ΑΘΗΝΑ

Α" ΠΡΟΒΟΛΗΣ

ΑΑΒΟΡΑ
Ιπποκράτους 180, Νεάπολη, Tηλ: 2106423271, Dolby Surround, Tru-Surround
Η ψυχή και το σώμα
20:10
Το Τετράγωνο
22:15
Maria by Callas – η Μαρία Κάλλας εξομολογείται
18:00
ΑΒΑΝΑ
Κηφισίας 234 και Λυκούργου 3, Tηλ: 2106756546, Dolby Digital
Τα αστέρια δεν πεθαίνουν στο Λίβερπουλ
17:45
Η μορφή του νερού
20:00, 22:30
ΑΕΛΛΩ Cinemax 5+1 Cyta
Πατησίων 140, Tηλ: 2108259975 – 2108215327, cinemax1@otenet.gr, www.cinemax.gr
Αίθουσα 1
Dolby Digital
Black Panther
19:45, 22:30
Το Γατοξόρκι (μεταγλωττισμένη)
17:45
Αίθουσα 2
Dolby Digital
Πενήντα αποχρώσεις του Γκρι: Απελευθέρωση
18:15, 20:30
Winchester: Το σπίτι των φαντασμάτων
22:45
Αίθουσα 3
Dolby Digital
Αόρατη κλωστή
18:30, 21:15
Αίθουσα 4
Dolby Digital
Black Panther
17:40, 20:45, 23:30
ΑΘΗΝΑΙΟΝ
Βασιλισσης Σοφίας 124, Αμπελόκηποι, Tηλ: 2107782122-2112112222, www.athinaioncinemas.com
Αίθουσα 1
Dolby Digital
Αόρατη κλωστή
17:30, 20:10
Black Panther
22:40
Αίθουσα 2
Dolby Surround, Dolby Digital
Η πιο σκοτεινή ώρα
19:45
Πενήντα αποχρώσεις του Γκρι: Απελευθέρωση
22:10
Black Panther
17:10
ΑΘΗΝΑΙΟΝ Cinepolis
Ζησιμοπούλου 7 & Ιωάννου Μεταξά, Γλυφάδα, Tηλ: 2108983238-2112112222, www.athinaioncinemas.com
Αίθουσα 1
Dolby Surround, DTS
Αόρατη κλωστή
17:30, 20:10, 22:40
Αίθουσα 2
Dolby Surround, DTS
Πενήντα αποχρώσεις του Γκρι: Απελευθέρωση
19:50, 22:00
Αίθουσα 3
DTS
Black Panther
17:20, 20:00, 22:40
Αίθουσα 4
DTS, Dolby Surround, Dolby Digital
Να με φωνάζεις με το όνομά σου
22:20
Η πιο σκοτεινή ώρα
19:50
1968
17:50
ΑΙΓΛΗ
Λεωφόρος Πεντέλης 98, Χαλάνδρι, Tηλ: 2106841010-2106859965
Αίθουσα 1
DTS, Dolby Surround
Αόρατη κλωστή
17:30, 20:00, 22:30
Αίθουσα 2
DTS, Dolby Surround
Η πιο σκοτεινή ώρα
20:15, 22:30
1968
18:15
ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ EUROPA CINEMAS
Λεωφόρος Αλεξάνδρας και Πατησίων 77-79, σταθμός ΗΣΑΠ «Βικτώρια», Tηλ: 2108219298, Dolby Digital
Η μορφή του νερού
17:30, 20:00, 22:30
ΑΝΟΙΞΗ ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΥ 2+1
Αγωνιστών στρατοπέδου 49, Χαϊδάρι, Tηλ: 2105813470-2105813450
Αίθουσα 1
Dolby Digital
Black Panther
19:45, 22:15
Το Γατοξόρκι (μεταγλωττισμένη)
18:00
Αίθουσα 2 ART CINEMA
Dolby Digital
Αόρατη κλωστή
17:45, 20:15
Πενήντα αποχρώσεις του Γκρι: Απελευθέρωση
22:30
ΑΣΤΟΡ
Σταδίου 28, Αθήνα,είσοδος από στοά Κοραή, ΜΕΤΡΟ Πανεπιστήμιο, Tηλ: 2103211950, www.astorcinema.gr, Surround, EX, Dolby Digital
Η ζωή είναι ωραία με τα μάτια κλειστά
13:00
Σημαδεμένες καρδιές
15:00
Η κόρη της Απρίλ
18:00, 20:00, 22:00
ΑΣΤΥ
Κοραή 4, Αθήνα, Tηλ: 2103221925, www.amafilms.gr / https://www.facebook.com/astycinema, Dolby Digital
Το φεγγάρι του Δία
17:45, 20:00, 22:15
ΑΤΛΑΝΤΙΣ
Λεωφόρος Βουλιαγμένης 245, Πλατεία Καλογήρων, Δάφνη, Tηλ: 2109711511
Αίθουσα 1, ΓΙΩΡΓΟΣ ΤΖΙΩΤΖΙΟΣ
Surround, Dolby Digital, EX
Να με φωνάζεις με το όνομά σου
21:30
Η κόρη της Απρίλ
17:15, 19:20
Αίθουσα 2
Dolby Digital, Surround, EX
Να με φωνάζεις με το όνομά σου
17:30, 20:00
Η κόρη της Απρίλ
22:30
ΑΤΤΑΛΟΣ DIGITAL CINEMA
Κοτιαιου & Ελευθερίου Βενιζέλου Νέα Σμύρνη, Tηλ: 2109331280
Να με φωνάζεις με το όνομά σου
17:45, 20:15, 22:30
ΒΑΡΚΙΖΑ
Θάσου 22, Tηλ: 2108973926
Αίθουσα 1 3D Digital
Dolby Digital
Τα αστέρια δεν πεθαίνουν στο Λίβερπουλ
18:20
Η μορφή του νερού
20:30, 22:30
Αίθουσα 2
DTS, Dolby Digital
1968
20:40
Αόρατη κλωστή
18:20
Πενήντα αποχρώσεις του Γκρι: Απελευθέρωση
22:40
CINERAMA DIGITAL CINEMA
Αγίας Κυριακής 30, Παλαιό Φάληρο, Tηλ: 2109403593-2109403595, DTS, Dolby Surround, Dolby Digital
Η μορφή του νερού
18:45, 21:00
VILLAGE 15 CINEMAS @ THE MALL
Ανδρέα Παπανδρέου 35 (παράπλευρος Αττική οδού) θέση ψαλίδι, Μαρούσι, Tηλ: 14 848 (Γραμμή παραπόνων 214 214 7062), www.villagecinemas.gr
Αίθουσα 1
Dolby Digital, DTS, Surround
Ο λαβύρινθος: Η τελική δοκιμασία
17:20, 20:20
Ημερολόγιο φόνων
23:10
Αίθουσα 2
DTS, EX, Dolby Digital, Surround
Black Panther
20:10, 23:00
Το Γατοξόρκι (μεταγλωττισμένη)
16:00, 18:00
Αίθουσα 3
Surround, DTS, Dolby Digital
Φερδινάνδος (μεταγλωττισμένη)
17:10
1968
20:00
Αόρατη κλωστή
22:20
Αίθουσα 4
Surround, Dolby Digital, DTS
Black Panther
16:30, 19:10, 22:00
Αίθουσα 5 – Cinema Europa, Heineken
Surround, DTS, Dolby Digital
Πενήντα αποχρώσεις του Γκρι: Απελευθέρωση
17:30, 19:50, 22:10
Αίθουσα 6 – Cinema Europa
Dolby Digital, DTS, Surround
Να με φωνάζεις με το όνομά σου
19:40
The Bachelor 2
22:30
Jumanji: Καλωσήρθατε στη ζούγκλα
16:50
Αίθουσα 7 – max screen, Cosmote
EX, Surround, Dolby Digital, DTS
Black Panther
17:50 3D, 21:00 3D, 00:10
Αίθουσα 8
Dolby Digital, Surround, DTS
Πενήντα αποχρώσεις του Γκρι: Απελευθέρωση
19:00, 21:20, 23:40
Το Γατοξόρκι (μεταγλωττισμένη)
15:00, 17:00
Αίθουσα 9
DTS, Dolby Digital, Surround
Ο άνθρωπος των σπηλαίων (μεταγλωττισμένη)
15:20, 17:30
Winchester: Το σπίτι των φαντασμάτων
19:30, 21:40, 23:50
Αίθουσα 10
Surround, EX, DTS, Dolby Digital
Ο άνθρωπος των σπηλαίων (μεταγλωττισμένη)
16:10
Η μορφή του νερού
18:10, 20:45, 23:20
Αίθουσα 11
DTS, Dolby Digital, Surround
Ο άνθρωπος των σπηλαίων (μεταγλωττισμένη)
18:30
Πενήντα αποχρώσεις του Γκρι: Απελευθέρωση
20:30, 22:50
Black Panther
15:40
Αίθουσα 12
Surround, DTS, Dolby Digital
Coco (μεταγλωττισμένη)
17:00
Η πιο σκοτεινή ώρα
19:20
Η μορφή του νερού
21:50
Αίθουσα 13 – gold class
DTS, Surround, EX, Dolby Digital
Πενήντα αποχρώσεις του Γκρι: Απελευθέρωση
19:30, 22:00
Αίθουσα 14 – gold class
DTS, EX, Surround, Dolby Digital
Η μορφή του νερού
20:30, 23:15
VILLAGE 5 CINEMAS PAGRATI
Υμηττού 110 & Χρεμωνίδου,Εμπορικό κέντρο Millennium, Παγκράτι, Tηλ: 210 7566240 – 14 848 (Γραμμή παραπόνων 214 214 7062), www.villagecinemas.gr
Αίθουσα 1
Dolby Digital, Surround
Πενήντα αποχρώσεις του Γκρι: Απελευθέρωση
19:50, 22:10
Αίθουσα 2
Dolby Digital, Surround
1968
18:50
Winchester: Το σπίτι των φαντασμάτων
21:10, 23:20
Αίθουσα 3, Cosmote
Dolby Digital, Surround
Αόρατη κλωστή
19:10, 21:50
Αίθουσα 4
DTS, Dolby Digital
Η μορφή του νερού
20:15, 22:50
Το Γατοξόρκι (μεταγλωττισμένη)
18:15
Αίθουσα 5
DTS, Dolby Digital
Black Panther
18:00, 20:50, 23:40
VILLAGE 9 CINEMAS @ FALIRO
Παλαιά Λεωφόρος Ποσειδώνος 1 & Μωραϊτινη 3 Δέλτα Παλαιού Φαλήρου, Tηλ: 14 848 (Γραμμή παραπόνων 214 214 7062), www.villagecinemas.gr
Αίθουσα 1
Surround, Dolby Digital, EX, DTS
Πενήντα αποχρώσεις του Γκρι: Απελευθέρωση
19:20, 21:40, 00:00
Το Γατοξόρκι (μεταγλωττισμένη)
17:20
Αίθουσα 2
DTS, Dolby Digital, Surround
Αόρατη κλωστή
18:20
Winchester: Το σπίτι των φαντασμάτων
21:00, 23:10
Αίθουσα 3
Surround, Dolby Digital, DTS
1968
19:10
Ο άνθρωπος των σπηλαίων (μεταγλωττισμένη)
17:10
Η μορφή του νερού
21:20
Winchester: Το σπίτι των φαντασμάτων
00:00
Αίθουσα 4
Dolby Digital, DTS, Surround
Black Panther
17:40, 20:30, 23:20
Αίθουσα 5
DTS, Dolby Digital, Surround
Η πιο σκοτεινή ώρα
20:15
Πενήντα αποχρώσεις του Γκρι: Απελευθέρωση
23:00
Το Γατοξόρκι (μεταγλωττισμένη)
18:10
Αίθουσα 6
Surround, Dolby Digital, EX, DTS
Η μορφή του νερού
17:20, 20:00, 22:40
Αίθουσα 7-VMAX, Cosmote
EX, Dolby Digital, Surround, DTS
Black Panther
19:00, 22:00
Αίθουσα 8- Gold Class
Surround, Dolby Digital, EX, DTS
Η μορφή του νερού
19:20, 22:00
Αίθουσα 9 – Gold Class
Dolby Digital, Surround, EX, DTS
Πενήντα αποχρώσεις του Γκρι: Απελευθέρωση
20:30, 22:50
VILLAGE CINEMAS ATHENS METRO MALL ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Λεωφόρος Βουλιαγμένης 276, Άγιος Δημήτριος, Tηλ: 210 6104100 – 14 848 ( Γραμμή παραπόνων 214 214 7062), www.villagecinemas.gr
Αίθουσα 1
DTS, EX, Surround, Dolby Digital
Black Panther
15:10, 18:15, 21:00, 00:00
Αίθουσα 2, Cosmote
DTS, EX, Surround, Dolby Digital
Black Panther
19:40, 22:30
Το Γατοξόρκι (μεταγλωττισμένη)
15:30, 15:30, 17:40, 17:40
Αίθουσα 3
EX, DTS, Surround, Dolby Digital
Jumanji: Καλωσήρθατε στη ζούγκλα
16:30
Η μορφή του νερού
19:20, 22:00
Αίθουσα 4
DTS, EX, Surround, Dolby Digital
Πενήντα αποχρώσεις του Γκρι: Απελευθέρωση
19:00
Winchester: Το σπίτι των φαντασμάτων
21:30, 23:40
Το Γατοξόρκι (μεταγλωττισμένη)
17:00
Αίθουσα 5
Surround, Dolby Digital, DTS, EX
Ο άνθρωπος των σπηλαίων (μεταγλωττισμένη)
16:00
Πενήντα αποχρώσεις του Γκρι: Απελευθέρωση
18:00, 20:20, 22:50
VILLAGE SHOPPING AND MORE
Θηβών 228 & Παρνασσού ,Άγιος Ιωάννης Ρέντης, Tηλ: 210 4215100 – 14 848 (Γραμμή παραπόνων 214 214 7062), www.villagecinemas.gr
Αίθουσα 1 – Comfort
EX, Dolby Digital, DTS, Surround
Ο άνθρωπος των σπηλαίων (μεταγλωττισμένη)
20:40
Black Panther
23:00
Το Γατοξόρκι (μεταγλωττισμένη)
18:10
Αίθουσα 2 – Comfort
DTS, Dolby Digital, Surround, EX
Φερδινάνδος (μεταγλωττισμένη)
17:40, 20:20
Ο λαβύρινθος: Η τελική δοκιμασία
23:00
Αίθουσα 3
Surround, DTS, Dolby Digital, EX, ΤΗΧ
Ο επιβάτης
19:50, 22:10
Αίθουσα 4
ΤΗΧ, EX, Surround, Dolby Digital, DTS
Black Panther
19:00, 21:50
Αίθουσα 5
ΤΗΧ, Dolby Digital, EX, Surround, DTS
Πενήντα αποχρώσεις του Γκρι: Απελευθέρωση
19:10, 21:30, 23:50
Αίθουσα 6
ΤΗΧ, DTS, Surround, Dolby Digital, EX
Winchester: Το σπίτι των φαντασμάτων
18:30, 20:40, 22:50
Αίθουσα 7
DTS, Surround, ΤΗΧ, EX, Dolby Digital
Black Panther
17:40, 20:30 3D, 23:20
Αίθουσα 8
Dolby Digital, Surround, DTS, ΤΗΧ, EX
Black Panther
18:20, 21:10, 00:00
Αίθουσα 9
Dolby Digital, Surround, DTS
Η μορφή του νερού
18:20, 21:00, 23:40
Αίθουσα 10, Cosmote
Surround, Dolby Digital, DTS
Black Panther
17:00, 19:50, 22:40
Αίθουσα 11
Dolby Digital, DTS, Surround
Πενήντα αποχρώσεις του Γκρι: Απελευθέρωση
17:50, 20:10, 22:30
Αίθουσα 12
Surround, Dolby Digital, DTS
Ο λαβύρινθος: Η τελική δοκιμασία
19:00, 22:00
Αίθουσα 13
Surround, Dolby Digital, DTS
Πενήντα αποχρώσεις του Γκρι: Απελευθέρωση
17:20, 19:40, 22:00
Αίθουσα 14
DTS, Dolby Digital, Surround
Πενήντα αποχρώσεις του Γκρι: Απελευθέρωση
18:30, 20:50, 23:10
Αίθουσα 15
Dolby Digital, DTS, Surround
Η μορφή του νερού
17:00, 19:40, 22:20
Αίθουσα 16
Surround, Dolby Digital, DTS
The Bachelor 2
22:40
Jumanji: Καλωσήρθατε στη ζούγκλα
17:30
Αόρατη κλωστή
20:00
Αίθουσα 17
DTS, Surround, Dolby Digital
1968
17:10, 19:20, 21:30, 23:40
Αίθουσα 18
DTS, Dolby Digital, Surround
The Bachelor 2
19:20, 21:40
Η ληστεία του αιώνα
00:00
Το Γατοξόρκι (μεταγλωττισμένη)
17:20
Αίθουσα 19
Dolby Digital, DTS, Surround
Φερδινάνδος (μεταγλωττισμένη)
18:10
Ημερολόγιο φόνων
20:30, 22:50
Αίθουσα 20
DTS, Dolby Digital, Surround, EX
Ο άνθρωπος των σπηλαίων (μεταγλωττισμένη)
17:30
Winchester: Το σπίτι των φαντασμάτων
19:30, 21:40, 23:50
ΓΑΛΑΞΙΑΣ 3D Digital
Μεσογείων 6, Αμπελόκηποι, Tηλ: 2107773319-2107700491
Αίθουσα 1
Dolby Digital
Η μορφή του νερού
17:30, 20:00, 22:30
Αίθουσα 2
Οι τρεις πινακίδες έξω από το Έμπινγκ, στο Μιζούρι
20:20, 22:40
Τα αστέρια δεν πεθαίνουν στο Λίβερπουλ
18:05
WEST CITY
Λεωφ. Κωνσταντινουπόλεως 82Β, Περιστέρι, Tηλ: 2105756239
Αίθουσα 1
Dolby Digital
Η μορφή του νερού
19:00, 21:30
Το Γατοξόρκι (μεταγλωττισμένη)
17:00
Αίθουσα 2
Dolby Digital
1968
18:00
Πενήντα αποχρώσεις του Γκρι: Απελευθέρωση
22:30
Η μορφή του νερού
20:00
Αίθουσα 3
Dolby Digital
Οι τρεις πινακίδες έξω από το Έμπινγκ, στο Μιζούρι
20:00
Black Panther
17:30, 22:15
Αίθουσα 4
Dolby Digital
Αόρατη κλωστή
17:30, 20:00
Winchester: Το σπίτι των φαντασμάτων
22:30
ΔΑΝΑΟΣ
Λεωφόρος Κηφισίας 109 & Πανόρμου, Αμπελόκηποι, Tηλ: 2106922655, www.danaoscinema.gr
Αίθουσα 1
Dolby Digital
Να με φωνάζεις με το όνομά σου
19:20, 22:00
Dolphin Man
17:15
Αίθουσα 2
Dolby Digital
Να με φωνάζεις με το όνομά σου
17:40
Dolphin Man
20:15, 22:15
ΔΙΑΝΑ
Περικλέους 14,Μαρούσι, Tηλ: 2108028587, Dolby Surround
Ενας ακέραιος άνθρωπος
20:15, 22:25
Αόρατη κλωστή
17:50
ΕΛΛΗ
Ακαδημίας 64, Αθήνα, Tηλ: 2103632789, Surround, Dolby Digital
Να με φωνάζεις με το όνομά σου
17:00, 19:40, 22:20
ΕΜΠΑΣΣΥ NOVA ODEON
Πατριάρχου Ιωακείμ 5 και Ηροδότου, Κολωνάκι, Αθήνα, Tηλ: 2107215944, www.i-ticket.gr, Dolby Digital
Η μορφή του νερού
17:20, 20:00, 22:40
ΙΛΙΟΝ DIGITAL CINEMA
Τροίας 34 & Πατησίων 113, Tηλ: 2108810602-6955466939, Dolby Digital, DTS
Να με φωνάζεις με το όνομά σου
19:00, 21:30
ΙΝΤΕΑΛ
Πανεπιστημίου 46, Αθήνα, Tηλ: 2103826720, Dolby Digital
Αόρατη κλωστή
17:20, 19:50, 22:20
ΚΗΦΙΣΙΑ Cinemax Cyta
Λεωφόρος Κηφισίας 245, (Ζηρίνειο), Κηφισιά, Tηλ: 2106233567-2106232808, cinemax1@otenet.gr, www.cinemax.gr
Αίθουσα 1
Dolby Digital
Να με φωνάζεις με το όνομά σου
22:15
Η πιο σκοτεινή ώρα
19:45
1968
17:45
Αίθουσα 2
Dolby Digital
Η πιο σκοτεινή ώρα
21:30
Η κόρη της Απρίλ
19:20
Το Γατοξόρκι (μεταγλωττισμένη)
17:20
ΚΗΦΙΣΙΑ Cinemax Class Cyta
Δροσίνη 6 (απέναντι από Βάρσο ), Κηφισιά, Tηλ: 2106231601-2106231933, cinemax1@otenet.gr, www.cinemax.gr, Dolby Digital
Αόρατη κλωστή
17:20, 20:00, 22:40
ΚΙΝΗΜΑΤΟΘΕΑΤΡΑ ΛΑΜΠΡΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΡΑΣ-ΡΕΝΑ ΒΛΑΧΟΠΟΥΛΟΥ
Κουντουριώτη 40 & Μυριοφύτου 55, Αιγάλεω, Tηλ: 2105911390-370, 6932982051, info@lamproskonstantaras.gr, www.lamproskonstantaras.gr / www.renavlahopoulou.gr
Αίθουσα 1
Dolby Digital
Black Panther
20:10, 22:30
Η μορφή του νερού
18:00
Αίθουσα 2
Dolby Digital
Πενήντα αποχρώσεις του Γκρι: Απελευθέρωση
18:15
Η μορφή του νερού
20:15, 22:30
Το Γατοξόρκι (μεταγλωττισμένη)
16:30
ΜΙΚΡΟΚΟΣΜΟΣ Filmcenter
Λεωφόρος Συγγρού 106, Tηλ: 2109230081, mikosmos@otenet.gr, http://www.mikrokosmos.gr, Dolby Digital
Mountain
18:00
Αόρατη κλωστή
19:15, 21:30
ΝΑΝΑ Cinemax Cyta
Λεωφόρος Βουλιαγμένης 179 Δάφνη,(στάση ΜΕΤΡΟ Αγ.Ιωάννης), Tηλ: 2109703158-2109706865, cinemax1@otenet.gr, www.cinemax.gr
Αίθουσα 1
Dolby Digital
Ο άνθρωπος των σπηλαίων (μεταγλωττισμένη)
17:15
Black Panther
19:00, 21:45
Αίθουσα 2
Dolby Digital
Η μορφή του νερού
17:30, 20:00, 22:30
Αίθουσα 3
Dolby Digital
Πενήντα αποχρώσεις του Γκρι: Απελευθέρωση
18:30, 20:45
Winchester: Το σπίτι των φαντασμάτων
23:00
Αίθουσα 4
Dolby Digital
Η μορφή του νερού
19:00, 21:30
Το Γατοξόρκι (μεταγλωττισμένη)
17:00
Αίθουσα 5
Dolby Digital
Αόρατη κλωστή
17:45
Black Panther
20:30, 23:15
Αίθουσα 6
Dolby Digital
Οι τρεις πινακίδες έξω από το Έμπινγκ, στο Μιζούρι
19:45, 22:15
Τα αστέρια δεν πεθαίνουν στο Λίβερπουλ
17:45
ΝΙΡΒΑΝΑ Cinemax Cyta
Λεωφόρος Αλεξάνδρας 192, Αμπελόκηποι, Tηλ: 2106469398-2106445221, cinemax1@otenet.gr, www.cinemax.gr
Εγώ, η Τόνια
17:30
1968
20:00, 22:00
NOVACINEMA ΓΛΥΦΑΔΑ ODEON
Ζέππου 14 & Ξενοφώντος 31, Γλυφάδα, Tηλ: 2109650318, www.odeon.gr, www: i-ticket.gr
Αίθουσα 1
DTS
Η μορφή του νερού
17:20, 20:00, 22:40
Αίθουσα 2
DTS
Οι τρεις πινακίδες έξω από το Έμπινγκ, στο Μιζούρι
20:30
Τα αστέρια δεν πεθαίνουν στο Λίβερπουλ
18:15
Winchester: Το σπίτι των φαντασμάτων
23:00
NOVACINEMA ODEON ΜΑΡΟΥΣΙ
Λεωφόρος Κηφισίας 215, Μαρούσι (απέναντι από το Άλσος Συγγρού), Tηλ: 14560, www.odeon.gr, www.i-ticket.gr
Αίθουσα 1
Dolby Digital
Οι τρεις πινακίδες έξω από το Έμπινγκ, στο Μιζούρι
19:30
Αόρατη κλωστή
22:00
Αίθουσα 2
Dolby Digital
Τα αστέρια δεν πεθαίνουν στο Λίβερπουλ
19:00
Η μορφή του νερού
21:30
Αίθουσα 3
Dolby Digital
Ο άνθρωπος των σπηλαίων (μεταγλωττισμένη)
18:00
Η μορφή του νερού
20:00, 22:40
ODEON ESCAPE
Λεωφ.Δημοκρατίας 67α, εμπορικό κέντρο ESCAPE, Ιλιον, Tηλ: 801 801 7837 -210 8092690, www.stercinemas.gr
Αίθουσα 1
Dolby Digital, EX, DTS
Black Panther
18:30, 21:30
Αίθουσα 2
Dolby Digital, DTS
Black Panther
17:10 3D, 19:50, 22:40
Αίθουσα 3
DTS, Dolby Digital
Πενήντα αποχρώσεις του Γκρι: Απελευθέρωση
17:40, 20:00, 22:15
Αίθουσα 4
DTS, Dolby Digital
Πενήντα αποχρώσεις του Γκρι: Απελευθέρωση
18:20, 21:00, 23:15
Αίθουσα 5
Dolby Digital, DTS
Η μορφή του νερού
17:00, 19:30, 22:00
Αίθουσα 6
DTS, Dolby Digital
Ο άνθρωπος των σπηλαίων (μεταγλωττισμένη)
18:40
Winchester: Το σπίτι των φαντασμάτων
20:40, 23:00
Αίθουσα 7
DTS, Dolby Digital
1968
20:20
Ημερολόγιο φόνων
22:30
Το Γατοξόρκι (μεταγλωττισμένη)
18:00
ODEON ΟΠΕΡΑ
Ακαδημίας 57, Αθήνα, Tηλ: 2103622683, www.odeon.gr , www.i-ticket.gr
Αίθουσα 1
Dolby Digital
Οι τρεις πινακίδες έξω από το Έμπινγκ, στο Μιζούρι
17:30, 20:00, 22:30
Αίθουσα 2
Surround
The Post: Απαγορευμένα μυστικά
19:30
Τα αστέρια δεν πεθαίνουν στο Λίβερπουλ
17:20
Winchester: Το σπίτι των φαντασμάτων
22:00
ODEON STARCITY
Λεωφόρος Συγγρού 111 & Λεοντείου, Νέος Κόσμος, Tηλ: 14560 (από σταθερό 0,49€ ανά λεπτό και 0,98€ από κινητό ανά λεπτό), www.odeon.gr , www.i-ticket.gr
Αίθουσα 1
Dolby Digital, DTS-ES
Black Panther
18:50, 21:40
Αίθουσα 2
DTS
Πενήντα αποχρώσεις του Γκρι: Απελευθέρωση
19:40, 22:00
Το Γατοξόρκι (μεταγλωττισμένη)
17:40
Αίθουσα 3
Dolby Digital, DTS
Winchester: Το σπίτι των φαντασμάτων
18:40, 21:10, 23:20
Αίθουσα 4
DTS
Φερδινάνδος (μεταγλωττισμένη)
17:10
Οι τρεις πινακίδες έξω από το Έμπινγκ, στο Μιζούρι
19:30
Αόρατη κλωστή
22:15
Αίθουσα 5
DTS
The Post: Απαγορευμένα μυστικά
19:00
Η μορφή του νερού
21:30
Αίθουσα 6
DTS-ES, Dolby Digital
Η μορφή του νερού
17:30, 20:00, 22:30
Αίθουσα 7, Vodafone
DTS, Dolby Digital
Black Panther
17:00 3D, 19:50, 22:40
Αίθουσα 8
DTS
Ο άνθρωπος των σπηλαίων (μεταγλωττισμένη)
18:10
Ημερολόγιο φόνων
20:20, 22:50
Αίθουσα 9
DTS
Πενήντα αποχρώσεις του Γκρι: Απελευθέρωση
18:30, 20:50
Black Panther
23:10
Αίθουσα 10
Dolby Digital, DTS
Η ληστεία του αιώνα
23:30
Τα αστέρια δεν πεθαίνουν στο Λίβερπουλ
18:20
Black Panther
20:40
ΟΣΚΑΡ DIGITAL
Αχαρνών 330, Κάτω Πατήσια, Tηλ: 2102281563, Surround
Να με φωνάζεις με το όνομά σου
19:50, 22:15
1968
18:00
ΠΑΛΑΣ
Υμηττού 109, Παγκράτι, Tηλ: 2107511868
The Florida Project
18:00
Lucky
22:30
Maria by Callas – η Μαρία Κάλλας εξομολογείται
20:15
ΠΤΙ ΠΑΛΑΙ
Ριζάρη 24, Παγκράτι, Tηλ: 2107253915, www.amafilms.gr / https://www.facebook.com/astycinema
Το φεγγάρι του Δία
17:45, 20:00, 22:15
ΣΙΝΕ ΧΟΛΑΡΓΟΣ (πρωην ΑΛΟΜΑ)
Μεσογείων 232 & Βεντούρη, Χολαργός, Tηλ: 2106525122, Surround
Αόρατη κλωστή
19:15
Η μορφή του νερού
21:45
Το Γατοξόρκι (μεταγλωττισμένη)
17:15
ΣΟΦΙΑ
Ευσταθιάδου 2, Πλατεία Αγίας Τριάδος, Αργυρούπολη, Tηλ: 2109927447-2109917094, Dolby Digital
Τζαμάικα
18:30
1968
20:30, 22:30
ΣΠΟΡΤΙΓΚ ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ
Κωνσταντίνου Παλαιολόγου 18, Νέα Σμύρνη, Tηλ: 2109313360
Αίθουσα 1
Dolby Digital
Αόρατη κλωστή
17:45
Η μορφή του νερού
20:05, 22:30
Αίθουσα 2
Dolby Digital
Οι τρεις πινακίδες έξω από το Έμπινγκ, στο Μιζούρι
17:50, 22:30
Αόρατη κλωστή
20:00
Το Γατοξόρκι (μεταγλωττισμένη)
15:50
ΤΑΙΝΙΟΘΗΚΗ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ – ΛΑΪΣ
Ιερά Οδός 48 & Μεγάλου Αλεξάνδρου 134-136, Tηλ: 2103609695-2103612046, contact@tainiothiki.gr, www.tainiothiki.gr
Αίθουσα 1
Να με φωνάζεις με το όνομά σου
19:00, 21:30
Αίθουσα 2
Η κόρη της Απρίλ
18:00, 20:00, 22:00
ΤΡΙΑ ΑΣΤΕΡΙΑ 3D Digital
Λεωφόρος Ηρακλείου 386, Νέο Ηράκλειο, Tηλ: 2102826873-2102825607, www.triaasteria.gr
Αίθουσα 1
DTS, Dolby Digital
Η μορφή του νερού
17:45, 20:15, 22:40
Αίθουσα 2
Dolby Digital, DTS
1968
18:00
Αόρατη κλωστή
20:00
Πενήντα αποχρώσεις του Γκρι: Απελευθέρωση
22:30
ΤΡΙΑΝΟΝ Filmcenter
Κοδριγκτώνος 21 & Πατησίων 101, Tηλ: 2108222702-2108215469, Dolby Digital, Surround
Η κόρη της Απρίλ
18:30, 20:30, 22:30

ΠΡΟΑΣΤΙΩΝ

ΑΘΗΝΑ
Σολωμού 18, Χαλάνδρι, Tηλ: 2106855860 – 6976584717
Το τελευταίο σημείωμα
17:00
Οι τρεις πινακίδες έξω από το Έμπινγκ, στο Μιζούρι
20:45
Τα αστέρια δεν πεθαίνουν στο Λίβερπουλ
19:00
ΑΛΙΚΗ ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ ΝΕΑΣ ΜΑΚΡΗΣ
Λεωφόρος Μαραθώνος 196, Tηλ: 22940-69871, kedmarahon@yahoo.gr, Dolby Digital
Η μορφή του νερού
21:00
Το Γατοξόρκι (μεταγλωττισμένη)
18:00
ΑΡΤΕΜΙΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ
Γιαννάκη 2, Μαρκόπουλο, Tηλ: 22990-23924, Dolby Surround
Η πιο σκοτεινή ώρα
19:00
Πενήντα αποχρώσεις του Γκρι: Απελευθέρωση
21:15
ΜΑΓΙΑ
Αβάντων 83 & Ιατρίδου, Χαλκίδα, Tηλ: 22210-25625, www.odeon.gr, www.i-ticket.gr, DTS
Αόρατη κλωστή
19:30
Πενήντα αποχρώσεις του Γκρι: Απελευθέρωση
22:30
Το Γατοξόρκι (μεταγλωττισμένη)
17:10
ΜΑΡΙΑ ΕΛΕΝΑ-ΟΝΑΡ ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ DIGITAL
Αγίας Παρασκευής 40, Ανάκασα- Αγ. Ανάργυροι, Tηλ: 2102639208, Dolby Digital
1968
18:00
Black Panther
19:30, 22:00
Το Γατοξόρκι (μεταγλωττισμένη)
16:30

ΠΕΙΡΑΙΩΣ

ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ ΟΝΕΙΡΟ
Πειραιώς & Χρυσοστόμου Σμύρνης 84 (απέναντι από FACTORY OUTLET), Tηλ: 2104830330, Dolby Surround
Να με φωνάζεις με το όνομά σου
21:30
Coco (μεταγλωττισμένη)
18:00
1968
20:00
ΖΕΑ DIGITAL CINEMA
Χαριλάου Τρικούπη 39, Πασαλιμάνι, Πειραιάς, Tηλ: 2104521388, Dolby Digital
Η μορφή του νερού
18:00, 20:15, 22:30
ΣΙΝΕ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ
Αγίου Γεωργίου & Ζάππα 4, Κορυδαλλός, Tηλ: 2104960955, http://cine-paradisos.blogspot.gr
Αίθουσα 1
Dolby Surround, Dolby Digital, Surround
Αόρατη κλωστή
18:45, 21:00
Αίθουσα 2
Dolby Surround, Dolby Digital, Surround
Ζάμα
18:45, 20:45
ΣΙΝΕΑΚ ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ
Πλατεία Δημαρχείου, Tηλ: 2104225653
Να με φωνάζεις με το όνομά σου
22:10
Αόρατη κλωστή
17:20, 19:45
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΑΠΟΘΗΚΗ 1 ΟΛΘ
Αποθήκη 1 , Προβλήτα Νο.1, Λιμένος Θεσσαλονίκης, Tηλ: 2310 378404
Αίθουσα 1 ΣΤΑΥΡΟΣ ΤΟΡΝΕΣ
Dolby Digital
The Florida Project
18:00
The Disaster Artist
22:15
Εγώ, η Τόνια
20:00
Αίθουσα 2 ΤΖΩΝ ΚΑΣΣΑΒΕΤΗΣ
Dolby Digital
Το φεγγάρι του Δία
17:00, 19:30, 21:45
ΒΑΚΟΥΡΑ
Ιωάννου Μιχαήλ 8, Θεσσαλονίκη, Tηλ: 2310 233665, 2310 233669, http://www.thekinematografers.com
Αίθουσα 1
Dolby Digital
Η μορφή του νερού
19:00, 21:30
Αίθουσα 2
Dolby Digital
Οι τρεις πινακίδες έξω από το Έμπινγκ, στο Μιζούρι
19:30, 21:30
Τα αστέρια δεν πεθαίνουν στο Λίβερπουλ
17:30
CINEPLEXX ONE SALONICA
Γιαννιτσών 61 & Κωλέττη 34, Θεσσαλονίκη (εντός του One Salonica Outlet Mall, 2ος όροφος), Tηλ: 2310515351, http://onesalonica.com/entertainment/
Αίθουσα 1
Dolby Digital
Black Panther
16:40, 19:15, 21:50
Αίθουσα 2
Dolby Digital
Black Panther
18:00 3D, 20:40, 23:15
Αίθουσα 3
Dolby Digital
Πενήντα αποχρώσεις του Γκρι: Απελευθέρωση
17:50, 20:00, 22:30
Αίθουσα 4
Dolby Digital
Η μορφή του νερού
17:20, 19:45, 22:10
Αίθουσα 5
Dolby Digital
Ο λαβύρινθος: Η τελική δοκιμασία
17:40
Αόρατη κλωστή
20:20
Ημερολόγιο φόνων
22:50
Αίθουσα 6
Dolby Digital
Winchester: Το σπίτι των φαντασμάτων
21:00, 23:00
Το Γατοξόρκι (μεταγλωττισμένη)
15:00, 17:00, 19:00
Αίθουσα 7
Dolby Digital
Jumanji: Καλωσήρθατε στη ζούγκλα
18:45
Ο άνθρωπος των σπηλαίων (μεταγλωττισμένη)
16:50
Πενήντα αποχρώσεις του Γκρι: Απελευθέρωση
21:20, 23:30
VILLAGE 11 CINEMAS MEDITERRANEAN COSMOS
11ο χλμ Εθνικής Οδού Θεσσαλονίκης – Μουδανιών, Tηλ: 2310487810, www.villagecinemas.gr
Αίθουσα 1
Dolby Digital, Surround
Πενήντα αποχρώσεις του Γκρι: Απελευθέρωση
18:40, 21:00, 23:30
Αίθουσα 2
EX, Surround, Dolby Digital
Jumanji: Καλωσήρθατε στη ζούγκλα
17:15
Η ληστεία του αιώνα
22:40
Ο λαβύρινθος: Η τελική δοκιμασία
19:45
Αίθουσα 3
EX, Dolby Digital, DTS, Surround
Η μορφή του νερού
17:50, 20:40, 23:15
Αίθουσα 4
DTS, Surround, EX, Dolby Digital
Πενήντα αποχρώσεις του Γκρι: Απελευθέρωση
20:00, 22:20
Το Γατοξόρκι (μεταγλωττισμένη)
18:00
Αίθουσα 5
DTS, Dolby Digital, Surround, EX
Black Panther
17:30, 20:15, 23:00
Αίθουσα 6-VMAX, Cosmote
EX, DTS, Dolby Digital, Surround
Black Panther
19:00, 22:00
Αίθουσα 7
EX, Dolby Digital, DTS, Surround
Black Panther
18:15 3D, 21:15, 00:00
Αίθουσα 8
EX, DTS, Dolby Digital, Surround
Winchester: Το σπίτι των φαντασμάτων
19:20, 21:30, 23:45
Το Γατοξόρκι (μεταγλωττισμένη)
17:00
Αίθουσα 9-Comfort
EX, Dolby Digital, Surround
Black Panther
22:30
Το Γατοξόρκι (μεταγλωττισμένη)
17:30, 20:00
Αίθουσα 10-Comfort
EX, Dolby Digital, Surround
Πενήντα αποχρώσεις του Γκρι: Απελευθέρωση
20:40, 23:00
ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ ΔΗΜΟΥ ΚΟΡΔΕΛΙΟΥ-ΕΥΟΣΜΟΥ
Μεγάλου Ανεξάνδρου 57, Εύοσμος, Θεσσαλονικη, Tηλ: 2310202085-2310762400, DTS
Πενήντα αποχρώσεις του Γκρι: Απελευθέρωση
21:30
ΚΟΛΟΣΣΑΙΟΝ
Λεωφόρος Βασιλίσσης Όλγας 150, Θεσσαλονίκη, Tηλ: 2310834996, https://www.facebook.com/kolossaion, Dolby Digital
Η πιο σκοτεινή ώρα
18:00
Αόρατη κλωστή
20:10
Πενήντα αποχρώσεις του Γκρι: Απελευθέρωση
22:20
Το Γατοξόρκι (μεταγλωττισμένη)
16:15
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟ
Φιλικής Εταιρίας και Δημήτρη Μαργαρίτη, Θεσσαλονίκη, Tηλ: 2310261727, http://www.thekinematografers.com
Να με φωνάζεις με το όνομά σου
19:00, 21:30
ΟΛΥΜΠΙΟΝ
Πλατεία Αριστοτέλους 10, Θεσσαλονίκη, Tηλ: 2310378400, http://www.filmfestival.gr
Αίθουσα 1
DTS, Dolby Digital
Μαζί ή Τίποτα
18:15, 20:15, 22:15
Αίθουσα 2.ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ
DTS
Dolphin Man
17:45
Αόρατη κλωστή
20:00, 22:30
ODEON ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Τομπάζη 15 (Εμπορικό Κέντρο «Μακεδονία»), Πυλαία, Θεσσαλονίκη, Tηλ: 8018017837-2108092690, http://www.stercinemas.gr
Αίθουσα 1
DTS, Dolby Digital
Η μορφή του νερού
19:00, 21:30
Αίθουσα 2
DTS, Dolby Digital
Πενήντα αποχρώσεις του Γκρι: Απελευθέρωση
18:10, 20:30, 22:50
Αίθουσα 3
DTS, Dolby Digital
Black Panther
17:00 3D, 19:50, 22:40
Αίθουσα 4
Dolby Digital, DTS
Φερδινάνδος (μεταγλωττισμένη)
17:10
The Post: Απαγορευμένα μυστικά
19:30
Η ληστεία του αιώνα
21:15
Αίθουσα 5
DTS, Dolby Digital
Η πιο σκοτεινή ώρα
20:20
Τα αστέρια δεν πεθαίνουν στο Λίβερπουλ
18:00
Ημερολόγιο φόνων
23:00
Αίθουσα 6
Dolby Digital, DTS
Ο άνθρωπος των σπηλαίων (μεταγλωττισμένη)
17:40
Πενήντα αποχρώσεις του Γκρι: Απελευθέρωση
19:40, 22:00
Αίθουσα 7
Dolby Digital, DTS
Οι τρεις πινακίδες έξω από το Έμπινγκ, στο Μιζούρι
19:10, 21:50
Αίθουσα 8
DTS, Dolby Digital
Αόρατη κλωστή
19:20, 22:10
Το Γατοξόρκι (μεταγλωττισμένη)
17:20
Αίθουσα 9
DTS, Dolby Digital
Winchester: Το σπίτι των φαντασμάτων
18:40, 21:00, 23:15
Αίθουσα 10
DTS, Dolby Digital
Η μορφή του νερού
17:30, 20:00, 22:30
Αίθουσα 11
Dolby Digital, DTS
Black Panther
18:50, 21:40
ODEON ΠΛΑΤΕΙΑ
Τσιμισκή 43 και Αριστοτέλους, Tηλ: 2310-290290, www.odeon.gr, www.i-ticket.gr
Αίθουσα 1, Vodafone
Dolby Digital, DTS
Black Panther
17:20, 20:10, 23:00
Αίθουσα 2
DTS, Dolby Digital SR, Dolby Digital, DTS-ES
Ο λαβύρινθος: Η τελική δοκιμασία
20:20
Ο άνθρωπος των σπηλαίων (μεταγλωττισμένη)
18:20
Ημερολόγιο φόνων
23:10
Αίθουσα 3
Dolby Digital, DTS
Πενήντα αποχρώσεις του Γκρι: Απελευθέρωση
18:30, 21:00, 23:20
Αίθουσα 4
DTS, Dolby Digital SR
Φερδινάνδος (μεταγλωττισμένη)
18:10
Winchester: Το σπίτι των φαντασμάτων
20:40, 22:50
Αίθουσα 5
Dolby Digital, DTS
Black Panther
18:20 3D, 21:10
Αίθουσα 6
DTS-ES, Dolby Digital, DTS
The Post: Απαγορευμένα μυστικά
19:10
Η ληστεία του αιώνα
21:40
Αίθουσα 7
Dolby Digital, DTS
Η μορφή του νερού
17:30, 20:00, 22:40
Αίθουσα 8
DTS-ES, Dolby Digital SR, DTS, Dolby Digital
Πενήντα αποχρώσεις του Γκρι: Απελευθέρωση
20:10, 22:30
Το Γατοξόρκι (μεταγλωττισμένη)
18:00
ΦΑΡΓΚΑΝΗ
Αγίου Παντελεήμωνος 10, Θεσσαλονίκη, Tηλ: 2310- 960063, http://www.thekinematografers.com
The Disaster Artist
23:00
Η πιο σκοτεινή ώρα
18:35
Αόρατη κλωστή
20:45