ΑΘΗΝΑ

Α" ΠΡΟΒΟΛΗΣ

ΑΑΒΟΡΑ
Ιπποκράτους 180, Νεάπολη, Tηλ: 2106423271, Dolby Surround, Tru-Surround
Να με φωνάζεις με το όνομά σου
17:30
Η ψυχή και το σώμα
22:15
Οι τρεις πινακίδες έξω από το Έμπινγκ, στο Μιζούρι
20:10
ΑΒΑΝΑ
Κηφισίας 234 και Λυκούργου 3, Tηλ: 2106756546, Dolby Digital
Οι τρεις πινακίδες έξω από το Έμπινγκ, στο Μιζούρι
17:45, 20:00
Το κόκκινο σπουργίτι
22:15
ΑΕΛΛΩ Cinemax 5+1 Cyta
Πατησίων 140, Tηλ: 2108259975 – 2108215327, cinemax1@otenet.gr, www.cinemax.gr
Αίθουσα 1
Dolby Digital
Αόρατη κλωστή
17:40
Black Panther
20:15, 23:00
Αίθουσα 2
Dolby Digital
Η πιο σκοτεινή ώρα
17:00
Η μορφή του νερού
19:30, 22:00
Αίθουσα 3
Dolby Digital
Οι τρεις πινακίδες έξω από το Έμπινγκ, στο Μιζούρι
19:00, 21:30
Αίθουσα 4
Dolby Digital
Μαζί ή τίποτα
18:50, 21:00, 23:15
Tad: Το μυστικό του βασιλιά Μίδα (μεταγλωττισμένο)
17:00
ΑΘΗΝΑΙΟΝ
Βασιλισσης Σοφίας 124, Αμπελόκηποι, Tηλ: 2107782122-2112112222, www.athinaioncinemas.com
Αίθουσα 1
Dolby Digital
Lady Bird
18:10, 20:10, 22:00
Αίθουσα 2
Dolby Surround, Dolby Digital
Η πιο σκοτεινή ώρα
19:50
Αόρατη κλωστή
17:20
Black Panther
22:30
ΑΘΗΝΑΙΟΝ Cinepolis
Ζησιμοπούλου 7 & Ιωάννου Μεταξά, Γλυφάδα, Tηλ: 2108983238-2112112222, www.athinaioncinemas.com
Αίθουσα 1
Dolby Surround, DTS
Lady Bird
18:00, 20:10, 22:10
Αίθουσα 2
Dolby Surround, DTS
Αόρατη κλωστή
17:30
Black Panther
20:00, 22:30
Αίθουσα 3
DTS
Μαζί ή τίποτα
17:40, 19:50, 22:00
Αίθουσα 4
Dolby Surround, DTS, Dolby Digital
Η πιο σκοτεινή ώρα
17:40
Πενήντα αποχρώσεις του Γκρι: Απελευθέρωση
22:20
Το σπίτι δίπλα στη θάλασσα
20:10
ΑΙΓΛΗ
Λεωφόρος Πεντέλης 98, Χαλάνδρι, Tηλ: 2106841010-2106859965
Αίθουσα 1
Dolby Surround, DTS
Μαζί ή τίποτα
20:15, 22:15
Η πιο σκοτεινή ώρα
17:45
Αίθουσα 2
Dolby Surround, DTS
Αόρατη κλωστή
18:00
Lady Bird
20:30, 22:30
ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ EUROPA CINEMAS
Λεωφόρος Αλεξάνδρας και Πατησίων 77-79, σταθμός ΗΣΑΠ «Βικτώρια», Tηλ: 2108219298, Dolby Digital
Το κόκκινο σπουργίτι
17:20, 19:50, 22:30
ΑΝΔΟΡΑ
Σεβαστουπόλεω 117, Αθήνα, ΜΕΤΡΟ σταθμός Πανόρμου, Tηλ: 2106980796
Το σπίτι δίπλα στη θάλασσα
17:45, 20:00, 22:15
ΑΝΟΙΞΗ ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΥ 2+1
Αγωνιστών στρατοπέδου 49, Χαϊδάρι, Tηλ: 2105813470-2105813450
Αίθουσα 1
Dolby Digital
Το σπίτι δίπλα στη θάλασσα
18:00, 20:00, 22:00
Αίθουσα 2 ART CINEMA
Dolby Digital
Mudbound: Δάκρυα στον Μισισιπή
19:00, 21:30
ΑΣΤΟΡ
Σταδίου 28, Αθήνα,είσοδος από στοά Κοραή, ΜΕΤΡΟ Πανεπιστήμιο, Tηλ: 2103211950, www.astorcinema.gr, Dolby Digital, EX, Surround
Mediterranea
13:00
Στέφαν Τσβάιχ: Αποχαιρετισμός στην Ευρώπη
15:00
Το σπίτι δίπλα στη θάλασσα
17:45, 20:00, 22:00
ΑΣΤΥ
Κοραή 4, Αθήνα, Tηλ: 2103221925, www.amafilms.gr / https://www.facebook.com/astycinema, Dolby Digital
Σπόρος
17:45, 20:00, 22:10
ΑΤΛΑΝΤΙΣ
Λεωφόρος Βουλιαγμένης 245, Πλατεία Καλογήρων, Δάφνη, Tηλ: 2109711511
Αίθουσα 1, ΓΙΩΡΓΟΣ ΤΖΙΩΤΖΙΟΣ
Dolby Digital, EX, Surround
Μαζί ή τίποτα
17:45, 20:00, 22:10
Αίθουσα 2
Dolby Digital, EX, Surround
Το σπίτι δίπλα στη θάλασσα
17:30, 19:40, 21:50
ΑΤΤΑΛΟΣ DIGITAL CINEMA
Κοτιαιου & Ελευθερίου Βενιζέλου Νέα Σμύρνη, Tηλ: 2109331280
Μαζί ή τίποτα
18:10, 20:15, 22:20
ΒΑΡΚΙΖΑ
Θάσου 22, Tηλ: 2108973926
Αίθουσα 1 3D Digital
Dolby Digital
Οι τρεις πινακίδες έξω από το Έμπινγκ, στο Μιζούρι
18:10
Το κόκκινο σπουργίτι
20:20, 22:20
Αίθουσα 2
Dolby Digital, DTS
Μαζί ή τίποτα
20:30
Η πιο σκοτεινή ώρα
22:40
Αόρατη κλωστή
18:10
CINERAMA DIGITAL CINEMA
Αγίας Κυριακής 30, Παλαιό Φάληρο, Tηλ: 2109403593-2109403595, Dolby Surround, DTS, Dolby Digital
Το σπίτι δίπλα στη θάλασσα
18:30, 20:30, 22:30
VILLAGE 15 CINEMAS @ THE MALL
Ανδρέα Παπανδρέου 35 (παράπλευρος Αττική οδού) θέση ψαλίδι, Μαρούσι, Tηλ: 14 848 (Γραμμή παραπόνων 214 214 7062), www.villagecinemas.gr
Αίθουσα 1
DTS, Dolby Digital, Surround
Coco (μεταγλωττισμένη)
17:30
Μαζί τα φάγαμε
19:50, 22:20
Αίθουσα 2
DTS, Dolby Digital, EX, Surround
Black Panther
19:20, 22:10
Tad: Το μυστικό του βασιλιά Μίδα (μεταγλωττισμένο)
15:20, 17:20
Αίθουσα 3
DTS, Dolby Digital, Surround
Η μορφή του νερού
20:45, 23:20
Tad: Το μυστικό του βασιλιά Μίδα (μεταγλωττισμένο)
16:40, 18:40
Αίθουσα 4
DTS, Dolby Digital, Surround
Tad: Το μυστικό του βασιλιά Μίδα (μεταγλωττισμένο)
16:00, 18:00
Το κόκκινο σπουργίτι
20:00, 23:00
Αίθουσα 5 – Cinema Europa, Heineken
DTS, Dolby Digital, Surround
Το κόκκινο σπουργίτι
15:50, 19:00, 22:00
Αίθουσα 6 – Cinema Europa
DTS, Dolby Digital, Surround
Μαζί ή τίποτα
22:40
Winchester: Το σπίτι των φαντασμάτων
20:30
Κάθε μέρα μία άλλη μέρα
16:10, 18:20
Αίθουσα 7 – max screen, Cosmote
DTS, Dolby Digital, EX, Surround
Το κόκκινο σπουργίτι
17:50, 21:00, 00:10
Αίθουσα 8
DTS, Dolby Digital, Surround
Φερδινάνδος (μεταγλωττισμένη)
17:10
Αναχώρηση για Παρίσι 15:17
19:40, 21:50, 00:00
Αίθουσα 9
DTS, Dolby Digital, Surround
Πάντινγκτον 2 (μεταγλωττισμένη)
15:30
Black Panther
20:20, 23:10
Η μορφή του νερού
17:40
Αίθουσα 10
DTS, Dolby Digital, EX, Surround
Ο άνθρωπος των σπηλαίων (μεταγλωττισμένη)
15:00, 17:00
Πενήντα αποχρώσεις του Γκρι: Απελευθέρωση
19:10, 21:30, 23:50
Αίθουσα 11
DTS, Dolby Digital, Surround
Black Panther
15:40, 18:30, 21:20, 00:20
Αίθουσα 12
DTS, Dolby Digital, Surround
Πενήντα αποχρώσεις του Γκρι: Απελευθέρωση
20:10, 22:30
Το Γατοξόρκι (μεταγλωττισμένη)
16:10, 18:10
Αίθουσα 13 – gold class
DTS, Dolby Digital, EX, Surround
Αναχώρηση για Παρίσι 15:17
19:10
Το κόκκινο σπουργίτι
21:30
Αίθουσα 14 – gold class
DTS, Dolby Digital, EX, Surround
Το κόκκινο σπουργίτι
20:10, 23:10
VILLAGE 5 CINEMAS PAGRATI
Υμηττού 110 & Χρεμωνίδου,Εμπορικό κέντρο Millennium, Παγκράτι, Tηλ: 210 7566240 – 14 848 (Γραμμή παραπόνων 214 214 7062), www.villagecinemas.gr
Αίθουσα 1
Dolby Digital, Surround
Black Panther
18:10, 21:00, 23:50
Αίθουσα 2
Dolby Digital, Surround
Η μορφή του νερού
19:30
Το κόκκινο σπουργίτι
22:10
Αίθουσα 3, Cosmote
Dolby Digital, Surround
Tad: Το μυστικό του βασιλιά Μίδα (μεταγλωττισμένο)
18:00
Αναχώρηση για Παρίσι 15:17
22:30
Μαζί τα φάγαμε
20:00
Αίθουσα 4
DTS, Dolby Digital
Αόρατη κλωστή
19:00, 21:40
Αίθουσα 5
DTS, Dolby Digital
Το κόκκινο σπουργίτι
20:20, 23:15
VILLAGE 9 CINEMAS @ FALIRO
Παλαιά Λεωφόρος Ποσειδώνος 1 & Μωραϊτινη 3 Δέλτα Παλαιού Φαλήρου, Tηλ: 14 848 (Γραμμή παραπόνων 214 214 7062), www.villagecinemas.gr
Αίθουσα 1
DTS, Dolby Digital, EX, Surround
Ο άνθρωπος των σπηλαίων (μεταγλωττισμένη)
18:10
Το κόκκινο σπουργίτι
20:10, 23:10
Αίθουσα 2
DTS, Dolby Digital, Surround
Πενήντα αποχρώσεις του Γκρι: Απελευθέρωση
20:40, 23:00
Tad: Το μυστικό του βασιλιά Μίδα (μεταγλωττισμένο)
18:30
Αίθουσα 3
DTS, Dolby Digital, Surround
Η πιο σκοτεινή ώρα
18:40
Μαζί τα φάγαμε
21:20, 23:30
Αίθουσα 4
DTS, Dolby Digital, Surround
Φερδινάνδος (μεταγλωττισμένη)
17:10
Αναχώρηση για Παρίσι 15:17
19:30, 21:40, 23:50
Αίθουσα 5
DTS, Dolby Digital, Surround
Η μορφή του νερού
17:20, 20:00, 22:45
Αίθουσα 6
DTS, Dolby Digital, EX, Surround
Black Panther
19:40, 22:30
Αίθουσα 7-VMAX, Cosmote
DTS, Dolby Digital, EX, Surround
Το κόκκινο σπουργίτι
19:00, 22:00
Αίθουσα 8- Gold Class
DTS, Dolby Digital, EX, Surround
Το κόκκινο σπουργίτι
20:10, 23:00
Αίθουσα 9 – Gold Class
DTS, Dolby Digital, EX, Surround
Η μορφή του νερού
19:20
Το κόκκινο σπουργίτι
22:00
VILLAGE CINEMAS ATHENS METRO MALL ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Λεωφόρος Βουλιαγμένης 276, Άγιος Δημήτριος, Tηλ: 210 6104100 – 14 848 ( Γραμμή παραπόνων 214 214 7062), www.villagecinemas.gr
Αίθουσα 1
DTS, Dolby Digital, EX, Surround
Το Γατοξόρκι (μεταγλωττισμένη)
15:50
Το κόκκινο σπουργίτι
17:50, 20:45, 23:40
Αίθουσα 2, Cosmote
DTS, Dolby Digital, EX, Surround
Tad: Το μυστικό του βασιλιά Μίδα (μεταγλωττισμένο)
15:15, 17:20
Το κόκκινο σπουργίτι
19:20, 22:15
Αίθουσα 3
DTS, Dolby Digital, EX, Surround
Η μορφή του νερού
18:30
Tad: Το μυστικό του βασιλιά Μίδα (μεταγλωττισμένο)
16:20
Αναχώρηση για Παρίσι 15:17
21:10, 23:15
Αίθουσα 4
DTS, Dolby Digital, EX, Surround
Πενήντα αποχρώσεις του Γκρι: Απελευθέρωση
21:40, 00:00
Το Γατοξόρκι (μεταγλωττισμένη)
16:45
Μαζί τα φάγαμε
19:00
Αίθουσα 5
DTS, Dolby Digital, EX, Surround
Black Panther
17:00, 20:00, 22:50
VILLAGE SHOPPING AND MORE
Θηβών 228 & Παρνασσού ,Άγιος Ιωάννης Ρέντης, Tηλ: 210 4215100 – 14 848 (Γραμμή παραπόνων 214 214 7062), www.villagecinemas.gr
Αίθουσα 1 – Comfort
DTS, Dolby Digital, EX, Surround
Black Panther
23:00
Tad: Το μυστικό του βασιλιά Μίδα (μεταγλωττισμένο)
18:20, 20:40
Αίθουσα 2 – Comfort
DTS, Dolby Digital, Surround, EX
Φερδινάνδος (μεταγλωττισμένη)
20:20
Ο λαβύρινθος: Η τελική δοκιμασία
22:50
Ο άνθρωπος των σπηλαίων (μεταγλωττισμένη)
18:00
Αίθουσα 3
DTS, Dolby Digital, Surround, ΤΗΧ, EX
Jumanji: Καλωσήρθατε στη ζούγκλα
17:30
Ο επιβάτης
20:10, 22:30
Αίθουσα 4
DTS, ΤΗΧ, Dolby Digital, EX, Surround
Το κόκκινο σπουργίτι
17:10, 20:10, 23:10
Αίθουσα 5
DTS, ΤΗΧ, Dolby Digital, Surround, EX
Ο άνθρωπος των σπηλαίων (μεταγλωττισμένη)
17:20
Αναχώρηση για Παρίσι 15:17
19:20, 21:30, 23:40
Αίθουσα 6
DTS, ΤΗΧ, Dolby Digital, Surround, EX
Πενήντα αποχρώσεις του Γκρι: Απελευθέρωση
19:40, 22:00
Tad: Το μυστικό του βασιλιά Μίδα (μεταγλωττισμένο)
17:40
Αίθουσα 7
DTS, ΤΗΧ, Dolby Digital, EX, Surround
Το κόκκινο σπουργίτι
19:20, 22:20
Αίθουσα 8
DTS, Dolby Digital, Surround, ΤΗΧ, EX
Πενήντα αποχρώσεις του Γκρι: Απελευθέρωση
19:00, 21:20, 23:40
Αίθουσα 9
DTS, Dolby Digital, Surround
Black Panther
17:50, 20:40, 23:30
Αίθουσα 10, Cosmote
DTS, Dolby Digital, Surround
Tad: Το μυστικό του βασιλιά Μίδα (μεταγλωττισμένο)
17:00, 19:00
Το κόκκινο σπουργίτι
21:00, 00:00
Αίθουσα 11
DTS, Dolby Digital, Surround
Το κόκκινο σπουργίτι
18:30, 21:40
Αίθουσα 12
DTS, Dolby Digital, Surround
Φερδινάνδος (μεταγλωττισμένη)
17:10
Winchester: Το σπίτι των φαντασμάτων
19:30, 21:40, 23:50
Αίθουσα 13
DTS, Dolby Digital, Surround
Φερδινάνδος (μεταγλωττισμένη)
18:10
Πενήντα αποχρώσεις του Γκρι: Απελευθέρωση
20:30, 22:50
Αίθουσα 14
DTS, Dolby Digital, Surround
Black Panther
17:00, 19:50, 22:40
Αίθουσα 15
DTS, Dolby Digital, Surround
Μαζί τα φάγαμε
19:10, 21:20, 23:30
Αίθουσα 16
DTS, Dolby Digital, Surround
Μαζί ή τίποτα
20:00
Κάθε μέρα μία άλλη μέρα
17:50
Αναχώρηση για Παρίσι 15:17
22:20
Αίθουσα 17
DTS, Dolby Digital, Surround
Η μορφή του νερού
17:15, 19:50, 22:30
Αίθουσα 18
DTS, Dolby Digital, Surround
1968
20:00
Το Γατοξόρκι (μεταγλωττισμένη)
18:00
Ταξιδεύοντας με τον εχθρό μου
22:10
Αίθουσα 19
DTS, Dolby Digital, Surround
Ο λαβύρινθος: Η τελική δοκιμασία
17:40
Αόρατη κλωστή
20:30
Winchester: Το σπίτι των φαντασμάτων
23:10
Αίθουσα 20
DTS, Dolby Digital, Surround, EX
Black Panther
18:50, 21:50
ΓΑΛΑΞΙΑΣ 3D Digital
Μεσογείων 6, Αμπελόκηποι, Tηλ: 2107773319-2107700491
Αίθουσα 1
Dolby Digital
Ταξιδεύοντας με τον εχθρό μου
17:20
Το κόκκινο σπουργίτι
19:50, 22:30
Αίθουσα 2
Οι τρεις πινακίδες έξω από το Έμπινγκ, στο Μιζούρι
18:45
Το κόκκινο σπουργίτι
21:00
WEST CITY
Λεωφ. Κωνσταντινουπόλεως 82Β, Περιστέρι, Tηλ: 2105756239
Αίθουσα 1
Dolby Digital
Lady Bird
18:45
Το κόκκινο σπουργίτι
20:45
Αίθουσα 2
Dolby Digital
Black Panther
17:30
Lady Bird
20:00, 22:00
Αίθουσα 3
Dolby Digital
Οι τρεις πινακίδες έξω από το Έμπινγκ, στο Μιζούρι
20:00
Αόρατη κλωστή
17:30
Η μορφή του νερού
22:15
Αίθουσα 4
Dolby Digital
Μαζί τα φάγαμε
18:15, 20:15
Το κόκκινο σπουργίτι
22:15
ΔΑΝΑΟΣ
Λεωφόρος Κηφισίας 109 & Πανόρμου, Αμπελόκηποι, Tηλ: 2106922655, www.danaoscinema.gr
Αίθουσα 1
Dolby Digital
Η μορφή του νερού
17:30, 20:00, 22:30
Αίθουσα 2
Dolby Digital
Να με φωνάζεις με το όνομά σου
19:20, 22:00
Μανιφέστο
17:15 (γενικη εισοδος 5.00€)
ΔΙΑΝΑ
Περικλέους 14,Μαρούσι, Tηλ: 2108028587, Dolby Surround
Το Τετράγωνο
17:30
Μαζί ή τίποτα
20:15, 22:20
ΕΛΛΗ
Ακαδημίας 64, Αθήνα, Tηλ: 2103632789, Surround, Dolby Digital
Lady Bird
18:00, 20:00, 22:00
ΕΜΠΑΣΣΥ NOVA ODEON
Πατριάρχου Ιωακείμ 5 και Ηροδότου, Κολωνάκι, Αθήνα, Tηλ: 2107215944, www.i-ticket.gr, Dolby Digital
Το κόκκινο σπουργίτι
16:30, 19:20, 22:10
ΙΛΙΟΝ DIGITAL CINEMA
Τροίας 34 & Πατησίων 113, Tηλ: 2108810602-6955466939, DTS, Dolby Digital
Οι τρεις πινακίδες έξω από το Έμπινγκ, στο Μιζούρι
18:45, 21:00
ΙΝΤΕΑΛ
Πανεπιστημίου 46, Αθήνα, Tηλ: 2103826720, Dolby Digital
Όλυμπος: Τέσσερα μονοπάτια για να φτάσεις τους θεούς
16:00
Μαζί ή τίποτα
18:00, 20:10, 22:15
ΚΗΦΙΣΙΑ Cinemax Cyta
Λεωφόρος Κηφισίας 245, (Ζηρίνειο), Κηφισιά, Tηλ: 2106233567-2106232808, cinemax1@otenet.gr, www.cinemax.gr
Αίθουσα 1
Dolby Digital
Μαζί ή τίποτα
17:45, 20:00, 22:15
Αίθουσα 2
Dolby Digital
Η πιο σκοτεινή ώρα
19:00, 21:30
Το σπίτι δίπλα στη θάλασσα
17:00
ΚΗΦΙΣΙΑ Cinemax Class Cyta
Δροσίνη 6 (απέναντι από Βάρσο ), Κηφισιά, Tηλ: 2106231601-2106231933, cinemax1@otenet.gr, www.cinemax.gr, Dolby Digital
Lady Bird
18:00, 20:15, 22:30
ΚΙΝΗΜΑΤΟΘΕΑΤΡΑ ΛΑΜΠΡΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΡΑΣ-ΡΕΝΑ ΒΛΑΧΟΠΟΥΛΟΥ
Κουντουριώτη 40 & Μυριοφύτου 55, Αιγάλεω, Tηλ: 2105911390-370, 6932982051, info@lamproskonstantaras.gr, www.lamproskonstantaras.gr / www.renavlahopoulou.gr
Αίθουσα 1
Dolby Digital
Η μορφή του νερού
17:45
Το κόκκινο σπουργίτι
20:00, 22:30
Αίθουσα 2
Dolby Digital
Μαζί ή τίποτα
20:15, 22:15
Οι τρεις πινακίδες έξω από το Έμπινγκ, στο Μιζούρι
18:00
ΜΙΚΡΟΚΟΣΜΟΣ Filmcenter
Λεωφόρος Συγγρού 106, Tηλ: 2109230081, mikosmos@otenet.gr, http://www.mikrokosmos.gr, Dolby Digital
People
22:30
Lady Bird
17:30, 19:00, 20:45
ΝΑΝΑ Cinemax Cyta
Λεωφόρος Βουλιαγμένης 179 Δάφνη,(στάση ΜΕΤΡΟ Αγ.Ιωάννης), Tηλ: 2109703158-2109706865, cinemax1@otenet.gr, www.cinemax.gr
Αίθουσα 1
Dolby Digital
Το κόκκινο σπουργίτι
18:45, 21:30
Αίθουσα 2
Dolby Digital
Οι τρεις πινακίδες έξω από το Έμπινγκ, στο Μιζούρι
19:30, 22:00
Tad: Το μυστικό του βασιλιά Μίδα (μεταγλωττισμένο)
17:45
Αίθουσα 3
Dolby Digital
Αόρατη κλωστή
20:15
Πενήντα αποχρώσεις του Γκρι: Απελευθέρωση
18:00
Black Panther
23:00
Αίθουσα 4
Dolby Digital
Η πιο σκοτεινή ώρα
18:00
Το κόκκινο σπουργίτι
20:30, 23:15
Αίθουσα 5
Dolby Digital
Black Panther
19:00, 21:45
Αίθουσα 6
Dolby Digital
1968
17:45
Η μορφή του νερού
19:45
Το κόκκινο σπουργίτι
22:15
ΝΙΡΒΑΝΑ Cinemax Cyta
Λεωφόρος Αλεξάνδρας 192, Αμπελόκηποι, Tηλ: 2106469398-2106445221, cinemax1@otenet.gr, www.cinemax.gr
Μαζί ή τίποτα
17:45, 20:00, 22:15
NOVACINEMA ΓΛΥΦΑΔΑ ODEON
Ζέππου 14 & Ξενοφώντος 31, Γλυφάδα, Tηλ: 2109650318, www.odeon.gr, www: i-ticket.gr
Αίθουσα 1
DTS
Το κόκκινο σπουργίτι
19:00, 22:00
Αίθουσα 2
DTS
Οι τρεις πινακίδες έξω από το Έμπινγκ, στο Μιζούρι
17:10
Η μορφή του νερού
22:30
Ταξιδεύοντας με τον εχθρό μου
19:40
NOVACINEMA ODEON ΜΑΡΟΥΣΙ
Λεωφόρος Κηφισίας 215, Μαρούσι (απέναντι από το Άλσος Συγγρού), Tηλ: 14560, www.odeon.gr, www.i-ticket.gr
Αίθουσα 1
Dolby Digital
Οι τρεις πινακίδες έξω από το Έμπινγκ, στο Μιζούρι
18:30, 21:00
Αίθουσα 2
Dolby Digital
Η μορφή του νερού
22:30
Ταξιδεύοντας με τον εχθρό μου
19:30
Αίθουσα 3
Dolby Digital
Tad: Το μυστικό του βασιλιά Μίδα (μεταγλωττισμένο)
18:00
Το κόκκινο σπουργίτι
20:00, 23:00
ODEON ESCAPE
Λεωφ.Δημοκρατίας 67α, εμπορικό κέντρο ESCAPE, Ιλιον, Tηλ: 801 801 7837 -210 8092690, www.stercinemas.gr
Αίθουσα 1
DTS, Dolby Digital, EX
Το κόκκινο σπουργίτι
18:40, 21:30
Αίθουσα 2
Dolby Digital, DTS
Black Panther
23:10
Tad: Το μυστικό του βασιλιά Μίδα (μεταγλωττισμένο)
17:00, 19:00
Μαζί τα φάγαμε
21:00
Αίθουσα 3
Dolby Digital, DTS
Ο άνθρωπος των σπηλαίων (μεταγλωττισμένη)
17:20
Black Panther
19:20, 22:00
Αίθουσα 4
Dolby Digital, DTS
Η μορφή του νερού
20:00, 22:30
Tad: Το μυστικό του βασιλιά Μίδα (μεταγλωττισμένο)
18:00
Αίθουσα 5
DTS, Dolby Digital
Φερδινάνδος (μεταγλωττισμένη)
17:30
Το κόκκινο σπουργίτι
19:50, 22:50
Αίθουσα 6
Dolby Digital, DTS
Πενήντα αποχρώσεις του Γκρι: Απελευθέρωση
18:50, 21:15
Αναχώρηση για Παρίσι 15:17
23:30
Αίθουσα 7
Dolby Digital, DTS
Ταξιδεύοντας με τον εχθρό μου
20:30, 23:20
Κάθε μέρα μία άλλη μέρα
18:30
ODEON ΟΠΕΡΑ
Ακαδημίας 57, Αθήνα, Tηλ: 2103622683, www.odeon.gr , www.i-ticket.gr
Αίθουσα 1
Dolby Digital
The Post: Απαγορευμένα μυστικά
17:30
Οι τρεις πινακίδες έξω από το Έμπινγκ, στο Μιζούρι
20:00, 22:30
Αίθουσα 2
Surround
Η μορφή του νερού
22:00
Ταξιδεύοντας με τον εχθρό μου
19:00
ODEON STARCITY
Λεωφόρος Συγγρού 111 & Λεοντείου, Νέος Κόσμος, Tηλ: 14560 (από σταθερό 0,49€ ανά λεπτό και 0,98€ από κινητό ανά λεπτό), www.odeon.gr , www.i-ticket.gr
Αίθουσα 1
Dolby Digital, DTS-ES
Το κόκκινο σπουργίτι
23:00
Αίθουσα 2
DTS
Η μορφή του νερού
17:40, 20:10, 22:40
Αίθουσα 3
Dolby Digital, DTS
Οι τρεις πινακίδες έξω από το Έμπινγκ, στο Μιζούρι
19:10
Η μορφή του νερού
21:40
Αίθουσα 4
DTS
Winchester: Το σπίτι των φαντασμάτων
23:20
Tad: Το μυστικό του βασιλιά Μίδα (μεταγλωττισμένο)
18:30
Μαζί τα φάγαμε
20:30
Αίθουσα 5
DTS
Η ληστεία του αιώνα
23:40
Πενήντα αποχρώσεις του Γκρι: Απελευθέρωση
18:30
Ταξιδεύοντας με τον εχθρό μου
20:50
Αίθουσα 6
Dolby Digital, DTS-ES
Το κόκκινο σπουργίτι
18:00, 21:00, 00:00
Αίθουσα 7, Vodafone
Dolby Digital, DTS
Black Panther
19:30, 22:30
Tad: Το μυστικό του βασιλιά Μίδα (μεταγλωττισμένο)
17:30
Αίθουσα 8
DTS
Ημερολόγιο φόνων
20:40
Ταξιδεύοντας με τον εχθρό μου
23:10
Αίθουσα 9
DTS
Κάθε μέρα μία άλλη μέρα
19:10
Αναχώρηση για Παρίσι 15:17
21:20, 23:30
Αίθουσα 10
Dolby Digital, DTS
Το κόκκινο σπουργίτι
19:00, 22:00
ΟΣΚΑΡ DIGITAL
Αχαρνών 330, Κάτω Πατήσια, Tηλ: 2102281563, Surround
Οι τρεις πινακίδες έξω από το Έμπινγκ, στο Μιζούρι
17:50
Το σπίτι δίπλα στη θάλασσα
20:05, 22:15
ΠΑΛΑΣ
Υμηττού 109, Παγκράτι, Tηλ: 2107511868
The Florida Project
22:30
Lucky
20:30
Maria by Callas – η Μαρία Κάλλας εξομολογείται
18:30
ΠΤΙ ΠΑΛΑΙ
Ριζάρη 24, Παγκράτι, Tηλ: 2107253915, www.amafilms.gr / https://www.facebook.com/astycinema
Σπόρος
17:45, 20:00, 22:10
ΣΙΝΕ ΧΟΛΑΡΓΟΣ (πρωην ΑΛΟΜΑ)
Μεσογείων 232 & Βεντούρη, Χολαργός, Tηλ: 2106525122, Surround
Το κόκκινο σπουργίτι
18:45, 21:30
ΣΟΦΙΑ
Ευσταθιάδου 2, Πλατεία Αγίας Τριάδος, Αργυρούπολη, Tηλ: 2109927447-2109917094, Dolby Digital
Να με φωνάζεις με το όνομά σου
22:30
1968
18:30, 20:30
ΣΠΟΡΤΙΓΚ ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ
Κωνσταντίνου Παλαιολόγου 18, Νέα Σμύρνη, Tηλ: 2109313360
Αίθουσα 1
Dolby Digital
Οι τρεις πινακίδες έξω από το Έμπινγκ, στο Μιζούρι
17:45, 22:20
Η μορφή του νερού
20:00
Αίθουσα 2
Dolby Digital
Το κόκκινο σπουργίτι
19:20, 22:00
ΤΑΙΝΙΟΘΗΚΗ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ – ΛΑΪΣ
Ιερά Οδός 48 & Μεγάλου Αλεξάνδρου 134-136, Tηλ: 2103609695-2103612046, contact@tainiothiki.gr, www.tainiothiki.gr
Αίθουσα 1
Το σπίτι δίπλα στη θάλασσα
18:00, 20:00, 22:00
Αίθουσα 2
Να με φωνάζεις με το όνομά σου
19:00, 21:30
ΤΡΙΑ ΑΣΤΕΡΙΑ 3D Digital
Λεωφόρος Ηρακλείου 386, Νέο Ηράκλειο, Tηλ: 2102826873-2102825607, www.triaasteria.gr
Αίθουσα 1
Dolby Digital, DTS
Αόρατη κλωστή
17:45
Το κόκκινο σπουργίτι
20:10, 22:40
Αίθουσα 2
Dolby Digital, DTS
1968
18:00
Η μορφή του νερού
20:00
Ταξιδεύοντας με τον εχθρό μου
22:30
ΤΡΙΑΝΟΝ Filmcenter
Κοδριγκτώνος 21 & Πατησίων 101, Tηλ: 2108222702-2108215469, Dolby Digital, Surround
Loving Vincent
18:00, 20:00, 22:00

ΠΡΟΑΣΤΙΩΝ

ΑΘΗΝΑ
Σολωμού 18, Χαλάνδρι, Tηλ: 2106855860 – 6976584717
Οι τρεις πινακίδες έξω από το Έμπινγκ, στο Μιζούρι
22:00
Η μορφή του νερού
20:00
ΑΛΙΚΗ ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ ΝΕΑΣ ΜΑΚΡΗΣ
Λεωφόρος Μαραθώνος 196, Tηλ: 22940-69871, kedmarahon@yahoo.gr, Dolby Digital
Το Γεράκι της Μάλτας
21:15
Το κόκκινο σπουργίτι
18:30
ΑΡΤΕΜΙΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ
Γιαννάκη 2, Μαρκόπουλο, Tηλ: 22990-23924, Dolby Surround
Το κόκκινο σπουργίτι
18:30, 21:00
ΜΑΓΙΑ
Αβάντων 83 & Ιατρίδου, Χαλκίδα, Tηλ: 22210-25625, www.odeon.gr, www.i-ticket.gr, DTS
Το κόκκινο σπουργίτι
19:15, 22:30
ΜΑΡΙΑ ΕΛΕΝΑ-ΟΝΑΡ ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ DIGITAL
Αγίας Παρασκευής 40, Ανάκασα- Αγ. Ανάργυροι, Tηλ: 2102639208, Dolby Digital
Το σπίτι δίπλα στη θάλασσα
18:00, 20:00, 22:00

ΠΕΙΡΑΙΩΣ

ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ ΟΝΕΙΡΟ
Πειραιώς & Χρυσοστόμου Σμύρνης 84 (απέναντι από FACTORY OUTLET), Tηλ: 2104830330, Dolby Surround
Αόρατη κλωστή
20:00, 22:15
Tad: Το μυστικό του βασιλιά Μίδα (μεταγλωττισμένο)
18:30
ΖΕΑ DIGITAL CINEMA
Χαριλάου Τρικούπη 39, Πασαλιμάνι, Πειραιάς, Tηλ: 2104521388, Dolby Digital
Οι τρεις πινακίδες έξω από το Έμπινγκ, στο Μιζούρι
17:50
Το κόκκινο σπουργίτι
20:00, 22:30
ΣΙΝΕ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ
Αγίου Γεωργίου & Ζάππα 4, Κορυδαλλός, Tηλ: 2104960955, http://cine-paradisos.blogspot.gr
Αίθουσα 1
Dolby Surround, Dolby Digital, Surround
Μαζί ή τίποτα
21:00
Μαζί τα φάγαμε
17:30, 19:00
Αίθουσα 2
Dolby Surround, Dolby Digital, Surround
Χωρίς αγάπη
20:30
The Florida Project
18:30
Η κόρη της Απρίλ
22:30
ΣΙΝΕΑΚ ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ
Πλατεία Δημαρχείου, Tηλ: 2104225653
Μαζί ή τίποτα
18:30
Lady Bird
20:30, 22:20
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΑΠΟΘΗΚΗ 1 ΟΛΘ
Αποθήκη 1 , Προβλήτα Νο.1, Λιμένος Θεσσαλονίκης, Tηλ: 2310 378404
Αίθουσα 1 ΣΤΑΥΡΟΣ ΤΟΡΝΕΣ
Dolby Digital
Πιριπκούρα
23:30
Μια μέρα στο Χαλέπι
21:45
Ξύπνημα
17:45
Το μακρινό γάβγισμα των σκυλιών
15:45
Αμάλ
13:30
Το χτες του αύριο
19:30
Ο αντάρτης χειρουργός
21:45
Αίθουσα 2 ΤΖΩΝ ΚΑΣΣΑΒΕΤΗΣ
Dolby Digital
Η θηλιά
12:45
Πόντος: «Μνήμες στην ομίχλη του παρελθόντος
17:30
Ο χώρος ενός άνδρα
15:15
Παριστάνοντας τον Θεό
20:00
Δηλώσεις και διαδηλώσεις
22:15
ΒΑΚΟΥΡΑ
Ιωάννου Μιχαήλ 8, Θεσσαλονίκη, Tηλ: 2310 233665, 2310 233669
Αίθουσα 1
Dolby Digital
Η μορφή του νερού
21:30
Ταξιδεύοντας με τον εχθρό μου
19:00
Αίθουσα 2
Dolby Digital
Οι τρεις πινακίδες έξω από το Έμπινγκ, στο Μιζούρι
18:00, 20:00, 22:00
CINE ΤΩΝΙΑ ΜΑΡΚΕΤΑΚΗ
Αποθήκη Δ, Προβλήτα Νο.1, Λιμένος Θεσσαλονίκης, Dolby Digital
Επιστροφή στην κορυφή
20:00
Εδώ είναι Σόπι
13:00
Η αυλή
17:30
Μια ολονυχτία για τον Σαίξπηρ
15:00
Ψυχές των συνόρων
17:30
Interlude
22:30
Welcome… Καλωσόρισμα…
22:30
CINE ΦΡΙΝΤΑ ΛΙΑΠΠΑ
Αποθήκη Δ, Προβλήτα Νο.1, Λιμένος Θεσσαλονίκης, Dolby Digital
Πεθαίνοντας στο γέλιο
20:30
Επιστροφή
13:45
Αναζητώντας τον Ανδρέα: Πολιτική ηγεσία σε περίοδο κρίσης
18:00
Η οδύσσεια των Επτανήσων: Η γέννηση του Ιονίου Κράτους
12:00
Ευρώπη, το όνειρο
20:30
Στιγμιαία όνειρα
15:30
Μίστερ Γκέι Συρία
23:00
CINEPLEXX ONE SALONICA
Γιαννιτσών 61 & Κωλέττη 34, Θεσσαλονίκη (εντός του One Salonica Outlet Mall, 2ος όροφος), Tηλ: 2310515351
Αίθουσα 1
Dolby Digital
Tad: Το μυστικό του βασιλιά Μίδα (μεταγλωττισμένο)
18:20
Το κόκκινο σπουργίτι
20:30, 23:10
Αίθουσα 2
Dolby Digital
Κάθε μέρα μία άλλη μέρα
17:00
Το κόκκινο σπουργίτι
19:00, 21:45
Αίθουσα 3
Dolby Digital
Winchester: Το σπίτι των φαντασμάτων
22:50
Αναχώρηση για Παρίσι 15:17
21:00
Το κόκκινο σπουργίτι
17:50
Αίθουσα 4
Dolby Digital
Πενήντα αποχρώσεις του Γκρι: Απελευθέρωση
20:10, 22:20
Το Γατοξόρκι (μεταγλωττισμένη)
18:00
Αίθουσα 5
Dolby Digital
Black Panther
22:30
Η μορφή του νερού
17:20, 19:50
Αίθουσα 6
Dolby Digital
Ημερολόγιο φόνων
23:30
Μαζί τα φάγαμε
17:30, 19:30, 21:30
Αίθουσα 7
Dolby Digital
Black Panther
18:40, 21:15
Tad: Το μυστικό του βασιλιά Μίδα (μεταγλωττισμένο)
16:50
VILLAGE 11 CINEMAS MEDITERRANEAN COSMOS
11ο χλμ Εθνικής Οδού Θεσσαλονίκης – Μουδανιών, Tηλ: 2310487810
Αίθουσα 1
Dolby Digital, Surround
Η μορφή του νερού
18:10
Winchester: Το σπίτι των φαντασμάτων
23:00
Μαζί τα φάγαμε
20:45
Αίθουσα 2
Dolby Digital, Surround, EX
Πενήντα αποχρώσεις του Γκρι: Απελευθέρωση
20:00
Black Panther
22:40
Το Γατοξόρκι (μεταγλωττισμένη)
18:00
Αίθουσα 3
Dolby Digital, EX, Surround, DTS
Tad: Το μυστικό του βασιλιά Μίδα (μεταγλωττισμένο)
17:30
Αναχώρηση για Παρίσι 15:17
19:30, 21:40, 23:50
Αίθουσα 4
DTS, Dolby Digital, EX, Surround
Το κόκκινο σπουργίτι
18:20, 21:20, 00:15
Αίθουσα 5
DTS, Dolby Digital, Surround, EX
Black Panther
17:20
Το κόκκινο σπουργίτι
20:20, 23:15
Αίθουσα 6-VMAX, Cosmote
DTS, Dolby Digital, EX, Surround
Το κόκκινο σπουργίτι
19:15, 22:20
Αίθουσα 7
DTS, Dolby Digital, Surround, EX
Πενήντα αποχρώσεις του Γκρι: Απελευθέρωση
21:00, 23:30
Tad: Το μυστικό του βασιλιά Μίδα (μεταγλωττισμένο)
18:45
Αίθουσα 8
Dolby Digital, Surround, DTS, EX
Black Panther
19:00, 21:50
Το Γατοξόρκι (μεταγλωττισμένη)
17:00
Αίθουσα 9-Comfort
Dolby Digital, EX, Surround
Black Panther
22:20
Tad: Το μυστικό του βασιλιά Μίδα (μεταγλωττισμένο)
17:00, 19:50
Αίθουσα 10-Comfort
Dolby Digital, EX, Surround
Το κόκκινο σπουργίτι
20:45, 23:40
ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ ΔΗΜΟΥ ΚΟΡΔΕΛΙΟΥ-ΕΥΟΣΜΟΥ
Μεγάλου Ανεξάνδρου 57, Εύοσμος, Θεσσαλονικη, Tηλ: 2310202085-2310762400, DTS
Κλειστό
ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ ΔΗΜΟΥ ΝΕΑΠΟΛΗΣ-ΣΥΚΕΩΝ
Ρηγα Φεραίου 169 & Μεγάρων, Συκιές, Θεσσαλονίκη, Tηλ: 2310202085-2310635725, DTS
Κλειστό
ΚΟΛΟΣΣΑΙΟΝ
Λεωφόρος Βασιλίσσης Όλγας 150, Θεσσαλονίκη, Tηλ: 2310834996, Dolby Digital
Μαζί ή τίποτα
20:45
Αόρατη κλωστή
18:20
Tad: Το μυστικό του βασιλιά Μίδα (μεταγλωττισμένο)
16:45
Αναχώρηση για Παρίσι 15:17
22:30
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟ
Φιλικής Εταιρίας και Δημήτρη Μαργαρίτη, Θεσσαλονίκη, Tηλ: 2310261727
Όλυμπος: Τέσσερα μονοπάτια για να φτάσεις τους θεούς
18:00
Μαζί ή τίποτα
22:00
Το σπίτι δίπλα στη θάλασσα
20:00
ΟΛΥΜΠΙΟΝ
Πλατεία Αριστοτέλους 10, Θεσσαλονίκη, Tηλ: 2310378400
Αίθουσα 1
DTS, Dolby Digital
Ναπάλμ
13:00
Μετεωρίτες
15:45
Hotel Jugoslavija
18:00
Ενας φόνος στο Μάνσφιλντ
20:30
Τα κορίτσια της Χρυσής Αυγής
23:00
Αίθουσα 2.ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ
DTS
Άλιμα
17:15
Θάλαττα
17:15
Ο θρύλος του Άσχημου Βασιλιά
21:00
Ληγμένα
19:15
Κωφό παιδί
15:15
Τουίστ
13:30
Αμερικανική Επανάσταση 2
23:30
ODEON ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Τομπάζη 15 (Εμπορικό Κέντρο «Μακεδονία»), Πυλαία, Θεσσαλονίκη, Tηλ: 8018017837-2108092690
Αίθουσα 1
Dolby Digital, DTS
Tad: Το μυστικό του βασιλιά Μίδα (μεταγλωττισμένο)
18:40
Το κόκκινο σπουργίτι
21:00
Αίθουσα 2
Dolby Digital, DTS
Οι τρεις πινακίδες έξω από το Έμπινγκ, στο Μιζούρι
19:00, 21:30
Αίθουσα 3
DTS, Dolby Digital
Φερδινάνδος (μεταγλωττισμένη)
17:00
Black Panther
22:00
Αίθουσα 4
DTS, Dolby Digital
Ταξιδεύοντας με τον εχθρό μου
19:30, 22:20
Κάθε μέρα μία άλλη μέρα
17:20
Αίθουσα 5
DTS, Dolby Digital
Αναχώρηση για Παρίσι 15:17
18:20, 20:30, 22:40
Αίθουσα 6
Dolby Digital, DTS
Φερδινάνδος (μεταγλωττισμένη)
18:30
Πενήντα αποχρώσεις του Γκρι: Απελευθέρωση
23:10
Μαζί τα φάγαμε
20:50
Αίθουσα 7
Dolby Digital, DTS
The Post: Απαγορευμένα μυστικά
19:40
Ημερολόγιο φόνων
22:10
Tad: Το μυστικό του βασιλιά Μίδα (μεταγλωττισμένο)
17:40
Αίθουσα 8
DTS, Dolby Digital
Ο άνθρωπος των σπηλαίων (μεταγλωττισμένη)
17:10
Αόρατη κλωστή
21:20
Winchester: Το σπίτι των φαντασμάτων
19:10
Αίθουσα 9
Dolby Digital, DTS
Η μορφή του νερού
17:30, 20:00, 22:30
Αίθουσα 10
DTS, Dolby Digital
Το κόκκινο σπουργίτι
17:00, 19:50, 22:50
Αίθουσα 11
DTS, Dolby Digital
Το κόκκινο σπουργίτι
18:50, 21:50
ODEON ΠΛΑΤΕΙΑ
Τσιμισκή 43 και Αριστοτέλους, Tηλ: 2310-290290
Αίθουσα 1, Vodafone
DTS, Dolby Digital
Tad: Το μυστικό του βασιλιά Μίδα (μεταγλωττισμένο)
18:00
Το κόκκινο σπουργίτι
20:00, 23:00
Αίθουσα 2
Dolby Digital SR, DTS, Dolby Digital, DTS-ES
Κάθε μέρα μία άλλη μέρα
18:20
Αναχώρηση για Παρίσι 15:17
22:40
Μαζί τα φάγαμε
20:30
Αίθουσα 3
DTS, Dolby Digital
Black Panther
19:15, 22:00
Tad: Το μυστικό του βασιλιά Μίδα (μεταγλωττισμένο)
17:00
Αίθουσα 4
DTS, Dolby Digital SR
Οι τρεις πινακίδες έξω από το Έμπινγκ, στο Μιζούρι
18:10
Η μορφή του νερού
20:40, 23:10
Αίθουσα 5
DTS, Dolby Digital
Το κόκκινο σπουργίτι
18:00, 21:00, 00:00
Αίθουσα 6
DTS, Dolby Digital, DTS-ES
Ταξιδεύοντας με τον εχθρό μου
19:30, 22:20
Αίθουσα 7
Dolby Digital, DTS
Black Panther
17:20, 20:10, 23:00
Αίθουσα 8
Dolby Digital, DTS-ES, Dolby Digital SR, DTS
Πενήντα αποχρώσεις του Γκρι: Απελευθέρωση
19:00, 21:20
Μαζί τα φάγαμε
23:40
ΦΑΡΓΚΑΝΗ
Αγίου Παντελεήμωνος 10, Θεσσαλονίκη, Tηλ: 2310- 960063
Η πιο σκοτεινή ώρα
17:45
Lady Bird
19:50, 21:30, 23:10