο)
17:00, 19:00
Mom and Dad
20:50, 22:40
Αίθουσα 4
Dolby Digital
Η μορφή του νερού
19:45, 22:10
Το Γατοξόρκι (μεταγλωττισμένη)
17:45
Αίθουσα 5
Dolby Digital
Winchester: Το σπίτι των φαντασμάτων
23:20
Μαζί τα φάγαμε
16:50, 19:10, 21:15
Αίθουσα 6
Dolby Digital
Death Wish
18:00, 20:20, 22:30
Αίθουσα 7
Dolby Digital
Black Panther
18:45, 21:45
VILLAGE 11 CINEMAS MEDITERRANEAN COSMOS
11ο χλμ Εθνικής Οδού Θεσσαλονίκης – Μουδανιών, Tηλ: 2310487810
Αίθουσα 1
Dolby Digital, Surround
Πενήντα αποχρώσεις του Γκρι: Απελευθέρωση
17:10, 19:30
Black Panther
21:45
Αίθουσα 2
Dolby Digital, Surround, EX
Η μορφή του νερού
18:30
Αναχώρηση για Παρίσι 15:17
21:00
Το κόκκινο σπουργίτι
23:15
Αίθουσα 3
Dolby Digital, EX, Surround, DTS
Tad: Το μυστικό του βασιλιά Μίδα (μεταγλωττισμένο)
18:40
Το παιχνίδι του δολοφόνου
20:45, 23:00
Αίθουσα 4
DTS, Dolby Digital, EX, Surround
Death Wish
19:00, 21:30, 23:50
Η μεγάλη κακιά αλεπού και άλλες ιστορίες (μεταγλωττισμένο)
17:00
Αίθουσα 5
DTS, Dolby Digital, Surround, EX
Το κόκκινο σπουργίτι
18:20, 21:15, 00:10
Αίθουσα 6-VMAX, Cosmote
DTS, Dolby Digital, EX, Surround
Το κόκκινο σπουργίτι
19:15, 22:20
Αίθουσα 7
DTS, Dolby Digital, Surround, EX
Black Panther
23:30
Η μεγάλη κακιά αλεπού και άλλες ιστορίες (μεταγλωττισμένο)
18:00
Αίθουσα 8
Dolby Digital, Surround, DTS, EX
Tad: Το μυστικό του βασιλιά Μίδα (μεταγλωττισμένο)
17:30
Mom and Dad
20:00, 22:00, 00:00
Αίθουσα 9-Comfort
Dolby Digital, EX, Surround
Black Panther
22:20
Tad: Το μυστικό του βασιλιά Μίδα (μεταγλωττισμένο)
20:00
Η μεγάλη κακιά αλεπού και άλλες ιστορίες (μεταγλωττισμένο)
17:40
Αίθουσα 10-Comfort
Dolby Digital, EX, Surround
Το κόκκινο σπουργίτι
22:50
Death Wish
20:30
ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ ΔΗΜΟΥ ΚΟΡΔΕΛΙΟΥ-ΕΥΟΣΜΟΥ
Μεγάλου Ανεξάνδρου 57, Εύοσμος, Θεσσαλονικη, Tηλ: 2310202085-2310762400, DTS
Κλειστό
ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ ΔΗΜΟΥ ΝΕΑΠΟΛΗΣ-ΣΥΚΕΩΝ
Ρηγα Φεραίου 169 & Μεγάρων, Συκιές, Θεσσαλονίκη, Tηλ: 2310202085-2310635725, DTS
Κλειστό
ΚΟΛΟΣΣΑΙΟΝ
Λεωφόρος Βασιλίσσης Όλγας 150, Θεσσαλονίκη, Tηλ: 2310834996, Dolby Digital
Foxtrot
21:10, 23:00
Μία φανταστική γυναίκα
17:20
Μαζί ή τίποτα
19:10
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟ
Φιλικής Εταιρίας και Δημήτρη Μαργαρίτη, Θεσσαλονίκη, Tηλ: 2310261727
Foxtrot
18:00, 20:00, 22:00
ΟΛΥΜΠΙΟΝ
Πλατεία Αριστοτέλους 10, Θεσσαλονίκη, Tηλ: 2310378400
Αίθουσα 1
DTS, Dolby Digital
Κλειστό
Αίθουσα 2.ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ
DTS
Κλειστό
ODEON ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Τομπάζη 15 (Εμπορικό Κέντρο «Μακεδονία»), Πυλαία, Θεσσαλονίκη, Tηλ: 8018017837-2108092690
Αίθουσα 1
Dolby Digital, DTS
Οι τρεις πινακίδες έξω από το Έμπινγκ, στο Μιζούρι
19:00, 21:30
Αίθουσα 2
Dolby Digital, DTS
Η μορφή του νερού
19:30, 22:00
Αίθουσα 3
DTS, Dolby Digital
Black Panther
21:20
Tad: Το μυστικό του βασιλιά Μίδα (μεταγλωττισμένο)
19:20
Αίθουσα 4
DTS, Dolby Digital
Το παιχνίδι του δολοφόνου
18:50, 21:00, 23:10
Αίθουσα 5
DTS, Dolby Digital
The Post: Απαγορευμένα μυστικά
19:40
Ταξιδεύοντας με τον εχθρό μου
22:10
Η μεγάλη κακιά αλεπού και άλλες ιστορίες (μεταγλωττισμένο)
17:40
Αίθουσα 6
Dolby Digital, DTS
Tad: Το μυστικό του βασιλιά Μίδα (μεταγλωττισμένο)
18:20
Κάθε μέρα μία άλλη μέρα
20:40
Mom and Dad
23:00
Αίθουσα 7
Dolby Digital, DTS
Το κόκκινο σπουργίτι
18:40, 21:40
Αίθουσα 8
DTS, Dolby Digital
Φερδινάνδος (μεταγλωττισμένη)
17:30
Το κόκκινο σπουργίτι
19:50, 22:40
Αίθουσα 9
Dolby Digital, DTS
Ο θάνατος του Στάλιν
18:10, 20:30, 22:50
Αίθουσα 10
DTS, Dolby Digital
Death Wish
18:30, 21:00, 23:30
Αίθουσα 11
DTS, Dolby Digital
Ο άνθρωπος των σπηλαίων (μεταγλωττισμένη)
18:00
Death Wish
20:00, 22:30
ODEON ΠΛΑΤΕΙΑ
Τσιμισκή 43 και Αριστοτέλους, Tηλ: 2310-290290
Αίθουσα 1, Vodafone
DTS, Dolby Digital
Death Wish
18:50, 21:10, 23:30
Αίθουσα 2
Dolby Digital SR, DTS, Dolby Digital, DTS-ES
Κάθε μέρα μία άλλη μέρα
18:20
Το παιχνίδι του δολοφόνου
20:30, 22:40
Αίθουσα 3
DTS, Dolby Digital
Το κόκκινο σπουργίτι
20:00, 23:00
Η μεγάλη κακιά αλεπού και άλλες ιστορίες (μεταγλωττισμένο)
18:10
Αίθουσα 4
DTS, Dolby Digital SR
Ο θάνατος του Στάλιν
18:00, 20:15, 22:30
Αίθουσα 5
DTS, Dolby Digital
Πενήντα αποχρώσεις του Γκρι: Απελευθέρωση
19:00
Το κόκκινο σπουργίτι
21:30
Αίθουσα 6
DTS, Dolby Digital, DTS-ES
Black Panther
19:10, 22:00
Αίθουσα 7
Dolby Digital, DTS
Death Wish
20:00, 22:20
Αίθουσα 8
Dolby Digital, DTS-ES, Dolby Digital SR, DTS
Η μορφή του νερού
19:30, 22:10
ΦΑΡΓΚΑΝΗ
Αγίου Παντελεήμωνος 10, Θεσσαλονίκη, Tηλ: 2310- 960063
Μαζί ή τίποτα
22:00
Η πιο σκοτεινή ώρα
18:10
Lady Bird
20:15
Η μεγάλη κακιά αλεπού και άλλες ιστορίες (μεταγλωττισμένο)
16:00